1984 NCAA Division I turniej koszykówki mężczyzn - 1984 NCAA Division I Men's Basketball Tournament
Pora roku | 1983-84 | ||||
---|---|---|---|---|---|
Drużyny | 53 | ||||
Strona finałów |
Kingdome Seattle |
||||
Mistrzowie |
Georgetown Hoyas (1. tytuł, 2. tytuł, 3. Final Four) |
||||
Drugie miejsce |
Houston Cougars (2. gra o tytuł, 5. Final Four) |
||||
Półfinaliści | |||||
Zwycięski trener | John Thompson (pierwszy tytuł) | ||||
WYCIERAĆ | Patrick Ewing (Georgetown) | ||||
Frekwencja | 397,481 | ||||
Najlepszy strzelec |
Roosevelt Chapman Dayton (105 punktów) |
||||
|
W 1984 NCAA Division I Men's Basketball Tournament wzięło udział 53 szkół grających w trybie pojedynczej eliminacji, aby wyłonić mistrza kraju w męskiej koszykówce NCAA Division I College . Zaczęło się 13 marca 1984, a zakończyło meczem o mistrzostwo 2 kwietnia w Seattle . W sumie rozegrano 52 mecze. Był to ostatni turniej, w którym niektóre drużyny zdobyły pożegnania w pierwszej rundzie, gdy pole rozszerzyło się do 64 drużyn, począwszy od turnieju 1985, kiedy każda drużyna grała w pierwszej rundzie. Był to również drugi rok z rundą eliminacyjną; wstępne mecze nie zostaną rozegrane ponownie do 2001 roku .
Georgetown , prowadzony przez Johna Thompsona , zdobył tytuł mistrza kraju dzięki zwycięstwu 84-75 w ostatnim meczu z Houston , prowadzonym przez Guya Lewisa . Patrick Ewing z Georgetown został uznany najlepszym graczem turnieju . Thompson został pierwszym trenerem Afroamerykanów, który poprowadził swój zespół do dowolnego tytułu NCAA Division I.
Georgetown dotarł do Final Four po raz trzeci w historii szkoły i drugi raz w ciągu trzech lat, by zmierzyć się z Kentucky , drużyną, która nigdy nie przegrała krajowego meczu półfinałowego i była prowadzona przez „Twin Towers”, Sama Bowiego i Melvina Turpina . Bowie i Turpin zdołali wcześnie wpakować Ewinga w kłopoty, a z nim na ławce i Reggiem Williamsem strzelającym tylko 1 na 7 (14,3%) z boiska podczas gry, Wildcats wyszli na prowadzenie 27-15 z 3:06 pozostało w pierwszej połowie. Po tym jednak Hoyas zajęli stanowisko defensywne, które wciąż nie miało sobie równych w koszykówce uniwersyteckiej: Kentucky zdobył tylko dwa punkty więcej w pierwszej połowie; Wildcats również nie zdobyli bramki w pierwszych 9 minutach i 55 sekundach drugiej połowy, chybiając pierwszych 12 strzałów, a następnie strzelając 3 za 21 (14,3%) do końca meczu. Ogólnie rzecz biorąc, Kentucky strzelił 3 za 33 (9,1 procent) z boiska w drugiej połowie. Chociaż grał tylko przez 17 minut i doznał kontuzji stopy kończącej sezon w drugiej połowie, Gene Smith miał jeden z najlepszych meczów defensywnych w swojej karierze. Bowie i Turpin zakończyli grę w sumie 5 na 21, Wingate zdobył 12 punktów i utrzymał Jim Mastera Kentucky 2 na 7 (28,6%) strzelając z boiska, Michael Jackson zdobył 12 punktów i osiągnął najwyższy poziom w karierze. 10 zbiórek, a Georgetown wygrał 53-40, aby awansować do krajowego finału po raz trzeci w historii szkoły i drugi raz w ciągu trzech lat.
W pierwszym krajowym półfinale Houston, grając w trzecim z rzędu Final Four, wyprzedziło Virginię , która dotarła do Final Four jako rozstawione na 7 miejscu w regionie wschodnim (49-47). Cavaliers dotarli do krajowego półfinału pomimo ukończenia przez czterokrotnego All-Amerykanina Ralpha Sampsona w poprzednim sezonie. Przypadkowo, All-America centrum Houston, Akeem Olajuwon , wkrótce stał się kolegą z drużyny Sampsona z Houston Rockets .
W finale NCAA Georgetown zmierzył się z Houston 2 kwietnia. Reggie Williams po raz pierwszy zademonstrował swój prawdziwy potencjał, dobrze prezentując się w defensywie i strzelając z boiska 9 na 18 (50,0%) z 19 punktami i siedmioma zbiórkami. w meczu, podczas gdy David Wingate zdobył 16 punktów, a Ewingowi udało się zdobyć 10 punktów i dziewięć zbiórek. Jackson zdobył 11 punktów i miał sześć asyst, z których dwie dały Ewingowi i Michaelowi Grahamowi decydujące kosze w późnej fazie gry. Mecz został rozstrzygnięty na długo przed końcowym gwizdkiem, a Hoyas wygrali pierwsze krajowe mistrzostwa szkoły 84-75. W późnej fazie gry, kiedy Georgetown cieszył się wygodnym prowadzeniem, Thompson zaczął wycofywać starterów i dawać ławkowym graczom trochę czasu na boisku; Trwały wizerunek gry pojawił się, gdy starszy strażnik Fred Brown wyszedł z gry. Dwa lata wcześniej , Brown omyłkowo przekazał piłkę do North Carolina „s James Worthy w ostatnich sekundach w 1982 roku mistrzostwo gry , rujnuje szanse Georgetown za ostateczną gra nagradzany strzał i pozwalając Karolina Północna wziąć mistrzostwo kraju, a aparaty miały schwytał Thompsona pocieszającego zdewastowanego Browna uściskiem, gdy świętowali Tar Heels. Gdy Brown opuścił mecz o mistrzostwo w 1984 roku, kamery uchwyciły Browna i Thompsona ponownie obejmujących się z boku, tym razem dla uczczenia zwycięstwa.
Harmonogram i miejsca
Oto witryny wybrane do organizacji każdej rundy turnieju 1984:
Runda otwierająca
- Marzec 13
- Regiony Wschód i Zachód
- Regiony Bliskiego Wschodu i Środkowego Zachodu
Pierwsza i druga runda
- 15 i 17 marca
- Region wschodni
- Region Środkowo-Wschodni
- Region Środkowo-Zachodni
- Region Zachód
- 16 i 18 marca
- Region wschodni
- Region Środkowo-Wschodni
- Region Środkowo-Zachodni
- Region Zachód
Regionalne półfinały i finały (Sweet Sixteen i Elite Eight)
- 22 i 24 marca
- East Regional , Omni Coliseum , Atlanta, Georgia
- Środkowy Wschód , Rupp Arena , Lexington, Kentucky
- 23 i 25 marca
- Midwest Regional , St. Louis Arena , St. Louis, Missouri
- West Regional , Pauley Pavilion , Los Angeles, Kalifornia
Krajowe półfinały i mistrzostwa (finał czwórki i mistrzostwa)
- 31 marca i 2 kwietnia
Seattle było gospodarzem finałowej czwórki po raz pierwszy od 1952 roku i po raz pierwszy w Kingdome, a następnie domem dla Seattle SuperSonics z NBA , a także Mariners z MLB i Seahawks z NFL . Kingdome stał się trzecim wielofunkcyjnym stadionem z kopułą, który gościł Final Four, po Astrodome i Superdome . Trzy miasta — East Rutherford, Memphis i Milwaukee — gościły po raz pierwszy. East Rutherford, położone między Nowym Jorkiem a Newark, było czwartym miejscem organizowania gier w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku. Mid-South Coliseum i MECCA Arena gościły tylko tym razem, z przyszłymi grami w Memphis w The Pyramid i FedExForum oraz w Milwaukee w nieistniejącym już BMO Harris Bradley Center lub Fiserv Forum . Gry na MECCA Arena były pierwszymi turniejami w Wisconsin od czasu, gdy Madison gościła w 1969 roku Mideast Regionals . Ten turniej oznaczał ostatni raz, kiedy Palestra , „Katedra College Basketball”, była gospodarzem turnieju NCAA; przyszłe mecze w Filadelfii odbywały się w Spectrum lub Wells Fargo Center .
Drużyny
Region | Nasionko | Zespół | Trener | Skończone | Ostateczny przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
wschód | ||||||
wschód | 1 | Karolina Północna | Dziekan Smith | Słodka szesnastka | 4 Indiana | L 72–68 |
wschód | 2 | Arkansas | Eddie Sutton | Runda 32 | 7 Wirginia | L 53–51 |
wschód | 3 | Syrakuzy | Jim Boeheim | Słodka szesnastka | 7 Wirginia | L 63–55 |
wschód | 4 | Indiana | Bob Rycerz | Drugie miejsce w regionie | 7 Wirginia | L 50–48 |
wschód | 5 | Kasztanowy | Sonny Smith | Runda 48 | 12 Richmond | L 72–71 |
wschód | 6 | VCU | JD Barnett | Runda 32 | 3 Syrakuzy | L 78–63 |
wschód | 7 | Wirginia | Terry Holland | Krajowe półfinały | 2 Houston | L 49–47 |
wschód | 8 | Świątynia | John Chaney | Runda 32 | 1 Karolina Północna | L 77–66 |
wschód | 9 | Świętego Jana | Lou Carnesecca | Runda 48 | 8 Świątynia | L 65–63 |
wschód | 10 | Iona | Pat Kennedy | Runda 48 | 7 Wirginia | L 58–57 |
wschód | 11 | Długa wyspa | Paweł Lizzo | Runda wstępna | 11 Północno-wschodnia | L 90–87 |
wschód | 11 | Północno-wschodni | Jim Calhoun | Runda 48 | 6 VCU | L 70–69 |
wschód | 12 | Richmond | Dick Tarrant | Runda 32 | 4 Indiana | L 75–67 |
wschód | 12 | Jeździec | John Carpenter | Runda wstępna | 12 Richmond | L 89–65 |
Środkowy Wschód | ||||||
Środkowy Wschód | 1 | Kentucky | Joe B. Hall | Krajowe półfinały | 1 Georgetown | L 53-40 |
Środkowy Wschód | 2 | Illinois | Lou Henson | Drugie miejsce w regionie | 1 Kentucky | L 54–51 |
Środkowy Wschód | 3 | Maryland | Lewy Driesell | Słodka szesnastka | 2 Illinois | 72–70 |
Środkowy Wschód | 4 | Tulsa | Nolan Richardson | Runda 32 | 5 Louisville | L 69–67 |
Środkowy Wschód | 5 | Louisville | Denny Crum | Słodka szesnastka | 1 Kentucky | L 72–67 |
Środkowy Wschód | 6 | Stan Oregon | Ralph Miller | Runda 48 | 11 Zachodnia Wirginia | L 64–62 |
Środkowy Wschód | 7 | Villanova | Rollie Massimino | Runda 32 | 2 Illinois | L 64–56 |
Środkowy Wschód | 8 | BYU | LaDell Andersen | Runda 32 | 1 Kentucky | L 93–68 |
Środkowy Wschód | 9 | UAB | Gene Bartow | Runda 48 | 8 BYU | L 84–68 |
Środkowy Wschód | 10 | Marshall | Rick Huckabay | Runda 48 | 7 Villanowa | L 84–72 |
Środkowy Wschód | 11 | Wirginia Zachodnia | Gale Catlett | Runda 32 | 3 Maryland | L 102–77 |
Środkowy Wschód | 12 | Stan Morehead | Wayne Martin | Runda 48 | 5 Louisville | L 72–59 |
Środkowy Wschód | 12 | Karolina Północna A&T | Don Corbett | Runda wstępna | 12 Stan Morehead | L 70–69 |
Środkowy Zachód | ||||||
Środkowy Zachód | 1 | DePaul | Ray Meyer | Słodka szesnastka | 4 Wake Forest | L 73–71 |
Środkowy Zachód | 2 | Houston | Guy Lewis | Drugie miejsce | 1 Georgetown | L 84–75 |
Środkowy Zachód | 3 | Purdue | Gene Keady | Runda 32 | 6 Stan Memphis | L 66–48 |
Środkowy Zachód | 4 | Wake Forest | Carl Tacy | Drugie miejsce w regionie | 2 Houston | L 68–63 |
Środkowy Zachód | 5 | Kansas | Larry Brown | Runda 32 | 4 Wake Forest | L 69–59 |
Środkowy Zachód | 6 | Stan Memphis (opuszczony) | Dana Kirk | Słodka szesnastka | 2 Houston | L 78–71 |
Środkowy Zachód | 7 | Państwo Fresno | Dotacja Boyda | Runda 48 | 10 technik z Luizjany | L 66–56 |
Środkowy Zachód | 8 | Stan Illinois | Bob Donewald | Runda 32 | 1 DePaul | L 75–61 |
Środkowy Zachód | 9 | Alabama | Mięczak Sanderson | Runda 48 | 8 Stan Illinois | L 49–48 |
Środkowy Zachód | 10 | Technologia Luizjana | Andy Russo | Runda 32 | 2 Houston | L 77–69 |
Środkowy Zachód | 11 | Oralny Roberts | Dick Akry | Runda 48 | 6 Stan Memphis | L 92–83 |
Środkowy Zachód | 12 | Stan Alcorn | Davey Whitney | Runda 48 | 5 Kansa | L 57–56 |
Środkowy Zachód | 12 | Houston Baptysta | Gene Iba | Runda wstępna | 12 stanów Alcorn | L 79–60 |
zachód | ||||||
zachód | 1 | Georgetown | John Thompson | Mistrz | 2 Houston | W 84–75 |
zachód | 2 | Oklahoma | Billy Tubbs | Runda 32 | 10 Dayton | L 89–85 |
zachód | 3 | Książę | Mike Krzyżewski | Runda 32 | 6 Waszyngton | L 80–78 |
zachód | 4 | UTEP | Don Haskins | Runda 32 | 5 UNLV | L 73–60 |
zachód | 5 | UNLV | Jerry Tarkanian | Słodka szesnastka | 1 Georgetown | L 62–48 |
zachód | 6 | Waszyngton | Marv Harshman | Słodka szesnastka | 10 Dayton | L 64–58 |
zachód | 7 | LSU | Dale Brown | Runda 48 | 10 Dayton | L 74–66 |
zachód | 8 | Miami (Ohio) | Darrell Hedric | Runda 48 | 9 SMU | L 83–69 |
zachód | 9 | SMU | Dave Bliss | Runda 32 | 1 Georgetown | L 37–36 |
zachód | 10 | Dayton | Don Donoher | Drugie miejsce w regionie | 1 Georgetown | L 61–49 |
zachód | 11 | Nevada | Sonny Allen | Runda 48 | 6 Waszyngton | L 64–54 |
zachód | 12 | Princeton | Pete Carril | Runda 48 | 5 UNLV | L 68–56 |
zachód | 12 | San Diego | Jim Brovelli | Runda wstępna | 12 Princeton | L 65–56 |
Nawias
* – oznacza nadgodziny
Runda wstępna
|
|
|
|
|
Region Wschodni – Atlanta, Georgia
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
8 | Świątynia | 65 | |||||||||||||||||
9 | Świętego Jana | 63 | |||||||||||||||||
8 | Świątynia | 66 | |||||||||||||||||
1 | Karolina Północna | 77 | |||||||||||||||||
1 | Karolina Północna | 68 | |||||||||||||||||
4 | Indiana | 72 | |||||||||||||||||
4 | Indiana | 75 | |||||||||||||||||
12 | Richmond | 67 | |||||||||||||||||
5 | Kasztanowy | 71 | |||||||||||||||||
12 | Richmond | 72 | |||||||||||||||||
4 | Indiana | 48 | |||||||||||||||||
7 | Wirginia | 50 | |||||||||||||||||
6 | VCU | 70 | |||||||||||||||||
11 | Północno-wschodni | 69 | |||||||||||||||||
6 | VCU | 63 | |||||||||||||||||
3 | Syrakuzy | 78 | |||||||||||||||||
3 | Syrakuzy | 55 | |||||||||||||||||
7 | Wirginia | 63 | |||||||||||||||||
2 | Arkansas | 51* | |||||||||||||||||
7 | Wirginia | 53 | |||||||||||||||||
7 | Wirginia | 58 | |||||||||||||||||
10 | Iona | 57 |
Region Środkowo-Zachodni – St. Louis, Missouri
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
8 | Stan Illinois | 49 | |||||||||||||||||
9 | Alabama | 48 | |||||||||||||||||
8 | Stan Illinois | 61 | |||||||||||||||||
1 | DePaul | 75 | |||||||||||||||||
1 | DePaul | 71* | |||||||||||||||||
4 | Wake Forest | 73 | |||||||||||||||||
4 | Wake Forest | 69 | |||||||||||||||||
5 | Kansas | 59 | |||||||||||||||||
5 | Kansas | 57 | |||||||||||||||||
12 | Stan Alcorn | 56 | |||||||||||||||||
4 | Wake Forest | 63 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 68 | |||||||||||||||||
6 | Stan Memphis | 92 | |||||||||||||||||
11 | Oralny Roberts | 83 | |||||||||||||||||
6 | Stan Memphis | 66 | |||||||||||||||||
3 | Purdue | 48 | |||||||||||||||||
6 | Stan Memphis | 71 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 78 | |||||||||||||||||
2 | Houston | 77 | |||||||||||||||||
10 | Technologia Luizjana | 70 | |||||||||||||||||
7 | Państwo Fresno | 56 | |||||||||||||||||
10 | Technologia Luizjana | 66 |
Region Bliskiego Wschodu – Lexington, Kentucky
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
8 | BYU | 84 | |||||||||||||||||
9 | UAB | 68 | |||||||||||||||||
8 | BYU | 68 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 93 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 72 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 67 | |||||||||||||||||
4 | Tulsa | 67 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 69 | |||||||||||||||||
5 | Louisville | 72 | |||||||||||||||||
12 | Stan Morehead | 59 | |||||||||||||||||
1 | Kentucky | 54 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 51 | |||||||||||||||||
6 | Stan Oregon | 62 | |||||||||||||||||
11 | Wirginia Zachodnia | 64 | |||||||||||||||||
11 | Wirginia Zachodnia | 77 | |||||||||||||||||
3 | Maryland | 102 | |||||||||||||||||
3 | Maryland | 70 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 72 | |||||||||||||||||
2 | Illinois | 64 | |||||||||||||||||
7 | Villanova | 56 | |||||||||||||||||
7 | Villanova | 84 | |||||||||||||||||
10 | Marshall | 72 |
Region zachodni – Los Angeles
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
8 | Miami (Ohio) | 69 | |||||||||||||||||
9 | SMU | 83 | |||||||||||||||||
9 | SMU | 36 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 37 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 62 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 48 | |||||||||||||||||
4 | UTEP | 60 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 73 | |||||||||||||||||
5 | UNLV | 68 | |||||||||||||||||
12 | Princeton | 56 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 61 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 49 | |||||||||||||||||
6 | Waszyngton | 64 | |||||||||||||||||
11 | Nevada | 54 | |||||||||||||||||
6 | Waszyngton | 80 | |||||||||||||||||
3 | Książę | 78 | |||||||||||||||||
6 | Waszyngton | 58 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 64 | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma | 85 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 89 | |||||||||||||||||
7 | LSU | 66 | |||||||||||||||||
10 | Dayton | 74 |
Finałowa czwórka
Krajowe półfinały | Krajowa gra o mistrzostwo | ||||||||
E7 | Wirginia | 47* | |||||||
MW2 | Houston | 49 | |||||||
W1 | Georgetown | 84 | |||||||
MW2 | Houston | 75 | |||||||
ME1 | Kentucky | 40 | |||||||
W1 | Georgetown | 53 |
Gra o mistrzostwo
CBS
|
2 kwietnia
|
Houston 75, Georgetown 84 | ||
Punktacja po połowie: 30–40, 45–44 | ||
Punkty : Franklin 21 Rebs : Olajuwon 9 Asy : Franklin 9 |
Punkty: Williams 19 Rebs: Ewing 9 Ass: Jackson 6 |
Frekwencja: 38 471 |
Informacje o transmisji
Telewizja
- Brent Musburger pełnił funkcję Gospodarza Studia
- Gary Bender i Billy Packer – pierwsza runda (Dayton-LSU) w Salt Lake City w stanie Utah; Druga runda w Charlotte w Północnej Karolinie (Północna Karolina–Świątynia, Indiana–Richmond) i Lincoln, Nebraska (DePaul–Illinois State, Wake Forest–Kansas); półfinał regionu wschodniego (Karolina Północna – Indiana) i finał regionalny w Atlancie w stanie Georgia; Zachodni Finał Regionalny w Los Angeles w Kalifornii; Final Four w Seattle w stanie Waszyngton
- Verne Lundquist i Steve Grote – druga runda w Memphis, Tennessee (Houston–Louisiana Tech, Memphis State–Purdue) i Milwaukee, Wisconsin (Tulsa–Louisville, Illinois–Villanova); Półfinał regionu Midwest (DePaul–Wake Forest) i finał regionalny w St. Louis w stanie Missouri
- Frank Glieber i Larry Conley – pierwszy (Miami of Ohio – SMU) i drugi (Georgetown – SMU, Duke – Waszyngton) runda w Pullman, Waszyngton; Finał regionalny na Bliskim Wschodzie w Lexington, Kentucky
- Dick Stockton i Bill Raftery – druga runda w East Rutherford, New Jersey (Arkansas–Virginia, Syracuse–VCU); Zachodni półfinał regionalny (Georgetown–UNLV) w Los Angeles w Kalifornii
- Tim Ryan i Lynn Shackelford – druga runda w Salt Lake City, Utah (Oklahoma–Dayton, UTEP–UNLV)
- Bob Ley pracował u gospodarza studia, a Dick Vitale jako analityk studia
- Jim Thacker i Irv Brown – Półfinał Regionu Wschodniego (Syracuse–Virginia) w Atlancie, Georgia
- Tom Hammond i Larry Conley – runda wstępna w Dayton, Ohio; Półfinały regionu na Bliskim Wschodzie w Lexington, Kentucky
- Fred White i Gary Thompson – Półfinał Regionu Środkowego Zachodu (stan Houston–Memphis) w St. Louis, Missouri
- Mike Walden i Bill Raftery – Półfinał Regionu Zachodniego (Waszyngton–Dayton) w Los Angeles w Kalifornii
- Frank Herzog i James Brown – druga runda w Birmingham, Alabama (Kentucky–Brigham Young, Maryland–West Virginia)
- Jim Thacker i Jeff Mullins – pierwsza runda w Charlotte w Północnej Karolinie (Temple–St. John's, Auburn–Richmond)
- Jim Thacker i Bill Raftery – pierwsza runda w East Rutherford, New Jersey (VCU–Northeastern, Virginia–Iona)
- Fred White i Irv Brown – pierwsza runda w Birmingham, Alabama (stan Oregon – Wirginia Zachodnia, Brigham Young – UAB)
- Tom Hammond i Wayne Larrivee – pierwsza runda w Milwaukee, Wisconsin (Louisville–Morehead State, Villanova–Marshall)
- John Sanders i Joe Dean – pierwsza runda w Memphis, Tennessee (Fresno State – Louisiana Tech, Memphis State – Oral Roberts)
- Frank Fallon i Gary Thompson – Pierwsza runda w Lincoln, Nebraska (stan Illinois – Alabama, Kansas – Alcorn)
- Mike Walden i Larry Conley – pierwsza runda w Pullman, Waszyngton (Waszyngton–Nevada)
- John Sanders i Bill Raftery – runda wstępna w Filadelfii w Pensylwanii
Radio lokalne
Drużyny | Stacja flagowa | Spiker play-by-play | Analitycy kolorów |
---|---|---|---|
Georgetown | WWDC ( Georgetown ) | Bogaty Chvotkin | John Blake |
Kansas | KLWN-AM ( Wawrzyńca ) | Max Falkenstein | Bob Davis |
Kentucky | WHAS-AM ( Louisville ) | Cawood Ledford | |
LSU | WWL-AM ( Nowy Orlean ) | Jim Hawthorne |
Zobacz też
- Turniej koszykówki mężczyzn NAIA 1984
- 1984 Ogólnopolski Turniej Zaproszeniowy
- 1984 NCAA Division I turniej koszykówki kobiet
- 1984 NCAA Division II męski turniej koszykówki
- 1984 NCAA Division III męski turniej koszykówki
- Mistrzostwa koszykówki kobiet NAIA
- Ogólnopolski Turniej Zaproszeniowy Kobiet
- Turniej koszykówki kobiet NCAA Division II
- Turniej koszykówki kobiet NCAA Division III