1985 NCAA Division I turniej koszykówki mężczyzn - 1985 NCAA Division I Men's Basketball Tournament
Pora roku | 1984-85 | ||||
---|---|---|---|---|---|
Drużyny | 64 | ||||
Strona finałów |
Rupp Arena Lexington, Kentucky |
||||
Mistrzowie |
Villanova Wildcats (1. tytuł, 1. gra o tytuł, 2. Final Four) |
||||
Drugie miejsce |
Georgetown Hoyas (3. tytuł, 4. Final Four) |
||||
Półfinaliści | |||||
Zwycięski trener | Rollie Massimino (1. tytuł) | ||||
WYCIERAĆ | Ed Pinckney (Villanova) | ||||
Frekwencja | 422 519 | ||||
Najlepszy strzelec |
Chris Mullin St. John's (110 punktów) |
||||
|
W 1985 NCAA Division I Men's Basketball Tournament wzięło udział 64 szkół grających w systemie pojedynczej eliminacji, aby wyłonić mistrza kraju w męskiej koszykówce NCAA Division I College . Był to pierwszy rok, w którym pole powiększyło się do 64 drużyn, z 53 w ubiegłorocznym turnieju. Zaczęło się 14 marca 1985 roku, a zakończyło meczem o mistrzostwo 1 kwietnia w Lexington w stanie Kentucky . W sumie rozegrano 63 mecze.
Ósmy rozstawiony Villanova , prowadzony przez Rollie Massimino , zdobył swój pierwszy tytuł mistrza kraju odnosząc 66-64 zwycięstwo w ostatnim meczu z Georgetown , prowadzonym przez Johna Thompsona . Ed Pinckney z Villanova został uznany najlepszym graczem turnieju . Ta gra, często określana jako „The Perfect Game”, jest powszechnie uważana za jedną z największych rozterek w historii uniwersyteckiej koszykówki i jest drugim największym rozrzutem punktów w historii gier o mistrzostwo. Ta drużyna Villanova pozostaje najsłabiej rozstawioną drużyną, która wygrała turniej. Wildcats są również godni uwagi jako ostatni mistrz kraju I ligi mężczyzn do tej pory, reprezentujący szkołę, która nie sponsorowała uniwersyteckiej piłki nożnej w momencie jej tytułu (Villanova porzuciła piłkę nożną po sezonie 1980 i nie przywróciła tego sportu do sezonu 1985 , pierwszy po meczu o mistrzostwo). Gra jest również godna uwagi jako ostatnia grana bez zegara czasu strzału .
W tegorocznym Final Four bezprecedensowe i bezkonkurencyjne trzy zespoły z tej samej konferencji, z członkami Big East Villanova i Georgetown dołączyli do St. John's . Jedynym „intruzem” w partii Wielki Wschód był stan Memphis , ówczesny Metro Conference . (Występ w Final Four w Memphis State z 1985 r. został odwołany z powodu nieuprawnionych graczy, podobnie jak wszystkie jego występy w turniejach z lat 1982-1986.)
Był to również pierwszy rok, w którym jeden z regionalnych został nazwany „Południowo-wschodnim”, zastępując „Środkowy wschód”. Ta nazwa była używana do 1998 roku , kiedy to regionalny został przemianowany na „Południe”. Był to również ostatni turniej do 2010 roku, w którym w tytułowej grze wystąpiły dwie prywatne szkoły. Ten turniej był również ostatnim do 2012 roku, w którym nie było żadnych drużyn w Sweet 16 ze stref czasowych górskich lub pacyficznych.
Region Wschodni tego turnieju jest jedynym w historii turniejów NCAA, w którym każdy mecz wygrywał wyżej rozstawiony zespół.
Harmonogram i miejsca
Oto witryny wybrane do organizacji każdej rundy turnieju 1985:
Pierwsza i druga runda
- 14 i 16 marca
- Region wschodni
- Region Środkowo-Zachodni
- Region południowo-wschodni
- Region Zachód
- 15 i 17 marca
- Region wschodni
- Region Środkowo-Zachodni
- Region południowo-wschodni
- Region Zachód
Regionalne półfinały i finały (Sweet Sixteen i Elite Eight)
- 21 i 23 marca
- East Regional , Providence Civic Center , Providence, Rhode Island
- Midwest Regional , Reunion Arena , Dallas, Teksas
- 22 i 24 marca
- Region południowo-wschodni , BJCC Coliseum , Birmingham, Alabama
- West Regional , McNichols Sports Arena , Denver, Kolorado
Krajowe półfinały i mistrzostwa (finał czwórki i mistrzostwa)
- 30 marca i 1 kwietnia
Lexington stało się 21 miastem gospodarzem, a Rupp Arena 23 gospodarzem finałowej czwórki. Lexington jest najmniejszym obszarem metropolitalnym, w którym odbędzie się Final Four, a ze względu na wykorzystanie stadionów piłkarskich z kopułą jest mało prawdopodobne, aby ponownie gościł Final Four pomimo wielkości Rupp Arena. Turniej 1985 był ostatnim, kiedy arena poza kampusem (albo jakakolwiek arena), której głównym najemcą była drużyna uniwersytecka, była używana do turnieju. (The Continental Airlines Arena (w 1996) była główną areną dla Seton Hall , ale nie byli oni głównymi najemcami.) Ten turniej to także ostatni raz, kiedy stadion z kopułą nie był używany do żadnych gier turniejowych; przed 1985 r. cztery poprzednie turnieje i turniej z 1971 r. były jedynymi turniejami, które je zawierały. Inną konsekwencją tego jest to, że był to jedyny turniej w latach 1984-1993, w którym nie było stadionu NFL. Denver było jedynym nowym gospodarzem gier w mieście lub miejscu w 1985 roku. W tym czasie miasto nie gościło instytucji NCAA Division I, co czyniło ją tylko jednym z niewielu miast gospodarzy wszechczasów, które to zrobiły. 1985 był ostatnim miejscem, w którym Providence Civic Center zorganizowało rundy regionalne; wszystkie kolejne turnieje będą wczesnymi rundami. Turniej będzie również ostatnim razem, kiedy Mabee Center Uniwersytetu Tulsa będzie gospodarzem gier; Turniej powrócił do miasta dopiero w 2011 roku, kiedy gościło Centrum BOK .
Drużyny
Region | Nasionko | Zespół | Trener | Skończone | Ostateczny przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|
Wschód | ||||||
Wschód | 1 | Georgetown | John Thompson | Drugie miejsce | 8 Villanowa | L 66–64 |
Wschód | 2 | Gruzja Tech | Bobby Cremins | Drugie miejsce w regionie | 1 Georgetown | L 60–54 |
Wschód | 3 | Illinois | Lou Henson | Słodka szesnastka | 2 Gruzja Tech | L 61–53 |
Wschód | 4 | Loyola–Chicago | Generał Sullivan | Słodka szesnastka | 1 Georgetown | L 65–53 |
Wschód | 5 | SMU | Dave Bliss | Runda 32 | 4 Loyola – Chicago | L 70–57 |
Wschód | 6 | Gruzja | Hugh Durham | Runda 32 | 3 Illinois | L 74–58 |
Wschód | 7 | Syrakuzy | Jim Boeheim | Runda 32 | 2 Gruzja Tech | L 70–53 |
Wschód | 8 | Świątynia | John Chaney | Runda 32 | 1 Georgetown | L 63–46 |
Wschód | 9 | Virginia Tech | Karol Moir | Runda 64 | 8 Świątynia | L 60–57 |
Wschód | 10 | DePaul | Joey Meyer | Runda 64 | 7 Syrakuzy | L 70–65 |
Wschód | 11 | Stan Wichita | Gene Smithson | Runda 64 | 6 Gruzja | L 67–59 |
Wschód | 12 | Stare Dominium | Paul Webb | Runda 64 | 5 SMU | L 85–68 |
Wschód | 13 | Iona | Pat Kennedy | Runda 64 | 4 Loyola – Chicago | L 59–58 |
Wschód | 14 | Północno-wschodni | Jim Calhoun | Runda 64 | 3 Illinois | L 76–57 |
Wschód | 15 | Bławatnik | Bill Bibb | Runda 64 | 2 Gruzja Tech | L 65–58 |
Wschód | 16 | Lehigh | Tom Schneider | Runda 64 | 1 Georgetown | L 68–43 |
Środkowy Zachód | ||||||
Środkowy Zachód | 1 | Oklahoma | Billy Tubbs | Drugie miejsce w regionie | 2 Stan Memphis | L 63–61 |
Środkowy Zachód | 2 | Stan Memphis | Dana Kirk | Półfinały krajowe | 8 Villanowa | L 52–45 |
Środkowy Zachód | 3 | Książę | Mike Krzyżewski | Runda 32 | 11 Boston College | L 74–73 |
Środkowy Zachód | 4 | stan Ohio | Eldon Miller | Runda 32 | 5 Technologia z Luizjany | L 79–67 |
Środkowy Zachód | 5 | Technologia Luizjana | Andy Russo | Słodka szesnastka | 1 Oklahoma | L 86–84 |
Środkowy Zachód | 6 | Texas Tech | Geralda Myersa | Runda 64 | 11 Boston College | L 55–53 |
Środkowy Zachód | 7 | UAB | Gene Bartow | Runda 32 | 2 Stan Memphis | L 67-66 |
Środkowy Zachód | 8 | USC | Stan Morrison | Runda 64 | 9 Stan Illinois | L 58–55 |
Środkowy Zachód | 9 | Stan Illinois | Bob Donewald | Runda 32 | 1 Oklahoma | L 75–69 |
Środkowy Zachód | 10 | Stan Michigan | Jud Heathcote | Runda 64 | 7 UAB | L 70–68 |
Środkowy Zachód | 11 | Kolegium Bostońskie | Gary Williams | Słodka szesnastka | 2 Stan Memphis | L 59–57 |
Środkowy Zachód | 12 | Pittsburgh | Roy Chipman | Runda 64 | 5 Technologia z Luizjany | L 78–54 |
Środkowy Zachód | 13 | Stan Iowa | Johnny Orr | Runda 64 | 4 Stan Ohio | L 75–64 |
Środkowy Zachód | 14 | pieprzowa | Jim Harrick | Runda 64 | 3 książę | L 75–62 |
Środkowy Zachód | 15 | Penn | Craig Littlepage | Runda 64 | 2 Stan Memphis | L 67–55 |
Środkowy Zachód | 16 | Karolina Północna A&T | Don Corbett | Runda 64 | 1 Oklahoma | L 96–83 |
południowo-wschodni | ||||||
południowo-wschodni | 1 | Michigan | Bill Frieder | Runda 32 | 8 Villanowa | L 59–55 |
południowo-wschodni | 2 | Karolina Północna | Dziekan Smith | Drugie miejsce w regionie | 8 Villanowa | L 56–44 |
południowo-wschodni | 3 | Kansas | Larry Brown | Runda 32 | 11 Kasztanowe | L 66–64 |
południowo-wschodni | 4 | LSU | Dale Brown | Runda 64 | 13 Granatowy | L 78–55 |
południowo-wschodni | 5 | Maryland | Lewy Driesell | Słodka szesnastka | 8 Villanowa | L 46–43 |
południowo-wschodni | 6 | Purdue | Gene Keady | Runda 64 | 11 Kasztanowe | L 59–58 |
południowo-wschodni | 7 | Notre Dame | Koparka Phelps | Runda 32 | 2 Karolina Północna | L 60–58 |
południowo-wschodni | 8 | Villanova | Rollie Massimino | Mistrz | 1 Georgetown | W 66–64 |
południowo-wschodni | 9 | Dayton | Don Donoher | Runda 64 | 8 Villanowa | L 51–49 |
południowo-wschodni | 10 | Stan Oregon | Ralph Miller | Runda 64 | 7 Notre Dame | L 79–70 |
południowo-wschodni | 11 | Kasztanowy | Sonny Smith | Słodka szesnastka | 2 Karolina Północna | L 62–56 |
południowo-wschodni | 12 | Miami (Ohio) | Jerry Peirson | Runda 64 | 5 Maryland | L 69–68 |
południowo-wschodni | 13 | Marynarka wojenna | Paul Evans | Runda 32 | 5 Maryland | L 64–59 |
południowo-wschodni | 14 | Ohio | Danny Nee | Runda 64 | 3 Kansy | L 49–38 |
południowo-wschodni | 15 | Stan środkowy Tennessee | Bruce Stewart | Runda 64 | 2 Karolina Północna | L 76–57 |
południowo-wschodni | 16 | Fairleigh Dickinson | Tom Green | Runda 64 | 1 Michigan | L 59–55 |
Zachód | ||||||
Zachód | 1 | Świętego Jana | Lou Carnesecca | Półfinały krajowe | 1 Georgetown | L 77–59 |
Zachód | 2 | VCU | JD Barnett | Runda 32 | 7 Alabama | L 63–59 |
Zachód | 3 | Stan NC | Jim Valvano | Drugie miejsce w regionie | 1 św. Jana John | L 69–60 |
Zachód | 4 | UNLV | Jerry Tarkanian | Runda 32 | 12 Kentucky | L 64–61 |
Zachód | 5 | Waszyngton | Marv Harshman | Runda 64 | 12 Kentucky | L 66–58 |
Zachód | 6 | Tulsa | Nolan Richardson | Runda 64 | 11 UTEP | L 79–75 |
Zachód | 7 | Alabama | Mięczak Sanderson | Słodka szesnastka | 3 stan NC | L 61–55 |
Zachód | 8 | Iowa | George Raveling | Runda 64 | 9 Arkansas | L 63–54 |
Zachód | 9 | Arkansas | Eddie Sutton | Runda 32 | 1 św. Jana John | L 68–65 |
Zachód | 10 | Arizona | Lutnia Olson | Runda 64 | 7 Alabama | L 50–41 |
Zachód | 11 | UTEP | Don Haskins | Runda 32 | 3 stan NC | L 86–73 |
Zachód | 12 | Kentucky | Joe B. Hall | Słodka szesnastka | 1 św. Jana John | L 86–70 |
Zachód | 13 | Stan San Diego | Smokey Gaines | Runda 64 | 4 UNLV | L 85–80 |
Zachód | 14 | Nevada | Sonny Allen | Runda 64 | 3 stan NC | L 65–56 |
Zachód | 15 | Marshall | Rick Huckabay | Runda 64 | 2 VCU | L 81–65 |
Zachód | 16 | Południowy | Robert Hopkins | Runda 64 | 1 św. Jana John | L 83–59 |
Wspornik
* – oznacza nadgodziny
Region Wschodni – Providence, Rhode Island
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
1 | Georgetown | 68 | |||||||||||||||||
16 | Lehigh | 43 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 63 | |||||||||||||||||
Hartford | |||||||||||||||||||
8 | Świątynia | 46 | |||||||||||||||||
8 | Świątynia | 60 | |||||||||||||||||
9 | Virginia Tech | 57 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 65 | |||||||||||||||||
4 | Loyola–Chicago | 53 | |||||||||||||||||
5 | SMU | 85 | |||||||||||||||||
12 | Stare Dominium | 68 | |||||||||||||||||
5 | SMU | 57 | |||||||||||||||||
Hartford | |||||||||||||||||||
4 | Loyola–Chicago | 70 | |||||||||||||||||
4 | Loyola–Chicago | 59 | |||||||||||||||||
13 | Iona | 58 | |||||||||||||||||
1 | Georgetown | 60 | |||||||||||||||||
2 | Gruzja Tech | 54 | |||||||||||||||||
6 | Gruzja | 67 | |||||||||||||||||
11 | Stan Wichita | 59 | |||||||||||||||||
6 | Gruzja | 58 | |||||||||||||||||
Atlanta | |||||||||||||||||||
3 | Illinois | 74 | |||||||||||||||||
3 | Illinois | 76 | |||||||||||||||||
14 | Północno-wschodni | 57 | |||||||||||||||||
3 | Illinois | 53 | |||||||||||||||||
2 | Gruzja Tech | 61 | |||||||||||||||||
7 | Syrakuzy | 70 | |||||||||||||||||
10 | DePaul | 65 | |||||||||||||||||
7 | Syrakuzy | 53 | |||||||||||||||||
Atlanta | |||||||||||||||||||
2 | Gruzja Tech | 70 | |||||||||||||||||
2 | Gruzja Tech | 65 | |||||||||||||||||
15 | Bławatnik | 58 |
Regionalne podsumowanie końcowe
CBS
|
sobota, 23 marca
|
#1 Georgetown Hoyas 60 , #2 Georgia Tech Yellow Jackets 54 | ||
Pkt : P. Ewing – 14 Rebs : R. Dalton – 6 Asy : M. Jackson – 5 |
Pts: J. Salley - 15 Rebs: J. Salley - 5 Asts: S. Petway - 4 przerwy Wynik: 29-29 |
Providence Civic Center – Providence, Rhode Island
|
Region zachodni – Denver, Kolorado
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
1 | Świętego Jana | 83 | |||||||||||||||||
16 | Południowy | 59 | |||||||||||||||||
1 | Świętego Jana | 68 | |||||||||||||||||
Miasto Salt Lake | |||||||||||||||||||
9 | Arkansas | 65 | |||||||||||||||||
8 | Iowa | 54 | |||||||||||||||||
9 | Arkansas | 63 | |||||||||||||||||
1 | Świętego Jana | 86 | |||||||||||||||||
12 | Kentucky | 70 | |||||||||||||||||
5 | Waszyngton | 58 | |||||||||||||||||
12 | Kentucky | 66 | |||||||||||||||||
12 | Kentucky | 64 | |||||||||||||||||
Miasto Salt Lake | |||||||||||||||||||
4 | UNLV | 61 | |||||||||||||||||
4 | UNLV | 85 | |||||||||||||||||
13 | Stan San Diego | 80 | |||||||||||||||||
1 | Świętego Jana | 69 | |||||||||||||||||
3 | Stan NC | 60 | |||||||||||||||||
6 | Tulsa | 75 | |||||||||||||||||
11 | UTEP | 79 | |||||||||||||||||
11 | UTEP | 73 | |||||||||||||||||
Albuquerque | |||||||||||||||||||
3 | Stan NC | 86 | |||||||||||||||||
3 | Stan NC | 65 | |||||||||||||||||
14 | Nevada | 56 | |||||||||||||||||
3 | Stan NC | 61 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 55 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 50 | |||||||||||||||||
10 | Arizona | 41 | |||||||||||||||||
7 | Alabama | 63 | |||||||||||||||||
Albuquerque | |||||||||||||||||||
2 | VCU | 59 | |||||||||||||||||
2 | VCU | 81 | |||||||||||||||||
15 | Marshall | 65 |
Podsumowanie pierwszej rundy
NCAA Productions
ESPN |
Czwartek, 14 marca
12:07 MST / 14:07 EST |
#1 St. John's Redmen 83 , #16 Południowe Jaguary 59 | ||
Pkt : W. Berry – 24 Rebs : W. Berry – 13 Ast : C. Mullin – 6 |
Wynik do przerwy : St. John's, 34-18 |
Centrum wydarzeń specjalnych – Salt Lake City, Utah
Frekwencja: 6928 |
Podsumowanie drugiej rundy
CBS
|
Sobota, 16 marca
14:30 MST / 16:30 EST |
#1 St. John's Redmen 68 , #9 Arkansas Razorbacks 65 |
Centrum wydarzeń specjalnych – Salt Lake City, Utah
Frekwencja: 9226 |
Regionalne podsumowanie półfinałowe
CBS
|
Piątek, 22 marca
20:09 MST/10:09 EST |
#1 St. John's Redmen 86 , #12 Kentucky Wildcats 70 | ||
Pkt : C. Mullin – 30 Rebs : W. Berry – 7 Ast : C. Mullin – 7 |
Punkty: K. Walker – 23 Rebs: K. Walker – 8 Ast: R. Harden – 7 Wynik do przerwy : St. John's, 39-38 |
McNichols Sports Arena – Denver, Kolorado
Frekwencja: 17 022 Sędziowie: John Clougherty, Bobby Dibler, Willis McJunkin |
Regionalne podsumowanie końcowe
CBS
|
Niedziela, 24 marca
14:03 MST / 16:03 EST |
#1 St. John's Redmen 69 , #3 NC State Wolfpack 60 | ||
Pkt : C. Mullin – 25 Rebs : B. Wennington – 10 Ast : M. Moses, M. Jackson – 5 |
Pkt: L. Charles – 15 Rebs: L. Charles , C. McQueen – 11 Ast: S. Webb – 9 Wynik do przerwy : St. John's, 30-29 |
McNichols Sports Arena – Denver, Kolorado
Frekwencja: 17 022 Sędziowie: John Clougherty, Bobby Dibler, Willis McJunkin |
Region południowo-wschodni – Birmingham, Alabama
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
1 | Michigan | 59 | |||||||||||||||||
16 | Fairleigh Dickinson | 55 | |||||||||||||||||
1 | Michigan | 55 | |||||||||||||||||
Dayton | |||||||||||||||||||
8 | Villanova | 59 | |||||||||||||||||
8 | Villanova | 51 | |||||||||||||||||
9 | Dayton | 49 | |||||||||||||||||
8 | Villanova | 46 | |||||||||||||||||
5 | Maryland | 43 | |||||||||||||||||
5 | Maryland | 69 | |||||||||||||||||
12 | Miami (Ohio) | 68* | |||||||||||||||||
5 | Maryland | 64 | |||||||||||||||||
Dayton | |||||||||||||||||||
13 | Marynarka wojenna | 59 | |||||||||||||||||
4 | LSU | 55 | |||||||||||||||||
13 | Marynarka wojenna | 78 | |||||||||||||||||
8 | Villanova | 56 | |||||||||||||||||
2 | Karolina Północna | 44 | |||||||||||||||||
6 | Purdue | 58 | |||||||||||||||||
11 | Kasztanowy | 59 | |||||||||||||||||
11 | Kasztanowy | 66 | |||||||||||||||||
Zakręt południowy | |||||||||||||||||||
3 | Kansas | 64 | |||||||||||||||||
3 | Kansas | 49 | |||||||||||||||||
14 | Ohio | 38 | |||||||||||||||||
11 | Kasztanowy | 56 | |||||||||||||||||
2 | Karolina Północna | 62 | |||||||||||||||||
7 | Notre Dame | 79 | |||||||||||||||||
10 | Stan Oregon | 70 | |||||||||||||||||
7 | Notre Dame | 58 | |||||||||||||||||
Zakręt południowy | |||||||||||||||||||
2 | Karolina Północna | 60 | |||||||||||||||||
2 | Karolina Północna | 76 | |||||||||||||||||
15 | Stan środkowy Tennessee | 57 |
Regionalne podsumowanie końcowe
CBS
|
niedziela, 24 marca
|
#8 Villanova Wildcats 56 , #2 Smoliste obcasy z Karoliny Północnej 44 | ||
Punkty : H. Pressley – 15 Rebs : E. Pinckney – 7 Asy : E. Pinckney , H. Jensen – 3 |
Punkty: B. Daugherty – 17 Rebs: B. Daugherty – 12 Asy: J. Wolf , K. Smith – 5 Wynik do przerwy : Karolina Północna, 22–17 |
Koloseum BJCC – Birmingham, Alabama
|
Środkowy Zachód – Dallas, Teksas
Pierwsza runda | Druga runda | Półfinały regionalne | Finały regionalne | ||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 96 | |||||||||||||||||
16 | Karolina Północna A&T | 83 | |||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 75 | |||||||||||||||||
Tulsa | |||||||||||||||||||
9 | Stan Illinois | 69 | |||||||||||||||||
8 | Południowa Kalifornia | 55 | |||||||||||||||||
9 | Stan Illinois | 58 | |||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 86 | |||||||||||||||||
5 | Technologia Luizjana | 84* | |||||||||||||||||
5 | Technologia Luizjana | 78 | |||||||||||||||||
12 | Pittsburgh | 54 | |||||||||||||||||
5 | Technologia Luizjana | 79 | |||||||||||||||||
Tulsa | |||||||||||||||||||
4 | stan Ohio | 67 | |||||||||||||||||
4 | stan Ohio | 75 | |||||||||||||||||
13 | Stan Iowa | 64 | |||||||||||||||||
1 | Oklahoma | 61 | |||||||||||||||||
2 | Stan Memphis | 63 | |||||||||||||||||
6 | Texas Tech | 53 | |||||||||||||||||
11 | Kolegium Bostońskie | 55 | |||||||||||||||||
11 | Kolegium Bostońskie | 74 | |||||||||||||||||
Houston | |||||||||||||||||||
3 | Książę | 73 | |||||||||||||||||
3 | Książę | 75 | |||||||||||||||||
14 | pieprzowa | 62 | |||||||||||||||||
11 | Kolegium Bostońskie | 57 | |||||||||||||||||
2 | Stan Memphis | 59 | |||||||||||||||||
7 | UAB | 70 | |||||||||||||||||
10 | Stan Michigan | 68 | |||||||||||||||||
7 | UAB | 66* | |||||||||||||||||
Houston | |||||||||||||||||||
2 | Stan Memphis | 67 | |||||||||||||||||
2 | Stan Memphis | 67 | |||||||||||||||||
15 | Penn | 55 |
Regionalne podsumowanie końcowe
CBS
|
sobota, 23 marca
|
#2 Memphis State Tigers 63 , #1 Oklahoma Sooners 61 | ||
Pkt : D. Kennedy – 16 Rebs : W. Tisdale – 12 Asy : T. McCalister , A. Bowie – 5 |
Pts: K. Lee - 23 Rebs: K. Lee - 11 Asts: A. Turner - 12 przerwy Wynik: 33-33 |
Reunion Arena – Dallas, Teksas
|
Final Four – Lexington, Kentucky
Półfinały krajowe | Krajowa gra o mistrzostwo | ||||||||
E1 | Georgetown | 77 | |||||||
W1 | Świętego Jana | 59 | |||||||
E1 | Georgetown | 64 | |||||||
S8 | Villanova | 66 | |||||||
S8 | Villanova | 52 | |||||||
M2 | Stan Memphis | 45 |
Podsumowania gier
CBS
|
sobota, 30 marca
|
#8 Villanova Wildcats 52 , #2 Memphis State Tigers 45 | ||
Pkt : D. McClain – 19 Rebs : E. Pinckney – 9 Asy : M. Plansky, G. McLain , D. McClain – 2 |
Pkt: A. Turner – 11 Rebs: Vincent Askew , W. Bedford , K. Lee – 7 Ast: V. Askew – 7 Wynik do przerwy : 23–23 |
Rupp Arena – Lexington, Kentucky
|
CBS
|
sobota, marzec, 30
|
#1 Georgetown Hoyas 77 , #1 St. John's Redmen 59 | ||
Pkt : R. Williams – 20 Rebs : D. Wingate – 6 Ast : M. Jackson – 11 |
Punkty: W. Glass – 13 Rebs: W. Berry – 6 Asy: M. Jackson – 5 Wynik do przerwy : Georgetown, 32–28 |
Rupp Arena – Lexington, Kentucky
|
Mistrzostwa Kraju
CBS
|
poniedziałek, 1 kwietnia,
|
# 8 Villanova Wildcats 66 , # 1 Georgetown Hoyas 64 | ||
Pkt : D. McClain – 17 Rebs : E. Pinckney – 6 Asy : E. Pinckney – 5 |
Punkty: D. Wingate – 16 Rebs: B. Martin , P. Ewing – 5 Asy: M. Jackson – 9 Wynik do przerwy : Villanova, 29–28 |
Rupp Arena – Lexington, Kentucky
|
Spikerzy
Telewizja
- Brent Musburger First Round (Kentucky–Washington), (Arizona–Alabama), druga runda i Dick Stockton Regional, Final Four byli gospodarzami studia, a Bill Raftery Regional, Final Four pełnił funkcję analityka studia.
- Dick Stockton / Brent Musburger i Billy Packer – Stockton/Packer, pierwsza runda (Kentucky–Waszyngton), druga runda w Salt Lake City, Utah i Houston, Teksas; Musburger/Packer, East Regionals w Providence, Rhode Island, Southeast Regional Finals w Birmingham, Alabama, Final Four w Lexington, Kentucky
- Gary Bender i Doug Collins – druga runda w South Bend, Indiana i Dayton, Ohio, West Regionals w Denver, Kolorado
- Frank Glieber i James Brown – druga runda w Hartford, Connecticut, Midwest Regionals w Dallas w Teksasie
- Pat Summerall / Verne Lundquist i Larry Conley – Summerall/Conley, druga runda w Atlancie, Georgia; Lundquist/Conley, południowo-wschodnie półfinały regionalne (Auburn–Karolina Północna) w Birmingham, Alabama
- Verne Lundquist i Steve Grote – Pierwsza runda (Arizona–Alabama) i druga runda w Albuquerque, Nowy Meksyk
- Tim Ryan i Bill Raftery – druga runda w Tulsa, Oklahoma
ESPN i NCAA ProductionsAA
- Bob Ley (NCAA Tournament Today/NCAA Tournament Tonight) był gospodarzem studia, a Dick Vitale pełnił funkcję analityka w studiu.
- – Pierwsza runda (Lehigh–Georgetown) i (Old Dominion–SMU) w Hartford, Connecticut
- – Pierwsza runda (Virginia Tech–Temple) i (Iona–Loyola–Chicago) w Hartford, Connecticut
- Mike Patrick i Larry Conley – pierwsza runda (Northeastern–Illinois) i (Mercer–Georgia Tech) w Atlancie, Georgia
- – Pierwsza runda (Stan Wichita–Gruzja) i (DePaul–Syracuse) w Atlancie, Georgia
- – Pierwsza runda (stan Iowa – Ohio) i (stan Illinois – Południowa Kalifornia) w Tulsa, Oklahoma
- – Pierwsza runda (Pittsburgh–Louisiana Tech) i (North Carolina A&T–Oklahoma) w Tulsa, Oklahoma
- – Pierwsza runda (Penn–Memphis State) i (Pepperdine–Duke) w Houston w Teksasie
- – Pierwsza runda (stan Michigan – UAB) i (Boston College – Texas Tech) w Houston w Teksasie
- – Pierwsza runda (Navy-Louisiana State) i (Dayton-Villanova) w Dayton, Ohio
- Frank Herzog / Ralph Hacker i Joe Dean – pierwsza runda (Miami (OH) – Maryland) i (Fairleigh Dickinson – Michigan) w Dayton, Ohio
- – Pierwsza runda (Ohio–Kansas) i (Oregon State–Notre Dame) w South Bend, Indiana
- Tom Hammond i Jack Givens – pierwsza runda (Auburn–Purdue) i (Środkowe Tennessee–Karolina Północna) w South Bend, Indiana
- – Pierwsza runda (Southern-St. John's) w Salt Lake City, Utah
- – Pierwsza runda (Arkansas–Iowa) i (San Diego State–UNLV) w Salt Lake City, Utah
- Larry Zimmer i Ted Owens – pierwsza runda (stan Nevada-NC) w Albuquerque, Nowy Meksyk
- – Pierwsza runda (UTEP–Tulsa) i (Marshall–VCU) w Albuquerque, Nowy Meksyk
- Frank Fallon i Gary Thompson – Półfinały regionu Środkowego Zachodu (Louisiana Tech–Oklahoma) w Dallas w Teksasie
- Mike Patrick i Larry Conley – półfinały regionu południowo-wschodniego (Villanova–Maryland) w Birmingham, Alabama
Radio
Regionalne
- – East Regionals w Providence, Rhode Island
- – Midwest Regionals w Dallas w Teksasie
- – Southeast Regionals w Birmingham, Alabama
- – West Regionals w Denver, Kolorado
Finałowa czwórka
- – w Lexington, Kentucky
Dalsza lektura
- Pinckney, Ed ; Gordon, Robert (2004). Opowieści Eda Pinckneya z Villanova Hardwood: Historia mistrzów NCAA z 1985 roku . Champaign: Wydawnictwo sportowe. Numer ISBN 1-58261-809-7.
Zobacz też
- Turniej koszykówki mężczyzn NCAA Division II 1985
- 1985 NCAA Division III mężczyzn turniej koszykówki
- 1985 NCAA Division I turniej koszykówki kobiet
- Turniej koszykówki kobiet NCAA Division II 1985
- Turniej koszykówki kobiet NCAA Division III 1985
- 1985 Ogólnopolski Turniej Zaproszeniowy
- 1985 Krajowy Turniej Zaproszeniowy Kobiet
- 1985 NAIA Division I turniej koszykówki mężczyzn
- 1985 NAIA Division I Turniej Koszykówki Kobiet