2009–10 Puchar Króla - 2009–10 Copa del Rey
108. Copa del Rey | |
Kraj | Hiszpania |
---|---|
Drużyny | 83 |
Mistrzowie | Sewilla (5. tytuł) |
Drugie miejsce | Atletico Madrid |
Rozegrane mecze | 112 |
Zdobyte bramki | 286 (2,55 na mecz) |
Najlepsi strzelcy bramek |
Maxi Rodríguez (5 goli) |
← 2008–09
2010-11 →
|
2009-10 Copa del Rey było 108. Inscenizacja Copa del Rey (w tym dwa sezony, w których zagrał dwa rywalizujące wersje). Zawody rozpoczęły się 22 sierpnia 2009 r. i zakończyły 19 maja 2010 r. finałem na Camp Nou w Barcelonie , w którym Sevilla po raz piąty w swojej historii podniosła trofeum, wygrywając 2:0 z Atlético Madryt . Obrońcami pucharu była Barcelona , ale zostali wyeliminowani przez Sevillę w 1/8 finału.
Ten turniej miał wiele znaczących nieprzyjemności , w tym wczesne odejście Barcelony w 1/8 finału i szokującą przegraną Realu Madryt 4:0 z Alcorcónem , który został później nazwany „ Alcorconazo ” i przyczynił się do wczesnego odejścia Realu Madryt. runda 32.
Zakwalifikowane zespoły
Następujące zespoły rywalizowały w Copa del Rey 2009-10:
20 drużyn z La Liga 2008-09 :
21 drużyn z sezonu 2008-09 Segunda División ( Sevilla Atlético zostało wykluczonych jako zespół rezerwowy Sewilli ):
24 drużyny 2008-09 Segunda División B . Drużyny, które zakwalifikowały się to pięć najlepszych drużyn z każdej z 4 grup (z wyłączeniem drużyn rezerwowych) oraz cztery z największą liczbą punktów spośród pozostałych drużyn nierezerwowych (*):
18 drużyn 2008-09 Tercera División . Drużyny, które zakwalifikowały się, były mistrzami każdej z 18 grup (lub przynajmniej tymi z największą liczbą punktów w swojej grupie, ponieważ wykluczono drużyny rezerwowe):
Pierwsza runda
Mecze rozegrano 22, 25, 26 i 27 sierpnia 2009 roku.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
San Roque | 1-2 | Melilla |
Villajoyosa | 2–0 | Logroñés |
Lagun Onak | 2–1 | Izarra |
Alcalá | 0–1 | Real Oviedo |
Compostela | 1-2 | Zamora |
Cytrynowy | 2–2 (2–4 pkt. ) | Kultura Leonesa |
Gramenet | 0–3 | Sant Andreu |
Sabadell | 2–0 | Monzon |
Real Jaén | 0–1 | Unia Estepona |
Marbella | 1–0 | Karawaka |
Alaves | 1–1 (1–4 p ) | Palencia |
Ponferradina | 1-1 (5-4 pkt ) | Eibar |
Leganés | 1-3 | Reus |
Puertollano | 3–1 ( eet ) | Gimnastica |
Tenisca | 2–4 | Cerro Reyes |
Alicante | 1-1 (5-4 pkt ) | Sporting Mahones |
Conquense | 1–0 ( eet ) | Toledo |
Lorca Deportiva | 1-2 ( eet ) | Ceuta |
Alcorcón , Alcoyano , Atlético Ciudad , Mérida , Ontinyent i Poli Ejido zostali pożegnani.
Druga runda
Mecze odbyły się 1, 2, 3, 9 i 16 września 2009 roku.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Celta | 2–1 | Prawdziwa Unia |
Lagun Onak | 2–1 | Cerro Reyes |
Sant Andreu | 3–1 | Melilla |
Kultura Leonesa | 4–0 | Unia Estepona |
Girona | 1–0 | Gimnastic |
Real Sociedad | 0–2 | Rayo Vallecano |
Betis | 1-2 | Kordoba |
Ontinyent | 2–1 | Conquense |
Alcorcon | 2–0 | Palencia |
Atlético Ciudad | 3–2 | Real Oviedo |
Alcoyano | 2–0 | Villajoyosa |
Puertollano | 3–0 | Zamora |
Albacete | 0–1 | Herkules |
Sabadell | 0–0 (1–3 pkt ) | Marbella |
Salamanka | 1-1 (4-3 pkt ) | Castellón |
Levante | 0–0 (3–4 pkt ) | Huesca |
Las Palmas | 2–1 | Kadyks |
Poli Ejido | 0–0 (8–7 pkt ) | Ponferradina |
Kartagena | 3–2 ( eet ) | Elche |
Numancja | 2-3 | Murcja |
Ceuta | 2–2 (4–5 pkt. ) | Alicante |
Merida | 1-1 (5-4 pkt ) | Reus |
Recreativo zostało pożegnane.
Trzecia runda
Mecze zostały rozegrane 7 października 2009 roku.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
Lagun Onak | 1-2 | Alcorcon |
Puertollano | 2–1 | Sant Andreu |
Salamanka | 2–0 | Kartagena |
Girona | 1-3 | Celta |
Herkules | 2–0 | Huesca |
Merida | 1-3 | Alcoyano |
Rekreacja | 2–1 | Las Palmas |
Marbella | 2–1 | Alicante |
Kordoba | 0–1 | Rayo Vallecano |
Atlético Ciudad | 0–0 (5–4 pkt ) | Poli Ejido |
Ontinyent | 0–0 (3–5 pkt ) | Kultura Leonesa |
Real Murcia została pożegnana.
Nawias fazy końcowej
Drużyny wymienione jako pierwsze grają u siebie w pierwszym meczu.
Runda 32 27/28/29 października 2009 10/11/12 listopada 2009 |
1/8 finału 6.05.07.2010 r. 13.12.14.01.2010 r. |
Ćwierćfinały 20/21 stycznia 2010 27/28 stycznia 2010 |
Półfinały 3/4 lutego 2010 10/11 lutego 2010 |
Finał 19 maja 2010 |
|||||||||||||||||||||||
Alcoyano | 0 | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Walencja | 1 | 2 | 3 | Walencja | 1 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
Prawdziwa Murcja | 0 | 0 | 0 | Deportivo | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
Deportivo | 1 | 0 | 1 | Deportivo | 0 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
Kultura Leonesa | 0 | 0 | 0 | Sewilla | 3 | 0 | 3 | ||||||||||||||||||||
Barcelona | 2 | 5 | 7 | Barcelona | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Atlético Ciudad | 2 | 1 | 3 | Sewilla ( a ) | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Sewilla | 4 | 5 | 9 | Sewilla | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Rayo Vallecano | 2 | 2 | 4 | Getafe | 0 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
Atletyczny Bilbao | 0 | 2 | 2 | Rayo Vallecano | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Valladolid | 2 | 0 | 2 | Majorka | 1 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
Majorka ( a ) | 1 | 1 | 2 | Majorka | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Saragossa | 1 | 0 | 1 | Getafe ( a ) | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Malaga ( a ) | 1 | 0 | 1 | Malaga | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Getafe | 2 | 1 | 3 | Getafe | 1 | 5 | 6 | ||||||||||||||||||||
Espanyol | 0 | 1 | 1 | Sewilla | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rekreacja ( p ) | 1 | 1 | 2 | Atletico Madrid | 0 | ||||||||||||||||||||||
Sporting de Gijón | 1 | 1 | 2 | Rekreacja | 3 | 1 | 4 | ||||||||||||||||||||
Marbella | 0 | 0 | 0 | Atletico Madrid | 0 | 5 | 5 | ||||||||||||||||||||
Atletico Madrid | 2 | 6 | 8 | Atletico Madrid | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Celta | 2 | 1 | 3 | Celta | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Teneryfa | 1 | 0 | 1 | Celta | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Puertollano | 1 | 0 | 1 | Villarreal | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Villarreal | 1 | 1 | 2 | Atletico Madrid | 4 | 2 | 6 | ||||||||||||||||||||
Alcorcon | 4 | 0 | 4 | Wyścigi Santander | 0 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
Real Madryt | 0 | 1 | 1 | Alcorcon | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Salamanka | 1 | 1 | 2 | Wyścigi Santander | 3 | 0 | 3 | ||||||||||||||||||||
Wyścigi Santander | 0 | 4 | 4 | Wyścigi Santander | 2 | 3 | 5 | ||||||||||||||||||||
Herkules | 2 | 1 | 3 | Osasuna | 1 | 0 | 1 | ||||||||||||||||||||
Almería | 1 | 0 | 1 | Herkules | 2 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Xerez | 1 | 0 | 1 | Osasuna ( a ) | 1 | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Osasuna | 2 | 1 | 3 |
Runda 32
Mecze pierwszego etapu odbyły się 27, 28 i 29 października, a drugie mecze 10, 11 i 12 listopada 2009 roku.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Marbella | 0–8 | Atletico Madrid | 0–2 | 0–6 |
Alcoyano | 2-3 | Walencja | 0–1 | 2–2 |
Puertollano | 1-2 | Villarreal | 1–1 | 0–1 |
Atlético Ciudad | 3–9 | Sewilla | 2–4 | 1–5 |
Alcorcon | 4–1 | Real Madryt | 4–0 | 0–1 |
Celta Vigo | 3–1 | Teneryfa | 2–1 | 1–0 |
Prawdziwa Murcja | 0–1 | Deportivo La Coruña | 0–1 | 0–0 |
Xerez | 1-3 | Osasuna | 1-2 | 0–1 |
Saragossa | 1–1 ( a ) | Malaga | 1–1 | 0–0 |
Rekreacja | 2–2 (4–2 pkt. ) | Sporting de Gijón | 1–1 | 1–1 |
Kultura Leonesa | 0–7 | Barcelona | 0–2 | 0–5 |
Getafe | 3–1 | Espanyol | 2–0 | 1–1 |
Valladolid | 2–2 ( a ) | Majorka | 2–1 | 0–1 |
Rayo Vallecano | 4–2 | Atletyczny Bilbao | 2–0 | 2–2 |
Salamanka | 2–4 | Wyścigi Santander | 1–0 | 1-4 |
Herkules | 3–1 | Almería | 2–1 | 1–0 |
Runda 16
Mecze pierwszego etapu odbyły się 5, 6 i 7 stycznia, a drugie mecze 12, 13 i 14 stycznia 2010 roku.
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Celta | 2–1 | Villarreal | 1–1 | 1–0 |
Alcorcon | 2-3 | Wyścigi Santander | 2-3 | 0–0 |
Herkules | 2–2 ( a ) | Osasuna | 2–1 | 0–1 |
Walencja | 3-4 | Deportivo | 1-2 | 2–2 |
Malaga | 3–6 | Getafe | 2–1 | 1–5 |
Barcelona | 2–2 ( a ) | Sewilla | 1-2 | 1–0 |
Rayo Vallecano | 3-4 | Majorka | 2–1 | 1-3 |
Rekreacja | 4–5 | Atletico Madrid | 3–0 | 1–5 |
Pierwsze nogi
5 stycznia 2010 | Barcelona | 1-2 | Sewilla | Barcelona |
22:00 CET | Ibrahimović 74 ' | Raport |
Capel 60 ' Negredo 75 ' ( pióro ) |
Stadion: Camp Nou Frekwencja: 20 000 Sędzia: Bernardino González Vázquez |
6 stycznia 2010 | Celta | 1–1 | Villarreal | Vigo |
18:00 CET | Arturo 44 ' | Raport | Rossi 12 ' | Stadion: Balaídos Obecność: 9500 Sędzia: Javier Turienzo Álvarez |
6 stycznia 2010 | Alcorcon | 2-3 | Wyścigi Santander | Alcorcon |
20:00 CET |
I. Lopez 57 ' B. Gomez 87 ' |
Raport |
Chrześcijanin 31 ' Geijo 47 ' Moratón 62 ' |
Stadion: Santo Domingo Frekwencja: 3000 Sędzia: Rafael Ramírez Domínguez |
6 stycznia 2010 | Rekreacja | 3–0 | Atletico Madrid | Huelva |
22:00 CET |
Fornaroli 14 ' Barrales 25 ' ( pióro ) Candeias 88 ' |
Raport | Stadion: Nuevo Colombino Obecność: 2500 Sędzia: José González González |
6 stycznia 2010 | Walencja | 1-2 | Deportivo | Walencja |
20:00 CET | Sylwa 72 ' | Raport |
Guardado 47 ' Álvarez 57 ' |
Stadion: Mestalla Frekwencja: 25 000 Sędzia: Carlos Velasco Carballo |
7 stycznia 2010 | Malaga | 2–1 | Getafe | Malaga |
22:00 CET |
Apono 10 ' Edinho 44 ' |
Raport | Stiepanow 67 ' ( og ) | Stadion: La Rosaleda Frekwencja: 8000 Sędzia: César Muñiz Fernández |
7 stycznia 2010 | Rayo Vallecano | 2–1 | Majorka | Madryt |
20:00 CET |
Michel 16 ' Collantes 43 ' |
Raport | lvarez 21 ' | Stadion: Teresa Rivero Frekwencja: 6000 Sędzia: Miguel Ángel Pérez Lasa |
7 stycznia 2010 | Herkules | 2–1 | Osasuna | Alicante |
20:00 CET |
Cristian 17 ' Del Olmo 67 ' |
Raport | Galan 51 ' | Stadion: Rico Pérez Frekwencja: 5 000 Sędzia: José Paradas Romero |
Drugie nogi
12 stycznia 2010 | Villarreal |
0–1 ( 1–2 łącznie ) |
Celta | Villarreal |
21:00 CET | Raport | Trashorras 90 ' ( długopis ) | Stadion: El Madrigal Frekwencja: 7000 Sędzia: David Fernández Borbalán |
13 stycznia 2010 | Sewilla |
0–1 ( 2–2 łącznie ) |
Barcelona | Sewilla |
22:00 CET | Raport | Xavi 64 ' | Stadion: Ramón Sánchez Pizjuán Frekwencja: 45 000 Sędzia: Carlos Clos Gómez |
13 stycznia 2010 | Wyścigi Santander |
0–0 ( łącznie 3–2 ) |
Alcorcon | Santander |
20:00 CET | Raport | Stadion: El Sardinero Frekwencja: 12 000 Sędzia: Bernardino González Vázquez |
13 stycznia 2010 | Deportivo |
2–2 ( 4–3 łącznie ) |
Walencja | Coruña |
20:00 CET |
Filipe Luís 50 ' J. Rodríguez 72 ' |
Raport | Žigić 11 ' , 29 ' | Stadion: Riazor Frekwencja: 20 000 Sędzia: Manuel Mejuto González |
13 stycznia 2010 | Osasuna |
1–0 ( 2–2 łącznie ) |
Herkules | Pampeluna |
20:00 CET | Masud 48 ' | Raport | Stadion: El Sadar Frekwencja: 4000 Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes |
13 stycznia 2010 | Getafe |
5–1 ( 6–3 łącznie ) |
Malaga | Getafe |
22:00 CET |
Soldado 14 ' , 49 ' Rafa 30 ' Pedro Leon 54 ' |
Raport | Juanmi 62 ' | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez Frekwencja: 2000 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
14 stycznia 2010 | Atletico Madrid |
5–1 ( 5–4 łącznie ) |
Rekreacja | Madryt |
22:00 CET |
Simão 22 ' , 83 ' Agüero 24 ' , 63 ' Ujfaluši 40 ' |
Raport | Carmona 71 ' | Stadion: Vicente Calderón Stadion Frekwencja: 28 000 Sędzia: Carlos Delgado Ferreiro |
14 stycznia 2010 | Majorka |
3–1 ( 4–3 łącznie ) |
Rayo Vallecano | Palma |
20:00 CET |
Wiktor 51 ' , 61 ' Suarez 90 ' |
Raport | Piti 45 ' | Stadion: ONO Estadi Frekwencja: 5 000 Sędzia: Javier Estrada Fernández |
Ćwierćfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Majorka | 2–2 ( a ) | Getafe | 1-2 | 1–0 |
Deportivo La Coruña | 1-3 | Sewilla | 0–3 | 1–0 |
Wyścigi Santander | 5–1 | Osasuna | 2–1 | 3–0 |
Atletico Madrid | 2–1 | Celta Vigo | 1–1 | 1–0 |
Pierwsze nogi
20 stycznia 2010 | Majorka | 1-2 | Getafe | Palma |
20:00 CET | Castro 90+2 ' | Raport |
Manu 50 ' Miku 68 ' |
Stadion: ONO Estadi Obecność: 11 000 Sędzia: Alfonso Pérez Burrull |
20 stycznia 2010 | Deportivo La Coruña | 0–3 | Sewilla | Coruña |
22:00 CET | Raport |
Negredo 26 ' Renato 67 ' Navas 69 ' |
Stadion: Riazor Frekwencja: 14.000 Sędzia: Eduardo Iturralde González |
21 stycznia 2010 | Wyścigi Santander | 2–1 | Osasuna | Santander |
20:00 CET |
Colsa 63 ' Diop 84 ' |
Raport | Pandiani 88 ' | Stadion: El Sardinero Frekwencja: 12 600 Sędzia: César Muñiz Fernández |
21 stycznia 2010 | Atletico Madrid | 1–1 | Celta Vigo | Madryt |
22:00 CET | Tiago 11 ' | Raport | Trashorras 3 ' | Stadion: Vicente Calderón Frekwencja: 48 000 Sędzia: Alberto Undiano Mallenco |
Drugie nogi
27 stycznia 2010 | Osasuna |
0–3 ( 1–5 łącznie ) |
Wyścigi Santander | Pampeluna |
20:00 CET | Raport |
Xisco 6 ' Henrique 23 ' Kanały 78 ' |
Stadion: Reyno de Navarra Frekwencja: 16 000 Sędzia: Javier Turienzo Álvarez |
27 stycznia 2010 | Sewilla |
0–1 ( 1–3 łącznie ) |
Deportivo La Coruña | Sewilla |
22:00 CET | Raport | Bodipo 44 ' | Stadion: Ramón Sánchez Pizjuán Frekwencja: 15 000 Sędzia: Fernando Teixeira Vitienes |
28 stycznia 2010 | Getafe |
0–1 ( 2–2 łącznie ) |
Majorka | Getafe |
20:00 CET | Raport | Aduriza 45 ' | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez Obecność: 3000 Sędzia: Manuel Mejuto González |
28 stycznia 2010 | Celta Vigo |
0–1 ( 1–2 łącznie ) |
Atletico Madrid | Vigo |
22:00 CET | Raport | Forlan 26 ' | Stadion: Balaídos Frekwencja: 30 000 Sędzia: Miguel Ángel Pérez Lasa |
Półfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Sewilla | 2–1 | Getafe | 2–0 | 0–1 |
Atletico Madrid | 6–3 | Wyścigi Santander | 4–0 | 2-3 |
Pierwsze nogi
3 lutego 2010 | Sewilla | 2–0 | Getafe | Sewilla |
22:00 CET |
Luís Fabiano 45+1 ' Mario 80 ' ( i ) |
Raport | Stadion: Ramón Sánchez Pizjuán Frekwencja: 28 000 Sędzia: Bernardino González Vázquez |
4 lutego 2010 | Atletico Madrid | 4–0 | Wyścigi Santander | Madryt |
22:00 CET |
Simão 9 ' Reyes 40 ' Forlán 62 ' ( pióro ) , 71 ' ( pióro ) |
Raport | Stadion: Vicente Calderón Frekwencja: 30 000 Sędzia: Antonio Mateu Lahoz |
Drugie nogi
10 lutego 2010 | Getafe |
1–0 ( 1–2 łącznie ) |
Sewilla | Getafe |
22:00 CET | Soldado 52 ' | Raport | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez Frekwencja: 16 000 Sędzia: Eduardo Iturralde González |
11 lutego 2010 | Wyścigi Santander |
3-2 ( 3-6 w dwumeczu. ) |
Atletico Madrid | Santander |
22:00 CET |
Valera 2 ' ( og ) Xisco 88 ' Tchité 90 ' |
Raport |
Moratón 8 ' ( og ) Jurado 51 ' |
Stadion: El Sardinero Frekwencja: 18 000 Sędzia: Alberto Undiano Mallenco |
Finał
Sewilla | 2–0 | Atletico Madrid |
---|---|---|
Przylądek 5 ' Navas 90+1 ' |
Raport |
Zwycięzcy Copa del Rey 2009–10 |
---|
Sewilla 5. tytuł |