Tirreno-Adriatico 2009 - 2009 Tirreno–Adriatico
UCI World Ranking 2009 , Wyścig 3 z 24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
szczegóły Race | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Daktyle | 11-17 marca | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Gradacja | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Dystans | 1,095 km (680.4 mil) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
czasu wygranej | 27H 37' 22" | ||||||||||||||||||||||||||||||||
wyniki | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
2009 Tirreno-Adriatico , 44. Bieg wyścigu , rozpoczęła się 11 marca, a zakończył się 17 marca. Wyścig rozpoczął się w Cecina i zakończył się w San Benedetto del Tronto . Wyścig był trzecim wydarzeniem w inauguracyjnym rankingu UCI światowej .
Zawartość
Gradacja
Scena 1
Etap 2
- 12 marca 2009 - Volterra do Marina di Carrara , 177 km (110 mil)
Etap 2 wynik
|
Klasyfikacja generalna po etapie 2
|
etap 3
- 13 marca 2009 - Fucecchio do Santa Croce sull'Arno , 166 km (103 mil)
Etap 3 wynik
|
Klasyfikacja generalna po etapie 3
|
etap 4
- 14 marca 2009 - Foligno do Montelupone , 171 km (106 mil)
Etap 4 wynik
|
Klasyfikacja generalna po 4 Stage
|
etap 5
- 15 marca 2009 - Loreto Aprutino do Macerata (TT) 30 km (19 mil)
Etap 5 wynik
|
Klasyfikacja generalna po etapie 5
|
etap 6
- 16 marca 2009 - Civitanova Marche do Camerino , 235 km (146 mil)
Etap 6 wynik
|
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
|
etap 7
- 17 marca 2009 - San Benedetto del Tronto do San Benedetto del Tronto , 169 km (105 mil)
Etap 7 wynik
|
Klasyfikacja generalna po 7 Stage
|
Klasyfikacja końcowa
Generalna klasyfikacja
Rowerzysta | Zespół | Czas | |
---|---|---|---|
1 | Michele Scarponi ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | 27H 37' 22" |
2 | Stefano Garzelli ( ITA ) | Acqua & Sapone Caffè Mokambo- | + 25" |
3 | Andreas Klöden ( GER ) | Astana | + 1' 07" |
4 | Thomas Lövkvist ( SWE ) | Zespół Columbia-High Road | + 1' 10" |
5 | Ivan Basso ( ITA ) | Liquigas | + 1 13" |
6 | Davide Rebellin ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | + 2' 06" |
7 | Linus Gerdemann ( GER ) | team Milram | + 2' 32" |
8 | Ryder Hesjedal ( CAN ) | Garmin-Slipstream | + 2' 33" |
9 | Kanstancin Siucou ( BLR ) | Zespół Columbia-High Road | + 2' 41" |
10 | Vincenzo Nibali ( ITA ) | Liquigas | + 2' 54" |
Klasyfikacja punkty
Rowerzysta | Zespół | Zwrotnica | |
---|---|---|---|
1 | Julien El Fares ( FRA ) | Cofidis | 27 |
2 | Daniele Bennati ( ITA ) | Liquigas | 25 |
3 | Mark Cavendish ( GBR ) | Zespół Columbia-High Road | 22 |
4 | Tyler Farrar ( USA ) | Garmin-Slipstream | 22 |
5 | Michele Scarponi ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | 21 |
6 | Stefano Garzelli ( ITA ) | Acqua & Sapone Caffè Mokambo- | 20 |
7 | Alessandro Petacchi ( ITA ) | LPR Brakes-Farnese Vini | 19 |
8 | Joaquim Rodríguez ( ESP ) | Caisse d'Epargne | 18 |
9 | Thomas Lövkvist ( SWE ) | Zespół Columbia-High Road | 18 |
10 | Andreas Klöden ( GER ) | Astana | 15 |
Klasyfikacja Góry
Rowerzysta | Zespół | Zwrotnica | |
---|---|---|---|
1 | Egoi Martínez ( ESP ) | Euskaltel-Euskadi | 10 |
2 | Davide Rebellin ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | 6 |
3 | Ermanno Capellego ( ITA ) | Fuji-Servetto | 6 |
4 | Julien El Fares ( FRA ) | Cofidis | 5 |
5 | Gilberto Simoni ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | 5 |
6 | Giampaolo Cheula ( ITA ) | Barloworld | 5 |
7 | Lieuwe Westra ( NED ) | Vacansoleil | 5 |
8 | Olivier Kaisen ( BEL ) | Silence-Lotto | 5 |
9 | Michele Scarponi ( ITA ) | Diquigiovanni-Androni | 5 |
10 | Matteo Carrara ( ITA ) | Vacansoleil | 5 |
Klasyfikacja młodzież
Rowerzysta | Zespół | Czas | |
---|---|---|---|
1 | Thomas Lövkvist ( SWE ) | Zespół Columbia-High Road | 27h 38' 32" |
2 | Vincenzo Nibali ( ITA ) | Liquigas | + 1' 44" |
3 | Robert Gesink ( NED ) | Rabobank | + 1 55" |
4 | Julien El Fares ( FRA ) | Cofidis | + 2' 11" |
5 | Eros Capecchi ( ITA ) | Fuji-Servetto | + 2 27" |
6 | Rene Mandri ( EST ) | AG2R La Mondiale- | + 13' 20" |
7 | Johannes Fröhlinger ( GER ) | team Milram | + 13' 46" |
8 | Valerio Agnoli ( ITA ) | Liquigas | + 15' 9" |
9 | Peter Velits ( SVK ) | team Milram | + 17' 52" |
10 | Anthony Roux ( FRA ) | Francaise des Jeux | + 27' 17" |
Klasyfikacja drużynowa
Zespół | Czas | |
---|---|---|
1 | Zespół Columbia-High Road | 84H 30' 51" |
2 | Diquigiovanni-Androni | + 2' 44" |
3 | Caisse d'Epargne | + 3 37" |
4 | Liquigas | + 3 38" |
5 | Zespół Saxo Bank | + 6' 34" |
6 | Tinkoff Credit Systems | + 8' 24" |
7 | Lampre-NGC | + 8' 37" |
8 | Barloworld | + 10' 42" |
9 | Szybki krok | + 11' 07" |
10 | LPR Brakes-Farnese Vini | + 12' 34" |
postęp Jersey
Etap (Winner) |
Generalna klasyfikacja | Punkty Klasyfikacja | Klasyfikacja Góry | Młody jeździec Klasyfikacja |
---|---|---|---|---|
( Julien El Fares ) |
Etap 1 Julien El Fares | Julien El Fares | Julien El Fares | Julien El Fares |
( Alessandro Petacchi ) |
Etap 2 Alessandro Petacchi | |||
( Tyler Farrar ) |
Etap 3 Ermanno Capelli | |||
( Joaquim Rodríguez ) |
Etap 4 Joaquim Rodríguez | Julien El Fares | ||
( Andreas Klöden ) |
Etap 5 (ITT) Andreas Klöden | Thomas Lövkvist | ||
( Michele Scarponi ) |
Etap 6 Michele Scarponi | Egoi Martínez | ||
( Mark Cavendish ) | Etap 7 ||||
|
FinałMichele Scarponi | Julien El Fares | Egoi Martínez | Thomas Lövkvist |
wypłaty
Etap | Rowerzysta | Zespół | Powód | |
---|---|---|---|---|
DNF | 2 | Janez Brajkovič | Astana | urazy głowy trwały w katastrofie |
DNS | 4 | Thor Hushovd | Cervélo TestTeam | |
DNF | 5 | Geraint Thomas | Barloworld | Nogi i urazy twarzy powstałe w katastrofie |
DNS | 6 | Andy Schleck | Zespół Saxo Bank | |
DNF | 6 | Fabian Cancellara | Zespół Saxo Bank |
Referencje
Linki zewnętrzne
- Wyniki i zdjęcia Cyclingnews.com