Liga Mistrzów 2011 - 2011 Championship League
Informacje o turnieju | |
---|---|
Daktyle | 3 stycznia – 24 marca 2011 |
Miejsce wydarzenia | Klub golfowy Crondon Park |
Miasto | Zbiory |
Kraj | Anglia |
Organizacja(e) | Sport w meczach |
Format | Nie- ranking wydarzenie |
Całkowity fundusz nagród | 205 000 zł |
Udział zwycięzcy | £10,000 |
Najwyższa przerwa | Mark Williams (143) |
Finał | |
Mistrz | Mateusz Stevens |
Drugie miejsce | Shaun Murphy |
Wynik | 3–1 |
← 2010
2012 →
|
2011 Championship League był zawodowym nie- ranking snooker turniej, który był grany od 3 stycznia do 24 marca 2011 roku w Crondon Park Golf Club w magazynie , Anglia .
Matthew Stevens wygrał w finale 3-1 z Shaunem Murphym i zajął miejsce w 2011 Premier League Snooker .
Fundusz nagród
Podział nagród pieniężnych w tym roku przedstawiono poniżej:
|
|
- Suma turnieju: 205 000 £
Grupa pierwsza
Mecze grupy pierwszej odbyły się 3 i 4 stycznia 2011 roku. Mark Selby był pierwszym zawodnikiem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
CZEŚĆ G |
WIL |
SAMOCHÓD |
SEL |
MUR |
MAG |
KROPKA |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | John Higgins | x | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 | 16–9 | 5–1 | 6–5 |
2 | Mark Williams | 0 | x | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 14-8 | 4–2 | 6–4 |
3 | Ali Carter | 1 | 0 | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 13-10 | 4–2 | 6–4 |
4 | Mark Selby | 2 | 1 | 1 | x | 3 | 3 | 3 | 13-12 | 3–3 | 6–3 |
5 | Shaun Murphy | 3 | 3 | 1 | 0 | x | 3 | 2 | 12-12 | 3–3 | 6–3 |
6 | Stephen Maguire | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | x | 3 | 9-16 | 1–5 | 6–1 |
7 | Graeme Dott | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | x | 7-17 | 1–5 | 6–1 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | John Higgins | 2 | |||||||
4 | Mark Selby | 3 | |||||||
4 | Mark Selby | 3 | |||||||
3 | Ali Carter | 2 | |||||||
2 | Mark Williams | 0 | |||||||
3 | Ali Carter | 3 |
Grupa druga
Mecze grupy drugiej odbyły się 5 i 6 stycznia 2011 roku. Mark Williams był drugim graczem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
WIL |
OSU |
CZEŚĆ G |
MUR |
SAMOCHÓD |
OBRABOWAĆ |
POLICJANT |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Williams | x | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 17–5 | 5–1 | 6–5 |
2 | Ronnie O'Sullivan | 0 | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15-7 | 5–1 | 6–5 |
3 | John Higgins | 3 | 0 | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 15–9 | 5–1 | 6–5 |
4 | Shaun Murphy | 0 | 2 | 2 | x | 3 | 3 | 2 | 12-15 | 2–4 | 6–2 |
5 | Ali Carter | 1 | 2 | 1 | 1 | x | 3 | 3 | 11-13 | 2–4 | 6–2 |
6 | Neil Robertson | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | x | 3 | 8-17 | 1–5 | 6–1 |
7 | Jamie Cope | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | x | 5-17 | 1–5 | 6–1 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Mark Williams | 3 | |||||||
4 | Shaun Murphy | 0 | |||||||
1 | Mark Williams | 3 | |||||||
2 | Ronnie O'Sullivan | 2 | |||||||
2 | Ronnie O'Sullivan | 3 | |||||||
3 | John Higgins | 0 |
Grupa trzecia
Mecze grupy trzeciej odbyły się 24 i 25 stycznia 2011 roku. Shaun Murphy był trzecim graczem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
SAMOCHÓD |
MUR |
EBD |
KREWNI |
FU |
KOSZ |
CZEŚĆ G |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ali Carter | x | 3 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 16-8 | 5–1 | 6–5 |
2 | Shaun Murphy | 1 | x | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 14-10 | 4–2 | 6–4 |
3 | Piotr Ebdon | 3 | 3 | x | 3 | 1 | 1 | 0 | 11-12 | 3–3 | 6–3 |
4 | Mark King | 0 | 1 | 1 | x | 3 | 3 | 3 | 11–14 | 3–3 | 6–3 |
5 | Marco Fu | 1 | 1 | 3 | 2 | x | 1 | 3 | 11-13 | 2–4 | 6–2 |
6 | Stuart Bingham | 2 | 2 | 3 | 1 | 3 | x | 0 | 11–14 | 2–4 | 6–2 |
7 | John Higgins | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | x | 9-12 | 2–4 | 6–2 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Ali Carter | 2 | |||||||
4 | Mark King | 3 | |||||||
4 | Mark King | 2 | |||||||
2 | Shaun Murphy | 3 | |||||||
2 | Shaun Murphy | 3 | |||||||
3 | Piotr Ebdon | 2 |
Grupa czwarta
Mecze grupy czwartej odbyły się 26 i 27 stycznia 2011 roku. Ali Carter był czwartym zawodnikiem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
STE |
SAMOCHÓD |
FU |
WSZYSTKO |
KREWNI |
EBD |
KURA |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mateusz Stevens | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 16–9 | 5–1 | 6–5 |
2 | Ali Carter | 2 | x | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15–8 | 4–2 | 6–4 |
3 | Marco Fu | 1 | 3 | x | 1 | 2 | 3 | 3 | 13-12 | 4–2 | 6–4 |
4 | Mark Allen | 1 | 0 | 3 | x | 2 | 3 | 3 | 12-12 | 3–3 | 6–3 |
5 | Mark King | 0 | 0 | 3 | 3 | x | 3 | 1 | 10-15 | 3–3 | 6–3 |
6 | Piotr Ebdon | 3 | 0 | 1 | 1 | 2 | x | 3 | 10-15 | 2–4 | 6–2 |
7 | Stephen Hendry | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | x | 11-16 | 1–5 | 6–1 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Mateusz Stevens | 0 | |||||||
4 | Mark Allen | 3 | |||||||
4 | Mark Allen | 1 | |||||||
2 | Ali Carter | 3 | |||||||
2 | Ali Carter | 3 | |||||||
3 | Marco Fu | 2 |
Grupa piąta
Mecze grupy piątej rozegrano 28 lutego i 1 marca 2011 roku. Ryan Day był piątym graczem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
WSZYSTKO |
DZIEŃ |
LIA |
KREWNI |
STE |
HAŁAS |
WAL |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Allen | x | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 16-8 | 5–1 | 6–5 |
2 | Dzień Ryana | 3 | x | 3 | 0 | 2 | 3 | 3 | 14-12 | 4–2 | 6–4 |
3 | Liang Wenbo | 2 | 2 | x | 1 | 3 | 3 | 3 | 14-10 | 3–3 | 6–3 |
4 | Mark King | 0 | 3 | 3 | x | 3 | 2 | 2 | 13-10 | 3–3 | 6–3 |
5 | Mateusz Stevens | 0 | 3 | 0 | 0 | x | 3 | 3 | 9-12 | 3–3 | 6–3 |
6 | Ding Junhui | 2 | 1 | 1 | 3 | 0 | x | 3 | 10–14 | 2–4 | 6–2 |
7 | Ricky Walden | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | x | 7-17 | 1–5 | 6–1 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Mark Allen | 3 | |||||||
4 | Mark King | 2 | |||||||
1 | Mark Allen | 0 | |||||||
2 | Dzień Ryana | 3 | |||||||
2 | Dzień Ryana | 3 | |||||||
3 | Liang Wenbo | 2 |
Grupa szósta
Mecze grupy szóstej odbyły się 2 i 3 marca 2011 roku. Mark Allen był szóstym zawodnikiem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
STE |
ZAWIETRZNY |
KREWNI |
WSZYSTKO |
LIA |
PRAWDA |
DAV |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mateusz Stevens | x | 3 | 0 | 3 | 3 | 2 | 3 | 14-9 | 4–2 | 6–4 |
2 | Stephen Lee | 0 | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 14-11 | 4–2 | 6–4 |
3 | Mark King | 3 | 0 | x | 0 | 3 | 3 | 3 | 12–10 | 4–2 | 6–4 |
4 | Mark Allen | 1 | 2 | 3 | x | 2 | 3 | 3 | 14-9 | 3–3 | 6–3 |
5 | Liang Wenbo | 2 | 1 | 2 | 3 | x | 3 | 3 | 14-12 | 3–3 | 6–3 |
6 | Judd Trump | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | x | 3 | 10-16 | 2–4 | 6–4 |
7 | Mark Davis | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | x | 6-17 | 1–5 | 6–1 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Mateusz Stevens | 0 | |||||||
4 | Mark Allen | 3 | |||||||
4 | Mark Allen | 3 | |||||||
2 | Stephen Lee | 0 | |||||||
2 | Stephen Lee | 3 | |||||||
3 | Mark King | 1 |
Grupa siódma
Mecze grupy siódmej rozegrano w dniach 21 i 22 marca 2011 roku. Ostatnim zawodnikiem, który zakwalifikował się do grupy zwycięzców, był Matthew Stevens .
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
LIA |
STE |
ZAWIETRZNY |
CZEŚĆ G |
KREWNI |
FU |
GOU |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liang Wenbo | x | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 | 16–9 | 5–1 | 6–5 |
2 | Mateusz Stevens | 2 | x | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15-12 | 4–2 | 6–4 |
3 | Stephen Lee | 0 | 3 | x | 0 | 3 | 3 | 3 | 12-12 | 4–2 | 6–4 |
4 | Andrzeja Higginsona | 0 | 2 | 3 | x | 3 | 0 | 3 | 11-11 | 3–3 | 6–3 |
5 | Mark King | 3 | 2 | 2 | 2 | x | 3 | 1 | 13-12 | 2–4 | 6–2 |
6 | Marco Fu | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | x | 3 | 11–14 | 2–4 | 6–2 |
7 | Martin Gould | 3 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | x | 8-16 | 2–4 | 6–2 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Liang Wenbo | 3 | |||||||
4 | Andrzeja Higginsona | 2 | |||||||
1 | Liang Wenbo | 0 | |||||||
2 | Mateusz Stevens | 3 | |||||||
2 | Mateusz Stevens | 3 | |||||||
3 | Stephen Lee | 1 |
Grupa zwycięzców
Mecze grupy zwycięzców odbyły się 23 i 24 marca 2011 roku. Matthew Stevens zakwalifikował się do Premier League 2011.
mecze
|
|
|
Tabela
Zaszeregowanie |
STE |
MUR |
SAMOCHÓD |
WIL |
WSZYSTKO |
DZIEŃ |
SEL |
Rama W–L |
Dopasuj W–L |
Pld-Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mateusz Stevens | x | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 16-8 | 5–1 | 6–5 |
2 | Shaun Murphy | 2 | x | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 15-12 | 3–3 | 6–3 |
3 | Ali Carter | 2 | 1 | x | 3 | 2 | 3 | 3 | 14-11 | 3–3 | 6–3 |
4 | Mark Williams | 1 | 1 | 2 | x | 3 | 3 | 3 | 13-12 | 3–3 | 6–3 |
5 | Mark Allen | 0 | 1 | 3 | 0 | x | 3 | 3 | 10-15 | 3–3 | 6–3 |
6 | Dzień Ryana | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | x | 3 | 10-15 | 2–4 | 6–2 |
7 | Mark Selby | 3 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | x | 10-15 | 2–4 | 6–2 |
Play-offy
Półfinały Najlepsze z 5 klatek |
Ostateczny najlepszy z 5 klatek |
||||||||
1 | Mateusz Stevens | 3 | |||||||
4 | Mark Williams | 1 | |||||||
1 | Mateusz Stevens | 3 | |||||||
2 | Shaun Murphy | 1 | |||||||
2 | Shaun Murphy | 3 | |||||||
3 | Ali Carter | 2 |
Przerwa stulecia
Razem: 86
- 143, 141, 138, 137, 119, 107 – Mark Williams
- 142, 138, 133, 109, 106, 104 – John Higgins
- 140, 131, 117, 104 – Liang Wenbo
- 139, 137, 122, 112, 107, 101, 101, 100 – Shaun Murphy
- 138, 132, 115, 113, 108, 101 – Ronnie O'Sullivan
- 136, 127, 122, 112, 108, 105 – Marek Król
- 137 – Graeme Dott
- 136, 134, 134, 128, 126, 122,
116, 111, 108, 106, 101, 101, 100 Matthew Stevens - 135, 124 – Marek Selby
- 133 – Neil Robertson
- 133, 126, 112, 109, 108, 102 – Marco Fu
- 131, 121, 120, 119, 118, 115,
103, 101, 101, 100, 100 Mark Allen - 129 – Stephen Hendry
- 122, 115 – Ding Junhui
- 121, 117, 108, 102, 101, 101, 100 – Ali Carter
- 117 – Stephen Lee
- 114, 112, 102 – Dzień Ryana
- 103 – Martin Gould
- 102 – Andrzej Higginson