Światowa Liga Siatkówki FIVB 2015 - 2015 FIVB Volleyball World League
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Naród-gospodarz | Brazylia |
Miasto | Rio de Janeiro (finał grupy 1) |
Daktyle | 16 maja – 19 lipca |
Drużyny | 32 (z 5 konfederacji) |
Miejsce(a) | 65 (w 65 miastach-gospodarzach) |
Mistrzowie | Francja (1. tytuł) |
Drugie miejsce | Serbia |
Trzecie miejsce | Stany Zjednoczone |
Czwarte miejsce | Polska |
Nagrody turniejowe | |
MVP | Earvin N’Gapeth |
Najlepszy seter | Benjamin Toniutti |
Najlepszy OH |
Earvin N'Gapeth Michał Kubiak |
Najlepszy MB |
Maxwell Holt Srećko Lisinac |
Najlepsze OPP | Aleksandar Atanasijević |
Najlepsze Libero | Paweł Zatorski |
Oficjalna strona internetowa | |
Liga Światowa FIVB | |
2015 FIVB Volleyball World League był 26. edycja międzynarodowego dorocznego męskiej siatkówki turnieju grał od 16 maja do 19 lipca 2015. Turniej wyróżniona rekord 32 krajów uczestniczących od 5 konfederacji. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy i 8 puli. Runda Finałowa Grupy 1, która służyła jako test siatkówki Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016, odbyła się w Rio de Janeiro w Brazylii .
Kwalifikacja
- Wszystkie 28 zespołów edycji 2014 bezpośrednio zakwalifikowało się.
- Czarnogóra i Grecja zakwalifikowały się do Ligi Europejskiej 2014 .
- Kazachstan zakwalifikował się do Pucharu Azji 2014 .
- Egipt zakwalifikował się do Mistrzostw Afryki 2013 .
- Wenezuela zastąpiła Niemców , którzy wycofali się z turnieju.
Grupa | Afryka | Azja i Oceania | Europa | Ameryka północna | Ameryka Południowa |
---|---|---|---|---|---|
Grupa 1 |
Australia Iran |
Stany Zjednoczone | Brazylia | ||
Grupa 2 |
Japonia Korea Południowa |
Kanada Kuba |
Argentyna | ||
Grupa 3 |
Meksyk Portoryko |
Wenezuela |
Format
- Po raz pierwszy w Lidze Światowej pojawią się 32 zespoły, które miały 28 zespołów w 2014 roku, 18 zespołów w 2013 i 16 zespołów w latach 2001-03 i 2006-12. Liga Światowa składała się z 8 drużyn w swoim inauguracyjnym roku 1990, 10 w 1991, a następnie 12 w latach 1992-2000 i 2004-05.
- Podczas rundy interkontynentalnej grupy od A do E będą rozgrywać podwójne mecze u siebie i na wyjeździe, co daje łącznie 12 meczów na drużynę. W grupie F do H odbędą się dwa niezależne turnieje.
- Ostatni sklasyfikowany zespół z Grupy 1 po rundzie międzykontynentalnej może zostać zdegradowany, jeśli zwycięzcy rundy finałowej grupy 2 spełnią wymagania awansu określone przez FIVB.
Skład basenów
Pule z Grupy 1 zostały ogłoszone 18 lipca 2014 r., natomiast pule z Grupy 2 i 3 zostały ogłoszone 31 października 2014 r. Po wycofaniu się Niemiec, Japonia zastąpiła je w Puli D, a Wenezuela zajęła miejsce Japonii w Puli H.
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Basen A | Basen B | Basen C | Basen D | Basen E | Basen F | Basen G | Basen H |
Włochy | Rosja | Bułgaria | Francja | Belgia | Tunezja | Chiny | Egipt |
Brazylia | Stany Zjednoczone | Kuba | Japonia | Portugalia | Portoryko | Meksyk | Wenezuela |
Serbia | Polska | Kanada | Korea Południowa | Finlandia | indyk | Słowacja | Hiszpania |
Australia | Iran | Argentyna | Republika Czeska | Holandia | Czarnogóra | Grecja | Kazachstan |
Harmonogram zawodów
● | Runda międzykontynentalna | ● | Runda finałowa |
Tydzień 1 | Tydzień 2 | Tydzień 3 | Tydzień 4 | Tydzień 5 | Tydzień 6 | Tydzień 7 | Tydzień 8 | Tydzień 9 | Tydzień 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa 1 | 8 meczów | 8 meczów | 8 meczów | 8 meczów | 8 meczów | 8 meczów | 10 meczów | |||
Grupa 2 | 4 mecze | 2 mecze | 10 meczów | 12 meczów | 12 meczów | 10 meczów | 12 meczów | 10 meczów | 4 mecze | |
Grupa 3 | 18 meczów | 18 meczów | 4 mecze |
Oddziały
W składzie drużynowym jest 25 graczy. W każdym tygodniu można wybrać maksymalnie 12 zwykłych graczy i maksymalnie 2 libero. Pełne składy 25 graczy z każdej drużyny można zobaczyć w poniższym artykule.
Procedura stania na basenie
- Liczba wygranych meczów
- Punkty meczowe
- Ustawia stosunek
- Stosunek punktów
- Jeżeli remis będzie kontynuowany według stosunku punktowego między dwoma zespołami, pierwszeństwo będzie miała drużyna, która wygrała ostatni mecz między nimi. Gdy remis punktowy jest pomiędzy trzema lub więcej drużynami, nowa klasyfikacja tych drużyn pod względem punktów 1, 2 i 3 zostanie dokonana z uwzględnieniem tylko meczów, w których były ze sobą przeciwstawne.
Mecz wygrany 3-0 lub 3-1: 3 punkty meczowe dla zwycięzcy, 0 punktów meczowych dla przegranego
Mecz wygrany 3-2: 2 punkty meczowe dla zwycięzcy, 1 punkt meczowy dla przegranego
Runda międzykontynentalna
- Wszystkie czasy są lokalne.
Grupa 1
- W rundzie finałowej grupy 1 gości Brazylia, dwie najlepsze drużyny z puli A i B oraz zwycięzcy rundy finałowej grupy 2 zakwalifikują się do rundy finałowej grupy 1. Jeśli Brazylia zakończy się jako jedna z dwóch najlepszych drużyn z puli A, z puli A wyśle trzy najlepsze drużyny.
Zakwalifikowanie się do rundy finałowej grupy 1 | |
Zakwalifikowani jako gospodarze rundy finałowej grupy 1 | |
Pozycja zdegradowana |
Basen A
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Brazylia | 9 | 3 | 28 | 33 | 16 | 2,063 | 1145 | 1038 | 1,103 |
2 | Serbia | 7 | 5 | 23 | 30 | 22 | 1,364 | 1180 | 1152 | 1,024 |
3 | Włochy | 6 | 6 | 16 | 22 | 26 | 0,846 | 1073 | 1096 | 0,979 |
4 | Australia | 2 | 10 | 5 | 11 | 32 | 0,344 | 931 | 1043 | 0,893 |
Tydzień 3
- Miejsce: Adelaide Arena , Adelaide , Australia
- Miejsce: Mineirinho Arena , Belo Horizonte , Brazylia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29 maja | 14:00 | Brazylia | 3–2 | Serbia | 24-26 | 25-17 | 25-22 | 26-28 | 15-11 | 115–104 | P2 P3 |
29 maja | 19:40 | Australia | 1-3 | Włochy | 19-25 | 25-22 | 21–25 | 20–25 | 85–97 | P2 P3 | |
30 maja | 16:10 | Australia | 1-3 | Włochy | 20–25 | 21–25 | 25–23 | 23–25 | 89–98 | P2 P3 | |
31 maja | 10:00 | Brazylia | 3–1 | Serbia | 25–18 | 25–20 | 19-25 | 25-22 | 94–85 | P2 P3 |
Tydzień 4
- Miejsce: Ginásio Adib Moyses Dib , São Bernardo do Campo , Brazylia
- Miejsce: Adriatic Arena , Pesaro , Włochy
- Miejsce: Land Rover Arena , Bolonia , Włochy
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 czerwca | 14:00 | Brazylia | 3–1 | Australia | 25–20 | 21–25 | 25-19 | 25–18 | 96–82 | P2 P3 | |
5 czerwca | 20:40 | Włochy | 1-3 | Serbia | 25-22 | 23–25 | 24-26 | 23–25 | 95-98 | P2 P3 | |
7 czerwca | 10:05 | Brazylia | 3–0 | Australia | 31–29 | 25-19 | 25-19 | 81–67 | P2 P3 | ||
7 czerwca | 18:10 | Włochy | 3–2 | Serbia | 25–14 | 19-25 | 18–25 | 25–20 | 15-12 | 102–96 | P2 P3 |
Tydzień 5
- Miejsce: SPC Wojwodina , Nowy Sad , Serbia
- Miejsce: Pala Arrex , Jesolo , Włochy
- Miejsce: Pionir Hall , Belgrad , Serbia
- Miejsce: PalaOlimpia , Werona , Włochy
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 20:10 | Serbia | 3–2 | Brazylia | 22–25 | 23–25 | 25–23 | 25–21 | 15–13 | 110–107 | P2 P3 |
12 czerwca | 20:40 | Włochy | 0–3 | Australia | 16–25 | 18–25 | 21–25 | 55–75 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 20:10 | Serbia | 2-3 | Brazylia | 23–25 | 25–20 | 21–25 | 25-22 | 13-15 | 107–107 | P2 P3 |
14 czerwca | 20:10 | Włochy | 3–0 | Australia | 26-24 | 25–21 | 25–23 | 76–68 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: SPC Wojwodina , Nowy Sad , Serbia
- Miejsce: Foro Italico Tennis Center Court , Rzym , Włochy
- Miejsce: Pionir Hall , Belgrad , Serbia
- Miejsce: Nelson Mandela Forum , Florencja , Włochy
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18 czerwca | 20:10 | Serbia | 3–0 | Australia | 31–29 | 27–25 | 25-19 | 83-73 | P2 P3 | ||
19 czerwca | 20:10 | Włochy | 3–2 | Brazylia | 26-24 | 21–25 | 25–18 | 17–25 | 16-14 | 105-106 | P2 P3 |
20 czerwca | 20:10 | Serbia | 3–0 | Australia | 25–23 | 25–20 | 25–20 | 75–63 | P2 P3 | ||
21 czerwca | 20:10 | Włochy | 0–3 | Brazylia | 23–25 | 22–25 | 16–25 | 61–75 | P2 P3 |
Tydzień 7
- Miejsce: SPC Wojwodina , Nowy Sad , Serbia
- Miejsce: Sydney Olympic Park Sports Center , Sydney , Australia
- Miejsce: Pionir Hall , Belgrad , Serbia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 czerwca | 20:10 | Serbia | 3–1 | Włochy | 25–23 | 25–20 | 25–27 | 25–21 | 100–91 | P2 P3 | |
27 czerwca | 19:10 | Australia | 1-3 | Brazylia | 17–25 | 18–25 | 25–23 | 20–25 | 80–98 | P2 P3 | |
28 czerwca | 16:40 | Australia | 0–3 | Brazylia | 22–25 | 20–25 | 15–25 | 57–75 | P2 P3 | ||
28 czerwca | 20:10 | Serbia | 3–2 | Włochy | 26-24 | 21–25 | 26-24 | 23–25 | 17-15 | 113–113 | P2 P3 |
Tydzień 8
- Miejsce: Ginásio Aecim Tocantins , Cuiabá , Brazylia
- Miejsce: Stanowe Centrum Koszykówki , Wantirna South , Australia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 lipca | 13:00 | Brazylia | 3–0 | Włochy | 25–20 | 26-24 | 25-19 | 76–63 | P2 P3 | ||
3 lipca | 13:00 | Brazylia | 2-3 | Włochy | 25–21 | 27–29 | 25–21 | 19-25 | 19-21 | 115–117 | P2 P3 |
4 lipca | 19:10 | Australia | 1-3 | Serbia | 22–25 | 21–25 | 31–29 | 18–25 | 92–104 | P2 P3 | |
5 lipca | 16:40 | Australia | 3–2 | Serbia | 25-22 | 22–25 | 13–25 | 25–21 | 15-12 | 100–105 | P2 P3 |
Basen B
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Stany Zjednoczone | 9 | 3 | 27 | 29 | 17 | 1,706 | 1071 | 992 | 1,080 |
2 | Polska | 8 | 4 | 22 | 30 | 23 | 1.304 | 1179 | 1138 | 1,036 |
3 | Iran | 6 | 6 | 18 | 25 | 21 | 1,190 | 1031 | 1021 | 1.010 |
4 | Rosja | 1 | 11 | 5 | 11 | 34 | 0,324 | 946 | 1076 | 0,879 |
Tydzień 3
- Miejsce: Ergo Arena , Gdańsk – Sopot , Polska
- Miejsce: Galen Center , Los Angeles , Stany Zjednoczone
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28 maja | 20:25 | Polska | 3–0 | Rosja | 25-16 | 25-17 | 25–20 | 75–53 | P2 P3 | ||
29 maja | 20:25 | Polska | 3–2 | Rosja | 25-19 | 24-26 | 20–25 | 25-19 | 18-16 | 112–105 | P2 P3 |
30 maja | 19:10 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Iran | 25-19 | 25-22 | 23–25 | 25–23 | 98–89 | P2 P3 | |
31 maja | 16:10 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Iran | 25-16 | 25-16 | 20–25 | 25–20 | 95-77 | P2 P3 |
Tydzień 4
- Miejsce: Hala Sportowa Częstochowa , Częstochowa , Polska
- Miejsce: Walter Pyramid , Long Beach , Stany Zjednoczone
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 czerwca | 19:10 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Rosja | 25–18 | 24-26 | 25–15 | 28–26 | 102–85 | P2 P3 | |
5 czerwca | 20:25 | Polska | 3–1 | Iran | 25–20 | 25-22 | 21–25 | 27–25 | 98–92 | P2 P3 | |
6 czerwca | 19:10 | Stany Zjednoczone | 3–0 | Rosja | 25–23 | 25–21 | 25-16 | 75-60 | P2 P3 | ||
6 czerwca | 20:25 | Polska | 3–2 | Iran | 22–25 | 25-22 | 25-16 | 22–25 | 15–6 | 109–94 | P2 P3 |
Tydzień 5
- Miejsce: Sears Center , Hoffman Estates , Stany Zjednoczone
- Miejsce: Kazańskie Centrum Siatkówki , Kazań , Rosja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 19:10 | Stany Zjednoczone | 3–2 | Polska | 23–25 | 25–23 | 19-25 | 25-22 | 15–9 | 107–104 | P2 P3 |
13 czerwca | 18:10 | Rosja | 1-3 | Iran | 25–20 | 16–25 | 19-25 | 23–25 | 83–95 | P2 P3 | |
13 czerwca | 19:10 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Polska | 23–25 | 25–23 | 25–15 | 25-17 | 98–80 | P2 P3 | |
14 czerwca | 18:10 | Rosja | 0–3 | Iran | 20–25 | 18–25 | 21–25 | 59–75 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Kazańskie Centrum Siatkówki , Kazań , Rosja
- Miejsce: Azadi Indoor Stadium , Teheran , Iran
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 18:10 | Rosja | 1-3 | Polska | 32–30 | 14–25 | 22–25 | 18–25 | 86–105 | P2 P3 | |
19 czerwca | 21:10 | Iran | 3–0 | Stany Zjednoczone | 25-19 | 29–27 | 25–20 | 79–66 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 18:10 | Rosja | 2-3 | Polska | 25-19 | 21–25 | 24-26 | 25–20 | 14-16 | 109–106 | P2 P3 |
21 czerwca | 21:10 | Iran | 3–0 | Stany Zjednoczone | 25–20 | 25–21 | 25-19 | 75-60 | P2 P3 |
Tydzień 7
- Miejsce: Yantarny Sports Complex , Kaliningrad , Rosja
- Miejsce: Azadi Indoor Stadium , Teheran , Iran
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 czerwca | 18:10 | Rosja | 0–3 | Stany Zjednoczone | 21–25 | 20–25 | 19-25 | 60–75 | P2 P3 | ||
26 czerwca | 21:10 | Iran | 3–2 | Polska | 25–21 | 23–25 | 21–25 | 25-16 | 15-11 | 109–98 | P2 P3 |
27 czerwca | 18:10 | Rosja | 1-3 | Stany Zjednoczone | 23–25 | 25-19 | 23–25 | 18–25 | 89-94 | P2 P3 | |
28 czerwca | 21:10 | Iran | 1-3 | Polska | 25–23 | 20–25 | 20–25 | 19-25 | 84–98 | P2 P3 |
Tydzień 8
- Miejsce: Azadi Indoor Stadium , Teheran , Iran
- Miejsce: Tauron Arena , Kraków , Polska
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 lipca | 21:10 | Iran | 3–0 | Rosja | 25–21 | 25–21 | 25–21 | 75–63 | P2 P3 | ||
3 lipca | 20:25 | Polska | 3–2 | Stany Zjednoczone | 19-25 | 25-22 | 21–25 | 25–20 | 15-12 | 105–104 | P2 P3 |
4 lipca | 21:10 | Iran | 1-3 | Rosja | 23–25 | 25-19 | 18–25 | 21–25 | 87–94 | P2 P3 | |
4 lipca | 20:25 | Polska | 1-3 | Stany Zjednoczone | 20–25 | 21–25 | 25-22 | 23–25 | 89–97 | P2 P3 |
Grupa 2
- W rundzie finałowej grupy 2 gości Bułgaria, a zwycięzcy z puli C, D i E zakwalifikują się do rundy finałowej grupy 2. Jeśli Bułgaria zajmie pierwsze miejsce w grupie C, grupa C wyśle swoje dwie najlepsze drużyny.
Zakwalifikowanie się do rundy finałowej grupy 2 | |
Zakwalifikowani jako gospodarze rundy finałowej grupy 2 | |
Pozycja zdegradowana |
Basen C
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Bułgaria | 8 | 4 | 21 | 27 | 21 | 1,286 | 1067 | 1074 | 0,993 |
2 | Argentyna | 7 | 5 | 21 | 26 | 21 | 1,238 | 1068 | 980 | 1,090 |
3 | Kanada | 6 | 6 | 23 | 29 | 21 | 1,381 | 1097 | 1074 | 1,021 |
4 | Kuba | 3 | 9 | 7 | 13 | 32 | 0,406 | 944 | 1048 | 0,901 |
Tydzień 1
- Miejsce: Stampede Corral , Calgary , Kanada
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16 maja | 19:10 | Kanada | 3–0 | Kuba | 25–20 | 25-19 | 26-24 | 76–63 | P2 P3 | ||
17 maja | 19:10 | Kanada | 3–0 | Kuba | 26-24 | 25-19 | 25–21 | 76–64 | P2 P3 |
Tydzień 3
- Miejsce: Polideportivo Municipal Gustavo Torito Rodríguez , San Martín , Argentyna
- Miejsce: Arena Botevgrad , Botevgrad , Bułgaria
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29 maja | 22:10 | Argentyna | 3–0 | Kuba | 25–18 | 25-19 | 25–18 | 75–55 | P2 P3 | ||
30 maja | 17:40 | Bułgaria | 1-3 | Kanada | 20–25 | 19-25 | 25-22 | 21–25 | 85–97 | P2 P3 | |
30 maja | 21:10 | Argentyna | 2-3 | Kuba | 25-17 | 17–25 | 21–25 | 25-16 | 9-15 | 97–98 | P2 P3 |
31 maja | 20:40 | Bułgaria | 3–2 | Kanada | 21–25 | 23–25 | 25–23 | 25–14 | 15–9 | 109–96 | P2 P3 |
Tydzień 4
- Miejsce: Scotiabank Center , Halifax , Kanada
- Miejsce: Coliseo de la Ciudad Deportiva , Hawana , Kuba
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 czerwca | 20:10 | Kanada | 3–0 | Argentyna | 25-22 | 27–25 | 25-19 | 77-66 | P2 P3 | ||
5 czerwca | 20:40 | Kuba | 1-3 | Bułgaria | 19-25 | 21–25 | 26-24 | 23–25 | 89–99 | P2 P3 | |
6 czerwca | 18:40 | Kanada | 2-3 | Argentyna | 25–23 | 22–25 | 25–21 | 19-25 | 10-15 | 101–109 | P2 P3 |
6 czerwca | 20:40 | Kuba | 1-3 | Bułgaria | 25–18 | 20–25 | 24-26 | 23–25 | 92–94 | P2 P3 |
Tydzień 5
- Miejsce: Consolidated Credit Union Place , Summerside , Kanada
- Miejsce: Coliseo de la Ciudad Deportiva , Hawana , Kuba
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 20:10 | Kanada | 2-3 | Bułgaria | 25–20 | 19-25 | 25-22 | 25–27 | 12-15 | 106–109 | P2 P3 |
12 czerwca | 20:40 | Kuba | 3–1 | Argentyna | 25–20 | 25–21 | 20–25 | 25–21 | 95-87 | P2 P3 | |
13 czerwca | 20:10 | Kanada | 3–1 | Bułgaria | 25–18 | 25-19 | 21–25 | 25–20 | 96–82 | P2 P3 | |
13 czerwca | 20:40 | Kuba | 0–3 | Argentyna | 23–25 | 18–25 | 21–25 | 62–75 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Coliseo de la Ciudad Deportiva , Hawana , Kuba
- Miejsce: Polideportivo Delmi , Salta , Argentyna
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 20:40 | Kuba | 1-3 | Kanada | 14–25 | 25–20 | 21–25 | 21–25 | 81–95 | P2 P3 | |
20 czerwca | 18:40 | Argentyna | 2-3 | Bułgaria | 24-26 | 25-22 | 24-26 | 25-16 | 16-18 | 114–108 | P2 P3 |
20 czerwca | 20:40 | Kuba | 3–2 | Kanada | 17–25 | 20–25 | 25–23 | 25-19 | 15-12 | 102–104 | P2 P3 |
21 czerwca | 18:40 | Argentyna | 3–0 | Bułgaria | 25-19 | 25-19 | 25-16 | 75–54 | P2 P3 |
Tydzień 7
- Miejsce: Microestadio Presidente Juan Domingo Perón , González Catán , Argentyna
- Miejsce: Pałac Kultury i Sportu , Warna, Bułgaria
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 czerwca | 18:41 | Argentyna | 3–1 | Kanada | 25-17 | 18–25 | 25–14 | 25–21 | 93–77 | P2 P3 | |
27 czerwca | 18:40 | Argentyna | 3–2 | Kanada | 23–25 | 25–15 | 21–25 | 27–25 | 15–6 | 111–96 | P2 P3 |
27 czerwca | 20:55 | Bułgaria | 3–0 | Kuba | 25–23 | 25-16 | 26-24 | 76–63 | P2 P3 | ||
28 czerwca | 20:55 | Bułgaria | 3–1 | Kuba | 25-19 | 25-19 | 19-25 | 25-17 | 94–80 | P2 P3 |
Tydzień 8
- Miejsce: Pałac Kultury i Sportu , Warna, Bułgaria
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 lipca | 20:55 | Bułgaria | 3–0 | Argentyna | 27–25 | 25–20 | 25-22 | 77-67 | P2 P3 | ||
5 lipca | 20:55 | Bułgaria | 1-3 | Argentyna | 19-25 | 26-24 | 17–25 | 18–25 | 80–99 | P2 P3 |
Basen D
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Francja | 12 | 0 | 35 | 36 | 5 | 7.200 | 1017 | 821 | 1,239 |
2 | Japonia | 5 | 7 | 17 | 19 | 23 | 0,826 | 914 | 946 | 0,966 |
3 | Republika Czeska | 5 | 7 | 12 | 18 | 28 | 0,643 | 984 | 1068 | 0,921 |
4 | Korea Południowa | 2 | 10 | 8 | 14 | 31 | 0,452 | 962 | 1042 | 0,923 |
Tydzień 3
- Miejsce: Suwon Gymnasium , Suwon , Korea Południowa
- Miejsce: Momotaro Arena , Okayama , Japonia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 maja | 14:10 | Korea Południowa | 1-3 | Francja | 30–28 | 23–25 | 18–25 | 16–25 | 87-103 | P2 P3 | |
30 maja | 14:10 | Japonia | 3–1 | Republika Czeska | 21–25 | 25–18 | 25-22 | 25–20 | 96–85 | P2 P3 | |
31 maja | 14:10 | Korea Południowa | 0–3 | Francja | 17–25 | 21–25 | 21–25 | 59–75 | P2 P3 | ||
31 maja | 14:10 | Japonia | 2-3 | Republika Czeska | 25-22 | 25–20 | 24-26 | 23–25 | 11-15 | 108–108 | P2 P3 |
Tydzień 4
- Miejsce: Gimnazjum Yu Gwan-sun , Cheonan , Korea Południowa
- Miejsce: Shimadzu Arena , Kioto , Japonia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 czerwca | 14:10 | Korea Południowa | 2-3 | Republika Czeska | 25–20 | 19-25 | 25–18 | 20–25 | 12-15 | 101–103 | P2 P3 |
6 czerwca | 14:10 | Japonia | 0–3 | Francja | 12–25 | 14–25 | 26-28 | 52–78 | P2 P3 | ||
7 czerwca | 14:10 | Korea Południowa | 3–1 | Republika Czeska | 27–29 | 25–18 | 25–20 | 25–21 | 102–88 | P2 P3 | |
7 czerwca | 14:10 | Japonia | 0–3 | Francja | 15–25 | 18–25 | 23–25 | 56–75 | P2 P3 |
Tydzień 5
- Miejsce: Salle Frédéric Lawson-Body , Poitiers , Francja
- Miejsce: Suwon Gymnasium , Suwon , Korea Południowa
- Miejsce: Salle Pierre Dumortier , Tourcoing , Francja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 20:00 | Francja | 3–0 | Republika Czeska | 25–15 | 25–23 | 25-11 | 75–49 | P2 P3 | ||
13 czerwca | 14:10 | Korea Południowa | 1-3 | Japonia | 20–25 | 25–20 | 21–25 | 19-25 | 85–95 | P2 P3 | |
14 czerwca | 14:10 | Korea Południowa | 3–0 | Japonia | 25–20 | 25–21 | 25–18 | 75–59 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 17:00 | Francja | 3–0 | Republika Czeska | 27–25 | 26-24 | 25-22 | 78–71 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Budvar Arena , Czeskie Budziejowice , Czechy
- Miejsce: Osaka Centralnej Miejskiego Gimnazjum , Osaka , Japonia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 18:10 | Republika Czeska | 0–3 | Francja | 18–25 | 20–25 | 24-26 | 62-76 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 14:20 | Japonia | 3–0 | Korea Południowa | 25-17 | 25-17 | 25-17 | 75–51 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 18:10 | Republika Czeska | 1-3 | Francja | 17–25 | 25–23 | 22–25 | 14–25 | 78-98 | P2 P3 | |
21 czerwca | 13:10 | Japonia | 3–0 | Korea Południowa | 25–21 | 25–20 | 25–18 | 75–59 | P2 P3 |
Tydzień 7
- Miejsce: Salle Robert Grenon , Tours , Francja
- Miejsce: Home Credit Arena , Liberec , Czechy
- Miejsce: Kindarena , Rouen , Francja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25 czerwca | 20:00 | Francja | 3–0 | Japonia | 25–20 | 25-19 | 25–21 | 75-60 | P2 P3 | ||
26 czerwca | 18:10 | Republika Czeska | 3–2 | Korea Południowa | 25-22 | 16–25 | 16–25 | 25–23 | 15-12 | 97–107 | P2 P3 |
27 czerwca | 18:10 | Republika Czeska | 3–1 | Korea Południowa | 30–28 | 25–18 | 18–25 | 25–21 | 98–92 | P2 P3 | |
27 czerwca | 20:00 | Francja | 3–2 | Japonia | 23–25 | 22–25 | 25–20 | 25–23 | 15–10 | 110–103 | P2 P3 |
Tydzień 8
- Miejsce: Palais des Sports Jacques Chaban Delmas , Castelnau-le-Lez , Francja
- Miejsce: Opava Sports Hall , Opava , Republika Czeska
- Miejsce: Brest Arena , Brest, Francja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 lipca | 20:00 | Francja | 3–0 | Korea Południowa | 26-24 | 25–18 | 25–21 | 76–63 | P2 P3 | ||
3 lipca | 18:10 | Republika Czeska | 0–3 | Japonia | 21–25 | 21–25 | 23–25 | 65–75 | P2 P3 | ||
4 lipca | 18:10 | Republika Czeska | 3–0 | Japonia | 25-19 | 30–28 | 25–13 | 80-60 | P2 P3 | ||
4 lipca | 20:00 | Francja | 3–1 | Korea Południowa | 23–25 | 25–23 | 25–18 | 25–15 | 98–81 | P2 P3 |
Basen E
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Belgia | 10 | 2 | 27 | 32 | 17 | 1,882 | 1150 | 1024 | 1.123 |
2 | Holandia | 9 | 3 | 26 | 31 | 17 | 1,824 | 1071 | 995 | 1,076 |
3 | Finlandia | 4 | 8 | 14 | 21 | 28 | 0,750 | 1044 | 1119 | 0,933 |
4 | Portugalia | 1 | 11 | 5 | 13 | 35 | 0,371 | 1007 | 1134 | 0,888 |
Tydzień 1
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16 maja | 15:00 | Portugalia | 1-3 | Holandia | 25–23 | 20–25 | 21–25 | 20–25 | 86–98 | P2 P3 | |
17 maja | 15:00 | Portugalia | 2-3 | Holandia | 25-17 | 18–25 | 26-24 | 21–25 | 12-15 | 102–106 | P2 P3 |
Tydzień 2
- Miejsce: Tampere Ice Stadium , Tampere , Finlandia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23 maja | 17:10 | Finlandia | 2-3 | Belgia | 20–25 | 28-30 | 25–20 | 25–23 | 7-15 | 105–113 | P2 P3 |
24 maja | 17:10 | Finlandia | 2-3 | Belgia | 31–29 | 20–25 | 25–23 | 21–25 | 11-15 | 108–117 | P2 P3 |
Tydzień 3
- Miejsce: Sportcampus Lange Munte , Kortrijk , Belgia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30 maja | 20:10 | Belgia | 3–1 | Finlandia | 25–18 | 20–25 | 26-24 | 25–14 | 96–81 | P2 P3 | |
31 maja | 16:10 | Belgia | 3–1 | Finlandia | 29–27 | 23–25 | 25-16 | 25–10 | 102–78 | P2 P3 |
Tydzień 4
- Miejsce: Vaasa Arena , Vaasa , Finlandia
- Miejsce: Maaspoort Sports and Events , 's-Hertogenbosch , Holandia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 czerwca | 18:40 | Finlandia | 3–0 | Portugalia | 25-19 | 25–23 | 25-22 | 75–64 | P2 P3 | ||
6 czerwca | 17:10 | Holandia | 3–2 | Belgia | 25–21 | 25–18 | 14–25 | 22–25 | 15–9 | 101–98 | P2 P3 |
6 czerwca | 18:40 | Finlandia | 3–1 | Portugalia | 25–23 | 28-30 | 25–14 | 25–23 | 103-90 | P2 P3 | |
7 czerwca | 15:10 | Holandia | 0–3 | Belgia | 12–25 | 17–25 | 14–25 | 43–75 | P2 P3 |
Tydzień 5
- Miejsce: Topsportcentrum Almere , Almere , Holandia
- Miejsce: Country Hall Ethias Liège , Liège , Belgia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 czerwca | 17:10 | Holandia | 3–0 | Finlandia | 25–20 | 25–14 | 25–18 | 75–52 | P2 P3 | ||
13 czerwca | 20:10 | Belgia | 3–0 | Portugalia | 25-16 | 25–21 | 25–23 | 75-60 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 15:10 | Holandia | 3–1 | Finlandia | 22–25 | 25–20 | 25–14 | 25-19 | 97–78 | P2 P3 | |
14 czerwca | 16:10 | Belgia | 3–2 | Portugalia | 25–13 | 25–27 | 30–28 | 23–25 | 15–13 | 118–106 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: MartiniPlaza , Groningen , Holandia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 19:10 | Holandia | 3–0 | Portugalia | 25–18 | 25–21 | 25–23 | 75–62 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 17:10 | Holandia | 2-3 | Portugalia | 25–15 | 21–25 | 23–25 | 25–21 | 11-15 | 105–101 | P2 P3 |
Tydzień 7
- Miejsce: Barona Arena , Espoo , Finlandia
- Miejsce: Pavilhão Desportivo Municipal da Póvoa de Varzim , Póvoa de Varzim , Portugalia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 czerwca | 18:40 | Finlandia | 0–3 | Holandia | 15–25 | 20–25 | 26-28 | 61–78 | P2 P3 | ||
27 czerwca | 17:00 | Portugalia | 1-3 | Belgia | 25-22 | 17–25 | 22–25 | 21–25 | 85–97 | P2 P3 | |
27 czerwca | 17:10 | Finlandia | 2-3 | Holandia | 18–25 | 25–20 | 25–18 | 18–25 | 13-15 | 99–103 | P2 P3 |
28 czerwca | 17:00 | Portugalia | 0–3 | Belgia | 26-28 | 23–25 | 18–25 | 67-78 | P2 P3 |
Tydzień 8
- Miejsce: Lotto Arena , Antwerpia , Belgia
- Miejsce: Pavilhão Desportivo Municipal da Póvoa de Varzim , Póvoa de Varzim , Portugalia
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 lipca | 20:10 | Belgia | 3–2 | Holandia | 22–25 | 25–20 | 23–25 | 33–31 | 16-14 | 119–115 | P2 P3 |
4 lipca | 17:00 | Portugalia | 2-3 | Finlandia | 17–25 | 25-22 | 17–25 | 26-24 | 13-15 | 98–111 | P2 P3 |
4 lipca | 20:10 | Belgia | 0–3 | Holandia | 23–25 | 22–25 | 17–25 | 62–75 | P2 P3 | ||
5 lipca | 17:00 | Portugalia | 1-3 | Finlandia | 18–25 | 20–25 | 25–18 | 23–25 | 86-93 | P2 P3 |
Grupa 3
- W rundzie finałowej grupy 3 gościć będzie Słowacja, a zwycięzcy z puli F, G i H zakwalifikują się do rundy finałowej grupy 3. Jeśli Słowacja zajmie pierwsze miejsce w grupie G, grupa G wyśle swoje dwie najlepsze drużyny.
Zakwalifikowanie się do rundy finałowej grupy 3 | |
Zakwalifikowani jako gospodarze rundy finałowej grupy 3 |
Basen F
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Czarnogóra | 5 | 1 | 16 | 17 | 5 | 3.400 | 532 | 477 | 1,115 |
2 | indyk | 5 | 1 | 13 | 16 | 8 | 2.000 | 562 | 494 | 1,138 |
3 | Portoryko | 1 | 5 | 4 | 7 | 16 | 0,438 | 468 | 542 | 0,863 |
4 | Tunezja | 1 | 5 | 3 | 5 | 16 | 0,313 | 450 | 499 | 0,902 |
Tydzień 5
- Miejsce: Morača Sports Center , Podgorica , Czarnogóra
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 17:00 | Portoryko | 2-3 | indyk | 18–25 | 26-24 | 20–25 | 25–21 | 10-15 | 99–110 | P2 P3 |
12 czerwca | 20:15 | Czarnogóra | 3–0 | Tunezja | 25–18 | 25–20 | 25-16 | 75–54 | P2 P3 | ||
13 czerwca | 17:00 | indyk | 3–0 | Tunezja | 26-24 | 25–18 | 25–18 | 76-60 | P2 P3 | ||
13 czerwca | 20:00 | Czarnogóra | 3–0 | Portoryko | 25-22 | 25–23 | 25–21 | 75-66 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 17:00 | Tunezja | 3–1 | Portoryko | 25-17 | 20–25 | 25-17 | 25-19 | 95-78 | P2 P3 | |
14 czerwca | 20:00 | Czarnogóra | 3–1 | indyk | 25-22 | 23–25 | 26-24 | 25–23 | 99–94 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Hala Sportowa TVF Burhan Felek , Stambuł , Turcja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 17:10 | Czarnogóra | 3–0 | Tunezja | 25–23 | 25–21 | 27–25 | 77–69 | P2 P3 | ||
19 czerwca | 20:10 | indyk | 3–0 | Portoryko | 25-16 | 25-16 | 25–13 | 75–45 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 17:10 | Portoryko | 1-3 | Czarnogóra | 19-25 | 26-28 | 25-22 | 13–25 | 83–100 | P2 P3 | |
20 czerwca | 20:10 | indyk | 3–1 | Tunezja | 25–20 | 25-22 | 21–25 | 25–18 | 96–85 | P2 P3 | |
21 czerwca | 17:00 | Tunezja | 1-3 | Portoryko | 27–29 | 16–25 | 25–18 | 19-25 | 87–97 | P2 P3 | |
21 czerwca | 20:00 | indyk | 3–2 | Czarnogóra | 25–21 | 23–25 | 25–23 | 23–25 | 15-12 | 111–106 | P2 P3 |
Basen G
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Chiny | 6 | 0 | 14 | 18 | 9 | 2.000 | 608 | 568 | 1,070 |
2 | Grecja | 4 | 2 | 11 | 16 | 12 | 1,333 | 616 | 589 | 1,046 |
3 | Słowacja | 2 | 4 | 10 | 14 | 13 | 1,077 | 575 | 566 | 1,016 |
4 | Meksyk | 0 | 6 | 1 | 4 | 18 | 0,222 | 451 | 527 | 0,856 |
Tydzień 5
- Miejsce: Auditorio de la Gente , Tepic , Meksyk
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 18:01 | Słowacja | 2-3 | Chiny | 25–23 | 25–21 | 17–25 | 17–25 | 15-17 | 99–111 | P2 P3 |
12 czerwca | 21:02 | Meksyk | 2-3 | Grecja | 25–20 | 25–21 | 21–25 | 19-25 | 14-16 | 104–107 | P2 P3 |
13 czerwca | 17:00 | Chiny | 3–2 | Grecja | 25-22 | 20–25 | 18–25 | 30–28 | 15–13 | 108–113 | P2 P3 |
13 czerwca | 19:52 | Meksyk | 0–3 | Słowacja | 21–25 | 19-25 | 19-25 | 59–75 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 16:00 | Słowacja | 2-3 | Grecja | 25–20 | 25–15 | 20–25 | 20–25 | 17-19 | 107–104 | P2 P3 |
14 czerwca | 18:50 | Meksyk | 0–3 | Chiny | 21–25 | 22–25 | 21–25 | 64–75 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Alexandreio Melathron Nick Galis Hall , Saloniki , Grecja
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 19:45 | Słowacja | 2-3 | Chiny | 25–20 | 25–23 | 19-25 | 20–25 | 13-15 | 102–108 | P2 P3 |
19 czerwca | 22:55 | Grecja | 3–0 | Meksyk | 25-16 | 25–18 | 30–28 | 80–62 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 18:00 | Chiny | 3–1 | Meksyk | 25-11 | 25–23 | 18–25 | 25–15 | 93–74 | P2 P3 | |
20 czerwca | 21:14 | Słowacja | 2-3 | Grecja | 25–14 | 25-17 | 16–25 | 19-25 | 10-15 | 95-96 | P2 P3 |
21 czerwca | 18:00 | Meksyk | 1-3 | Słowacja | 25-22 | 23–25 | 23–25 | 17–25 | 88–97 | P2 P3 | |
21 czerwca | 21:05 | Chiny | 3–2 | Grecja | 21–25 | 25–21 | 34–32 | 18–25 | 15–13 | 113–116 | P2 P3 |
Basen H
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Egipt | 5 | 1 | 16 | 17 | 5 | 3.400 | 518 | 447 | 1.159 |
2 | Hiszpania | 5 | 1 | 14 | 16 | 7 | 2,286 | 531 | 488 | 1,088 |
3 | Kazachstan | 1 | 5 | 3 | 7 | 17 | 0,412 | 495 | 561 | 0,882 |
4 | Wenezuela | 1 | 5 | 3 | 6 | 17 | 0,353 | 492 | 540 | 0,911 |
Tydzień 5
- Miejsce: Sports Palace Taraz-Arena , Taraz , Kazachstan
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12 czerwca | 15:11 | Hiszpania | 3–2 | Egipt | 22–25 | 25–21 | 25–27 | 25-22 | 15–9 | 112–104 | P2 P3 |
12 czerwca | 18:35 | Kazachstan | 3–2 | Wenezuela | 25-22 | 31–33 | 25–23 | 28-30 | 15–9 | 124–117 | P2 P3 |
13 czerwca | 15:10 | Hiszpania | 3–1 | Wenezuela | 25-16 | 21–25 | 25-22 | 25–23 | 96-86 | P2 P3 | |
13 czerwca | 18:40 | Kazachstan | 0–3 | Egipt | 18–25 | 14–25 | 21–25 | 53–75 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 15:10 | Wenezuela | 0–3 | Egipt | 22–25 | 22–25 | 17–25 | 61–75 | P2 P3 | ||
14 czerwca | 18:40 | Kazachstan | 1-3 | Hiszpania | 25-22 | 19-25 | 19-25 | 16–25 | 79–97 | P2 P3 |
Tydzień 6
- Miejsce: Cairo Stadium Indoor Hall 2 , Kair , Egipt
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 czerwca | 20:30 | Hiszpania | 3–0 | Wenezuela | 25–18 | 26-24 | 25–21 | 76–63 | P2 P3 | ||
19 czerwca | 22:30 | Egipt | 3–1 | Kazachstan | 25-19 | 25-16 | 20–25 | 25–23 | 95-83 | P2 P3 | |
20 czerwca | 20:30 | Hiszpania | 3–0 | Kazachstan | 25–23 | 25–18 | 25–21 | 75–62 | P2 P3 | ||
20 czerwca | 22:30 | Egipt | 3–0 | Wenezuela | 25–20 | 25–23 | 25–20 | 75–63 | P2 P3 | ||
21 czerwca | 20:30 | Kazachstan | 2-3 | Wenezuela | 16–25 | 25-17 | 19-25 | 25–20 | 9-15 | 94–102 | P2 P3 |
21 czerwca | 23:15 | Egipt | 3–1 | Hiszpania | 25–14 | 25–18 | 19-25 | 25–18 | 94–75 | P2 P3 |
Runda finałowa
Grupa 3
- Miejsce: Aegon Arena , Bratysława , Słowacja
- Wszystkie godziny podane są według czasu środkowoeuropejskiego letniego ( UTC+02:00 ).
Finał czwarty (tydzień 8)
Półfinały | Finał | |||||
4 lipca | ||||||
Czarnogóra | 3 | |||||
5 lipca | ||||||
Chiny | 1 | |||||
Czarnogóra | 2 | |||||
4 lipca | ||||||
Egipt | 3 | |||||
Słowacja | 1 | |||||
Egipt | 3 | |||||
Mecz o trzecie miejsce | ||||||
5 lipca | ||||||
Chiny | 2 | |||||
Słowacja | 3 |
Półfinały
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 lipca | 17:30 | Czarnogóra | 3–1 | Chiny | 25–21 | 25–21 | 22–25 | 25–15 | 97–82 | P2 P3 | |
4 lipca | 20:30 | Słowacja | 1-3 | Egipt | 23–25 | 25-22 | 25–27 | 23–25 | 96–99 | P2 P3 |
Mecz o trzecie miejsce
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 lipca | 17:30 | Chiny | 2-3 | Słowacja | 25-17 | 28–26 | 20–25 | 27–29 | 13-15 | 113–112 | P2 P3 |
Finał
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 lipca | 20:30 | Czarnogóra | 2-3 | Egipt | 20–25 | 25–21 | 23–25 | 25–23 | 9-15 | 102–109 | P2 P3 |
Grupa 2
- Miejsce: Pałac Kultury i Sportu , Warna, Bułgaria
- Wszystkie godziny podane są w czasie wschodnioeuropejskim letnim ( UTC+03:00 ).
Finał czwarty (tydzień 9)
Półfinały | Finał | |||||
10 lipca | ||||||
Bułgaria | 3 | |||||
11 lipca | ||||||
Belgia | 1 | |||||
Bułgaria | 0 | |||||
10 lipca | ||||||
Francja | 3 | |||||
Francja | 3 | |||||
Argentyna | 0 | |||||
Mecz o trzecie miejsce | ||||||
11 lipca | ||||||
Belgia | 2 | |||||
Argentyna | 3 |
Półfinały
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 lipca | 17:40 | Bułgaria | 3–1 | Belgia | 23–25 | 25–14 | 25–18 | 25–20 | 98–77 | P2 P3 | |
10 lipca | 20:40 | Francja | 3–0 | Argentyna | 25–13 | 25–20 | 25-17 | 75–50 | P2 P3 |
Mecz o trzecie miejsce
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 lipca | 17:40 | Belgia | 2-3 | Argentyna | 18–25 | 25–20 | 21–25 | 25–18 | 11-15 | 100–103 | P2 P3 |
Finał
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11 lipca | 20:40 | Bułgaria | 0–3 | Francja | 16–25 | 20–25 | 21–25 | 57–75 | P2 P3 |
Grupa 1
- Miejsce: Ginásio do Maracanãzinho , Rio de Janeiro , Brazylia
- Wszystkie czasy to czas Brasília ( UTC−03:00 ).
Gra w bilard (tydzień 10)
Zakwalifikowany do półfinałów |
Basen I
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Stany Zjednoczone | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 | 1.000 | 197 | 191 | 1,031 |
2 | Francja | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 | 1.000 | 197 | 197 | 1.000 |
3 | Brazylia | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 | 1.000 | 200 | 206 | 0,971 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15 lipca | 14:05 | Brazylia | 1-3 | Francja | 29–27 | 21–25 | 29–31 | 19-25 | 98–108 | P2 P3 | |
16 lipca | 14:05 | Brazylia | 3–1 | Stany Zjednoczone | 28–26 | 22–25 | 25-22 | 27–25 | 102–98 | P2 P3 | |
17 lipca | 14:05 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Francja | 25–21 | 25-22 | 24-26 | 25–20 | 99–89 | P2 P3 |
Basen J
Ranga | Zespół | mecze | Pts | Zestawy | Zwrotnica | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |||
1 | Polska | 1 | 1 | 4 | 5 | 4 | 1.250 | 204 | 190 | 1,074 |
2 | Serbia | 1 | 1 | 3 | 5 | 5 | 1.000 | 210 | 206 | 1.019 |
3 | Włochy | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | 0,800 | 184 | 202 | 0,911 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15 lipca | 16:55 | Serbia | 2-3 | Włochy | 23–25 | 25–14 | 23–25 | 25–20 | 9-15 | 105–99 | P2 P3 |
16 lipca | 17:00 | Polska | 3–1 | Włochy | 25–15 | 27–25 | 20–25 | 25–20 | 97–85 | P2 P3 | |
17 lipca | 16:45 | Serbia | 3–2 | Polska | 18–25 | 25-22 | 22–25 | 25-22 | 15–13 | 105–107 | P2 P3 |
Finał czwarty (tydzień 10)
Półfinały | Finał | |||||
18 lipca | ||||||
Stany Zjednoczone | 2 | |||||
19 lipca | ||||||
Serbia | 3 | |||||
Serbia | 0 | |||||
18 lipca | ||||||
Francja | 3 | |||||
Francja | 3 | |||||
Polska | 2 | |||||
Mecz o trzecie miejsce | ||||||
19 lipca | ||||||
Stany Zjednoczone | 3 | |||||
Polska | 0 |
Półfinały
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18 lipca | 10:00 | Stany Zjednoczone | 2-3 | Serbia | 23–25 | 21–25 | 27–25 | 25–20 | 12-15 | 108–110 | P2 P3 |
18 lipca | 13:15 | Francja | 3–2 | Polska | 25–23 | 25–23 | 19-25 | 22–25 | 17-15 | 108–111 | P2 P3 |
Mecz o trzecie miejsce
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 lipca | 09:10 | Stany Zjednoczone | 3–0 | Polska | 25-22 | 25–23 | 25–23 | 75–68 | P2 P3 |
Finał
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19 lipca | 11:30 | Serbia | 0–3 | Francja | 19-25 | 21–25 | 23–25 | 63–75 | P2 P3 |
Ostateczna pozycja
|
|
Nagrody
|
|
Nagrody pieniężne
|
|
Statystyka
Statystyki każdej grupy są zgodne z raportami vis P2 i P3. Statystyki obejmują 6 umiejętności siatkówki, serwowanie, przyjmowanie, ustawianie, podbijanie, blokowanie i kopanie. Poniższa tabela przedstawia 5 najlepszych graczy w każdej umiejętności oraz najlepszych strzelców na dzień 6 lipca 2015 r.
Najlepsi strzelcy
Najlepsi strzelcy wyznaczeni przez graczy, którzy zdobyli punkty z podbicia, bloku i podania.
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | Zwrotnica | Nazwa | Zwrotnica | Nazwa | Zwrotnica |
1 | Bartosz Kurek | 207 | Sam Deroo | 207 | Vojin Ćaćić | 126 |
2 | Tomasz Edgar | 196 | Urpo Sivula | 193 | Badawy Mohamed Moneim | 109 |
3 | Ricardo Lucarelli | 169 | Rolando Cepeda | 192 | Kervin Pinerua | 108 |
4 | Shahram Mahmoudi | 141 | Kunihiro Shimizu | 180 | Marko Bojić | 103 |
5 | Mateusz Mika | 139 | Gert Van Walle | 175 | Ahmed Abdelhay | 100 |
Najlepsze kolce
Najlepsze spikery określone przez graczy, którym udało się zwiększyć procent (%success).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | %succ | Nazwa | %succ | Nazwa | %succ |
1 | Ricardo Lucarelli | 56,98 | Antonin Rouzier | 59,26 | Mitar Tzourits | 60,00 |
2 | Shahram Mahmoudi | 56,33 | Earvin N’Gapeth | 56.45 | Rafail Koumentakis | 57,84 |
3 | Matthew Anderson | 51,57 | Piosenka Myung-geun | 53,41 | Dai Qingyao | 57.02 |
4 | Wallace de Souza | 51,47 | Sam Deroo | 53,31 | Kadir Cin | 53,68 |
5 | Milad Ebadipour | 50,91 | Yūki Ishikawa | 52,22 | Kervin Pinerua | 53,59 |
Najlepsze blokery
Najlepsi strzelcy określani przez graczy, którzy mieli największą liczbę bloków stuffu podzielonych przez liczbę setów, w których grała jego drużyna (średnia liczba bloków/setów).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw |
1 | Mohammad Musawi | 0,65 | Kévin Le Roux | 0,65 | Jorge Fernández Valcarcel | 0,78 |
2 | Nehemiasz Mote | 0,51 | Wiktor Josifow | 0,57 | Miguel Angel Fornes | 0,74 |
3 | Simone Anzani | 0,50 | Teodor Todorov | 0,56 | Mannix Roman | 0,65 |
4 | Jacob Ross Guymer | 0,49 | Nicolas Le Goff | 0,54 | Anton Kuzniecow | 0,63 |
5 | Maxwell Holt | 0,48 | Pieter Verhees | 0,53 | Omar Agrebi | 0,62 |
Najlepsze serwery
Najlepsi strzelcy określani przez graczy, którzy mieli najwięcej asów z serwem podzielonych przez liczbę setów, które rozegrała jego drużyna (średni as serw/set).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw |
1 | Paul Sanderson | 0,30 | Nimir Abdel-Aziz | 0,57 | Daniel Rocamora Blazquez | 0,52 |
2 | Tomasz Edgar | 0,30 | Olli-Pekka Ojansivu | 0,41 | Marko Bojić | 0,52 |
3 | Micah Christenson | 0,26 | Alexandre Ferreira | 0,38 | Zhang Zhejia | 0,47 |
4 | Emanuele Birarelli | 0,25 | Earvin N’Gapeth | 0,37 | Yuan Zhi | 0,36 |
5 | Srećko Lisinac | 0,25 | Urpo Sivula | 0,33 | Hossam Abdalla | 0,35 |
Najlepsze setery
Najlepsi strzelcy określani przez graczy, którzy mieli najwięcej setów biegowych podzielonych przez liczbę setów, które rozegrała jego drużyna (średni set/set biegowy).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw |
1 | Dragan Travica | 3.88 | Hideomi Fukatsu | 6.55 | José Carrasco | 9.43 |
2 | Saeid Marouf | 3,87 | Benjamin Toniutti | 6.07 | ngel Trinidad | 8.43 |
3 | Fabian Drzyzga | 3,85 | Ricardo Calvo | 5,82 | Kanat Gabdulin | 6.17 |
4 | Micah Christenson | 3,85 | Tyler Sanders | 5,76 | Abdallah Abdalsalam Abdallah Bekhit | 4.80 |
5 | Nikola Jovović | 3,67 | Demian González | 4.68 | Pedro Rangel | 2,68 |
Najlepsi kopacze
Najlepsi strzelcy wyłonieni przez graczy, którzy mieli najwięcej doskonałych kopnięć podzielonych przez liczbę setów, które rozegrała jego drużyna (średnia doskonałe kopnięcie/set).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw | Nazwa | Średnia/zestaw |
1 | Paweł Zatorski | 2,62 | Lauri Kerminen | 2,04 | Francisco J. Ruiz | 0,78 |
2 | Michał Kubiak | 1,77 | Stijn Dejonckheere | 1,45 | Mohamed Moawad | 0,74 |
3 | Erik Shoji | 1,76 | Tam Garcia | 1,44 | Sergio Noda Blanco | 0,52 |
4 | Luke Perry | 1,58 | Jenia Grebennikow | 1,44 | Francesc Llenas | 0,52 |
5 | Massimo Colaci | 1,56 | Ivo Casas | 1,22 | Badawy Mohamed Moneim | 0,48 |
Najlepsi odbiorcy
Najlepsi zdobywcy punktów są określani na podstawie liczby doskonałych odbiorów minus odbieranie błędów w procentach (% sprawnych).
Grupa 1 | Grupa 2 | Grupa 3 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Nazwa | %eff | Nazwa | %eff | Nazwa | %eff |
1 | Iwan Zajcew | 51,75 | Earvin N’Gapeth | 61,16 | Jackson Rivera | 62,01 |
2 | Filippo Lanza | 51,71 | Jeong Min-su | 56,63 | Rafail Koumentakis | 57,98 |
3 | Erik Shoji | 43,88 | Nikołaj Penczew | 53,03 | Dennis Del Valle | 57,72 |
4 | Paul Sanderson | 43,27 | Tam Garcia | 46,61 | Baturalp Burak Gungor | 57.02 |
5 | Michał Kubiak | 34,90 | Kwak Seung-suk | 46,38 | Nuri ahin | 52,73 |