22. Nagroda Młodych Artystów - 22nd Young Artist Awards
22. Nagroda Młodych Artystów | |
---|---|
Przyznany za | Osiągnięcie w 2000 roku w filmie i telewizji |
Data | 1 kwietnia 2001 |
Strona |
Sportsmen's Lodge Studio City, Kalifornia |
Goszczony przez |
Josh Keaton Ryan Merriman Kimberly Cullum Cody McMains Kaitlin Cullum Adam Nicholson |
Oficjalna strona internetowa | YoungArtistAwards.org |
22-cie Young Artist Award ceremonia, przedstawiony przez Stowarzyszenie artysty Młody , uhonorowany doskonałość młodych wykonawców w wieku poniżej 21 w dziedzinie filmu i telewizji w roku 2000, a odbyła się 1 kwietnia 2001 roku w Sportsmen za Lodge w Studio Miasto, Kalifornia .
Spikerem wieczoru był William H. Bassett. Gospodarzami wieczoru byli Josh Keaton , Ryan Merriman , Kimberly Cullum , Cody McMains , Kaitlin Cullum i Adam Nicholson.
Założona w 1978 roku przez długoletnie Hollywood Foreign Press Association zarejestrował Maureen Dragone Stowarzyszenie Wykonawca Young był pierwszą organizacją ustanowienie ceremonii wręczenia nagród szczegółowo określonych rozpoznać i przyznać wkład artystów w wieku poniżej 21 w dziedzinie filmu , telewizja , teatr i muzyka .
Kategorie
★ Bold wskazuje zwycięzcę w każdej kategorii.
Najlepszy występ w filmie fabularnym
Najlepsza kreacja w filmie fabularnym: Główny młody aktor
★ Rob Brown – Finding Forrester – Columbia Pictures
- Kevin Zegers – MVP: Najbardziej wartościowy naczelny – Keystone Family Pictures
- Haley Joel Osment – Przekaż dalej – Warner Bros
- Ryan Merriman — Just Looking — Sony Pictures Classics
- Patrick Fugit – Prawie sławny – DreamWorks SKG
Najlepsza rola w filmie fabularnym: wiodąca młoda aktorka
★ Elizabeth Huett – Social Misfits – Our Way Productions
- Mara Wilson – Tomek i magiczna kolej – Destination Films
- Jamie Renee Smith – MVP: Najbardziej wartościowy naczelny – Keystone Family Pictures
- Natalie Portman – Gdzie jest serce – 20th Century Fox
- Kirsten Dunst – Bring It On – Universal
Najlepszy występ w filmie fabularnym: drugoplanowy młody aktor
★ Rory Culkin – Możesz na mnie liczyć – Paramount Classics
- Rollo Weeks – Mały wampir – Nowa linia
- J. Michael Moncrief – Legenda Baggera Vance’a – DreamWorks SKG
- Spencer Treat Clark – Gladiator – Universal
- Lucas Black – Wszystkie piękne konie – Miramax
Najlepsza rola w filmie fabularnym: drugoplanowa młoda aktorka
★ Hayden Panettiere – Pamiętaj o tytanach – Disney
- Caitlin Wachs – Mój pies pomiń – Warner Bros
- Ashley Johnson – Czego pragną kobiety – Paramount
- Clara Bryant – Zaginiony Kochanek – Studio Canal Plus
- Thora Birch – Dungeons & Dragons – Kino New Line
Najlepsza kreacja w filmie fabularnym: młody aktor w wieku 10 lat lub mniej
★ Spencer Breslin – Dzieciak Disneya – Walt Disney
- Jake Thomas – Komórka – Kino New Line
- Connor Matheus – Śnieżny dzień – Paramount
- Jonathan Lipnicki – Mały wampir – Kino New Line
Najlepsza rola w filmie fabularnym: młoda aktorka w wieku do 10 lat
★ Makenzie Vega – Człowiek rodzinny – Universal
- Taylor Momsen – Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas – Universal
- Hallie Kate Eisenberg – Piękna – Destination Films
- Holliston Coleman – Błogosław dziecko – Paramount
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (dramat): Główny młody aktor
★ Michael Schiffman – Odnalezienie Bucka McHenry’ego – Showtime
- Frankie Muniz – Cud na pasie 2 – Disney Channel
- Jonathan Malen – Opętany – Showtime
- Aaron Meeks – Letnia burza – Showtime
- Bobby Edner – Próba starego bębna – Animal Planet
- Seth Adkins – Kiedy Andrew wrócił do domu – Lifetime
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (dramat): wiodąca młoda aktorka
★ Shadia Simmons – Kolor przyjaźni – Disney Channel
- Madeline Zima – The Sandy Bottom Orchestra – Showtime
- Alexa Vega – Run the Wild Fields – Showtime
- Kimberlee Peterson – Secret Cutting – USA Network
- Lindsey Haun – Kolor przyjaźni – Disney Channel
- Camilla Belle – Rip Girls – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (dramat): drugoplanowy młody aktor
★ Patrick Levis – Cud na pasie 2 – Disney Channel
- Kyle Schmid – The Sandy Bottom Orchestra – Showtime
- Addison Ridge – Frankie i Hazel – Showtime
- Cameron Finley – Jedna prawdziwa miłość – CBS
- Vincent Berry – Dziecko – TNT
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (dramat): drugoplanowa młoda aktorka
★ Tamara Hope – The Sandy Bottom Orchestra – Showtime
- Ingrid Uribe – Frankie i Hazel – Showtime
- Courtney Peldon – Księżniczka i chłopiec z Barrio – Showtime
- Julia McIlvaine – Zaginione dziecko – CBS/Hallmark
- Stacie Hess – Rip Girls – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia): Główny młody aktor
★ Andrew Lawrence – Inny ja – Disney Channel
- Bill Switzer – Poczta do szefa – Disney Channel
- Robert Ri'chard – Alley Cats Strike – Disney Channel
- Matthew O'Leary – Mama ma randkę z wampirem – Disney Channel
- Taylor Handley – Upiór z megapleksu – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia): wiodąca młoda aktorka
★ Hallee Hirsh – Najlepszy prezent gwiazdkowy – Disney Channel
- Laura Vandervoort – Mama ma randkę z wampirem – Disney Channel
- Tia i Tamera Mowry – Seventeen Again – Showtime
- Vanessa Lengies – Ratz – Showtime
- Kimberly J. Brown – Quints – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia): drugoplanowy młody aktor
★ Tyler Hynes – Inny ja – Disney Channel
- Tahj Mowry – Seventeen Again – Showtime
- Max Morrow – Święty Mikołaj? – ABC/Wspaniały świat Disneya
- Jake Epstein – Quints – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia): drugoplanowa młoda aktorka
★ Brenda Song – Najlepszy prezent gwiazdkowy – Disney Channel
- Caitlin Wachs – Upiór z megapleksu – Disney Channel
- Caroline Elliot – Ratz – Showtime
- Kaitlin Cullum – Dorastanie Brady – NBC
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia lub dramat): młody aktor w wieku 10 lat lub mniej
★ Myles Jeffrey – Mama ma randkę z wampirem – Disney Channel
- Matt Weinberg – Ostatni taniec – CBS
- Sam Smith – Oliver Twist – PBS
- Jacob Smith – Upiór z megapleksu – Disney Channel
- Stephen Joffe – Drzewo życzeń – Showtime
- Spencer Breslin – Najlepszy prezent gwiazdkowy – Disney Channel
Najlepszy występ w filmie telewizyjnym (komedia lub dramat): młoda aktorka w wieku 10 lat lub mniej
★ Jodelle Ferland – Syrenka – Showtime
- Kaleigh Nevin – Drzewo życzeń – Showtime
- Hallie Kate Eisenberg – Cudotwórczyni – CBS/Wonderful World of Disney
- Arreale Davis – W górę, w górę i na wyjeździe – Disney Channel
- Channing Carson – Ostatni taniec – CBS
- Charlotte Arnold – Kustodia Serca – Lifetime
Najlepszy występ w serialu
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym: Główny młody aktor
★ Robert Clark – The Zack Files – Fox Family
- Lee Thompson Young – Słynny Jett Jackson – Disney Channel
- Arjay Smith – Podróż Allena Strange’a – Nickelodeon
- Jeremy Foley – Droga Caitlin – Nickelodeon
Najlepsza rola w serialu dramatycznym: główna młoda aktorka
★ Alexis Bledel – Gilmore Girls – Warner Bros
- Lindsay Felton – Droga Caitlin – Nickelodeon
- Jessica Alba – Mroczny Anioł – Lis
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym: drugoplanowy młody aktor
★ Miko Hughes – Roswell – Sieć WB
- Robert Iler – Rodzina Sopranów – HBO
- Dan Byrd – Any Day Now – Lifetime
- Ryan Sommers Baum – Słynny Jett Jackson – Disney Channel
- Tony Barriere – Any Day Now – Lifetime
- Michael Angarano – Cover Me – USA Network Series
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym: drugoplanowa młoda aktorka
★ Michelle Trachtenberg – Buffy pogromczyni wampirów – WB
- Jamie-Lynn Sigler – Rodzina Sopranów – HBO
- Shari Dyon Perry – Any Day Now – Lifetime
- Mae Middleton – Any Day Now – Lifetime
- Olivia Friedman – Any Day Now – Lifetime
- Kerry Duff – Słynny Jett Jackson – Disney Channel
Najlepszy występ w serialu dramatycznym: gościnny występ młodego aktora
★ Michał Suchanek – Tajemnicze drogi – PAX
- Andrew Sandler – Profiler – NBC
- Shawn Pyfrom – Dotknięty przez anioła – CBS
- JB Gaynor – Prawo rodzinne – CBS
- Andrew Ducote – Wczesna edycja – Family Channel
- Trevor Blumas – Dwa razy w życiu – PAX
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym: gościnna rola młodej aktorki
★ Brooke Anne Smith – 7. Niebo – WB
- Ashley Michelle Tisdale – Boston Public – FOX
- Jamie Lauren – 7. Niebo – WB
- Elisabeth Moss – Zachodnie skrzydło – NBC
- Rachel David – Czarodziejki – FOX
Najlepszy występ w telewizyjnym serialu komediowym: Główny młody aktor
★ Frankie Muniz – Malcolm w środku – Fox
- Robert Ri'chard – kuzyn Skeeter – Nickelodeon
- Shia LaBeouf – Nawet Stevens – Disney
Najlepszy występ w telewizyjnym serialu komediowym: główna młoda aktorka
★ Christy Carlson Romano – Nawet Stevens – Disney
- Mila Kunis – To przedstawienie z lat 70. – Fox
- Amanda Bynes – The Amanda Show – Nickelodeon
Najlepszy występ w telewizyjnym serialu komediowym: drugoplanowy młody aktor
★ Craig Lamar Traylor – Malcolm w środku – FOX
- Martin Spanjers – Daddio – NBC
- Dee Jay Daniels – The Hughleys – UPN
- John Francis Daley – The Geena Davis Show – ABC
Najlepszy występ w telewizyjnym serialu komediowym: drugoplanowa młoda aktorka
★ Cristina Kernan – Daddio – NBC
- Brianna Prather – The Jersey – Disney Channel
- Ashley Monique Clark – The Hughleys – UPN
Najlepszy występ w telewizyjnym serialu komediowym: gościnnie z młodym wykonawcą
★ Joey Zimmerman – Becker – CBS
- Jenna Rose Morrison – The Amanda Show – Nickelodeon
- Miles Marisco – The Jersey – Disney Channel
- Ty Hodges – Nawet Stevens – Disney Channel
- Ashley Edner – Malcolm in the Middle – FOX
Najlepszy występ w serialu (komedia lub dramat): młody aktor w wieku 10 lat lub mniej
★ Alvin Alvarez – Bracia Garcia – Nickelodeon
- Erik Per Sullivan – Malcolm w środku – FOX
- Mitch Holleman – Daddio – NBC
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym (komedia lub dramat): młoda aktorka w wieku 10 lat lub mniej
★ Karle Warren – Sędziowanie Amy – CBS
- Makenzie Vega – The Geena Davis Show – ABC
- Madylin Sweeten – Wszyscy kochają Raymonda – CBS
Najlepszy występ w dziennym serialu telewizyjnym
Najlepszy występ w serialu telewizyjnym dziennym: młody aktor
★ Jesse McCartney – Wszystkie moje dzieci – ABC
- Justin Torkildsen – Odważni i piękni – CBS
- Logan O'Brien – Szpital Ogólny – ABC
- Billy Kay – Światło przewodnie – CBS
- Penn Badgley – Młodzi i niespokojni – NBC
Najlepsza rola w dziennym serialu telewizyjnym: Młoda aktorka
★ Brittany Snow – Światło przewodnie – CBS
- Mary Elizabeth Winstead – Pasje – NBC
- Kirsten Storms – Dni naszego życia – NBC
- Jennifer Finnigan – Śmiała i piękna – CBS
- Ashley Lyn Cafagna – Odważni i piękni – CBS
Najlepszy występ w lektorach
Najlepszy występ w lektorach (TV / Film / Wideo): Młody aktor
★ Thomas Dekker – Amerykański ogon: Tajemnica nocnego potwora – Universal Pictures Home Video
- Spencer Klein – Hej Arnold! – Nickelodeon
- Marc Donato – Półka dla zwierząt – Fox Family
- Rickey D'Shon Collins – Wgłębienie – ABC
- Joseph Ashton – Rocket Power – Nickelodeon
Najlepszy występ w lektorach (TV / Film / Wideo): Młoda aktorka
★ Emily Hart – Sabrina: serial animowany – UPN
- Francesca Marie Smith – Hej Arnold! – Nickelodeon
- Olivia Hack – Hej Arnold! – ABC
- Kristin Fairlie – Mały miś – Nickelodeon
- Tanya Donato – Czarodziejka z Księżyca – Cartoon Network
Najlepszy występ zespołowy
Najlepszy zespół w serialu telewizyjnym (dramat lub komedia)
★ Raz i Znowu – ABC
- Tak dziwne – Disney Channel
- Malcolm w środku – Fox
- Koszulka – Disney Channel
- Michael Galeota , Courtnee Draper , Theo Greenly i Jermaine Williams
- Bracia Garcia – Nickelodeon
Najlepszy zespół w filmie telewizyjnym
★ Znalezienie Bucka McHenry'ego – Showtime
- Michael Schiffman, Megan Bower, Duane McLaughlin, Marcello Meleca
- Inny ja – Disney Channel
Najlepszy zespół w filmie fabularnym
★ Mój pies pomiń – Warner Bros
- Patriota – Columbia Pictures
Najlepsza rozrywka rodzinna
Najlepszy film familijny / Pilot / Miniserial: Kabel
★ Letnia burza – Showtime
- Drzewo życzeń – Showtime
- Znowu siedemnaście – Showtime
- Run the Wild Fields – Showtime
- Mama ma randkę z wampirem – Disney Channel
- Cud na torze 2 – Disney Channel
- Kolor przyjaźni – Disney Channel
Najlepszy film familijny / Pilot / Miniserial: Sieć
★ Anioły Papy – CBS
- Wczorajsze dzieci – CBS
- Na odważną Alaskę – ABC
- Drugi miesiąc miodowy – CBS
- Święty Mikołaj Kto? – ABC
- Film „Bóle narastające” – ABC
- Amorek i Kate – CBS/Hallmark
- Dziecko – TNT
Najlepszy program lub serial edukacyjny
★ Spacery z dinozaurami – Discovery Channel
- Natura – PBS
- Lon Chaney: Tysiąc twarzy – TCM
- Ojcowie Założyciele – History Channel
- Dzieci Charbannesów – HBO
- Awesome Pawsome – Animal Planet
Najlepszy familijny serial telewizyjny
★ Gilmore Dziewczyny – WB
- Dotknięty przez Anioła – CBS
- 7. Niebo – WB
- Tajemnicze sposoby – NBC
- Sędziowanie Amy – CBS
- Słynny Jett Jackson – Disney Channel
Najlepszy familijny serial komediowy
★ Bracia Garcia – Nickelodeon
- Koszulka – Disney Channel
- Hughleyowie – UPN
- Wszyscy kochają Raymonda – CBS
- Nawet Stevens – Disney Channel
- Ed – NBC
Najlepszy serial animowany
★ Sabrina, serial animowany – ABC
- Owce w wielkim mieście – Cartoon Network
- Rolie Polie Olie – Disney Channel
- Blue's Clues – Nickelodeon
- Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu – Disney Channel
- Angela Anaconda – kanał rodzinny
Najlepszy Film Fabularny Familijny – Dramat
★ Mój pies pomiń – Warner Bros
- Pamiętaj o Tytanach – Disney
- Gdzie jest Forrester – Columbia Pictures
- Drzewo genealogiczne – Warner Vision
- Człowiek rodzinny – uniwersalny
Najlepszy Film Fabularny Familijny – Komedia
★ Jak Grinch ukradł Boże Narodzenie – Universal
- Śnieżny dzień – Paramount
- Wróć do mnie – MGM
- Flintstonowie w Viva Rock Vegas – Universal
- Dzieciak Disneya – Walt Disney
Najlepszy film fabularny familijny – animacja
★ Wybieg dla Kurczaków – DreamWorks
- Rugrats w Paryżu: film – Paramount
- Nowy Groove Imperatora – Walt Disney
- Dinozaur – Buena Vista
- Wielki film muzyczny Blue – Paramount
Nagrody specjalne
Najlepszy młody aktor w filmie międzynarodowym
★ Jamie Bell – Billy Elliot (Wielka Brytania) – wyprodukowany przez Working Title Films , dystrybuowany przez Universal Focus
Najlepsza młoda aktorka w międzynarodowym filmie
★ Zhang Ziyi — Przyczajony tygrys, ukryty smok (Chiny) — dystrybuowane przez Sony Pictures Classics
Najlepszy międzynarodowy film familijny
★ Billy Elliot – wyprodukowany przez Working Title Films , dystrybuowany przez Universal Focus
Najlepszy krótkometrażowy film zagraniczny
★ Sanzhyra – Rosyjska firma Kinoglaz – Producent: Yevgeniya Tirdatova
Wybitny młody międzynarodowy wykonawca
★ Michael Junior (Belgia) – PBS Special: Michael Junior – CD: Dreamland
Wybitna młoda artystka kobieca
★ Lauren Frost – koncert Barbra Streisand – Madison Square Garden
Wybitny młody wykonawca w teatrze na żywo
★ Tiffany Solano
Była nagroda za osiągnięcia w życiu gwiazdy dla dzieci
★ Jay Underwood – chłopiec, który potrafi latać
Była nagroda za osiągnięcia w życiu gwiazdy dla dzieci
Wybitni młodzi wykonawcy w krajowej reklamie z udziałem młodzieży
★ Daniel Smorgon (aktor) – Bank of America
★ Sam Schwarz (głos w tle) – Bank of America – produkcja Bozell Advertising , Nowy Jork
Wybitna młoda aktorka w krajowej reklamie telewizyjnej
★ Steffani Brass – Disney Cruise Line
Wybitne osiągnięcie w międzynarodowej reklamie z udziałem młodzieży
★ Nes Bitton (Izrael) nurek/aktor – „Diver” – Cheltenham & Gloucester , Wielka Brytania
★ Nimrod Mashiach (Izrael) nurek/aktor – „Nurek” – Cheltenham & Gloucester , Wielka Brytania – produkcja Saatchi & Saatchi , Londyn