Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Australia at the 1948 Summer Olympics
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 | |
---|---|
Kod IOC | AUS |
NOC | Australijski Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej | www |
w Londynie | |
Konkurenci | 75 (66 mężczyzn, 9 kobiet) w 11 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Les McKay (piłka wodna) |
Medale na 14 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
1906 Intercalated Games Australasia (1908-1912) |
Australia startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 w Londynie , w Anglii . 75 zawodników, 66 mężczyzn i 9 kobiet wzięło udział w 52 konkurencjach w 11 dyscyplinach sportowych. Australijscy sportowcy rywalizowali na wszystkich letnich igrzyskach olimpijskich .
Medaliści
Medal | Nazwa | Sport | Zdarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | John Winter | lekkoatletyka | Wysoki skok | 30 lipca |
Złoto | Mervyn Wood | Wioślarstwo | Pojedyncze czaszki | 9 sierpnia |
Srebro | Theo Bruce | lekkoatletyka | Długi skok | 31 lipca |
Srebro | George Avery | lekkoatletyka | Potrójny skok | 3 sierpnia |
Srebro |
Joyce King June Maston Betty McKinnon Shirley Strickland |
lekkoatletyka | Przekaźnik 4 × 100 m | 7 sierpnia |
Srebro | John Marshall | Pływanie | 1500 m stylem dowolnym | 7 sierpnia |
Srebro | Beatrice Lyons | Pływanie | 200 m stylem klasycznym | 3 sierpnia |
Srebro | Dick Garrard | Zapasy | Półśrednia | 31 lipca |
Brązowy | Shirley Strickland | lekkoatletyka | 100m | 2 sierpnia |
Brązowy | Shirley Strickland | lekkoatletyka | 80 m przez płotki | 4 sierpnia |
Brązowy | John Marshall | Pływanie | 400 m stylem dowolnym | 4 sierpnia |
Brązowy | Judy-Joy Davies | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym | 5 sierpnia |
Brązowy | Jim Armstrong | Zapasy | Waga ciężka | 31 lipca |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga - Oceny przyznawane za wyścigi na torze dotyczą wyłącznie biegu zawodnika
- Q = zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w zawodach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- NR = rekord krajowy
- N / A = Runda nie dotyczy wydarzenia
- Bye = zawodnik nie musi uczestniczyć w rundzie
- NP = nie umieszczony
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
John Bartram | 100 m | 10.8 | 2 Q | 10.6 | 3 Q | 4 | Nie posunął się naprzód | ||
John Treloar | 10.5 | 1 Q | 10.5 | 2 Q | 4 | Nie posunął się naprzód | |||
Morris Curotta | 10.7 | 1 Q | 10.8 | 3 Q | 6 | Nie posunął się naprzód | |||
John Treloar | 200 m | 21.7 | 1 Q | 21.5 | 2 Q | 6 | Nie posunął się naprzód | ||
Morris Curotta | 400 m | 49.1 | 1 Q | 48.4 | 2 Q | 47.2 | 2 Q | 47.9 | 5 |
John Bartram | 50.8 | 2 Q | 49.9 | 4 | Nie posunął się naprzód | ||||
Bill Ramsey | 50.3 | 5 | Nie posunął się naprzód | ||||||
800 m | 1: 55,0 | 3 Q | Nie dotyczy | 1: 54,9 | 5 | Nie posunął się naprzód | |||
Peter Gardner | 110 m przez płotki | 14.6 | 2 Q | Nie dotyczy | 14.5 | 2 Q | 14.7 | 5 | |
Ray Weinberg | 15.0 | 2 Q | Nie dotyczy | 5 | Nie posunął się naprzód | ||||
Charles Green | 15.4 | 5 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | |||||
George Knott | 10 km pieszo | 7 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | |||||
Theo Bruce John Bartram Morris Curotta John Treloar |
Przekaźnik 4 × 100 m | 41.5 | 3 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód |
- Mężczyźni
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Theo Bruce | Długi skok | 7.22 | 4 Q | 7.55 | |
John Winter | Wysoki skok | 1.87 | Q | 1,98 | |
George Avery | Potrójny skok | 15.33 | 1 Q | 15.36 | |
Les McKeand | 14,55 | 11 Q | 14,53 | 7 |
Sportowiec | Zdarzenie | 100 m | LJ | SP | HJ | 400 m | 110H | DT | PV | JT | 1500 m | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Peter Mullins | Wynik | 11.2 | 6.64 | 12,75 | 1.83 | 53.2 | 15.2 | 33,94 | 3.40 | 51,32 | 5: 17,6 | 6739 | 6 |
Zwrotnica | 787 | 711 | 691 | 822 | 706 | 896 | 541 | 652 | 612 | 321 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i drogach
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Shirley Strickland | 100 m | 12.4 | 1 Q | 12.4 | 2 Q | 12.2 | |
Joyce King | 13.1 | 4 | Nie posunął się naprzód | ||||
Betty McKinnon | 12.7 | 3 | Nie posunął się naprzód | ||||
Shirley Strickland | 200 m | 25.8 | 2 Q | 24.9 | 1 Q | 25.3 | 4 |
Joyce King | 25.9 | 1 Q | 6 | Nie posunął się naprzód | |||
Betty McKinnon | 25.9 | 1 Q | 7 | Nie posunął się naprzód | |||
Shirley Strickland | 80 m przez płotki | 11.9 | 2 Q | 11.7 | 1 Q | 11.4 | |
Shirley Strickland czerwca Maston Betty McKinnon Joyce King |
Przekaźnik 4 × 100 m | 48,0 | 2 Q | Nie dotyczy | 47.6 |
- Kobiety
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Judy Canty | długi skok | 5.29 | 11 Q | 5.38 | 7 |
June Maston | 5.06 | 22 | Nie posunął się naprzód |
Boks
Sportowiec | Zdarzenie | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | |||
Ronald Gower | Waga musza |
Bondi ( HUN ) W PTS |
Martinez ( ESP ) L PTS |
Nie posunął się naprzód | ||||
Jimmy Carruthers | Koguciej |
Daigle ( CAN ) W DQ2 |
Parés ( ARG ) W PTS |
Csik ( HUN ) L W / O |
Nie posunął się naprzód | |||
Laurie Birks | Piórkowej |
Tammelin ( FIN ) W PTS |
Seo B ( KOR ) L KO2 |
Nie posunął się naprzód | ||||
Billy Barber | Lekki |
Vissers ( BEL ) L PTS |
Nie posunął się naprzód | |||||
Billy Boyce | Półśrednia | PA |
Rolka ( LUX ) W PTS |
Du Preez ( RSA ) L PTS |
Nie posunął się naprzód | |||
Graham Higham | Średnia |
Garcia ( ARG ) L PTS |
Nie posunął się naprzód | |||||
Adrian Holmes | Lekka waga ciężka | PA |
El-Minabawi ( EGY ) W KO2 |
O'Hagan ( IRL ) W PTS |
Scott ( GB ) L PTS |
3/4 miejsce Cia ( ARG ) L RSC-3 |
4 |
Jazda rowerem
Sześciu rowerzystów, wszyscy mężczyźni, reprezentowało Australię w 1948 roku.
- Wyścigi drogowe
Poszczególne czasy sumowane na wyścig drużynowy, 3 razy potrzebne w przypadku zawodów drużynowych.
Rowerzysta | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Jack Hoobin | Wyścig drogowy | 5: 18: 18,2 | 7 |
Russell Mockridge | Wyścig drogowy | 5: 39: 54,6 | 26 |
Ken Caves | Wyścig drogowy | Nie skończyłem | |
Jim Nestor | Wyścig drogowy | Nie skończyłem | |
Jack Hoobin Russell Mockridge Ken Caves Jim Nestor |
Drużynowy wyścig drogowy | Nie skończyłem |
- Tor
Podane stopnie dotyczą biegu.
Rowerzysta | Zdarzenie | Pierwsza runda | Pierwsza repasaż | Ćwierćfinały | Druga repasaż | Półfinały | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Charlie Bazzano | Sprint | 2 | 14.1 | 1 Q | 14.3 | 1 Q | Bezpośrednio zaawansowane | 2 | 4 | ||||
Sid Patterson | Okres próbny | n / a | 1: 15,7 | 6 | |||||||||
Sid Patterson Jim Nestor Jack Hoobin Russell Mockridge |
Dążenie do zespołu | 5: 06,5 | 2 q | n / a | 5: 07,7 | 2 | Nie posunął się naprzód |
Nurkowanie
Nurek | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
David Norris | Odskocznia 3m | 109,67 | 16 |
Wioślarstwo
W Australii ośmiu mężczyzn wioślarzy uczestniczyło w trzech z siedmiu zawodów wioślarskich w 1948 roku.
Podane stopnie dotyczą biegu.
Wioślarz | Zdarzenie | Pierwsza runda | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Merv Wood | Pojedyncze czaszki | 7: 25,9 | 1 Q | n / a | 8: 08,5 | 1 Q | 7: 24,4 | ||
Spencer Grace Ted Bromley |
Para bez sternika | 7: 26,8 | 2 r | 7: 28,4 | 1 Q | 7: 54,5 | 2 | Nie posunął się naprzód | |
Wal Lambert Hugh Lambie Colin Douglas-Smith Jack Webster Tom Darcy |
Coxed cztery | 7: 04.3 | 2 r | 7: 07.1 | 2 | Nie posunął się naprzód |
Żeglarstwo
Ranga | Sternik | Załoga | Klasa | Wyścig I | Wyścig II | Wyścig III | Wyścig IV | Wyścig V | Wyścig VI | Wyścig VII | Suma punktów |
Razem -1 |
|||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | ||||||
18 | Robert French | Robaczek świętojański | 18 | 168 | 11 | 382 | 16 | 219 | 9 | 469 | 12 | 344 | 10 | 423 | 2149 | 2005 | |||
7 | Jock Sturrock | Leslie A. Fenton | Gwiazda |
|
4 | 729 | 15 | 155 | 6 | 553 | 10 | 331 | 4 | 729 | 1 | 1331 | 3828 | 3828 |
Strzelanie
Strzelec | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Reginald Parker | Karabin 300 m 3 pozycje | 926 | 30 |
Mill Menghini | 856 | 32 | |
John Wise | 852 | 33 | |
Claude Platt | Karabin 50 m, na brzuchu | 584 | 46 |
Neville Holt | 584 | 47 | |
Leo Dove | 578 | 55 |
Pływanie
Podane stopnie dotyczą biegu.
- Mężczyźni
Pływak | Zdarzenie | Ogrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Bruce Bourke | 100 m stylem dowolnym | 59.1 | 2 Q | 1: 00,0 | 5 | Nie posunął się naprzód | |
Warren Boyd | 1: 00.4 | 3 q | 1: 01.1 | 8 | Nie posunął się naprzód | ||
Bruce Bourke | 100 m stylem grzbietowym | 1: 11,3 | 1 Q | 1: 11,4 | 8 | Nie posunął się naprzód | |
John Davies | 200 m stylem klasycznym | 2: 48,3 | 2 Q | 2: 44,8 | 4 Q | 2: 43,7 | 4 |
Kevin Hallett | 3: 02,0 | 7 | Nie posunął się naprzód | ||||
John Marshall | 400 m stylem dowolnym | 4: 51,4 | 2 Q | 4: 50,0 | 2 Q | 4: 47,4 | |
Garrick Agnew | 5: 06.1 | 4 | Nie posunął się naprzód | ||||
John Marshall | 1500 m stylem dowolnym | 20: 01.1 | 1 Q | 19: 53,8 | 1 Q | 19: 31.3 | |
Garrick Agnew | 21: 40,1 | 6 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Pływak | Zdarzenie | Ogrzewa | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Marjorie McQuade | 100 m stylem dowolnym | 1: 08,5 | 3 Q | 1: 09.6 | 6 | Nie posunął się naprzód | |
Denise Spencer | 1: 10,0 | 3 | Nie posunął się naprzód | ||||
Judy-Joy Davies | 100 m stylem grzbietowym | 1: 16,4 | 1 Q | 1: 17,8 | 2 Q | 1: 16,7 | |
Nancy Lyons | 200 m stylem klasycznym | 3: 02,9 | 1 Q | 3: 00.9 | 1 Q | 2: 57,7 | |
Denise Spencer | 400 m stylem dowolnym | 5: 40,9 | 4 Q | 5: 35,6 | 6 | Nie posunął się naprzód |
Wodne polo
To był pierwszy raz, kiedy Australia wzięła udział w zawodach piłki wodnej.
- Zawody drużynowe mężczyzn
Główny trener:
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia: | Wiek | Czapki | Klub |
Gry turniejowe |
Cele turniejowe |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ben Dalley | 15 marca 1916 | 32 | ? | Balmain Water Polo Club | 2 | ? | ||
Jack King | 23 sierpnia 1910 | 37 | ? | 1 | ? | |||
Eric Johnston | 24 lutego 1914 | 34 | ? | Balmain Water Polo Club | 2 | ? | ||
Les McKay | 27 maja 1917 | 31 | ? | 1 | ? | |||
Leon Ferguson | 19 czerwca 1923 | 25 | ? | Bondi ASC | 1 | ? | ||
Arthur Burge | 24 sierpnia 1917 | 31 | ? | Klub piłki wodnej Drummoyne | 2 | ? | ||
Herman Doerner | 1914 | ? | Bondi ASC | 2 | ? | |||
Colin French | 20 listopada 1916 | 31 | ? | 1 | ? | |||
Roger Cornforth | 19 stycznia 1919 | 29 | ? | 1 | ? | |||
Jack Ferguson | 12 kwietnia 1922 | 26 | ? | Bondi ASC | 1 | ? |
Grupa D
Ranga | Zespół | Pld | W. | re | L | GF | GA | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Włochy (ITA) | 2 | 1 | 1 | 0 | 13 | 4 | 3 | X | 4: 4 | 9: 0 | |
2. | Jugosławia (JUG) | 2 | 1 | 1 | 0 | 16 | 7 | 3 | 4: 4 | X | 12: 3 | |
3. | Australia (AUS) | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 21 | 0 | 0: 9 | 3:12 | X |
Podnoszenie ciężarów
Złodziej | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Kg | Ranga | ||
Keith Caple | Koguciej | 272,5 | 9 |
Ray Magee | Waga ciężka | 357,5 | 12 |
Zapasy
- Styl wolny mężczyzn
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Runda 5 | Runda 6 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Bert Harris | Waga musza |
Jhadav ( IND ) L 0-3 |
Raisi ( IRI ) L Fall |
Nie posunął się naprzód | 10 | ||||
Dick Garrard | Półśrednia |
Angst ( SUI ) K 3-0 |
Sóvári ( HUN ) W 2-1 |
Bhargava ( IND ) W Fall |
Leclerc ( FRA ) W Fall |
Merrill ( USA ) L 1-2 |
PA |
Doğu ( TUR ) L Spadek |
|
Bruce Arthur | Średnia |
Candemir ( TUR ) L. Spadek |
Roy ( IND ) W Fall |
Marka ( USA ) L Fall |
Nie posunął się naprzód | 9 | |||
Jim Armstrong | Waga ciężka |
Oberlander ( GBR ) W 3-0 |
Bóbis ( HUN ) L Fall |
Hutton ( USA ) W na emeryturze |
Esen ( TUR ) W Fall |
n / a |
Antonsson ( SWE ) L Fall |