Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Bulgaria at the 1976 Summer Olympics
Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 | |
---|---|
Kod IOC | BUL |
NOC | Bułgarski Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej |
www |
w Montrealu | |
Konkurenci | 158 w 14 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Aleksandar Tomov |
Medale na 7 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
Bułgaria startowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu, Quebec , Kanada. 158 zawodników, 105 mężczyzn i 53 kobiety wzięło udział w 108 konkurencjach w 14 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Złoto
- Ivanka Khristova - lekkoatletyka, pchnięcie kulą kobiet
- Svetla Otsetova i Zdravka Yordanova - wioślarstwo, dwójki podwójne kobiet
- Siyka Kelbecheva i Stoyanka Kubatova-Gruicheva - wioślarstwo, kobiety w parach bez sternika
- Norair Nurikyan - podnoszenie ciężarów, waga koguciej mężczyzn
- Yordan Mitkov - podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn
- Hasan Isaev - zapasy, styl wolny mężczyzn wagi lekkiej muszej
Srebro
- Nikolina Shtereva - lekkoatletyka kobiet na 800 metrów
- Mariya Vergova - lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
- Kapka Georgieva-Panayotova , Ginka Gyurova , Mariyka Modeva i Reni Yordanova - wioślarstwo, czwórki w sterówce kobiet
- Georgi Todorov - podnoszenie ciężarów, waga piórkowa mężczyzn
- Trendafil Stoychev - Podnoszenie ciężarów, waga półciężka mężczyzn
- Krastyu Semerdzhiev - Podnoszenie ciężarów, waga ciężka mężczyzn
- Stoyan Nikolov - zapasy, mężczyźni w wadze półciężkiej grecko-rzymskiej
- Kamen Goranov - zapasy, mężczyźni wagi ciężkiej grecko-rzymskiej
- Aleksandar Tomov - zapasy, mężczyźni w wadze klasycznej grecko-rzymskiej
Brązowy
- Yordanka Blagoeva - lekkoatletyka, skok wzwyż kobiet
- Vladimir Kolev - boks w wadze półśredniej mężczyzn
- Atanas Shopov - podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn
- Stefan Angelov - zapasy, grecko-rzymska waga lekka mężczyzn
- Ivan Kolev - zapasy, waga grecko-rzymska mężczyzn
- Dimo Kostov - Wrestling, Freestyle Heavyweight mężczyzn
- Krasimira Bogdanova , Diana Braynova-Dilova , Nadka Golcheva , Krasimira Gyurova , Petkana Makaveeva , Penka Metodieva , Snezhana Mikhaylova , Margarita Shtarkelova , Girgina Skerlatova , Mariya Stoyanova , Penka Stoyanova i Todorka Yordanova - Koszykówka, Team Yordanova
lekkoatletyka
100 metrów mężczyzn
Bieg na 400 m przez płotki, mężczyźni
-
Yanko Bratanov
- Biegi - 51,84s
- Półfinał - 50.11s
- Finał - 50,03s (→ 6. miejsce)
Rzut dyskiem, mężczyźni
-
Velko Velev
- Kwalifikacja - 63,54 m
- Finał - 60,94 m (→ 10. miejsce)
Rzut oszczepem, mężczyźni
200 metrów kobiet
800 metrów kobiet
1500 metrów kobiet
Bieg na 100 m przez płotki, kobiety
Sztafeta 4 × 400 m kobiet
Skok wzwyż kobiet
Skok w dal, kobiety
Pchnięcie kulą, kobiety
- Ivanka Khristova
-
Elena Stoyanova
- Finał - 18,89 m (→ 8. miejsce)
Rzut dyskiem kobiet
Rzut oszczepem, kobiety
Pięciobój kobiet
Koszykówka
Turniej kobiet
Zespół | W. | L | PF | ROCZNIE | PD | Pkt | 1. remis |
---|---|---|---|---|---|---|---|
związek Radziecki | 5 | 0 | 504 | 346 | +158 | 10 | |
Stany Zjednoczone | 3 | 2 | 415 | 417 | −2 | 8 | 1W – 0L |
Bułgaria | 3 | 2 | 365 | 377 | −12 | 8 | 0W – 1L |
Czechosłowacja | 2 | 3 | 351 | 359 | −8 | 7 | 1W – 0L |
Japonia | 2 | 3 | 405 | 400 | +5 | 7 | 0W – 1L |
Kanada | 0 | 5 | 336 | 477 | −141 | 5 |
Skład drużyny
Boks
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | 1 runda | 2 rundy | 3 rundy | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | |||||
Beyhan Fuchedzhiev | Lekka waga musza |
Jorge Hernández ( CUB ) L RSC-3 |
Nie posunął się naprzód | ||||||||
Georgi Kostadinov | Waga musza | PA |
Jung Chul-Kim ( KOR ) W 5-0 |
Alfredo Pérez ( VEN ) L 0-5 |
Nie posunął się naprzód | ||||||
Chacho Andreykovski | Koguciej | PA |
Aldo Cosentino ( FRA ) W KO-3 |
Gu Yong-Ju ( PRK ) L 0-5 |
Nie posunął się naprzód | ||||||
Rumen Peshev | Piórkowej | PA |
Gustavo de la Cruz ( DOM ) L 0-5 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Tsvetan Tsvetkov | Lekki | PA |
Khaidav Altanhuiag ( MGL ) W 5-0 |
Parviz Bahmani ( IRN ) W 5-0 |
Howard Davis ( USA ) L RSC-3 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Vladimir Kolev | Lekka półśrednia | PA |
Tai Shik-Park ( KOR ) W 5-0 |
Ernst Müller ( RFN ) W 5-0 |
Calistrat Cuțov ( ROM ) W 5-0 |
Andrés Aldama ( CUB ) L KO-1 |
Nie posunął się naprzód | ||||
Plamen Yankov | Półśrednia | PA |
Emilio Correa ( CUB ) L RSC-2 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Nayden Stanchev | Lekki średni |
Steven Moi ( KEN ) W WO |
Vasile Didea ( ROM ) L 0-5 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Ryszard Pasiewicz | Średnia |
Musa Gariba ( GHA ) W WO |
Rufat Riskiyev ( URS ) L 0-5 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Georgi Stoymenov | Lekki ciężki |
Ernesto Sanchez ( VEN ) W 5-0 |
Janusz Gortat ( POL ) L AB-3 |
Nie posunął się naprzód | |||||||
Atanas Suvandzhiev | Waga ciężka |
Mahmoud Ahmed Ali ( EGY ) W WO |
Viktor Ivanov ( URS ) W 4-1 |
Nie dotyczy |
Mircea Şimon ( ROM ) L 1-4 |
Nie posunął się naprzód |
Kajakarstwo
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Borislav Ananiev | C-1 500 m | 2: 12,16 | 3 Q | PA | 2: 11,23 | 3 Q | 1: 59,92 | 4 | |
C-1 1000 m | 4: 28,18 | 3 Q | PA | 4: 13,39 | 1 Q | 4: 14,41 | 4 | ||
Ivan Burchin Krasimir Christov |
C-2500 m | 1: 58,84 | 2 Q | PA | 1: 51,63 | 2 Q | 1: 50,43 | 6 | |
C-2 1000 m | 3: 57,13 | 4 Q | 3: 52,00 | 2 Q | 3: 58,74 | 3 Q | 4: 02,44 | 7 | |
Ivan Manev | K-1 500 m | 1: 57,30 | 3 Q | PA | 1: 57,30 | 4 | Nie posunął się naprzód | ||
Lazar Khristov Borislav Borisov |
K-2500 m | 1: 46.02 | 3 Q | PA | 1: 42,21 | 4 | Nie posunął się naprzód | ||
K-2 1000 m | 3: 35,94 | 3 Q | PA | 3: 26,76 | 1 Q | 3: 37,30 | 9 | ||
Ivan Manev Bozhidar Milenkov Nikolai Nachev Vasil Chilingirov |
K-4 1000 m | 3: 11,39 | 3 Q | PA | 3: 14,35 | 3 Q | 3: 12,94 | 7 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Rosa Georgieva | K-1 500 m | 2: 14,23 | 4 Q | 2: 10,57 | 2 Q | 2: 10,51 | 3 Q | 2: 08,54 | 9 |
Mariya Mincheva Natasha Petrova |
K-2500 m | 2: 00.52 | 7 Q | 1: 56,60 | 2 Q | 1: 53,29 | 2 Q | 1: 55,95 | 7 |
Jazda rowerem
Sześciu rowerzystów reprezentowało Bułgarię w 1976 roku.
Droga
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Stoyan Bobekov | Wyścig szosowy mężczyzn | 4:58:35 | 49 |
Martina Martinowa | DNF | ||
Iwana Popowa | DNF | ||
Nedyalko Stoyanov | DNF | ||
Georgi Fortunov Ivan Popov Nedyalko Stoyanov Stoyan Bobekov |
Drużynowa jazda na czas | 2:15:07 | 12 |
Tor
- Jazda na czas 1000m
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Dimo Angelov Tonchev | Jazda na czas na 1000 m mężczyzn | 1: 08,950 | 14 |
- Sprint mężczyzn
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Repasaże 1 | Runda 2 | Repasaże 2 | Finały repasaży | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km / h) |
Ranga | Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Ranga | ||
Dimo Angelov Tonchev | Sprint mężczyzn |
Singleton ( CAN ) L. |
Kountras ( GRE ) W 11.50 |
Tormen Mendez ( CHI ) Rossi ( ITA ) L. |
Vaarten ( BEL ) Echeverry ( COL ) L |
Nie posunął się naprzód |
Ogrodzenie
W 1976 roku Bułgarię reprezentowało pięciu szermierzy, wszyscy mężczyźni.
Gimnastyka
Dżudo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Parvan Parvanov | −63kg |
David Saad ( LIB ) W 0010-0000 |
Bakhvain Buyadaa ( MGL ) L 0000-0001 |
Nie posunął się naprzód | 12 | ||||
Georgi Georgiev | −70kg | PA |
Vacinuff Morrison ( GBR ) L 0000-0001 |
Nie posunął się naprzód | 13 | ||||
Tsancho Atanasov | −93kg | PA |
Ung Nam An ( PRK ) L 0000-0010 |
Nie posunął się naprzód | 18 | ||||
Emil Petrunov | + 93kg | PA |
Keith Remfry ( GBR ) L 0000–0010 |
Nie posunął się naprzód | 12 |
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów płci męskiej reprezentowało Bułgarię w 1976 roku.
- Indywidualny
- Zespół
- Stoyan Zlatev
- Velko Bratanov
- Nikolay Nikolov
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Georgi Georgiev Valentin Stoev |
Para bez sternika | 6: 58,96 | 2 Q | PA | 6: 33,23 | 3 Q | 7: 37,42 | 5 | |
Tsvetan Petkov Rumen Khristov Todor Kishev |
Para ze sternikiem | 7: 24,44 | 1 Q | PA | 7: 01.10 | 1 Q | 8: 11,27 | 4 | |
Mincho Nikolov Eftim Gerzilov Yordan Valchev Khristo Zelev |
Czteroosobowe czaszki | 5: 57,19 | 3 R. | 5: 49,38 | 2 Q | Nie dotyczy | 6: 32.04 | 5 | |
Rumian Khristov Todor Mrankov Dimitar Valov Dimitar Yanakiev |
Czwórka bez sternika | 6: 20,71 | 3 Q | PA | 6: 06,58 | 5 FB | 6: 41,36 | 7 | |
Lachesar Boichev Ivan Botev Nacho Minchev Kiril Kirchev Nenko Dobrev |
Coxed Four | 6: 43,69 | 4 R. | 6: 23,47 | 2 Q | 6: 13,26 | 2 Q | 6: 52,88 | 5 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Rosica Spasova | Pojedyncze czaszki | 3: 42,67 | 1 Q | PA | Nie dotyczy | 4: 10,86 | 4 | ||
Svetla Otsetova Zdravka Yordanova |
Dwójki podwójne | 3: 25.05 | 1 Q | PA | Nie dotyczy | 3: 44,36 | |||
Siyka Kelbecheva Stoyanka Kurbatova-Gruicheva |
Para bez sternika | 3: 33,24 | 2 R. | 3: 48,73 | 1 Q | Nie dotyczy | 4: 01.22 | ||
Verka Aleksieva Svetlana Gincheva Iskra Velinova Troianka Vasileva Stanka Georgieva |
Czteroosobowe czaszki | 3: 12,13 | 2 R. | 3: 22,43 | 1 Q | Nie dotyczy | 3: 34,13 | 4 | |
Ginka Gyurova Lilyana Vaseva Reni Yordanova Mariyka Modeva Kapka Georgieva |
Coxed cztery | 3: 20,98 | 1 Q | PA | Nie dotyczy | 3: 48,24 |
Strzelanie
- otwarty
Sportowiec | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Dencho Denev | Pistolet 50 m | 575 | 8 |
Lyubcho Dyakov | 550 | 18 | |
Stefan Krastev | 50 m karabin w pozycji leżącej | 591 | 12 |
Anton Manolov | Skeet | 188 | 35 |
Nonka Matova | Karabin 50 m trzy pozycje | 1148 | 11 |
Anka Pelova | 50 m karabin w pozycji leżącej | 582 | 60 |
Emiliyan Vergov | Karabin 50 m trzy pozycje | 1139 | 20 |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Nikolay Ganev | 200 metrów stylem dowolnym | 2: 00.54 | 43 | Nie posunął się naprzód | |||
Petar Georgiev | 2: 00.70 | 44 | Nie posunął się naprzód | ||||
Stefan Georgiev | 100 metrów stylem dowolnym | 53,85 | 23 | Nie posunął się naprzód | |||
Krasimir Stoykov | 100 metrów stylem grzbietowym | 1: 00,24 | 17 | Nie posunął się naprzód | |||
200 metrów stylem grzbietowym | 2: 09,67 | 19 | Nie posunął się naprzód | ||||
Petar Georgiev Stefan Georgiev Toni Statelov Krasimir Stoykov |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7: 57,08 | 13 | Nie posunął się naprzód |
Podnoszenie ciężarów
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Urywek | Clean & Jerk | Całkowity | Ranga | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Norair Nurikyan | −56 kg | 117,5 | 1 | 145 | 1 | 262,5 | |
Georghi Todorov | −60 kg | 122,5 | 3 | 157,5 | 2 | 280 | |
Todor Todorov | 0 | NVL | 0 | DNS | 0 | AC | |
Yordan Mitkov | −75 kg | 145 | 1 | 190 | 1 | 335 | |
Blagoy Blagoev | −82,5 kg | 162,5 | AC | 200 | AC | 362,5 | DSQ |
Trendafil Stoitchev | 162,5 | 2 | 197,5 | 2 | 360 | ||
Atanas Shopov | −90 kg | 155 | 6 | 205 | 2 | 360 | |
Valentin Khristov | −110 kg | 170 | AC | 225 | AC | 395 | DSQ |
Krastiu Semerdzhiev | 170 | 1 | 215 | 3 | 385 |