Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – K-2 mężczyzn na 200 metrów - Canoeing at the 2016 Summer Olympics – Men's K-2 200 metres
Kajakowy sprint męski K-2 200 metrów na Igrzyskach XXXI Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Stadion Lagoa | ||||||||||||
Data | 17-18 sierpnia 2016 | ||||||||||||
Zawodnicy | 26 z 13 krajów | ||||||||||||
Drużyny | 13 | ||||||||||||
Zwycięski czas | 32,075 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | ||
---|---|---|
Lista kwalifikacji kajakarzy | ||
Slalom | ||
C-1 | mężczyźni | |
C-2 | mężczyźni | |
K-1 | mężczyźni | kobiety |
Sprint | ||
C-1 200 m² | mężczyźni | |
C-1 1000 m² | mężczyźni | |
C-2 1000 m² | mężczyźni | |
K-1 200 m² | mężczyźni | kobiety |
K-1 500 m² | kobiety | |
K-1 1000 m² | mężczyźni | |
K-2 200 m² | mężczyźni | |
K-2 500 m² | kobiety | |
K-2 1000 m² | mężczyźni | |
K-4 500 m² | kobiety | |
K-4 1000 m² | mężczyźni | |
Sprint kajakowy mężczyzn K-2 na 200 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro odbył się w dniach 17-18 sierpnia na stadionie Lagoa .
Był to ostatni występ mężczyzn K-2 na 200 metrów. C-1 200 metrów mężczyzn i 200 metrów K-2 mężczyzn zostały zastąpione przez C-1 200 metrów kobiet i C-2 500 metrów kobiet w ramach ruchu olimpijskiego w kierunku równości płci.
Format
Konkurs składał się z biegów, półfinałów i rundy finałowej. Zwycięzcy wyścigów awansowali do finału „A”, a wszystkie inne łodzie dostały drugą szansę w półfinałach. Trójka najlepszych z każdego półfinału awansowała również do finału „A” i walczyła o medale. Dla pozostałych półfinalistów odbył się finał o lokatę „B”.
Harmonogram
Wszystkie czasy to czas brazylijski ( UTC-03:00 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
środa, 17 sierpnia 2016 | 08:51 10:10 |
Półfinały eliminacyjne |
czwartek, 18 sierpnia 2016 | 09:47 | Egzaminy końcowe |
Wyniki
Podgrzewa
Najlepiej uplasowana łódź z każdego biegu zakwalifikowała się do finału, reszta trafiła do półfinału.
Ogrz. 1
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
Litwa | 31,755 | FA |
2 |
Nebojša Grujić Marko Novaković |
Serbia | 31,776 | SF |
3 |
Maxime Beaumont Sébastien Jouve |
Francja | 31,855 | SF |
4 |
Ryan Cochrane Hugues Fournel |
Kanada | 32,749 | SF |
5 |
Edson Isaias Freitas da Silva Gilvan Bitencourt Ribeiro |
Brazylia | 33,021 | SF |
6 |
Daniel Bowker Jordan Wood |
Australia | 34.246 | SF |
Ciepło 2
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Saúl Craviotto Cristian Toro |
Hiszpania | 31.161 | FA |
2 |
Sandor Totka Peter Molnár |
Węgry | 31.438 | SF |
3 |
Liam Heath Jon Schofield |
Wielka Brytania | 31,534 | SF |
4 |
Tom Liebscher Ronald Rauhe |
Niemcy | 31,572 | SF |
5 |
Siergiej Tokarnicki Andriej Jerguchyow |
Kazachstan | 33.807 | SF |
6 |
Choi Min-kyu Cho Gwang-hee |
Korea Południowa | 33,825 | SF |
7 |
Alberto Ricchetti Mauro Crenna |
Włochy | 34.000 | SF |
Półfinały
Pierwsze trzy łodzie w każdym półfinale kwalifikują się do finału „A”, pozostałe trafiają do finału „B”.
Półfinał 1
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Sandor Totka Peter Molnar |
Węgry | 32,138 | FA |
2 |
Maxime Beaumont Sébastien Jouve |
Francja | 32,526 | FA |
3 |
Ryan Cochrane Hugues Fournel |
Kanada | 33.494 | FA |
4 |
Choi Min-kyu Cho Gwang-hee |
Korea Południowa | 33,767 | pełne wyżywienie |
5 |
Siergiej Tokarnicki Andriej Jerguchyow |
Kazachstan | 35.151 | pełne wyżywienie |
Półfinał 2
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Liam Heath Jon Schofield |
Wielka Brytania | 31.899 | FA |
2 |
Tom Liebscher Ronald Rauhe |
Niemcy | 32,061 | FA |
3 |
Nebojša Grujić Marko Novaković |
Serbia | 32,513 | FA |
4 |
Edson Isaias Freitas da Silva Gilvan Bitencourt Ribeiro |
Brazylia | 33,359 | pełne wyżywienie |
5 |
Alberto Ricchetti Mauro Crenna |
Włochy | 34,318 | pełne wyżywienie |
6 |
Daniel Bowker Jordan Wood |
Australia | 34.845 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Choi Min-kyu Cho Gwang-hee |
Korea Południowa | 33.812 | |
2 |
Edson Isaias Freitas da Silva Gilvan Bitencourt Ribeiro |
Brazylia | 33,992 | |
3 |
Daniel Bowker Jordan Wood |
Australia | 35,334 | |
4 |
Siergiej Tokarnicki Andriej Jerguchyow |
Kazachstan | 35,427 | |
5 |
Alberto Ricchetti Mauro Crenna |
Włochy | 35,516 |
Finał A
Ranga | Kajakarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Saúl Craviotto Cristian Toro |
Hiszpania | 32,075 | ||
Liam Heath Jon Schofield |
Wielka Brytania | 32,368 | ||
Aurimas Lankas Edvinas Ramanauskas |
Litwa | 32,382 | ||
4 |
Sandor Totka Peter Molnár |
Węgry | 32.412 | |
5 |
Tom Liebscher Ronald Rauhe |
Niemcy | 32.488 | |
6 |
Nebojša Grujić Marko Novaković |
Serbia | 32,656 | |
7 |
Maxime Beaumont Sébastien Jouve |
Francja | 32.699 | |
8 |
Ryan Cochrane Hugues Fournel |
Kanada | 33,767 |