NRD na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 - East Germany at the 1976 Summer Olympics
NRD na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 | |
---|---|
Kod MKOl | NRD |
NOC | Narodowy Komitet Olimpijski NRD |
w Montrealu | |
Zawodnicy | 267 (154 mężczyzn, 113 kobiet) w 17 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Hans-Georg Reimann (lekkoatletyka) |
Medale w rankingu 2 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Niemcy (1896-1936, 1992-) Zjednoczona Drużyna Niemiec (1956-1964) |
Sportowcy z NRD ( NRD ) rywalizowali na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu , Quebec , Kanada. 267 zawodników, 154 mężczyzn i 113 kobiet, wzięło udział w 139 imprezach w 17 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
lekkoatletyka
Maraton mężczyzn
- Waldemar Cierpiński — 2:09.55 (→ Złoty Medal )
Sztafeta 4 × 100 m, mężczyźni
Skok wzwyż, mężczyźni
-
Rolf Beilschmidt
- Kwalifikacja — 2,16m²
- Finał — 2,18 m (→ 7. miejsce)
-
Henry Lauterbach
- Kwalifikacja — 2,13 m (→ nie awansowała)
Skok w dal, mężczyźni
Rzut dyskiem, mężczyźni
- Wolfgang Schmidt
-
Norbert Thiede
- Kwalifikacja — 61,14m²
- Finał — 64,30 m (→ 4 miejsce)
-
Zygfryd Pachale
- Kwalifikacja — 60,64m²
- Finał — 64,24 m (→ 5 miejsce)
Bieg na 20 km, mężczyźni
- Hans-Georg Reimann — 1:25:13 (→ Srebrny Medal )
- Peter Frenkel — 1:25:29 (→ Brązowy Medal )
- Karl-Heinz Stadtmüller — 1:26:50 (→ 4 miejsce)
Pchnięcie kulą kobiet
-
Marianne Adam
- Finał — 20,55 m (→ 4 miejsce)
-
Ilona Słupianek
- Finał — 20,54 m (→ 5 miejsce)
-
Margitta Droese
- Finał — 19,79 m (→ 6 miejsce)
Boks
Waga lekka, mężczyźni (– 48 kg)
-
Dietmar Geilich
- Pierwsza runda — Bye
- Druga runda — przegrana z Armando Guevara (VEN), 0:5
Kajakarstwo
Kolarstwo
W 1976 roku NRD reprezentowało jedenastu rowerzystów.
- Karl-Dietrich Diers — 4:49:01 (→ 16. miejsce)
- Gerhard Lauke — nie ukończył (→ brak rankingu)
- Hans-Joachim Hartnick — nie ukończył (→ brak rankingu)
- Siegbert Schmeisser — nie ukończył (→ brak rankingu)
- Jürgen Geschke — Brązowy Medal
- Klaus-Jürgen Grünke — 1:05.927 (→ Złoty Medal )
- Thomas Huschke — Brązowy Medal
Nurkowanie
Ogrodzenie
Jeden z szermierzy płci męskiej reprezentował Niemcy Wschodnie w 1976 roku.
Piłka nożna
- Pierwsza runda
-
Ćwierćfinały
- Pokonana Francja 4-0
-
Półfinały
- Pokonany Związek Radziecki 2-1
-
Finał
- Pokonana Polska 3-1
- Skład zespołu
- Główny trener: Georg Buschner
Gimnastyka
Gra w piłkę ręczną
Dżudo
Wioślarstwo
W roku 1976 we wszystkich czternastu zawodach wioślarskich we wszystkich czternastu zawodach wioślarskich uczestniczyło 30 mężczyzn i 24 kobiety . Każda drużyna otrzymała medal.
- Dwójki pojedyncze mężczyzn – III miejsce ( brązowy medal)
- Dwójki podwójne mężczyzn – III miejsce ( brązowy medal)
- Para sterników mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- Para sternika mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- Dwójki poczwórne mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- czwórka sternika mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- Czwórka sternika mężczyzn – II miejsce ( srebrny medal)
- Ósemka mężczyzn – I miejsce ( złoty medal)
- Bernd Baumgart
- Gottfried Döhn
- Werner Klatt
- Hans-Joachim Lück
- Dieter Wendisch
- Roland Kostulski
- Ulrich Karnatz
- Karl-Heinz Prudöhl
- Karl-Heinz Danielowski
- Dwójki pojedyncze kobiet – I miejsce ( złoty medal)
- Dwójki podwójne kobiet – II miejsce ( srebrny medal)
- Para sterników kobiet – II miejsce ( srebrny medal)
- Sternik czwórki kobiet – I miejsce ( złoty medal)
- Dwójki poczwórne kobiet – I miejsce ( złoty medal)
- Ósemka kobiet – I miejsce ( złoty medal)
- Viola Goretzki
- Christiane Knetsch
- Ilona Richter
- Brigitte Ahrenholz
- Monika Kallies
- Henrietta Ebert
- Helma Lehmann
- Irina Müller
- Marina Wilke
Żeglarstwo
Strzelanie
Pływanie
- Konkurs mężczyzn
100 metrów stylem grzbietowym
- Roland Matthes — 57,22 — Brązowy Medal
- Konkurs kobiet
100 metrów stylu dowolnym
- Kornelia Ender — 55,65 — Złoty Medal
- Petra Priemer — 56,49 — Srebrny Medal
200 metrów stylu dowolnym
- Kornelia Ender — 1:59.26 — Złoty Medal
400 metrów stylu dowolnym
- Petra Thumer — 4:09.89 — Złoty Medal
800 metrów stylu dowolnym
- Petra Thumer — 8:37.14 — Złoty Medal
100 metrów stylem grzbietowym
- Ulrike Richter — 1:01.83 — Złoty Medal
- Birgit Treiber — 1:03.41 — Srebrny Medal
200 metrów stylem grzbietowym
- Ulrike Richter — 2:13.43 — Złoty Medal
- Birgit Treiber — 2:14.97 — Srebrny Medal
100 metrów stylem klasycznym
- Hannelore Anke — 1:11.16 — Złoty Medal
100 metrowy motyl
- Kornelia Ender — 1:00.13 — Złoty Medal
- Andrea Pollack — 1:00.98 — Srebrny Medal
200-metrowy motyl
- Andrea Pollack — 2:11.41 — Złoty Medal
- Ulrike Tauber — 2:12.50 — Srebrny Medal
- Rosemarie Gabriel — 2:12.86 — Brązowy Medal
400 metrowa składanka indywidualna
- Ulrike Tauber — 4:42,77 — Złoty Medal
Sztafeta Freestyle 4x100 metrów
- Petra Priemer ; Kornelia Ender ; Claudia Hempel ; Andrea Pollack — 3:45.50 — Srebrny Medal
Przekaźnik 4x100 metrów Medley
- Ulrike Richter ; Hannelore Anke ; Kornelia Ender ; Andrea Pollack — 4:07.95 — Złoty Medal
Siatkówka
- Zawody drużynowe kobiet
-
Runda Wstępna (Grupa B)
- Zagubiony na Kubie (1-3)
- Przegrana do Korei Południowej (2-3)
- Przegrana do Związku Radzieckiego (2-3)
-
Mecze klasyfikacyjne
- 5/8 miejsce : pokonane Peru (3–2)
- 5/6 miejsce : Przegrana z Kubą (0–3) → Szóste miejsce
- Skład zespołu
- Główny trener : Dieter Grund