Delegacja na imprezy sportowe
Niemcy były gospodarzem i głównym medalistą Letnich Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku . 433 zawodników, 389 mężczyzn i 44 kobiety, wzięło udział w 143 zawodach w 22 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Złoto
-
Hans Woellke — lekkoatletyka, pchnięcie kulą mężczyzn
-
Karl Hein — lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn
-
Gerhard Stöck — lekkoatletyka, rzut oszczepem mężczyzn
-
Gisela Mauermayer — lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
-
Tilly Fleischer — lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet
-
Willi Kaiser — boks, waga muszka mężczyzn
-
Herbert Runge — boks, waga ciężka mężczyzn
-
Ernst Krebs — kajakarstwo, mężczyźni K1 na 10 000 m kajaki jedynki
-
Ludwig Landen i Paul Wevers — kajakarstwo, pary mężczyzn K2 na 10 000 m
-
Toni Merkens — kolarstwo, sprint mężczyzn na 1000 m (zdrapki)
-
Ernst Ihbe i Carl Lorenz — kolarstwo, tandem mężczyzn na 2000 m
-
Ludwig Stubbendorf — Jeździectwo, Trzydniowe Zawody Indywidualne
-
Rolf Lippert , Ludwig Stubbendorf i Konrad Freiherr von Wangenheim — Jeździectwo, Trzydniowy Zespół Zawodów
-
Kurt Hasse — Jeździectwo, Skoki Indywidualne
-
Heinz Brandt , Kurt Hasse i Marten von Barnekow — Jeździectwo, Jumping Team
-
Heinz Pollay — Jeździectwo, Ujeżdżenie Indywidualne
-
Friedrich Gerhard , Heinz Pollay i Hermann von Oppeln-Bronikowski — Jeździectwo, Drużyna Ujeżdżenia
-
Alfred Schwarzmann — gimnastyka, wielobój mężczyzn
-
Konrad Frey — gimnastyka, poręcze równoległe dla mężczyzn
-
Alfred Schwarzmann — gimnastyka, męska skocznia na długich koniach
-
Konrad Frey — gimnastyka, koń z łękami męskimi
-
Franz Beckert , Konrad Frey , Alfred Schwarzmann , Willi Stadel , Walter Steffens i Matthias Volz — gimnastyka, męskie ćwiczenia zespołowe łączone
-
Anita Bärwirth , Erna Bürger , Isolde Frölian , Friedl Iby , Trudi Meyer , Paula Pöhlsen , Julie Schmitt i Käthe Sohnemann — gimnastyka, ćwiczenia zespołowe kobiet
-
Willy Bandholz , Wilhelm Baumann , Helmut Berthold , Helmut Braselmann , Wilhelm Brinkmann , Georg Dascher , Kurt Dossin , Fritz Fromm , Hermann Hansen , Erich Herrmann , Heinrich Keimig , Hans Keiter , Alfred Klingler , Arthur Knautz , Heinz Körvers , Karl Kreutzberg , Wilhelm Müller , Günther Ortmann , Edgar Reinhardt , Fritz Spengler , Rudolf Stahl i Hans Theilig — piłka ręczna, rozgrywka drużynowa mężczyzn
-
Gotthard Handrick — pięciobój nowoczesny, konkurs indywidualny mężczyzn
-
Gustav Schäfer — wioślarstwo, pojedynki mężczyzn
-
Willi Eichhorn i Hugo Strauß — wioślarstwo, pary mężczyzn bez sternika
-
Herbert Adamski , Dieter Arend i Gerhard Gustmann — wioślarstwo, para sterników mężczyzn
-
Rudolf Eckstein , Martin Karl , Willi Menne i Toni Rom — wioślarstwo, męskie czwórki bez sternika
-
Fritz Bauer , Ernst Gaber , Hans Maier , Paul Söllner i Walter Volle — wioślarstwo, męskie sterniki czwórki
-
Peter Bischoff i Hans-Joachim Weise — żeglarstwo, męska gwiazda
-
Cornelius van Oyen — Strzelanie, pistolet szybkostrzelny , mężczyźni
-
Josef Manger — Podnoszenie ciężarów, waga ciężka mężczyzn
Srebro
-
Lutz Long — lekkoatletyka, skok w dal mężczyzn
-
Erwin Blask — lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn
-
Anni Steuer — lekkoatletyka, bieg na 80 m przez płotki kobiet
-
Luise Krüger — lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet
-
Michael Murach — boks, waga półśrednia mężczyzn
-
Richard Vogt — boks, waga półciężka mężczyzn
-
Helmut Cämmerer — kajakarstwo, mężczyźni K1 1000 m kajaki jedynki
-
Fritz Bondroit i Ewald Tilker — kajakarstwo, pary kajaków K2 1000 m, mężczyźni
-
Erich Hanisch i Willi Horn — kajakarstwo, pary składanych kajaków F2 10 000 m, mężczyźni
-
Friedrich Gerhard — Jeździectwo, Ujeżdżenie Indywidualne
-
Helene Mayer — szermierka, zawodniczka indywidualna kobiet
-
Konrad Frey — Gimnastyka, Drążek poziomy dla mężczyzn
-
Hermann auf der Heide , Ludwig Beisiegel , Erich CUNTZ , Karl Dröse , Alfred Gerdes , Werner Hamel , Harald Huffmann , Erwin Keller , Herbert Kemmer , Werner Kubitzki , Paul Mehlitz , Carl Menke , Fritz Messnera , Detlef Okrent , Heinrich Peter , Heinz rAAck , Carl Ruck , Hans Scherbart , Heinz Schmalix , Tito Warnholtz , Kurt Weiß i Erich Zander — hokej na trawie, zawody drużynowe mężczyzn
-
Willi Kaidel i Joachim Pirsch — wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn
-
Werner Krogmann — Żeglarstwo, monotypia mężczyzn
-
Heinz Hax — strzelanie, męski pistolet szybkostrzelny
-
Erich Krempel — strzelanie, pistolet wolny dla mężczyzn Men
-
Erwin Sietas — pływanie, 200 m stylem klasycznym mężczyzn
-
Martha Genenger — pływanie, 200 m stylem klasycznym kobiet
-
Gisela Arendt , Ruth Halbsguth , Leni Lohmar i Inge Schmitz — pływanie, sztafeta 4 × 100 m kobiet w stylu dowolnym
-
Paul Klingenburg , Bernhard Baier , Fritz Gunst , Gustav Schürger , Josef Hauser , Alfred Kienzle , Hans Schulze , Helmuth Schwenn , Hans Schneider , Heinrich Krug i Fritz Stolze — piłka wodna , zawody drużynowe mężczyzn
-
Rudolf Ismayr — podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn
-
Eugen Deutsch — Podnoszenie ciężarów, waga półciężka mężczyzn
-
Fritz Schäfer — zapasy, męska grecko-rzymska waga półśrednia
-
Ludwig Schweickert — zapasy, grecko-rzymska waga średnia mężczyzn
-
Wolfgang Ehrl — zapasy, styl wolny , męska waga lekka
Brązowy
-
Alfred Dompert — lekkoatletyka, bieg na 3000 m z przeszkodami, mężczyźni
-
Erich Borchmeyer , Erwin Gillmeister , Gerd Hornberger i Wilhelm Leichum — lekkoatletyka, sztafeta 4 x 100 m mężczyzn
-
Helmut Hamann , Rudolf Harbig , Harry Voigt , i Friedrich von Stülpnagel — lekkoatletyka, sztafeta 4 × 400 m mężczyzn
-
Gerhard Stöck — lekkoatletyka, pchnięcie kulą mężczyzn
-
Käthe Krauß — lekkoatletyka, 100 metrów kobiet
-
Elfriede Kaun — Lekkoatletyka, skok wzwyż kobiet
-
Paula Mollenhauer — lekkoatletyka, rzut dyskiem kobiet
-
Josef Miner — boks, waga piórkowa mężczyzn
-
Xaver Hörmann — kajakarstwo, kajaki składane na 10 000 m F1 mężczyzn
-
Erich Koschik — kajakarstwo, C1 1000 m mężczyzn – jedynki kanadyjskie
-
Rudolf Karsch — kolarstwo, jazda na czas na 1000 m mężczyzn
-
Hermann Stork — nurkowanie, platforma męska
-
Käthe Köhler — nurkowanie, platforma kobiet Women
-
Otto Adam , Erwin Casmir , Julius Eisenecker , August Heim , Siegried Lerdon i Stefan Rosenbauer — szermierka, zawody drużynowe mężczyzn
-
Erwin Casmir , Julius Eisenecker , Hans Esser , August Heim , Hans Jörger i Richard Wahl — szermierka, męskie zawody szablowe
-
Konrad Frey — gimnastyka, wielobój indywidualny mężczyzn
-
Alfred Schwarzmann — gimnastyka, drążek poziomy dla mężczyzn
-
Alfred Schwarzmann — gimnastyka, poręcze męskie
-
Matthias Volz — gimnastyka, męska skocznia na długich koniach
-
Matthias Volz — gimnastyka, męskie pierścienie
-
Konrad Frey — Gimnastyka, Ćwiczenia na podłodze dla mężczyzn
-
Hans-Joachim Hannemann , Heinz Kaufmann , Hans Kuschke , Werner Loeckle , Wilhelm Mahlow , Helmut Radach , Alfred Rieck , Herbert Schmidt i Gerd Völs — wioślarstwo, ósemki mężczyzn
-
Fritz Bischoff , Hans Howaldt , Alfried Krupp von Bohlen und Halbach , Eduard Mohr , Felix Scheder-Bieschin i Otto Wachs — żeglarstwo, klasa 8 metrów
-
Gisela Arendt — pływanie, 100 m stylem dowolnym kobiet
-
Karl Jansen — podnoszenie ciężarów, męska waga lekka
-
Adolf Wagner — podnoszenie ciężarów, waga średnia mężczyzn
-
Jakob Brendel — zapasy, grecko-rzymska waga koguciego mężczyzn
-
Kurt Hornfischer — zapasy, grecko-rzymska waga ciężka
-
Johannes Herbert — zapasy, męska waga kogucia freestyle
-
Erich Siebert — zapasy, waga półciężka freestyle mężczyzn
lekkoatletyka
Koszykówka
Pierwsza runda
Zwycięzcy awansowali do drugiej rundy, a przegrani rywalizowali w pierwszej rundzie pocieszenia o kolejną szansę na przejście dalej.
Druga runda
Zwycięzcy awansowali do trzeciej rundy, podczas gdy przegrani rywalizowali w drugiej rundzie pocieszenia o kolejną szansę na przejście dalej.
Druga runda pocieszenia
Zwycięzcy awansowali do trzeciej rundy.
Boks
Kajakarstwo
Jazda rowerem
Dwunastu rowerzystów, wyłącznie mężczyzn, reprezentowało Niemcy w 1936 roku.
- Indywidualny wyścig szosowy
- Drużynowy wyścig szosowy
- Sprint
- Okres próbny
- Tandem
- Pogoń zespołowa
Nurkowanie
Konny
Ogrodzenie
16 szermierzy, 13 mężczyzn i 3 kobiety reprezentowało Niemcy w 1936 roku.
- Folia męska
- Folia drużynowa mężczyzn
- Szty dla mężczyzn
- Drużyna męska épée
- Szabla męska
- Szabla drużynowa mężczyzn
- Folia damska
Hokej na trawie
Grupa B
Półfinały
Mecz o złoty medal
Pierwsza runda
Ćwierćfinały
Gimnastyka
Gra w piłkę ręczną
Runda wstępna
grupa A
Runda finałowa
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów płci męskiej reprezentowało Niemcy w 1936 roku, a Gotthard Handrick zdobył złoto.
Gra polo
- Grupa B
Wioślarstwo
Niemcy miały 26 wioślarzy biorących udział w siedmiu z siedmiu imprez wioślarskich w 1936 roku.
- Dwójki pojedyncze mężczyzn
- Dwójki podwójne mężczyzn
- Męska para bez sternika
- Męska para sternika
- Męska czwórka bez sternika
- Męska czwórka na sterniku
- Ósemka mężczyzn
Żeglarstwo
Strzelanie
Dziewięć strzelców reprezentowało Niemcy w 1936 roku. W strzelaninie z pistoletu 25 m złoto zdobył Cornelius van Oyen, a srebro Heinrich Hax .
- Pistolet szybkostrzelny 25 m
- Pistolet 50 m
- Karabin 50 m, leżący
Pływanie
Wodne polo
Podnoszenie ciężarów
Zapasy
Konkursy plastyczne
Bibliografia
Linki zewnętrzne