Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – Hungary at the 1908 Summer Olympics
Węgry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 | |
---|---|
Kod MKOl | HUN |
NOC | Węgierski Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Londynie | |
Zawodnicy | 63 w 8 sportach |
Nosiciel flagi | István Mudin |
Medale w rankingu 6 |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Węgry startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908 w Londynie , w Anglii . Austria i Węgry miały oddzielne Narodowe Komitety Olimpijskie, dlatego wyniki na Igrzyskach Olimpijskich są utrzymywane oddzielnie, pomimo ówczesnej unii obu narodów jako Austro-Węgry .
Medaliści
Domyślna kolejność sortowania: Medal, Data, Imię |
|
Wielu medalistów
Następujący zawodnicy zdobyli wiele medali na Igrzyskach Olimpijskich w 1908 roku.
Nazwa | Medal | Sport | Wydarzenie |
---|---|---|---|
Jenő Fuchs |
Złoto Złoto |
Ogrodzenie |
Szabla męska Szabla drużynowa męska |
Zoltán Halmay |
Srebro Srebro |
Pływanie |
100 m stylem dowolnym, mężczyźni Sztafeta 4×200 m stylem dowolnym, mężczyźni |
Zawodnicy
Poniżej znajduje się lista ilości zawodników biorących udział w Igrzyskach:
|
Poniżej znajduje się lista dat, w których Węgry zdobyły medale:
|
Wyniki według wydarzenia
lekkoatletyka
Najlepszym wynikiem Węgier w lekkiej atletyce był srebrny medal Istvána Somodiego w skoku wzwyż. Brązowy medal zdobyła węgierska sztafeta zmienna.
Wydarzenie | Miejsce | Sportowiec | Podgrzewa | Półfinały | Finał |
---|---|---|---|---|---|
100 metrów mężczyzn | Podgrzewa | Vilmos Racz | 11,4 sekundy 2., podgrzewanie 15 |
Nie awansował | |
Pál Simon | 11,5 sekundy 2., grzanie 11 |
||||
Frigyes Mezei | Nieznany 4., ciepło 14 |
||||
200 metrów mężczyzn | semi- finalistą |
Karol Radóczy | Walkower 1st, ciepło 7 |
Nieznany 3., półfinał 1 |
Nie awansował |
Podgrzewa | Vilmos Racz | Nieznany 2., bieg 4 |
Nie awansował | ||
Frigyes Mezei | Nieznany 2., grzałka 6 |
||||
Pál Simon | Nieznany 4., ciepło 10 |
||||
400 metrów mężczyzn | Podgrzewa | József Nagy | Nieznany 2., grzałka 7 |
Nie awansował | |
800 metrów mężczyzn | 4. | Ödön Bodor | Brak posiadanych | 1:58.6 1., półfinał 1 |
1:55,4 |
semi- finalistą |
József Nagy | Nieznana 4., półfinał 3 |
Nie awansował | ||
1500 metrów mężczyzn | semi- finalistą |
József Nagy | Brak posiadanych | Nieznany 2. miejsce, półfinał 5 |
Nie awansował |
Ödön Bodor | Nieznana 8. miejsce, półfinał 1 |
||||
110 metrów przez płotki mężczyzn | Podgrzewa | Nándor Kovács | Nieznany 2., grzałka 10 |
Nie awansował | |
Bieg przez płotki na 400 metrów, mężczyźni | semi- finalistą |
Nándor Kovács | Walkower 1st, bieg 9 |
Nie skończył —, półfinał 2 |
Nie awansował |
Bieg z przeszkodami na 3200 metrów, mężczyźni | — | Antal Lovas | Brak posiadanych | Nie skończył —, półfinał 2 |
Nie awansował |
Sztafeta składana mężczyzn | 3rd | Pál Simon Frigyes Mezei József Nagy Ödön Bodor |
Brak posiadanych | 3:32,6 1., półfinał 1 |
3:32,5 |
5 mil dla mężczyzn | — | Antal Lovas | Brak posiadanych | Nie skończył —, półfinał 6 |
Nie awansował |
Maraton mężczyzn | — | L. Merenyi | Brak posiadanych | Nie zaczął | |
Marsz na 3500 metrów, mężczyźni | 19. | István Drubina | Brak posiadanych | 18:44,6 4., półfinał 2 |
Nie awansował |
Wydarzenie | Miejsce | Sportowiec | Wysokość/ odległość |
---|---|---|---|
Skok wzwyż mężczyzn | 2nd | István Somodi | 1,88 metra |
13th | József Hałuszinsky | 1,72 metra | |
Skok w dal mężczyzn | 14 | Ödön Holits | 6,44 metra |
21-32 | Géza Kövesdi | Nieznany | |
Skok o tyczce mężczyzn | ósmy | Károly Szathmáry | 3,35 metra |
Pchnięcie kulą mężczyzn | 9-25 | István Mudin | Nieznany |
Mór Koczań | Nieznany | ||
Rzut dyskiem mężczyzn | 7th | György Luntzer | 38,34 metra |
12-42 | Ferenc Jesina | Nieznany | |
Imre Mudin | Nieznany | ||
Mór Koczań | Nieznany | ||
Rzut młotem mężczyzn | 10-19 | István Mudin | Nieznany |
Dyskowce greckie dla mężczyzn | 7th | István Mudin | 33,11 metra |
11-23 | György Luntzer | Nieznany | |
Imre Mudin | Nieznany | ||
Mór Koczań | Nieznany | ||
Męski oszczep freestyle | 7th | Imre Mudin | 45,97 metra |
10-33 | Ferenc Jesina | Nieznany | |
György Luntzer | Nieznany | ||
István Mudin | Nieznany | ||
Mór Koczań | Nieznany | ||
Ogrodzenie
Węgry zdominowały konkursy szablowe, zdobywając dwa najwyższe medale indywidualne i złoto zespołowe.
Wydarzenie | Miejsce | Szermierz | Pierwsza runda |
Druga runda |
semi- ostateczna |
Finał |
---|---|---|---|---|---|---|
Szty dla mężczyzn | Pierwsza runda |
Béla Zulawszky | 2-4 (4 miejsce w J) | Nie awansował | ||
Piotr Tóth | 1-3 (4 miejsce w M) | |||||
Dezső Földes | 1-5 (6 w G) | |||||
Szabla męska | 1st | Jenő Fuchs | 5-0 (1. miejsce w K) | 3-1 (1. w 1) | 6-1 (1. w 1) | 6-1 |
2nd | Béla Zulawszky | 3-2 (3. w H) | 2-1 (2. w 4) | 5-2 (1. w 2) | 6-1 | |
4. | Jenő Szántay | 3-1 (1. w F) | 3-1 (2. w 6) | 4-3 (3. w 1) | 3-4 | |
5th | Piotr Tóth | 2-2 (2 miejsce w B) | 4-0 (1 miejsce na 6) | 5-2 (1. w 2) | 3-4 | |
6. | Lajos Werkner | 5-1 (1. miejsce w M) | 4-0 (1. w 2) | 5-2 (2. w 1) | 2-5 | |
Druga runda |
Deszö Földes | 5-0 (1. miejsce w G) | 3-1 (2. w 2) | 3-4 (5 w 1) | Nie awansował | |
Oszkár Gerde | 4-1 (1. w I) | 4-0 (1. na 5) | 4-3 (5 miejsce na 2) | |||
Pierwsza runda |
Jenő Apati | 5-2 (2. w J) | 2-1 (3 miejsce na 8) | Nie awansował | ||
Wydarzenie | Miejsce | Szermierze | Zagrać w meczu |
Pierwsza runda |
pół- finały |
Finał | Repasaż | Mecz o srebrny medal |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabla drużynowa mężczyzn | 1st | Jenő Fuchs (1., sf, ż) Oszkár Gerde (1., sf, ż) Péter Tóth (1., sf, ż) Lajos Werkner (1., ż) Deszö Földes (sf) Apáthy Jenő |
Nie odbyło | Pokonane Niemcy 9-0 Awans do półfinału |
Pokonano Włochy 11-5 Zaawansowane do finału |
Pokonano Czechy 9-7 Zdobył złoty medal |
Nie zdegradowany | |
Gimnastyka
Gimnastyk | Wydarzenie | Wynik | Ranga |
---|---|---|---|
János Nyisztor | Wszechstronny dla mężczyzn | 236 | 15 |
Kalmán Szabó | 209 | 34 | |
Imre Gellért | 202,5 | 39 | |
Mihály Antos | 192,5 | 47 | |
Frigyes Graf | 141,5 | 77 |
Wioślarstwo
Wydarzenie | Miejsce | Wioślarze | Pierwsza runda |
ćwierć finały |
pół- finały |
Finał |
---|---|---|---|---|---|---|
Dwójki pojedyncze mężczyzn | 3rd | Károly Levitzky | Do widzenia | 10,8 I, ćwierćfinał 2 |
Nieznany 2., półfinał 1 |
Nie awansował |
9. | Erno Zabójca | Nie skończył —, bieg 1 |
Nie awansował | |||
Ósemka mężczyzn | 5th |
Klekner Sándor , Haraszthy Lajos , Szebeny Antal , Éder Róbert , Hautzinger Sándor , Várady Jenö , Wampetich Imre , Kirchknopf Ferenc , Vasko Kálmán |
Brak posiadanych | Nieznana 2. miejsce, ćwierćfinał 2 |
Nie awansował | |
Strzelanie
Wydarzenie | Miejsce | Strzelec | Wynik |
---|---|---|---|
Karabin wolny 300 metrów, mężczyźni | 43. | Sandor Prokopp | 627 |
49. | Kálmán Móricz | 490 | |
Pływanie
Wydarzenie | Miejsce | Pływak | Podgrzewa | Półfinały | Finał |
---|---|---|---|---|---|
100 m stylem dowolnym, mężczyźni | 2nd | Zoltán Halmay | 1:08,2 1st, bieg 1 |
1:09.4 1., półfinał 1 |
1:06,2 |
Podgrzewa | József Ónody | 1:13,2 2., bieg 5 |
Nie awansował | ||
József Munk | Nieznane 3-5, grzanie 2 |
||||
Henryk Hajós | Nieznany 3-5, grzałka 3 |
||||
400 m stylem dowolnym, mężczyźni | semi- finalistą |
Béla Las-Torres | 5:52.2 2., bieg 1 |
Nieznana 4. miejsce, półfinał 1 |
Nie awansował |
Henryk Hajós | 6:19,8 1., bieg 9 |
Nieznana 5. miejsce, półfinał 1 |
|||
Imre Zachár | 6:09,8 1., bieg 8 |
Nie skończył —, półfinał 2 |
|||
Podgrzewa | József Ónody | Nieznany 3., grzałka 7 |
Nie awansował | ||
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni | — | Sandor Kugler | Zdyskwalifikowany —, bieg 1 |
Nie awansował | |
200 metrów stylem klasycznym dla mężczyzn | 4. | Ödön Toldi | 3:14,4 1., bieg 4 |
3:16,4 2., półfinał 1 |
3:15,2 |
semi- finalistą |
József Fabinyi | 3:23.4 1., bieg 6 |
Nieznana 4. miejsce, półfinał 1 |
Nie awansował | |
Podgrzewa | Andras Baronyi | 3:18,0 II miejsce, bieg 2 |
Nie awansował | ||
Sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, mężczyźni | 2nd | József Munk Imre Zachár Béla las Torres Zoltán Halmay |
Brak posiadanych | Przepłynąłem 1 miejsce, półfinał 3 |
10:59,0 |
Tenis ziemny
Wydarzenie | Miejsce | Nazwa | Runda 64 |
Runda 32 |
Runda 16 |
ćwierć finały |
pół- finały |
Finał |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Singiel mężczyzn | 16. | Dezső Lauber | Do widzenia | Zagubiony dla Dixona | Nie awansował | |||
Ede Tóth | Pokonany Micovský | Stracił do Parke | ||||||
Jenő Zsigmondy | Do widzenia | Stracił Hykš | ||||||
Debel mężczyzn | 7th | Jenő Zsigmondy Ede Tóth |
Brak posiadanych | Do widzenia | Zagubiony przez Ritchiego / Parke |
Nie awansował | ||
Naród przeciwnika | Wygrane | Straty | Procent |
---|---|---|---|
cyganeria | 1 | 1 | .500 |
Wielka Brytania | 0 | 3 | .000 |
Całkowity | 1 | 4 | .200 |
Zapasy
Wydarzenie | Miejsce | Zapaśnik | Runda 32 |
Runda 16 |
ćwierć finały |
pół- finały |
Finał |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Grecko-rzymski lekki | 5th | József Maróthy | Pokonana Róża |
Pokonany Drewno |
Lanie Persson |
Nie awansował | |
Ödön Radvány | Pokonany Ruff |
Pokonano Hawkinsa |
Zagubiony w Orłowie |
||||
9. | József Téger | Pokonani Moppowie |
Zagubiony w Porro |
Nie awansował | |||
Grecko-rzymska waga średnia | 9. | Miklós Orosz | Do widzenia | Zagubiony dla Josepsson |
Nie awansował | ||
Grecko-rzymska waga półciężka | 4. | Hugo Payr | Do widzenia | Pokonany Zamotin |
Pokonany Westrop |
Zgubiony przez Weckmana |
Stracił Jensen |
17. | György Luntzer | Stracił do Wijbrands |
Nie awansował | ||||
Grecko-rzymska waga superciężka | 1st | Ryszard Weisz | Brak posiadanych | Pokonany C. Jensen |
Pokonany S. Jensen |
Pokonany Pietrow |
|
4. | Hugo Payr | Pokonany Barrett |
Zagubiony dla Pietrowa |
Stracił S. Jensen |
|||
Naród przeciwnika | Wygrane | Straty | Procent |
---|---|---|---|
Dania | 2 | 3 | .400 |
Finlandia | 0 | 1 | .000 |
Wielka Brytania | 5 | 0 | 1.000 |
Włochy | 0 | 1 | .000 |
Holandia | 2 | 1 | 0,667 |
Rosja | 2 | 2 | .500 |
Szwecja | 0 | 1 | .000 |
Całkowity | 11 | 9 | .550 |
Uwagi
Źródła
- Kucharz, Theodore Andrea (1908). Czwarta Olimpiada będąca oficjalnym raportem . Londyn: Brytyjskie Stowarzyszenie Olimpijskie.
- De Wael, Herman (2001). „Najlepsi olimpijczycy z Londynu 1908” . Pełni olimpijczycy Hermana . Zarchiwizowane z oryginału w dniu 12 lipca 2006 roku . Źródło 9 czerwca 2006 .