Nagroda teatralna Jessie Richardson - Jessie Richardson Theatre Award
Nagroda Jessie | |
---|---|
Obecny: 38. nagrody Jessie | |
Przyznany za | Doskonałość w teatrze w Vancouver? |
Kraj | Kanada |
Przedstawione przez | Towarzystwo Nagrody Teatralnej Jessie Richardson |
Pierwsza nagroda | 1982 |
Stronie internetowej | http://www.jessieawards.com/ |
Jessie Richardson Theatre Award (powszechnie znany jako Awards Jessie ) daje się rozpoznać osiągnięcie w zawodowym teatrze w Vancouver , Kolumbia Brytyjska. Jessie są wręczane przez Jessie Richardson Theatre Award Society podczas corocznej ceremonii. Nagrody noszą imię Jessie Richardson , współzałożycielki Playhouse Holiday Theatre, lokalnego aktora, reżysera i projektanta.
Zasady przyznawania nagród Jessie są ustalane co roku przez Komisję Rewizyjną Jessie, która dotyczy tylko każdego sezonu.
Nagrody
2019
Duży Teatr
- Wybitna kreacja aktora – teatr duży : Félix Beauchamp, ''Le Soulier'', Théâtre la Seizième
- Wybitne przedstawienie aktorki – teatr duży : Colleen Wheeler, Timon z Aten , Bard on the Beach Festiwal Szekspirowski
- Wybitna kreacja aktora drugoplanowego – duży teatr : Adam Grant Warren, Kill Me Now , Touchstone Theater
- Wybitna kreacja aktorki drugoplanowej – duży teatr : Nora McLellan, The Matchmaker , Arts Club Theatre Company
- Znakomity projekt oświetlenia – duży teatr : Itai Erdal, Ciekawy przypadek psa w nocy , Arts Club Theatre Company
- Wybitna scenografia – duży teatr : Drew Facey, Timon z Aten , Bard on the Beach Shakespeare Festival
- Wybitne Kostiumy – Teatr Duży : Barbara Clayden, Lysistrata , Bard on the Beach Festiwal Szekspirowski
- Wybitny projekt dźwiękowy lub oryginalna kompozycja – duży teatr : Malcolm Dow, Le Soulier , Théâtre la Seizième
- Georgia Straight Outstanding Direction – Duży Teatr : Esther Duquette & Gilles Poulin-Denis, Le Soulier , Théâtre la Seizième
- Wybitna produkcja – duży teatr : Kamloopa , The Cultch – (we współpracy z Western Canada Theatre, Persephone Theatre i Gordonem Tootoosis Nīkānīwin Theatre oraz we współpracy z National Arts Centre Indigenous Theatre)
- Znakomita produkcja - musical - duży teatr : Jak wam się podoba , Bard on the Beach Festiwal Szekspirowski
- Znaczące osiągnięcie artystyczne – Large Theatre : Kim Senklip Harvey & Lindsay Lachance, Kamloopa , The Cultch – (we współpracy z Western Canada Theatre, Persephone Theatre i Gordonem Tootoosis Nīkānīwin Theatre oraz we współpracy z National Arts Centre Indigenous Theatre) za wybitną dekolonizację teatru przestrzenie i praktyki.
Mały Teatr
- Wybitna rola aktora – teatr mały : Warren Kimmel, Sweeney Todd: Demon z Fleet Street , The Snapshots Collective
- Wybitna rola aktorki – teatr mały : Colleen Winton, Sweeney Todd: Demon z Fleet Street , The Snapshots Collective
- Wybitna rola aktora drugoplanowego – teatr mały : Oliver Castillo, Sweeney Todd: Demon z Fleet Street , The Snapshots Collective
- Wybitna kreacja aktorki drugoplanowej – teatr mały : Alannah Ong, The Ones We Leave Behind , Vancouver Asian Canadian Theatre
- Wybitny projekt oświetlenia – mały teatr : James Proudfoot, Camera Obscura (głodne duchy) , szczera grupa teatralna/Queer Arts Festival
- Wybitna Scenografia – Teatr Mały : Marshall McMahen, Les Filles du Roi , Teatr Fugue/Teatr Kruk/Urban Ink/The Cultch
- Wybitne Kostiumy – Teatr Mały : Marshall McMahen & Konwahonwá:wi Stacey, Les Filles du Roi , Teatr Fugue/Teatr Kruk/Urban Ink/The Cultch
- Wybitny projekt dźwiękowy lub oryginalna kompozycja – teatr mały : Corey Payette & Kyra Soko, Les Filles du Roi , Teatr Fugue/Teatr Raven/Urban Ink/The Cultch
- Wybitna reżyseria – Teatr Mały : Corey Payette, Les Filles du Roi , Teatr Fugue/Teatr Raven/Urban Ink/The Cultch
- Wybitna produkcja – teatr mały : Camera Obscura (głodne duchy) , szczera grupa teatralna/Queer Arts Festival
- Znakomita produkcja – musical – mały teatr : Sweeney Todd: Demon z Fleet Street , The Snapshots Collective
- Znaczące osiągnięcie artystyczne – teatr mały : Molly MacKinnon i Christine Quintana, Never the Last – Delinquent Theatre za wybitną interdyscyplinarną współpracę polegającą na pomysłowej integracji tańca, występów muzycznych na żywo i teatru
Teatr Młodego Widza
- Wybitny spektakl – teatr dla młodej widowni : Jake Walker, Jack and the Magic Bean , Presentation House Theatre
- Wybitny Design – Teatr dla Młodej Widowni : Shizuka Kai, Jessica Oostergo, Brad Trenaman, Salmon Girl – Raven Spirit Dance , Ensemble Design (scenografia, kostium, oświetlenie)
- Wybitna twórczość artystyczna – teatr dla młodego widza : Kayla Dunbar, Elephant & Piggie „Jesteśmy w zabawie” , Karuzela Teatru dla Młodych
- Wybitna produkcja – teatr dla młodej widowni : Elephant & Piggie „Jesteśmy w zabawie” , Karuzela Teatru dla Młodych
- Znaczące osiągnięcie artystyczne – teatr dla młodej widowni : Jack and the Magic Bean , Presentation House Theatre za wybitne ryzykowne i improwizowane zaangażowanie publiczności
Dodatkowe nagrody
- Znakomity scenariusz oryginalny : David Paquet, Le Soulier (But) , Théâtre la Seizième
- Critic's Choice Innovation Award : Lysistrata , Bard on the Beach Shakespeare Festival
- Vancouver Now Representation and Inclusion Award : Heather Redfern i The Cultch
- Nagroda Patrona Sztuki : Grant Burnyeat
- Nagroda Mary Phillips za osiągnięcie zza kulis : Stephane Kirkland
- Nagroda Sam Payne dla najbardziej obiecującego debiutanta : Taran Kootenhayoo
- Nagroda Johna Moffata i Larry'ego Lilo : Andrew Wheeler
- Nagroda za osiągnięcia zawodowe GVPTA : David Diamond
- Sydney Risk Prize : Kamloopa autorstwa Kim Senklip Harvey
- Nagroda Colin Campbell za doskonałość w teatrze technicznym : Adrian Muir
- Nagroda im. Raya Michala dla najbardziej obiecującego nowego reżysera : Marie Farsi
2020
Nagrody i nominacje na rok 2020 pochodzą z następujących źródeł:
Duży teatr
- Znakomita rola aktorki w roli głównej : Deena Aziz, Tysiąc wspaniałych słońc , | Arts Club Theatre Company (we współpracy z Royal Manitoba Theatre Center )
- Wybitny aktor w roli głównej : Robert Salvador, Best of Enemies , Pacific Theatre
- Wybitna rola aktorki drugoplanowej : Tess Degenstein, Noises Off , Arts Club Theatre Company
- Wybitny aktor drugoplanowy : John Ullyatt, Mathilda , Arts Club Theatre Company (we współpracy z Citadel Theatre i Royal Manitoba Theatre Centre)
- Wybitna scenografia : Drew Facey, Cost of Living , Arts Club Theatre Company (we współpracy z Citadel Theatre)
- Wybitne kostiumy : Cory Sincennes, Zakochany Szekspir , Bard on the Beach Shakespeare Festival
- Znakomity projekt dźwiękowy lub oryginalna kompozycja : Alessandro Juliani , The Great Leap , Arts Club Theatre Company
- Znakomita produkcja - Play : Noises Off , Arts Club Theatre Company
- Znakomita produkcja - musical : dźwięk muzyki , Arts Club Theatre Company
Znaczące osiągnięcie artystyczne
- Wybitne innowacyjne i wciągające narracje : Alley Theatre i Touchstone Theatre, Dziedzictwo: A Pick-The-Path Experience e Alley (we współpracy z Vancouver Moving Theatre i Community Partnership z Vancouver Aboriginal Friendship Centre)
- Wybitny projekt projekcji : Chimerik 似不像, The Great Leap , Arts Club Theatre Company
- Znakomity projekt wideo i projekcji : Emily Soussana, Chief Lady Bird, Chrystal Sparrow i Carrielynn Victor, Skyborn: A Land Reclamation Odyssey , Savage Society (przedstawione przez The Cultch)
- Wybitna choreografia : Tara Cheyenne Friedenberg, Cipher , Arts Club Theatre Company (we współpracy z Vertigo Theatre)
- Wybitne zaangażowanie publiczności dzięki wykorzystaniu technologii : Théâtre la Seizième, Le NoShow , Vancouver Théâtre la Seizième (we współpracy z Théâtre DuBunker i le Collectif Nous Sommes ici (Québec)
Mały teatr
- Znakomita rola aktorki w roli głównej : Jillian Fargey , Ojciec , The Search Party
- Znakomita rola aktora w roli głównej : Kevin McNulty , The Father , The Search Party
- Wybitna rola aktorki drugoplanowej : Elizabeth Kirkland, The Sea , Slamming Door Artist Collective
- Wybitna kreacja aktora drugoplanowego : Chris Francisque, Superior Donuts , Ensemble Theatre Company
- Znakomity projekt oświetlenia : Itai Erdal, The Father , The Search Party
- Znakomita scenografia : Amir Ofek, Ojciec , Grupa poszukiwawcza
- Znakomity projekt kostiumów : Christina Sinosich i Donnie Tejani, Company , Raincity Theater
- Znakomity projekt dźwiękowy lub oryginalna kompozycja : Rick Colhoun, Frankenstein: Lost in Darkness , Wireless Wings Radio Ensemble
- Wybitna reżyseria : Mindy Parfitt, Ojciec , The Search Party
- Znakomita produkcja : Ojciec , Grupa poszukiwawcza
- Znakomita produkcja muzyczna : Company , Raincity Theatre
Znaczące osiągnięcie artystyczne:
- Wybitny występ zespołowy : Caitlin Clugston, Graham Coffeng, Nick Fontaine, Janet Gigliotti, Alex Gullason, Warren Kimmel, Steve Maddock, Jennie Neumann, Anthony Santiago, Madeleine Suddaby, Jennifer Suratos, Lindsay Ann Warnock, Jonathan Winsby, Katey Wright; Firma , Teatr Raincity
- Znakomita transformacja przestrzeni i immersji publiczności : Deep into Darkness , Third Wheel Productions
- Wybitny kierunek muzyczny : Sean Bayntun, Herringbone , Patrick Street Productions
- Wyjątkowa uczciwość w castingu : Transkrypcje, Część I: Kobiety , Zee Zee Theatre i The Frank Theatre (we współpracy z Firehall Arts Centre)
Teatr Młodego Widza
- Wybitny spektakl : Marlene Ginader, Teatr Karuzela Peter Pan dla młodzieży Bad Hats Theatre
- Wybitny projekt : Jay Dodge (projekt wideo), Iron Peggy , Vancouver International Children's Festival i Boca del Lupo
- Wybitna twórczość artystyczna : Ian Harmon (reżyseria), Love You Forever and More , Munsch Beach House Theater
- Znakomita produkcja : Th'owxiya: The Hungry Feast Dish , Axis Theatre Company
- Znaczące osiągnięcie artystyczne : Znakomite kierownictwo sceniczne , Jillian Perry, Th'owxiya: The Hungry Feast Dish , |Axis Theatre Company
Inny
- Znakomity scenariusz oryginalny : Jan Derbyshire , certyfikowany , Touchstone Theater
- Critic's Choice Innovation Award : Certyfikowany , Touchstone Theater
Nagrody specjalne
- Patron Nagrody Sztuki : Ken Gracie i Phillip Waddell
- Nagrody GVPTA za osiągnięcia zawodowe : Wendy Bross Stuart
- Nagroda Sam Payne dla najbardziej obiecującego debiutanta : Heather Barr
- Nagroda Mary Phillips za osiągnięcia zza kulis : Conor Moore
- Nagroda Sidneya J. Risk za wybitny oryginalny scenariusz autorstwa wschodzącego dramaturga : Derek Chan, Chicken Girl
- Nagroda im. Raya Michala za wybitną pracę i/lub pracę wschodzącego reżysera : Chris Lam
- Nagroda Johna Moffata i Larry'ego Lillo : Gerry Mackay
- Nagroda za prezentację i włączenie w Vancouver : Heidi Taylor
- Colin Campbell Award for Excellence in Technical Theater : Elia Kirby
- Nagroda Gordona Armstronga dramaturga Rent Award : Deborah Williams & The Flame
Zobacz też
- Nagroda Elizabeth Sterling Haynes
- Nagroda Dory Mavor Moore
- Nagroda Publiczności Dory
- Nagroda Kanadyjska Floyda S. Chalmersa
Bibliografia
Linki zewnętrzne