Pennsylvania Route 857 - Pennsylvania Route 857
Pułtusk 857 | ||||
---|---|---|---|---|
Informacje o trasie | ||||
Utrzymywany przez PennDOT | ||||
Długość | 17,778 km | |||
Istniała | 1967 – obecnie | |||
Główne skrzyżowania | ||||
Południowy koniec | CR 857 w Springhill Township | |||
północny koniec | US 119 / PA 43 w Uniontown | |||
Lokalizacja | ||||
Hrabstwa | Fayette | |||
System autostrad | ||||
|
Pensylwania Route 857 ( PA 857 ) jest 11,04-mile-long (17,77 km) autostrady stan położony w Fayette County , Pennsylvania , Stany Zjednoczone . Południowy koniec trasy znajduje się na linii stanu Wirginia Zachodnia na południowy wschód od Gans w Springhill Township , gdzie trasa biegnie dalej na południe jako County Route 857 , drugorzędna autostrada stanowa. Północny koniec znajduje się na skrzyżowaniu z US Route 119 i Pennsylvania Route 43 w Uniontown .
Jezdnia biegnie równolegle do PA 43 na całej jej długości z wyjątkiem jednej mili (1,6 km).
Opis trasy
Jedną milę na północ od linii stanowej w Springhill Township, PA 857 łączy się z obecnym południowym końcem drogi Mon / Fayette Expressway (PA 43) przez Gans Road. Trasa biegnie dalej na północ do społeczności Springhill Township w Haydentown , gdzie przecina PA 43 na zjeździe 4 przez Rubles Mill Road. PA 857 biegnie dalej na północ do dzielnicy Fairchance , gdzie przecina się z PA 43 na zjeździe 8 przez Big Six Road. Następnie linia PA 857 biegnie dalej za Fairchance, a następnie kończy się na US 119 (Morgantown Road) na wschód od innego węzła z PA 43 w mieście Uniontown .
Historia
PA 857 jest jednym z kilku stanowych numerów tras, które zostały przypisane, wycofane z eksploatacji, a następnie ponownie przydzielone w innym regionie. Oryginalny PA 857, który został oddany do użytku w 1928 roku, przebiegał przez 24 mil wzdłuż rzeki Ohio od dzielnicy Manchesteru w Pittsburghu do Rochester w hrabstwie Beaver. Po raz pierwszy zmieniono numerację całego segmentu w 1935 r. Jako zmiana trasy PA 88. W 1961 r. Północna końcówka PA 88 została skrócona do obecnej lokalizacji w PA 51 w dzielnicy Overbrook w Pittsburghu; pozostały odcinek dawnego PA 857 / PA 88 od północnego krańca mostu West End do Nowego Zamku został ponownie oznaczony jako obecny PA 65.
Stanowisko PA 857 zostało przypisane do obecnej lokalizacji w hrabstwie Fayette na dawnym PA 319 (1936–1946) w 1967 r. Autostrada w połączeniu z drugorzędną drogą łączącą w Zachodniej Wirginii została wyznaczona jako kolejna trasa między Uniontown i Morgantown w Zachodniej Wirginii. wzdłuż tak zwanej „bocznej drogi do Morgantown”. Droga została poszerzona i wyremontowana latem 1966 roku.
Główne skrzyżowania
Cała trasa przebiega w hrabstwie Fayette .
Lokalizacja | mi | km | Destynacje | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|
Springhill Township | 0,000 | 0,000 | CR 857 południe (Fairchance Road) | Granica z Wirginią Zachodnią; południowy koniec | |
Georges Township | 11.047 | 17,778 | US 119 (Morgantown Road) / PA 43 (Mon-Fayette Expressway) do USA 40 - Uniontown , Hopwood , Smithfield | Wymieniać; północny koniec | |
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil |
Zobacz też
Bibliografia
Mapa trasy :
Plik KML ( edycja • pomoc )
|