Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 - Poland at the 1960 Summer Olympics
Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 | |
---|---|
Kod MKOl | POL |
NOC | Polski Komitet Olimpijski |
Strona internetowa |
www |
w Rzymie | |
Zawodnicy | 185 (156 mężczyzn i 29 kobiet) w 17 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Teodor Kocerka |
Medale na 9 miejscu |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Austria (1908-1912) Imperium Rosyjskie (1912) |
Polska startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960 w Rzymie , Włochy . 185 zawodników, 156 mężczyzn i 29 kobiet, wzięło udział w 108 imprezach w 17 dyscyplinach sportowych.
Złoto
- Zdzisław Krzyszkowiak — Lekkoatletyka, bieg na 3000 metrów mężczyzn
- Józef Szmidt — Lekkoatletyka, Trójskok mężczyzn
- Kazimierz Paździor — boks, waga męska
- Ireneusz Paliński — Podnoszenie ciężarów, waga półciężka mężczyzn
Srebro
- Elżbieta Krzesińska — Lekkoatletyka, Skok w dal kobiet
- Jarosława Jóźwiakowska — Lekkoatletyka, Skok wzwyż kobiet
- Jerzy Adamski — boks, waga piórkowa mężczyzn
- Tadeusz Walasek — Boks, waga średnia mężczyzn
- Zbigniew Pietrzykowski — Boks, kategoria półciężka męska
- Andrzej Piątkowski , Emil Ochyra , Wojciech Zabłocki , Jerzy Pawłowski , Ryszard Zub , Marian Kuszewski , — Szermierka, szabla drużynowa męska
Brązowy
- Kazimierz Zimny — Lekkoatletyka, 5000 metrów mężczyzn
- Tadeusz Rut — Lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn
- Teresa Wieczorek , Barbara Janiszewska , Celina Jesionowska , Halina Richter — lekkoatletyka, sztafeta 4×100 metrów kobiet
- Brunon Bendig — boks, waga kogucie mężczyzn
- Marian Kasprzyk — Boks, waga półśrednia mężczyzn
- Leszek Drogosz — Boks, waga półśrednia mężczyzn
- Daniela Walkowiak — kajakarstwo, K-1 kobiet na 500 metrów
- Stefan Kapłaniak , Władysław Zieliński — kajakarstwo, mężczyźni K-2 1000 metrów
- Teodor Kocerka — Wioślarstwo, pojedynki mężczyzn
- Jan Bochenek — Podnoszenie ciężarów, kategoria półciężka, mężczyźni
- Tadeusz Trojanowski — zapasy, waga kogucie freestyle mężczyzn
lekkoatletyka
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Jerzy Chromik | 3000 m z przeszkodami | 9:06.68 | 7 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Marian Foik | 100 m² | 10,5 | 1 Q | 10,4 | 3 Q | 10,5 | 4 | Nie awansował | |||
200 m² | 21,1 | 1 Q | 20,9 | 2 Q | 21,0 | 2 Q | 20,8 | 4 | |||
Marian Jochman | 5000 m² | 14:31.29 | 8 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Jerzy Kowalski | 400 m² | 48,3 | 2 Q | 46,7 | 4 | Nie awansował | |||||
Wiesław Król | 400 m przez płotki | 52,52 | 5 | Nie awansował | |||||||
Zdzisław Krzyszkowiak | 10000 m² | Nie dotyczy | 28:52,75 | 7 | |||||||
3000 m z przeszkodami | 8:49.92 | 1 Q | Nie dotyczy | 8:34.30 LUB | |||||||
Zdzisław Kumiszcze | 400 m przez płotki | 53,47 | 5 | Nie awansował | |||||||
Stefan Lewandowski | 800 m² | 1:51,75 | 4 | Nie awansował | |||||||
1500 m² | 3:59,75 | 11 | Nie awansował | ||||||||
Zbigniewa Makomaskiego | 800 m² | 1:52,70 | 3 Q | 1:51,72 | 4 | Nie awansował | |||||
Roman Muzyk | 110 m przez płotki | 14.94 | 3 Q | 14.68 | 4 | Nie awansował | |||||
Zbigniew Orywał | 800 m² | 1:55,89 | 6 | Nie awansował | |||||||
1500 m² | DNF | Nie awansował | |||||||||
Stanisław Ożóg | 10000 m² | Nie dotyczy | 29:58,00 | 18 | |||||||
Stanisław Swatowski | 400 m² | 48,1 | 3 Q | 47,4 | 5 | Nie awansował | |||||
Kazimierz Zimny | 5000 m² | 14:07,75 | 3 Q | Nie dotyczy | 13:45.09 | ||||||
10000 m² | Nie dotyczy | DNF | |||||||||
Marian Foik Jan Jarzembowski Józef Szmidt Jerzy Juskowiak |
Przekaźnik 4 × 100 m | 40,73 | DSQ | Nie awansował | |||||||
Edward Bożek Stanisław Swatowski Bogusław Gierajewski Jerzy Kowalski |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:09.67 | 2 Q | Nie dotyczy | 3:10,88 | 4 | Nie awansował |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Zenon Begier | Rzut dyskiem | 53,03 | 14 Q | 53,18 | 14 |
Olgierd Ciepły | Rzut młotem | 60,61 | 14 Q | 64,57 | 5 |
Janusz Gronowski | Skok o tyczce | 4.20 | 18 | Nie awansował | |
Jan Jaskólski | Potrójny skok | 15.04 | 24 | Nie awansował | |
Kazimierz Kropidłowski | Długi skok | 7,37 | 16 | Nie awansował | |
Andrzej Krzesiński | Skok o tyczce | 4.20 | 12 Q | 4.30 | 12 |
Eugeniusz Kwiatkowski | Pchnięcie kulą | 16.71 | 16 | Nie awansował | |
Ryszard Malcherczyk | Potrójny skok | 15,93 | 3 Q | 16.01 | 6 |
Edmund Piątkowski | Rzut dyskiem | 54,41 | 5 | 55,12 | 5 |
Zbigniew Radziwonowicz | Rzut oszczepem | 74,86 | 10 Q | 77,31 | 7 |
Tadeusz Rut | Rzut młotem | 60,73 | 13 Q | 65,64 | |
Janusz Sidło | Rzut oszczepem | 85,14 | 1 Q | 76,46 | 8 |
Piotr Sobotta | Wysoki skok | 2.00 | 12 Q | 2.00 | 15 |
Alfred Sosgórnik | Pchnięcie kulą | 17.06 | 10 Q | 17.57 | 6 |
Józef Szmidt | Potrójny skok | 16.44 LUB | 1 Q | 16.81 LUB |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | |||
Teresa Ciepły-Wieczorek | 100 m² | 12.25 | 3 Q | 12.14 | 3 Q | 12.05 | 5 | Nie awansował | ||
80 m przez płotki | 11,46 | 2 Q | Nie dotyczy | 11.40 | 5 | Nie awansował | ||||
Celina Jesionowska | 200 m² | 24.45 | 2 Q | Nie dotyczy | 25.45 | 6 | Nie awansował | |||
Barbara Lerczak-Janiszewska-Sobotta | 200 m² | 24.08 | 1 Q | Nie dotyczy | 24,36 | 3 Q | 24,96 | 5 | ||
Krystyna Nowakowska | 800 m² | 2:09.81 | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Halina Richter-Górecka-Herrmann | 100 m² | 12.13 | 3 Q | 12.10 | 3 Q | 11,93 | 4 | Nie awansował | ||
200 m² | 24.31 | 4 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||||
Barbara Sosgórnik | 80 m przez płotki | 11,56 | 2 Q | Nie dotyczy | 11,46 | 6 | Nie awansował | |||
Zofia Walasek | 800 m² | 2:16.44 | 6 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||||
Beata Żbikowska | 2:09.57 | 2 2 | Nie dotyczy | 2:11,91 | 8 | |||||
Teresa Ciepły-Wieczorek Barbara Lerczak-Janiszewska-Sobotta Celina Jesionowska Halina Richter-Górecka-Herrmann |
Przekaźnik 4 × 100 m | 45,40 | 3 Q | Nie dotyczy | 45.19 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
Urszula Figwer | Rzut oszczepem | 48.04 | 13 Q | 52,33 | 5 |
Jarosława Jóźwiakowska | Wysoki skok | 1,65 | 4 Q | 1.71 | |
Jadwiga Klimaj | Pchnięcie kulą | 14,85 | 9 Q | 14,66 | 10 |
Elżbieta Duńska-Krzesińska | Długi skok | 6.13 | 4 Q | 6.27 | |
Maria Kusion | 5,92 | 11 Q | 5.86 | 13 | |
Maria Chojnacka | 5,95 | 10 Q | 5.98 | 11 | |
Eugenia Rusin | Pchnięcie kulą | 14.50 | 12 Q | 14.55 | 11 |
Kazimiera Rykowska | Rzut dyskiem | 46,75 | 13 | Nie awansował |
Koszykówka
Lista
Polska |
|
|
|
Runda wstępna
- Grupa D
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Urugwaj | 3 | 2 | 1 | 228 | 225 | +3 | 5 |
Polska | 3 | 2 | 1 | 233 | 207 | +26 | 5 |
Filipiny | 3 | 1 | 2 | 228 | 248 | -20 | 4 |
Hiszpania | 3 | 1 | 2 | 222 | 231 | -9 | 4 |
26 sierpnia
14:30 |
Filipiny | 68- 86 | Polska |
Punktacja po połowie: 31–44, 37–42 | ||
Punkty : Badion (17) | Pkt: Nartowski (29) |
27 sierpnia
20:00 |
Urugwaj | 76 –72 | Polska |
Punktacja po połowie: 39–38, 37–34 | ||
Punkty : Poyet (15) | Pkt: Wichowski (29) |
29 sierpnia
16:00 |
Polska | 100 –63 | Hiszpania |
Punktacja po połowie: 36–29, 64–35 | ||
Pkt : Korniejew (18) | Punkty: Vicens (14) |
Półfinały
- Basen A
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 3 | 3 | 0 | 240 | 221 | +19 | 6 |
Włochy | 3 | 2 | 1 | 226 | 216 | -10 | 5 |
Czechosłowacja | 3 | 1 | 2 | 236 | 237 | -1 | 4 |
Polska | 3 | 0 | 3 | 211 | 239 | −28 | 3 |
1 września
23:00 |
Czechosłowacja | 88 –75 | Polska |
Punktacja po połowie: 44–30, 44–45 | ||
Pts : Baumruk (18) | Pkt: Wichowski (24) |
2 września
20:00 |
Brazylia | 77 –68 | Polska |
Punktacja po połowie: 39–46, 38–22 | ||
Pts : Baumruk, Konecny (18) | Pkt: Wichowski (24) |
3 września
20:00 |
Włochy | 74 –68 | Polska |
Punktacja po połowie: 40–32, 34–36 | ||
Punkty : Alesini (12) | Pkt: Wichowski (16) |
Klasyfikacja 5–8
Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czechosłowacja | 3 | 3 | 0 | 284 | 240 | +44 | 6 |
Jugosławia | 3 | 2 | 1 | 282 | 262 | +20 | 5 |
Polska | 3 | 1 | 2 | 220 | 245 | -25 | 4 |
Urugwaj | 3 | 0 | 3 | 217 | 256 | −39 | 3 |
7 września
23:30 |
Jugosławia | 95 –81 | Polska |
Punktacja po połowie: 55–44, 40–37 | ||
Punkty : Korak (33) | Pkt: Wichowski (24) |
9 września
21:00 |
Polska | 64 –62 | Urugwaj |
Punktacja po połowie: 35–31, 29–31 | ||
Pkt : Sitkowski (14) | Punkty: Blixen (18) |
Boks
- Mężczyźni
Kajakarstwo
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ryszard Skwarski | K-1 1000 m² | 4:12,70 | 5 R | 4:06.99 | 1 Q | 4:09.26 | 5 | Nie awansował | |
Stefan Kapłaniak Władysław Zieliński |
K-2 1000 m² | 3:39,41 | 3 Q | ŻEGNAJ | 3:48,62 | 1 Q | 3:37,34 | ||
Stefan Kapłaniak Władysław Zieliński Ryszard Skwarski Ryszard Marchlik |
K-1 4 × 500 metrów | 8:06.98 | 4 R | 8:06.80 | 2 Q | 7:57.54 | 2 Q | 7:49.93 | 4 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Daniela Walkowiak | K-1 500 m² | 2:15,34 | 1 Q | ŻEGNAJ | 2:11.07 | 1 Q | 2:15.68 | ||
Daniela Walkowiak Janina Mendalska |
K-2 500 m² | 2:01.03 | 1 Q | ŻEGNAJ | Nie dotyczy | 1:59.03 | 4 |
Jazda rowerem
Pięciu kolarzy płci męskiej reprezentowało Polskę w 1960 roku.
- Droga
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Jan Chtiej | Wyścig szosowy mężczyzn | 4:25:44 | 54 |
Bogusław Fornalczyk | 4:20:57 | 11 | |
Stanisław Gazda | 4:20:57 | 6 | |
Wiesław Podobas | DNF | ||
Bogusław Fornalczyk Wiesław Podobas Jan Chtiej Mieczysław Wilczewski |
Drużynowa jazda na czas | 2:23:44,16 | 10 |
Nurkowanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Jerzy Kowalewski | Trampolina 3 m | 46,54 | 25 | Nie awansował | |||||
Platforma 10m | 51,24 | 12 Q | 35,98 | 15 | 87,22 | 15 | Nie awansował |
Konny
WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki | Całkowity | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finał | ||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Marian Babirecki | Wolt | Indywidualny | (-127,00) | 33 | 61,60 | 7 | 65,40 | 0 | (-20.00) | 20 | 85,40 | 8 |
Andrzej Kobyliński | Wolbórz | (-124,00) | 28 | DSQ | Nie skończyłem | |||||||
Andrzeja Orłosia | Krokosz | (-135,51) | 42 | (-22.00) | 19 | (-157.91) | Nie skończyłem | Nie skończyłem | ||||
Marek Roszczynialski | Wizma | (-153,51) | 59 | DSQ | Nie skończyłem | |||||||
Marian Babirecki Andrzej Kobyliński Andrzej Orłoś Marek Roszczynialski |
Patrz wyżej | Zespół | (-386.51) | 12 | 39,60 | AC | (-92.51) | 0 | (-20.00) | AC | Nie skończyłem |
Ogrodzenie
W 1960 roku Polskę reprezentowało 21 szermierzy, 16 mężczyzn i 5 kobiet.
Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | ||
Bogdan Gonsior | Szty dla mężczyzn | 3 Q | 4 Q | 4 | Nie awansował | 13 | |||||
Wiesław Głos | 3 Q | 3 Q | 5 | Nie awansował | 17 | ||||||
Janusz Kurczab | 2 Q | 1 Q | 4 | Nie awansował | 13 | ||||||
Jerzy Strzałka Wiesław Glos Bogdan Gonsior Janusz Kurczab Andrzej Kryński |
Drużyna epée |
Hiszpania (ESP) W 9-7 Belgia (BEL) W 8-8 |
1 Q |
Luksemburg (LUX) L 8-8 |
Nie awansował | 9 | |||||
Ryszard Parulski | Folia męska | 2 Q | 2 Q | 1 Q | 6 | Nie awansował | 11 | ||||
Janusz Różycki | 1 Q | 4 Q | 2 Q | 5 | Nie awansował | 9 | |||||
Witold Woyda | 1 Q | 1 Q | 3 Q | 2 Q | 4 | ||||||
Witold Woyda Ryszard Parulski Janusz Różycki Egon Franke Ryszard Kunze |
Folia drużynowa |
Maroko (MAR) W 16-0 Stanach Zjednoczonych (USA) L 4-9 wspólna reprezentacja niemiec (EUA) W 9-7 |
2 Q |
Egipt (EGY) W 9-3 |
Związek Radziecki (URS) L 6-9 |
Nie awansował | 5 | ||||
Jerzy Pawłowski | Szabla męska | 1 Q | 2 Q | 2 Q | 1 Q | 6 | |||||
Wojciech Zabłocki | 1 Q | 1 Q | 1 Q | 4 Q | 5 | ||||||
Ryszard Zub | 2 Q | 1 Q |
Rylsky ( URS ) W 5-4 Ferrari ( ITA ) L 2-5 Horváth ( HUN ) L 1-5 Van Der Auwera ( BEL ) L 4-5 Morales ( USA ) W 5-3 |
4 | Nie awansował | 13 | |||||
Emil Ochyra Jerzy Pawłowski Wojciech Zabłocki Marek Kuszewski Ryszard Zub Andrzej Piątkowski |
Szabla drużynowa |
Japonia (JPN) W 14-2 Austria (AUT) W 9-3 |
1 Q | ŻEGNAJ |
Reprezentacja Niemiec (EUA) W 9-2 |
Stany Zjednoczone (USA) W 9-3 |
Węgry (HUN) L 7-9 |
Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda eliminacyjna | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Ranga | ||
Wanda Fukała-Kaczmarczyk | Folia damska |
Orban-Szabo ( Rum ) L 0-4 Kleijweg ( NED ) L 1-4 Ragno-Lonzi ( ITA ) L 2-4 Melchers ( BEL ) Undapp ( INA ) |
5 | Nie awansował | 37 | ||||
Sylwia Julito |
Sákovicsné Dömölky ( HUN ) W 4-2 Grötzer ( AUT ) W 4-1 Jorku Romary ( Stany Zjednoczone Ameryki ) L 0-4 Moulin ( FIN ) W 4-2 Leal ( Wen ) W 4-0 |
1 Q |
Vicol ( Rum ) L 0-4 Rastvorova ( URS ) L 2-4 Ságiné Ujlakyné Rejtő ( HUN ) L 3-4 Ragno-Lonzi ( ITA ) Botbijl ( NED ) W 4-2 |
5 | Nie awansował | 17 | |||
Elżbieta Pawlas |
Camber-Corno ( ITA ) W 4-0 Leroux ( FRA ) L 1-4 Stafford ( GBR ) W 4-2 Gnauer ( AUT ) W 4-3 Sander ( VEN ) W 4-0 |
1 Q |
Delbarre ( F ) L 1-4 Kula-Lazăr ( Rum ) L 2-4 Sheen ( GB ) W 4-2 Sákovicsné Dömölky ( HUN ) W 4-2 Kleijweg ( NED ) W 4-2 Appart ( BEL ) W 4 2 |
2 Q |
Schmid ( EJR ) Kula-Lazăr ( Rum ) Rastvorova ( URS ) W 4-2 Nyári-Kovacs ( HUN ) W 4-1 Kula-Lazăr ( Rum ) W 4-1 |
2 Q |
Schmid ( EJR ) W 4-2 Rastvorova ( URS ) L 0-4 Vicol ( Rum ) L 1-4 Gorokhova ( URS ) L 0-4 Kula-Lazăr ( Rum ) L 2-4 Roldán ( HUN ) W 4-0 Ebert ( AUT ) L 3-4 |
6 | |
Sylwia Julito Barbara Orzechowska-Ryszel Genowefa Migas-Stawarz Elżbieta Pawlas Wanda Fukała-Kaczmarczyk |
Folia drużynowa |
Stany Zjednoczone (USA) W 8-8 Francja (FRA) W 9-6 |
1 Q |
Włochy (ITA) L 5-9 |
Nie awansował | 5 |
Piłka nożna
Lista
Polska |
Trener: Czesław Krug
Gra zespołowa
- Grupa C
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dania | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 4 | +4 | 6 |
Argentyna | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 |
Polska | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 2 |
Tunezja | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 11 | -8 | 0 |
Dania | 2 – 1 | Polska |
---|---|---|
H. Nielsen 15 ' Pedersen 86 ' |
Raport | Gądeckiego 62 ' |
Ranking końcowy
Ranga | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jugosławia (YUG) | 5 | 3 | 2 | 0 | 17 | 6 | +1 | 8 |
2 | Dania (DEN) | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 7 | +4 | 8 |
3 | Węgry (WĘGRY) | 5 | 4 | 0 | 1 | 17 | 6 | +11 | 8 |
4 | Włochy (ITA) | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 7 | +4 | 6 |
5 | Bułgaria (BUL) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 5 |
6 | Brazylia (BRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 6 | +4 | 4 |
7 | Argentyna (ARG) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 |
8 | Wielka Brytania (GB) | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 8 | 0 | 3 |
9 | Francja (FRA) | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 9 | –6 | 3 |
10 | Polska (POL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 2 |
11 | Peru (PER) | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 9 | –3 | 2 |
12 | Egipt (EGY) | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 11 | –7 | 1 |
13 | Indie (IND) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | –3 | 2 |
14 | Turcja (TUR) | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 10 | –7 | 2 |
15 | Tunezja (TUN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 11 | –8 | 1 |
16 | Republika Chińska (ROC) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 12 | –9 | 1 |
Gimnastyka
Artystyczny
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Klasyfikacja końcowa | Urządzenie końcowe | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||||||
F | PH | r | V | PB | HB | F | PH | r | V | PB | HB | ||||||
Ernest Hawełek | Dookoła | 18.05 | 17.95 | 18.25 | 18.00 | 17.80 | 18.50 | 108,55 | 60 | Nie awansował | |||||||
Jerzy Jokiel | Dookoła | 18,90 | 17.80 | 18.00 | 18.00 | 18.10 | 17,65 | 108,45 | 61 | Nie awansował | |||||||
Andrzej Konopka | Dookoła | 18.50 | 17.95 | 18.45 | 17.45 | 18,35 | 18.50 | 109,20 | 46 | Nie awansował | |||||||
Alfreda Kucharczyka | Dookoła | 18,70 | 17.95 | 17,60 | 17.95 | 18.25 | 18.25 | 108,70 | 56 | Nie awansował | |||||||
Józef Rajnisz | Dookoła | 17.35 | 18.50 | 18,70 | 17,70 | 17.05 | 18.05 | 107,35 | 72 | Nie awansował | |||||||
Aleksander Rokosa | Dookoła | 18.20 | 17.50 | 18,60 | 16.55 | 18,55 | 17.40 | 106,80 | 74 | Nie awansował | |||||||
Ernest Hawełek Jerzy Jokiel Andrzej Konopka Alfred Kucharczyk Józef Rajnisz Aleksander Rokosa |
Zespół dookoła | 92,35 | 90,35 | 92,15 | 89,35 | 91,10 | 91,30 | 546,60 | 10 | Nie dotyczy |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Klasyfikacja końcowa | Urządzenie końcowe | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Ranga | Aparat | Całkowity | Ranga | ||||||||
F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | V | UB | nocleg ze śniadaniem | ||||||
Brygida Dziuba | Dookoła | 18.800 | 17,933 | 17.899 | 17.266 | 71.898 | 52 | Nie awansował | |||||
Barbara Eustachiewicz | Dookoła | 18.600 | 17.999 | 18.466 | 18,233 | 73,298 | 24 | Nie awansował | |||||
Natalia Kot | Dookoła | 19,066 | 18.466 | 18.999 | 18.333 | 74.864 | 12 | Nie awansował | |||||
Eryka Mondry-Kost | Dookoła | 18,566 | 17.699 | 18.199 | 18.300 | 72,764 | 32 | Nie awansował | |||||
Gizela Niedurny | Dookoła | 18,832 | 17,866 | 18,966 | 16.983 | 72.647 | 37 | Nie awansował | |||||
Danuta Nowak-Stachów | Dookoła | 19,066 | 18.099 | 18,533 | 18.232 | 73,930 | 17 | Nie awansował | |||||
Brygida Dziuba Barbara Eustachiewicz Natalia Kot Eryka Mondry-Kost Gizela Niedurny Danuta Nowak-Stachow |
Zespół dookoła | 94.430 | 90,563 | 93.163 | 90,464 | 368,620 | 5 | Nie dotyczy |
Hokej na trawie
Lista
Polska |
|
|
|
Runda wstępna
Grupa B
|
|
|
- Klasyfikacja grupowa
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pakistan | 3 | 3 | 0 | 0 | 21 | 0 | 6 |
Australia | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 5 | 3 |
Polska | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 10 | 3 |
Japonia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 20 | 0 |
Pakistan awansował do ćwierćfinału. Australia i Polska zagrały w tie-breaku mecz o drugie miejsce w grupie. Japonia kontynuowała w rozgrywkach klasyfikacyjnych miejsca 13-16.
|
Australia awansowała do ćwierćfinału. Polska kontynuowała w rozgrywkach klasyfikacyjnych za 9-12 miejsce.
Miejsce od dziewiątego do dwunastego
Polska odmówiła udziału w rozgrywkach klasyfikacyjnych i tym samym zajęła dwunaste miejsce. Pozostałe trzy drużyny rozegrały zestaw meczów w systemie round-robin.
Pięciobój nowoczesny
Trzej mężczyźni pięcioboiści reprezentowali Polskę na igrzyskach w 1960 roku.
Sportowiec | Wydarzenie | Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Bieganie (3000 m) |
Suma punktów | Ostateczna ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Zwrotnica | Zwrotnica | Zwrotnica | Zwrotnica | ||||
Kazimierz Mazur | Indywidualny | 1129 | 586 | 960 | 710 | 1126 | 4511 | 20 |
Kazimierz Paszkiewicz | 1075 | 563 | 840 | 1010 | 1108 | 4596 | 14 | |
Stanisława Przybylskiego | 1111 | 747 | 860 | 815 | 1198 | 4731 | 7 | |
Stanisław Przybylski Kazimierz Paszkiewicz Kazimierz Mazur |
Zespół | 3315 | 1804 | 2660 | 2535 | 3432 | 13746 | 5 |
Wioślarstwo
Polska miała pięciu wioślarzy płci męskiej, którzy brali udział w dwóch z siedmiu imprez wioślarskich w 1960 roku.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Podgrzewa | Repasaż | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Teodor Kocerka | Pojedyncze czaszki | 7:33,38 | 3 R | 7:24.31 | 1 Q | 7:21,26 | |
Benedykt Augustyniak Kazimierz Neumann Bogdan Poniatowski Antoni Rosołowicz |
Bez sternika cztery | 6:34.20 | 3 R | 6:48,50 | 3 | Nie dotyczy | 11 |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Henryka Górskiego | Karabin 300 m męski trzy pozycje | 543 | 26 Q | 1098 | 17 |
Karabin 50 m, mężczyźni z podatnymi na atak | 384 | 32 Q | 583 | 13 | |
Jerzy Nowicki | Karabin 50 m męski trzy pozycje | 565 | 3 Q | 1137 | 5 |
Karabin 50 m, mężczyźni z podatnymi na atak | 381 | 49 Q | 579 | 26 | |
Stefan Masztak | Karabin 300 m męski trzy pozycje | 550 | 16 Q | 1105 | 13 |
Stanisław Romik | Pistolet 50 m | 365 | 4 Q | 548 | 5 |
Adama Smelczyńskiego | Pułapka | 88 | 24 Q | 184 | 7 |
Andrzej Tomza | Pistolet 50 m | 347 | 29 Q | 530 | 28 |
Czesław Zając | Pistolet szybkostrzelny 25 m | Nie dotyczy | 582 | 7 |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Bernard Aluchna | 100 m stylem dowolnym | 57,9 | 4 Q | 57,8 | 6 | Nie awansował | |
Andrzej Kłopotowski | 200 metrów stylem klasycznym | 2:41,4 | 2 Q | 2:40,8 | 4 Q | 2:41,2 | 7 |
Jan Lutomski | 400 metrów stylem dowolnym | 4:42,8 | 5 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Andrzej Salamon | 100 m stylem dowolnym | 56,5 | 2 Q | 56,9 | 3 | Nie awansował | |
Jerzy Tracz | 400 metrów stylem dowolnym | 4:38,6 | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||
Andrzej Salamon Bernard Aluchna Jerzy Tracz Jan Lutomski |
4 x 200 m stylem dowolnym | 8:32,0 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Podnoszenie ciężarów
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Prasa wojskowa | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | Ranga | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||||
Marian Jankowski | 56 kg | 92,5 | 8 | 100 | 4 | 192,5 | 4 | 322,5 | 5 |
Marian Zieliński | 67,5 kg | 115 | 4 | 110 | 5 | 150 | 2 | 375 | 4 |
Waldemar Baszanowski | 105 | 19 | 117,5 | 2 | 147,5 | 4 | 370 | 5 | |
Krzysztof Siemion | 75 kg | 135 | 2 | 117,5 | 8 | 147,5 | 11 | 400 | 5 |
Ireneusz Paliński | 82,5 kg | 130 | 2 | 132,5 | 1 LUB | 180 | 1 WR | 442,5 | |
Jan Bochenek | 130 | 2 | 120 | 7 | 170 | 2 | 420 | ||
Czesław Białas | 90 kg | 130 | 9 | 122,5 | 9 | 157,5 | 9 | 410 | 7 |
Zapasy
- Freestyle mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Pula eliminacji | Runda finałowa | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik rundy 1 |
Wynik rundy 2 |
Wynik rundy 3 |
Wynik rundy 4 |
Wynik rundy 5 |
Wynik rundy 6 |
Wynik rundy finałowej |
Ranga | ||
Lesław Kropp | −52 kg |
Jorge Rosado Garcia ( MEX ) W T 5:46 |
André Georges Zoete ( FRA ) L T 3:57 |
Mohamed Ibrahim Seifpour Saidabadi ( IRI ) L T 6:02 |
Nie awansował | 11 | |||
Tadeusza Trojanowskiego | −57 kg |
Paul Hanni ( FIN ) W T 4:24 |
Geoffrey Jameson ( AUS ) W T 4:25 |
Alfred Kammerer ( EUA ) W P |
ŻEGNAJ |
Neżdet Zalew ( BUL ) L P |
Terrence McCann ( USA ) L P |
Nie dotyczy | |
Jan Żurawski | −62 kg |
Tamiji Sato ( Japonia ) L P |
Abraham Geldenhuys ( RPA ) W P |
Muhammad Akhtar ( PAK ) L P |
Nie awansował | 12 | |||
Jana Kuczyńskiego | −67 kg |
Władimir Siniawskij ( URS ) L P |
Kazuo Abe ( Japonia ) L T 6:26 |
Nie awansował | 20 | ||||
Lucjan Sosnowski | +87 kg |
Hamit Kaplan ( TUR ) L T 6:49 |
ŻEGNAJ |
Pietro Marascalchi ( ITA ) L T 07:45 |
Nie awansował | 10 |
- Grecko-rzymski mężczyzna