Stawki przeoryszy - Prioress Stakes
Wyścig klasy II | |
Lokalizacja |
Saratoga Race Course Saratoga Springs, Nowy Jork , Stany Zjednoczone |
---|---|
Zapoczątkowany | 1948 |
Typ wyścigu | Koń pełnej krwi angielskiej – wyścigi płaskie |
Strona internetowa | www |
Informacje o wyścigu | |
Dystans | 6 stadiów sprintu |
Powierzchnia | Brud |
Ścieżka | leworęczny |
Kwalifikacja | Klaczki trzyletnie |
Waga | Przydzielony |
Portmonetka | 250 000 USD (2021) |
W przeorysza Stakes to amerykańska klasa II wyścig koni pełnej krwi odbywa się corocznie w ciągu ośmiu tygodni spotykają się w Saratoga Race Course w Saratoga Springs, Nowy Jork .
Zainaugurowany w 1948 roku na torze wyścigowym Jamaica Racetrack , ścigał się tam do 1959 roku, po czym gościł go na torze wyścigowym Aqueduct do 1986 roku. Był prowadzony w Belmont Park od 1987 do 2011 roku, zanim został przeniesiony na tor wyścigowy Saratoga w 2012 roku, gdzie pozostaje na stawkach harmonogram. Przeorysza została nazwana na cześć klaczy przeoryszy, od wielkiej klaczy Reel , po Glencoe . W 1858 r. przeorysza została pierwszą amerykańską rasą pełnej krwi, która wygrała w Anglii.
Nagrodę Przeoryszy prowadzono w dwóch dywizjach w 1951 r. i ponownie w 1958 r.
Ten wyścig został obniżony do klasy II na rok 2014.
Dokumentacja
Rekord prędkości:
- 1:08.26 – Xtra ciepło (2001)
Najwięcej wygranych przez dżokeja :
- 4 – John Velazquez (1994, 1996, 2002, 2008)
Najwięcej zwycięstw trenera :
- 3 – Bob Baffert (2004, 2008, 2018)
Najwięcej wygranych przez właściciela:
- 3 – Farma Happy Valley (1970, 1986, 1988)
Zwycięzcy
Rok |
Zwycięzca |
Oszukać |
Trener |
Właściciel |
Czas |
---|---|---|---|---|---|
2021 | Cilla | Tyler Gaffalione | Charlton Baker | P. Dale Ladner | 1:10,05 |
2020 | Rakieta Franka | Młodszy Alvarado | William I. Mott | Frank Fletcher Racing Operations Inc | 1:08.89 |
2019 | Królewska Szarlota | Javier Castellano | Czad Brown | Partnerzy pierwszego rzędu i konie pełnej krwi angielskiej | 1:09.45 |
2018 | Drzewo marzeń | Mike E. Smith | Bob Baffert | Feniks pełnej krwi angielskiej III | 1:09.50 |
2017 | Dąb Pionowy | John R. Velazquez | Steve Asmussen | J. Kirk i Judy Robinson | 1:10.00 |
2016 | Lucy N Ethel | Jose Lezcano | Chloe Bradley | Jag Racing/Jettany pełnej krwi angielskiej | 1:09.33 |
2015 | Zabawa | Irad Ortiz Jr. | Kiaran McLaughlin | Stajnie Stonestreet | 1:09.47 |
2014 | Stonetastic | Paco Lopez | Kelly J. Breen | Farma Stoneway | 1:08,88 |
2013 | Zatoka latarni morskiej | Joseph Rocco Jr. | Jerzy Tkacz | Gospodarstwo Richlyn, Inc. | 1:09.29 |
2012 | Encore Emmy | Joel Rosario | Wesley A. Ward | Wesley A. Ward | 1:09.35 |
2011 | Jej uśmiech | Javier Castellano | Todd Plecher | Bobby Flay | 1:09.44 |
2010 | Franny Freud | Garrett Gomez | Jana Terranova II | Paul P.Pompa Jr. | 1:10.11 |
2009 | Ruchy kota | Ramon Dominguez | Antoniego Dutrowa | Edwarda P. Evansa | 1:08.65 |
2008 | Indyjskie błogosławieństwo | Jana Velazqueza | Bob Baffert | Patti i Hal J. Earnhardt III | 1:09.36 |
2007 | Gorączka marzeń | Eibar Coa | Richard Violette Jr. | West Point Stable i in. | 1:09.02 |
2006 | Żbik Bettie B | Michał Pino | J. Larry Jones | Wyścigi oazy | 1:09.18 |
2005 | Acey Deucey | Diane Nelson | John D. Morrison | Jeffrey Tucker | 1:10,37 |
2004 | Przyjazna Michelle | Corey Nakatani | Bob Baffert | Przyjazny dla Eda | 1:09.09 |
2003 | Domówka | José A. Santos | H. Allen Jerkens | Joseph V. Shields Jr. | 1:09.45 |
2002 | Carson Hollow | Jana Velazqueza | Richard E. Dutrow Jr. | Farma Hemlock Hills i in. | 1:08,79 |
2001 | Xtra ciepło | Rick Wilson | Jana Salzmana seniora | Kennetha Taylora | 1:08.26 |
2000 | Jestem Brassy | Mike Luzzi | Kristina Dupps | Stajnie z żelazną lancą | 1:09.53 |
1999 | Szafir i Jedwab | Dzień Pat | Dallas Stewart | William A. Carl | 1:09.40 |
1998 | Huragan Bertie | Dzień Pat | Bernard S. Flint | Bertram W. Klein | 1:08.80 |
1997 | Perłowe Miasto | Jerry Bailey | D. Wayne Lukas | Farma w Overbrook | 1:09.40 |
1996 | Capote Belle | Jana Velazqueza | Daniel Pietz | Lawana i Robert Low | 1:08,81 |
1995 | Szkocja | Robin Platts | Michael W. Wright | Bruno Schickedanz | 1:10,61 |
1994 | Powtórka Penny | Jana Velazqueza | John DeStefano Jr. | Edwin H. Wachtel | 1:09.07 |
1993 | Klasyczny Mirage | Julie Krone | H. Allen Jerkens | Stajnie w Middletown | 1:08.89 |
1992 | American Royale | José A. Santos | Lisa L. Lewis | William S. Farish III | 1:09.36 |
1991 | Zama Hummer | Gary Stevens | Jerry Dutton | Tim K. Roe | 1:09 0,88 |
1990 | Taniec żetonowy | Eddie Klon | Patrick J. Kelly | Farma Fox Ridge | 1:09.40 |
1989 | Bezpiecznie przechowywane | Angel Cordero Jr. | Alan E. Goldberg | Barry Weisbord | 1:11,60 |
1988 | Drużyna Fary | Jerry Bailey | Ryszard Dutrow S.r. | Farma Happy Valley | 1:10,20 |
1987 | Ogniste Wyzwanie | Ryszard Migliore | Anthony W. Dutrów | Mary Wootten | 1:10,60 |
1986 | Religijność | José A. Santos | Ryszard Dutrow S.r. | Farma Happy Valley | 1:11.00 |
1985 | Sekret zegarów | John Nied Jr. | Dennis Heimer | Stanley I. Joselson | 1:10.00 |
1984 | Dumna Jasność | Jean-Luc Samyn | Philip G. Johnson | Stajnia Lou Roe | 1:10,40 |
1983 | w stanie pieniądze | Antonio Graell | Anthony B. Russo | Wiara Donnelly | 1:11.00 |
1982 | Trove | Michał Venezia | Woody Stephens | Stajnia z drzewami hikorowymi | 1:10.00 |
1981 | Tina Tina też | Gotówka Asmussen | Richard T. DeStasio | Albert Fried Jr. | 1:11.20 |
1980 | Zastaw | Eddie Klon | Patrick J. Kelly | Wyścigi na żywo w dębie | 1:11.00 |
1979 | Jesienna osika | Roger Velez | James E. Picou | Joseph M. Roebling | 1:12.00 |
1978 | Królowa Burz | Jorge Velásquez | Lou Rondinello | Farma Darby Dan | 1:11,40 |
1977 | Pierścień O'Bells | Angel Cordero Jr. | Woodrow Sedlacek | Jacques D. Wimpfheimer | 1:10,40 |
1976 | Drodzy cenni | Braulio Baeza | Stephen A. DiMauro | Richard E. Bailey | 1:09.80 |
1975 | Sarsar | Bill Szewc | David A. Whiteley | William Haggin Perry | 1:10,80 |
1974 | Wyczyść kopię | Daryl Montoya | Jerome Hirsch | Leon J. Hekimian | 1:10,20 |
1973 | Córka Windy | Braulio Baeza | Laz Barrera | Pani Paul Blackman | 1:10,20 |
1972 | Numerowane konto | Braulio Baeza | Roger Laurin | Ogden Phipps | 1:10.00 |
1971 | Panna Upierzenie | Robert Woodhouse | Philip J. Horn Jr. | David Shaer | 1:11,60 |
1970 | Ekskluzywna tancerka | Chuck Baltazar | John T. Davis | Farma Happy Valley | 1:11,60 |
1969 | Ta Wee | John L. Rotz | John A. Nerud | Farmy tartanowe | 1:09.40 |
1968 | Mroczny miraż | Angel Cordero Jr. | Everett W. King | Lloyd Miller | 1:10,80 |
1967 | Żartuję | Eddie Belmonte | J. Elliott Burch | Stajnia Rokeby | 1:10,60 |
1966 | Moja Pani Szefowa † | Bill Szewc | Edward A. Neloy | Ogden Phipps | 1:10,60 |
1965 | Co za uczta | John L. Rotz | Sylwester Veitch | George D. Widener Jr. | 1:10,40 |
1964 | Nilene Wonder | Donald Pierce | AW Beuzeville | Verna Lea Farm | 1:12.20 |
1963 | Przetacznik | Bill Szewc | Casey Hayes | Stajnia Łąkowa | 1:10,60 |
1962 | Niektóre piosenki | Johnny Sprzedawcy | Edward J. Yowell | Pani Benjamin Cohen | 1:11.00 |
1961 | Primonetta | Bill Hartack | James P. Conway | Farma Darby Dan | 1:10,60 |
1960 | Słone jezioro | Ralph Yaka | Casey Hayes | Stajnia Łąkowa | 1:11,80 |
1959 | panna królewska | Bobby Ussery | Joe Kulina | Jan Fieramosca | 1:11,60 |
1958 | Milady Dares | Artur Chambers | James J. Rowan | Pani Walter A. Edgar | 1:12,80 |
1958 | Dixie Miss | John Ruane | Willie Booth | Izaak J. Collins | 1:13,40 |
1957 | Ja nietypowy | Hedley Woodhouse | Edward I. Kelly Sr. | Farma Brookfielda | 1:12.00 |
1956 | Skowronek Królewski | Walter Blum | Ike K. Mourar | Maine Szansa Farma | 1:12.40 |
1955 | Kiedyś Rzecz | Eric Guerin | William C. Winfrey | Alfred G. Vanderbilt II | 1:12.20 |
1954 | Trisong | Hedley Woodhouse | Edwina Holtona | Edwina Holtona | 1:12.40 |
1953 | Grecka królowa | Eric Guerin | James P. Conway | Florencja Whitaker | 1:13,40 |
1952 | Element krajobrazu | Dave Gorman | Robert L. Dotter | James Cox Brady Jr. | 1:12.20 |
1951 | Rumiany | Ted Atkinson | John M. Gaver Sr. | Stajnia Greentree | 1:12,60 |
1951 | Tilly Rose | William Boland | Max Hirsch | Królewskie Ranczo | 1:11,40 |
1950 | Nastepny krok | Eric Guerin | William C. Winfrey | Alfred G. Vanderbilt II | 1:13,40 |
1949 | Nell K. | Douglas Dodson | Jan B. Kuropatwa | Farma Spring Hill | 1:13,40 |
1948 | Itabet | Robert Permane | Dan W. Kerns | Farma Brookfielda | 1:12.20 |