Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 - parę męska coxless - Rowing at the 1948 Summer Olympics – Men's coxless pair
Męskie pary coxless na igrzyskach XIV Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | 5-9 sierpnia | ||||||||||||
konkurenci | 24 z 12 narodów | ||||||||||||
medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1948 | |
---|---|
Jedynki | mężczyźni |
Dwójki podwójne | mężczyźni |
para Coxless | mężczyźni |
coxed para | mężczyźni |
Coxless cztery | mężczyźni |
sternikiem cztery | mężczyźni |
Osiem | mężczyźni |
Zawodnik męskiej pary coxless konkurencja na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 odbyły się w Henley-on-Thames , Londyn .
Zawartość
Harmonogram
Data | Okrągły |
---|---|
05 sierpnia 1948 | podgrzewa |
06 sierpnia 1948 | Repechage |
07 sierpnia 1948 | Półfinał |
09 sierpnia 1948 | Finał |
wyniki
podgrzewa
Pierwsza łódź z każdego biegu zakwalifikowała się do półfinału, pozostający idzie do Repechage.
ciepło 1
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Hans Kalt Josef Kalt |
Szwajcaria | 7: 20.4 | Q |
2 |
Spencer Grace Ted Bromley |
Australia | 7: 26.8 | |
3 |
Jorn Snogdahl Soren Jensen |
Dania | 7: 28.3 |
ciepło 2
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
John Wilson Ran Laurie |
Wielka Brytania | 7: 20.3 | Q |
2 |
Felice Fanetti Bruno Boni |
Włochy | 7 22,2 | |
3 |
Oscar Moreno Carlos Sambuceti |
Argentyna | 7: 54,2 |
ciepło 3
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Gert Watzke Kurt Watzke |
Austria | 7: 19,3 | Q |
2 |
John Wade Ralph Stephan |
Stany Zjednoczone | 7: 20.3 | |
3 |
Evert Gunnarsson Bernt Torberntsson |
Szwecja | 7: 36.3 |
ciepło 4
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Pércio Zancani Paulo Diebold |
Brazylia | 7: 33.1 | Q |
2 |
Charles Van Antwerpen Jos Rosa |
Belgia | 7: 35.0 | |
3 |
Paul Rothley Paul Heitz |
Francja | 7: 36.2 |
Repechage
Pierwsza łódź z każdego biegu zakwalifikowała się do półfinału.
ciepło 1
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Felice Fanetti Bruno Boni |
Włochy | 7 24,6 | Q |
2 |
John Wade Ralph Stephan |
Stany Zjednoczone | 7: 30.5 | |
3 |
Paul Rothley Paul Heitz |
Francja | 7: 42.3 |
ciepło 2
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Jorn Snogdahl Soren Jensen |
Dania | 7: 26.4 | Q |
2 |
Charles Van Antwerpen Jos Rosa |
Belgia | 7: 34.4 | |
3 |
Oscar Moreno Carlos Sambuceti |
Argentyna | 7: 45.7 |
ciepło 3
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Spencer Grace Ted Bromley |
Australia | 7: 28.4 | Q |
2 |
Evert Gunnarsson Bernt Torberntsson |
Szwecja | 7: 34.9 |
Półfinał
Pierwsza łódź z każdego biegu zakwalifikowała się do finału.
ciepło 1
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Hans Kalt Josef Kalt |
Szwajcaria | 7: 47.3 | Q |
2 |
Spencer Grace Ted Bromley |
Australia | 7: 54.5 | |
3 |
Gert Watzke Kurt Watzke |
Austria | 8: 03.1 |
ciepło 2
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Felice Fanetti Bruno Boni |
Włochy | 7: 52.8 | Q |
2 |
Jorn Snogdahl Soren Jensen |
Dania | 7: 54.3 |
ciepło 3
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
John Wilson Ran Laurie |
Wielka Brytania | 8: 05,9 | Q |
2 |
Pércio Zancani Paulo Diebold |
Brazylia | 8: 18,6 |
Finał
Ranga | wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
John Wilson Ran Laurie |
Wielka Brytania | 7: 21.1 | ||
Hans Kalt Josef Kalt |
Szwajcaria | 7: 23.9 | ||
Felice Fanetti Bruno Boni |
Włochy | 7: 31.5 |