Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 - parę męska coxless - Rowing at the 1964 Summer Olympics – Men's coxless pair
para męska coxless podczas Igrzysk XVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce spotkania | Toda Rowing Course | ||||||||||||
Data | 11-15 października | ||||||||||||
konkurenci | 28 z 14 narodów | ||||||||||||
zespoły | 14 | ||||||||||||
czasu wygranej | 7: 32,94 | ||||||||||||
medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 | |
---|---|
Jedynki | mężczyźni |
Dwójki podwójne | mężczyźni |
para Coxless | mężczyźni |
coxed para | mężczyźni |
Coxless cztery | mężczyźni |
sternikiem cztery | mężczyźni |
Osiem | mężczyźni |
Para coxless wydarzenie było wioślarstwo wydarzenie prowadzone jako część Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 programu.
Zawartość
medaliści
Złoto | Srebro | Brązowy |
George Hungerford Roger Jackson ( CAN ) |
Steven Blaisse Ernst Veenemans ( NED ) |
Michael Schwan Wolfgang Hottenrott ( EUA ) |
wyniki
podgrzewa
Górny załoga w każdym ciepła awansowała do finału, ze wszystkimi innymi (oprócz bułgarskiego załogi, które nie rozpoczną się w biegach) wysyłanych do repasaże.
ciepło 1 | |||
1. | Steven Blaisse i Ernst Veenemans ( NED ) | 7: 21,03 | QF |
2. | Peter Bolliger i Nicolas Gobet ( SUI ) | 7: 26,18 | QR |
3. | Roger Ninham i Bob Shirlaw ( AUS ) | 7: 32,75 | QR |
4. | James Edmonds i Tony Johnson ( USA ) | 7: 33,89 | QR |
5. | Takao Kogo i Norimasa Kurosaki ( Jap ) | 7: 48,15 | QR |
ciepło 2 | |||
1. | George Hungerford i Roger Jackson ( CAN ) | 7: 19,78 | QF |
2. | Peter Ficha i Hans Boye ( DEN ) | 7: 22,01 | QR |
3. | Carlos Montaldo i Ricardo Durán ( ARG ) | 7: 30,76 | QR |
4. | Oleg Golowanow i Valentin Boreiko ( URS ) | 7: 37,35 | QR |
5. | Toimi Pitkänen i Veli Lehtelä ( FIN ) | Oczywiście hors | QR |
ciepło 3 | |||
1. | Michael Schwan i Wolfgang Hottenrott ( EUA ) | 7: 20,18 | QF |
2. | David Lee Nicholson i Stewart Farquharson ( GBR ) | 7: 30,34 | QR |
3. | Mariano Caulin i Gustavo Perez ( URU ) | 7: 43,79 | QR |
4. | Czesław Nawrot i Alfons Ślusarski ( Pl ) | 7: 47,02 | QR |
- | Georgi Nicolov i Atanass Mandadjiev ( BUL ) | Nie wystartował |
repasaże
Górny wykańczający w każdej z trzech repasaże dołączył do finalistów. Drugie i trzecie miejsce w zawodach w finishers pocieszenie końcowego miejsc na 7. 12.. Czwarte miejsce finisher, w repasaże z tym wiele konkurentów, została wyeliminowana.
Repechage 1 | |||
1. | Toimi Pitkänen i Veli Lehtelä ( FIN ) | 7: 29,03 | QF |
2. | Peter Bolliger i Nicolas Golet ( SUI ) | 7: 34,23 | QC |
3. | Mariano Caulin i Gustavo Perez ( URU ) | 7: 39,43 | QC |
4. | Oleg Golowanow i Valentin Boreiko ( URS ) | 7: 42,54 | |
Repechage 2 | |||
1. | Peter Ficha i Hans Boye ( DEN ) | 7: 31,11 | QF |
2. | Czesław Nawrot i Alfons Ślusarski ( Pl ) | 7: 35,82 | QC |
3. | Roger Ninham i Bob Shirlaw ( AUS ) | 7: 39,18 | QC |
Repechage 3 | |||
1. | James Lee i Stewart Farquharson ( GBR ) | 7: 28,30 | QF |
2. | James Edmonds i Tony Johnson ( USA ) | 7: 30,84 | QC |
3. | Carlos Montaldo i Ricardo Duran ( ARG ) | 7: 42,23 | QC |
4. | Kogo Takao i Kurosaki Norimasa ( Jap ) | 7: 54,43 |
pocieszenie ostateczna
Pociechy ostateczne określenie miejsca od 7 do 12.
7. | Peter Bolliger i Nicolas Golet ( SUI ) | 7: 05,71 |
8. | Czesław Nawrot i Alfons Ślusarski ( Pl ) | 7: 08,38 |
9. | Roger Ninham i Bob Shirlaw ( AUS ) | 7: 12,18 |
10. | James Edmonds i Tony Johnson ( USA ) | 7: 15,04 |
11. | Carlos Montaldo i Ricardo Duran ( ARG ) | Nie wystartował |
Mariano Caulin i Gustavo Perez ( URU ) | Nie wystartował |
Finał
George Hungerford i Roger Jackson ( CAN ) | 7: 32,94 | |
Steven Blaisse i Ernst Veenemans ( NED ) | 7: 33,40 | |
Michael Schwan i Wolfgang Hottenrott ( EUA ) | 7: 38,63 | |
4. | James Lee i Stewart Farquharson ( GBR ) | 7: 42,00 |
5. | Peter Ficha i Hans Boye ( DEN ) | 7: 48,13 |
6. | Toimi Pitkänen i Veli Lehtelä ( FIN ) | 8: 05,74 |
Referencje
źródła
- Komitet organizacyjny Tokio (1964). Igrzyska Olimpiady XVIII: Tokio 1964, t. 2 .