Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – dwójka podwójna mężczyzn – Rowing at the 1964 Summer Olympics – Men's double sculls
Dwójki podwójne mężczyzn na Igrzyskach XVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Kurs wioślarski Toda | ||||||||||||
Data | 12-15 października | ||||||||||||
Zwycięski czas | 7:10,66 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 | |
---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni |
Podwójne czaszki | mężczyźni |
Para bez sternika | mężczyźni |
Para sternikowa | mężczyźni |
Bez sternika cztery | mężczyźni |
Sternik cztery | mężczyźni |
Osiem | mężczyźni |
Dwójki podwójne wydarzenie było wioślarstwo wydarzenie prowadzone jako część 1964 Letnie Igrzyska Olimpijskie programu.
Medaliści
Złoto | Srebro | Brązowy |
Oleg Tyurin Borys Dubrowskij ( URS ) |
Seymour Cromwell Jim Storm ( USA ) |
Vladimír Andrs Pavel Hofmann ( TCH ) |
Wyniki
Podgrzewa
Najlepsza załoga w każdym biegu awansowała do finału, a reszta została wysłana na repasaże.
Ogrz. 1 | |||
1. | Seymour Cromwell i Jim Storm ( USA ) | 6:31,63 | QF |
2. | Helmut Lebert i Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 6:41,24 | QR |
3. | Melchior Bürgin i Martin Studach ( SUI ) | 6:45.58 | QR |
4. | Arnold Cooke i Peter Webb ( GBR ) | 6:49.83 | QR |
5. | Barclay Wade i Gary Pearce ( AUS ) | 7:01.21 | QR |
Ciepło 2 | |||
1. | Oleg Tyurin i Boris Dubrovskiy ( URS ) | 6:51.03 | QF |
2. | Max Alwin i Peter Boty ( NED ) | 7:07,52 | QR |
3. | Susumi Hosoya i Yasushi Murase ( Japonia ) | 7:25,64 | QR |
4. | Roberto Friedrich i Fernando Scheffler ( MEX ) | 7:34,34 | QR |
Podgrzewanie 3 | |||
1. | Vladimír Andrs i Pavel Hofmann ( TCH ) | 6:39,67 | QF |
2. | pan de Meulemeester i Gerard Higny ( BEL ) | 6:45.69 | QR |
3. | René Duhamel i Bernard Monnereau ( FRA ) | 6:48,70 | QR |
4. | Juan Carlos Gómez i José María Robledo ( ARG ) | 6:58.08 | QR |
Repasaże
Zwycięzca każdego z trzech repasażów dołączył do finalistów. Zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsce rywalizowali w finale pocieszenia o miejsca 7-12. Zdobywca czwartego miejsca w jedynych repasażach z tyloma zawodnikami został wyeliminowany.
Repasaż 1 | |||
1. | Melchir Burgin i Martin Studach ( SUI ) | 6:47.18 | QF |
2. | pan de Meulemeester i Gerard Higny ( BEL ) | 6:49.28 | Kontrola jakości |
3. | Roberto Friedrich i Fernando Scheffler ( MEX ) | 7:35.14 | Kontrola jakości |
Repasaż 2 | |||
1. | Helmut Lebert i Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 6:39,92 | QF |
2. | Juan Gomez i Jose Robledo ( ARG ) | 7:05.02 | Kontrola jakości |
3. | Hosoya Susumu i Murase Yasushi ( Japonia ) | 7:18.98 | Kontrola jakości |
Repasaż 3 | |||
1. | René Duhamel i Bernard Monnereau ( FRA ) | 6:49.38 | QF |
2. | Arnold Cooke i Peter Webb ( GBR ) | 6:50,48 | Kontrola jakości |
3. | Max Alwin i Peter Boty ( NED ) | 6:56,59 | Kontrola jakości |
4. | Barclay Wade i Gary Pearce ( AUS ) | 7:07.12 | 13th |
Finał pocieszenia
W finale pocieszenia wyznaczono miejsca od 7 do 12 miejsca.
7. | Arnold Cooke i Peter Webb ( GBR ) | 6:44,39 |
8. | Max Alwin i Peter Boty ( NED ) | 6:47.07 |
9. | pan de Meulemeester i Gerard Higny ( BEL ) | 6:49.70 |
10. | Hosoya Susumu i Murase Yasushi ( Japonia ) | 7:15.22 |
11. | Roberto Friedrich i Fernando Scheffler ( MEX ) | 7:27.47 |
12. | Juan Gomez i Jose Robledo ( ARG ) | Nie zaczął |
Finał
Oleg Tyurin i Boris Dubrovskiy ( URS ) | 7:10,66 | |
Seymour Cromwell i Jim Storm ( USA ) | 7:13.16 | |
Vladimír Andrs i Pavel Hofmann ( TCH ) | 7:14.23 | |
4. | Melchior Burgin i Martin Studach ( SUI ) | 7:24.97 |
5. | Helmut Lebert i Josef Steffes-Mies ( EUA ) | 7:30.03 |
6. | René Duhamel i Bernard Monnereau ( FRA ) | 7:41.80 |
Bibliografia
Źródła
- Komitet Organizacyjny Tokio (1964). Igrzyska XVIII Olimpiady: Tokio 1964, cz. 2 .