Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 – sternik kobiet czwórka – Rowing at the 1988 Summer Olympics – Women's coxed four
Sternik damski czwórka na Igrzyskach XXIV Olimpiady
| |
---|---|
Data | 19-24 września |
Zawodnicy | 55 z 10 krajów |
Medaliści | |
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Para sternikowa | mężczyźni | |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Sternik cztery | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
The damska ze sternikiem cztery konkurencja na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988 odbyła się odbyła się Han rzeki Regatta Course , Korei Południowej .
Format konkursu
Zawody składały się z dwóch rund głównych (eliminacje i finały) oraz repasaży. 10 łodzi zostało podzielonych na dwa biegi w pierwszej rundzie, po 5 łodzi w każdym biegu. Zwycięzca każdego biegu (łącznie 2 łodzie) awansował bezpośrednio do finału „A” (o miejsca od 1 do 6). Pozostałe 8 łodzi umieszczono w repasażu. Repasaż składał się z dwóch biegów, po 4 łodzie w każdym biegu. Dwie najlepsze łodzie w każdym biegu repasażowym (łącznie 4 łodzie) awansowały do finału „A”. Pozostałe 4 łodzie (3. i 4. miejsce w eliminacjach repasażowych) zostały wyeliminowane z rywalizacji o medale i rywalizowały w finale „B” o miejsca od 7 do 10.
Wszystkie wyścigi odbywały się na trasie o długości ponad 2000 metrów, w przeciwieństwie do poprzednich Igrzysk, w których kobiety korzystały z trasy 1000 metrów.
Wyniki
Podgrzewa
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sylwia Róża | wschodnie Niemcy | 7:11.01 | Kontrola jakości | |
2 | Greta Georgiewa | Bułgaria | 7:11,59 | r | |
3 | Li Ronghua | Chiny | 7:17.15 | r | |
4 | Lesley Thompson-Willie | Kanada | 7:31.02 | r | |
5 | Nam Sang-ran | Korea Południowa | 8:09.58 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ekaterina Oancia | Rumunia | 7:21.43 | Kontrola jakości | |
2 | Walentyna Chochłowa | związek Radziecki | 7:28,73 | r | |
3 | Grażyna Błąd | Polska | 7:29,72 | r | |
4 | Kim Santiago | Stany Zjednoczone | 7:33,42 | r | |
5 | Alison Norrish | Wielka Brytania | 7:38,01 | r |
Repasaż
Repasaż ciepła 1
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Greta Georgiewa | Bułgaria | 7:20,78 | Kontrola jakości | |
2 | Alison Norrish | Wielka Brytania | 7:25,63 | Kontrola jakości | |
3 | Lesley Thompson-Willie | Kanada | 7:29,71 | QB | |
4 | Grażyna Błąd | Polska | 7:32,55 | QB |
Repasaż ciepła 2
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Li Ronghua | Chiny | 7:23,80 | Kontrola jakości | |
2 | Kim Santiago | Stany Zjednoczone | 7:28.01 | Kontrola jakości | |
3 | Walentyna Chochłowa | związek Radziecki | 7:35,22 | QB | |
4 | Nam Sang-ran | Korea Południowa | 8:13.07 | QB |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas |
---|---|---|---|---|
7 | Lesley Thompson-Willie | Kanada | 7:19.86 | |
8 | Grażyna Błąd | Polska | 7:22,59 | |
9 | Walentyna Chochłowa | związek Radziecki | 7:27.20 | |
10 | Nam Sang-ran | Korea Południowa | 8:07,71 |
Finał A
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
Sylwia Róża | wschodnie Niemcy | 6:56.00 | OB | ||
Li Ronghua | Chiny | 6:58,78 | |||
Ekaterina Oancia | Rumunia | 7:01,13 | |||
4 | Greta Georgiewa | Bułgaria | 7:02.27 | ||
5 | Kim Santiago | Stany Zjednoczone | 7:09.12 | ||
6 | Alison Norrish | Wielka Brytania | 7:10,80 |