Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 – para bez sternika kobiet – Rowing at the 1996 Summer Olympics – Women's coxless pair
Para bez sternika dla kobiet na Igrzyskach XXVI Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | 21-27 lipca | ||||||||||||
Zawodnicy | 26 z 13 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody par bez sternika na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie w stanie Georgia odbyły się w Lake Lanier .
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze 3 miejsca z każdego biegu awansowały do półfinałów, pozostałe trafiają na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Megan Still Kate Slatter |
Australia | 7:26,92 | Q |
2 |
Kathrin Haacker Stefani Werremeier |
Niemcy | 7:28,65 | Q |
3 |
Elien Meijer Anneke Venema |
Holandia | 7:43,58 | Q |
4 |
Helen Fleming Colleen Orsmond |
Afryka Południowa | 7:48.69 | r |
5 |
Lorena Corengia Julieta Ramírez |
Argentyna | 8:12,58 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Christine Gossé Hélène Cortin |
Francja | 7:31,91 | Q |
2 |
Albina Ligatcheva Vera Pochitayeva |
Rosja | 7:42,76 | Q |
3 |
Liliana Cazac Angela Cazac |
Rumunia | 7:49.94 | Q |
4 |
Kate Mackenzie Filippa Krzyż |
Wielka Brytania | 8:03,53 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Karen Kraft Melissa Schwen |
Stany Zjednoczone | 7:34.29 | Q |
2 |
Emma Robinson Anna van der Kamp |
Kanada | 7:39,98 | Q |
3 |
Liang Xiling Jing Yanhua |
Chiny | 7:46.80 | Q |
4 |
Sabina Telenská Hana Dariusová |
Republika Czeska | 7:54,72 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy miejsca z repasaży awansowały do półfinału, a pozostała drużyna została wyeliminowana.
Repasaż
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Sabina Telenská Hana Dariusová |
Republika Czeska | 8:01.50 | Q |
2 |
Helen Fleming Colleen Orsmond |
Afryka Południowa | 8:11.90 | Q |
3 |
Kate Mackenzie Filippa Krzyż |
Wielka Brytania | 7:43,58 | Q |
4 |
Lorena Corengia Julieta Ramírez |
Argentyna | 8:35,53 |
Półfinały
Pierwsze trzy miejsca w półfinale awansowały do Finału A, a pozostałe do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Karen Kraft Melissa Schwen |
Stany Zjednoczone | 7:29.31 | A |
2 |
Megan Still Kate Slatter |
Australia | 7:32,47 | A |
3 |
Albina Ligatcheva Vera Pochitayeva |
Rosja | 7:36,37 | A |
4 |
Liang Xiling Jing Yanhua |
Chiny | 7:36,40 | b |
5 |
Elien Meijer Anneke Venema |
Holandia | 7:48,40 | b |
6 |
Helen Fleming Colleen Orsmond |
Afryka Południowa | 7:56.41 | b |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Christine Gossé Hélène Cortin |
Francja | 7:30.21 | A |
2 |
Emma Robinson Anna van der Kamp |
Kanada | 7:32.02 | A |
3 |
Kathrin Haacker Stefani Werremeier |
Niemcy | 7:34.80 | A |
4 |
Liliana Cazac Angela Cazac |
Rumunia | 7:44.47 | b |
5 |
Sabina Telenská Hana Dariusová |
Republika Czeska | 7:48,40 | b |
6 |
Kate Mackenzie Filippa Krzyż |
Wielka Brytania | 7:59.57 | b |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1 |
Liang Xiling Jing Yanhua |
Chiny | 7:15,41 |
2 |
Elien Meijer Anneke Venema |
Holandia | 7:17,26 |
3 |
Sabina Telenská Hana Dariusová |
Republika Czeska | 7:20.24 |
4 |
Liliana Cazac Angela Cazac |
Rumunia | 7:20,60 |
5 |
Helen Fleming Colleen Orsmond |
Afryka Południowa | 7:28.30 |
6 |
Kate Mackenzie Filippa Krzyż |
Wielka Brytania | 7:34.68 |
Finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1 |
Megan Still Kate Slatter |
Australia | 7:01,39 |
2 |
Karen Kraft Melissa Schwen |
Stany Zjednoczone | 7:01.78 |
3 |
Christine Gossé Hélène Cortin |
Francja | 7:03,82 |
4 |
Kathrin Haacker Stefani Werremeier |
Niemcy | 7:08.49 |
5 |
Emma Robinson Anna van der Kamp |
Kanada | 7:12.27 |
6 |
Albina Ligatcheva Vera Pochitayeva |
Rosja | DQ |