Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 – ósemki kobiet – Rowing at the 1996 Summer Olympics – Women's eight
Ósemka kobiet na Igrzyskach XXVI Olimpiady
| |
---|---|
Data | 22-28 lipca |
Zawodnicy | 72 z 8 narodów |
Medaliści | |
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Konkurs ósemek kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie w stanie Georgia odbył się w Lake Lanier .
Format konkursu
Zawody składały się z dwóch rund głównych (eliminacje i finały) oraz repasaży. 8 łodzi zostało podzielonych na dwa biegi w pierwszej rundzie, po 4 łodzie w każdym biegu. Łódź, która zajęła pierwsze miejsce w każdym biegu (łącznie 2 łodzie) awansowała bezpośrednio do finału „A”. Pozostałe 6 łodzi umieszczono w repasażu. Repasaż zawierał jeden bieg. 4 najlepsze łodzie w repasażach awansowały do finału „A”, a pozostałe 2 łodzie (5 i 6 miejsce w repasażu) zostały wysłane do finału „B”.
Łodzie w finale „A” walczyły o medale i miejsca od 4 do 6; łodzie w finale „B” rywalizowały o 7 i 8 miejsce.
Wszystkie wyścigi miały przebieg powyżej 2000 metrów.
Wyniki
Podgrzewa
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jarosław Pawłowicz | Białoruś | 6:24,61 | Kontrola jakości | |
2 | Yasmin Farooq | Stany Zjednoczone | 6:28.45 | r | |
3 | Jissy de Wolf | Holandia | 6:32,71 | r | |
4 | Kaylynn Hick | Australia | 6:35.69 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elena Georgescu | Rumunia | 6:23,94 | Kontrola jakości | |
2 | Lesley Thompson | Kanada | 6:29.08 | r | |
3 | Daniela Neunast | Niemcy | 6:33.90 | r | |
4 | Suzie Ellis | Wielka Brytania | 6:39,34 | r |
Repasaż
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | Yasmin Farooq | Stany Zjednoczone | 6:06.17 | Kontrola jakości | |
2 | Lesley Thompson | Kanada | 6:06.49 | Kontrola jakości | |
3 | Jissy de Wolf | Holandia | 6:08,85 | Kontrola jakości | |
4 | Kaylynn Hick | Australia | 6:08.92 | Kontrola jakości | |
5 | Daniela Neunast | Niemcy | 6:09.43 | QB | |
6 | Suzie Ellis | Wielka Brytania | 6:12.28 | QB |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas |
---|---|---|---|---|
7 | Suzie Ellis | Wielka Brytania | 6:15.21 | |
8 | Daniela Neunast | Niemcy | 6:17,73 |
Finał A
Ranga | Wioślarze | Sternik | Naród | Czas |
---|---|---|---|---|
Elena Georgescu | Rumunia | 6:19.73 | ||
Lesley Thompson | Kanada | 6:24.05 | ||
Jarosław Pawłowicz | Białoruś | 6:24.44 | ||
4 | Yasmin Farooq | Stany Zjednoczone | 6:26.19 | |
5 | Kaylynn Hick | Australia | 6:30.10 | |
6 | Jissy de Wolf | Holandia | 6:31.11 |
Klasyfikacja końcowa
Wzięli w niej udział następujący wioślarze: