Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 – Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – Rowing at the 1996 Summer Olympics – Women's lightweight double sculls
Dwójka podwójna lekka damska na Igrzyskach XXVI Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Data | 22-28 lipca | ||||||||||||
Zawodnicy | 33 z 16 krajów | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Konkurs dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie w stanie Georgia odbył się w Lake Lanier .
Wyniki
Podgrzewa
Zwycięzca każdego biegu awansował do półfinału, reszta trafia na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Teresa Bell Lindsay pali |
Stany Zjednoczone | 7:28,28 | S |
2 |
Lisa Bertini Martina Orzan |
Włochy | 7:31,58 | r |
3 |
Laurien Vermulst Ellen Meliesie |
Holandia | 7:32.30 | r |
4 |
Li Fei Ou Shaoyan |
Chiny | 7:36,71 | r |
5 |
Myriam Lamolle Katarzyna Muller |
Francja | 7:36,75 | r |
6 |
Angeliki Gremou Chrysi Biskitzi |
Grecja | 8:01.60 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Virginia Lee Rebecca Joyce |
Australia | 7:33.16 | S |
2 |
Michelle Darvill Ruth Kaps |
Niemcy | 7:45,52 | r |
3 |
Monika Knejp Kristina Knejp |
Szwecja | 7:48.15 | r |
4 |
Anna Accensi Esperanza Marquez Nuria Domínguez |
Hiszpania | 7:51.05 | r |
5 |
Ayako Yoshida Noriko Shibuta |
Japonia | 7:55,99 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Constanța Burcică Camelia Macoviciuc |
Rumunia | 7:33,61 | S |
2 |
Berit Christoffersen Lene Andersson |
Dania | 7:36,47 | r |
3 |
Colleen Miller Wendy Wiebe |
Kanada | 7:41,20 | r |
4 |
Karola Schustereder Monika Felizeter |
Austria | 7:45.45 | r |
5 |
Ana Sofia Soberanes Andrea Boltz |
Meksyk | 8:00.92 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy miejsca awansowały do półfinałów, pozostałe trafiają do finału C.
Repasaż 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Laurien Vermulst Ellen Meliesie |
Holandia | 7:00.17 | S |
2 |
Michelle Darvill Ruth Kaps |
Niemcy | 7:05.29 | S |
3 |
Karola Schustereder Monika Felizeter |
Austria | 7:07.34 | S |
4 |
Ayako Yoshida Noriko Shibuta |
Japonia | 7:15,61 | FC |
5 |
Angeliki Gremou Chrysi Biskitzi |
Grecja | 7:21,39 | FC |
Repasaż 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Lisa Bertini Martina Orzan |
Włochy | 6:59.06 | S |
2 |
Colleen Miller Wendy Wiebe |
Kanada | 7:02,54 | S |
3 |
Myriam Lamolle Katarzyna Muller |
Francja | 7:03.27 | S |
4 |
Anna Accensi Esperanza Marquez Nuria Domínguez |
Hiszpania | 7:12.96 | FC |
Repasaż 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Berit Christoffersen Lene Andersson |
Dania | 7:03.80 | S |
2 |
Monika Knejp Kristina Knejp |
Szwecja | 7:03.68 | S |
3 |
Li Fei Ou Shaoyan |
Chiny | 7:10.96 | S |
4 |
Ana Sofia Soberanes Andrea Boltz |
Meksyk | 7:18,31 | FC |
Półfinały
Pierwsze trzy miejsca awansowały do Finału A, pozostałe trafiają do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Teresa Bell Lindsay pali |
Stany Zjednoczone | 7:09.47 | FA |
2 |
Constanța Burcică Camelia Macoviciuc |
Rumunia | 7:11.13 | FA |
3 |
Lisa Bertini Martina Orzan |
Włochy | 7:15.29 | FA |
4 |
Michelle Darvill Ruth Kaps |
Niemcy | 7:19.69 | pełne wyżywienie |
5 |
Myriam Lamolle Katarzyna Muller |
Francja | 7:20.11 | pełne wyżywienie |
6 |
Monika Knejp Kristina Knejp |
Szwecja | 7:27.01 | pełne wyżywienie |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Virginia Lee Rebecca Joyce |
Australia | 7:17,67 | FA |
2 |
Laurien Vermulst Ellen Meliesie |
Holandia | 7:19.20 | FA |
3 |
Berit Christoffersen Lene Andersson |
Dania | 7:19.79 | FA |
4 |
Li Fei Ou Shaoyan |
Chiny | 7:23.46 | pełne wyżywienie |
5 |
Colleen Miller Wendy Wiebe |
Kanada | 7:27.19 | pełne wyżywienie |
6 |
Karola Schustereder Monika Felizeter |
Austria | 7:32.07 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
Finał C
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
13 |
Ayako Yoshida Noriko Shibuta |
Japonia | 7:44,81 | |
14 |
Ana Sofia Soberanes Andrea Boltz |
Meksyk | 7:46.57 | |
15 |
Angeliki Gremou Chrysi Biskitzi |
Grecja | 7:51.80 | |
16 |
Anna Accensi Esperanza Marquez Nuria Domínguez |
Hiszpania | 7:55,84 |
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
7 |
Colleen Miller Wendy Wiebe |
Kanada | 7:03,87 | |
8 |
Michelle Darvill Ruth Kaps |
Niemcy | 7:04.31 | |
9 |
Li Fei Ou Shaoyan |
Chiny | 7:07,81 | |
10 |
Myriam Lamolle Katarzyna Muller |
Francja | 7:09,95 | |
11 |
Karola Schustereder Monika Felizeter |
Austria | 7:11.22 | |
12 |
Monika Knejp Kristina Knejp |
Szwecja | 7:12.03 |
Finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Constanța Burcică Camelia Macoviciuc |
Rumunia | 7:12.78 | ||
Teresa Bell Lindsay pali |
Stany Zjednoczone | 7:14,65 | ||
Virginia Lee Rebecca Joyce |
Australia | 7:16,56 | ||
4 |
Lisa Bertini Martina Orzan |
Włochy | 7:16.83 | |
5 |
Berit Christoffersen Lene Andersson |
Dania | 7:18.20 | |
6 |
Laurien Vermulst Ellen Meliesie |
Holandia | 7:21,92 |