Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – Dwójka podwójna mężczyzn – Rowing at the 2000 Summer Olympics – Men's double sculls
Dwójki podwójne mężczyzn na Igrzyskach XXVII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Międzynarodowe Centrum Regat w Sydney | ||||||||||||
Data | 17-23 września | ||||||||||||
Zawodnicy | 32 z 16 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:16,33 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody w dwójkach podwójnych mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 w Sydney w Australii odbyły się w Sydney International Regatta Center .
Format konkursu
Ta konkurencja wioślarska jest konkurencją podwójnej dwójki, co oznacza, że każda łódź jest napędzana przez parę wioślarzy. Część wiosłowa oznacza, że każdy wioślarz używa dwóch wioseł, po jednym z każdej strony łodzi; kontrastuje to z wioślarstwem, w którym każdy wioślarz ma jedno wiosło i rzędy tylko po jednej stronie. Konkurs składa się z wielu rund. Finały odbyły się w celu ustalenia miejsca każdej łodzi; te finały otrzymały litery z tymi bliżej początku alfabetu, co oznaczało lepszą pozycję w rankingu. Półfinały zostały nazwane na podstawie tego, które finały się karmiły, przy czym każdy półfinał miał dwa możliwe finały.
Z 16 łodziami w eliminacjach, najlepsze łodzie kwalifikują się bezpośrednio do półfinałów. Wszystkie inne łodzie przechodzą do rundy repasaży, co daje drugą szansę na zakwalifikowanie się do półfinałów. Nieudane łodzie z repasaży muszą przejść do finałowego C, który określa cztery ostatnie miejsca, od 13-16. Trzy najlepsze łodzie w każdym z dwóch półfinałów kwalifikują się do finału A, który określa miejsca 1-6 (wraz z medalami). Przegrane jachty z półfinałów A/B przechodzą do finału B, który wyznacza miejsca 7–12.
Harmonogram
Wszystkie czasy to czas australijski ( UTC+10 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
niedziela, 17 września 2000 r. | 11:00 | Podgrzewa |
wtorek, 19 września 2000 | 10:40 | Repasaże |
Czwartek, 21 września 2000 r. | 09:30 | Półfinały |
piątek, 22 września 2000 r. | 11:00 | Finał B |
piątek, 22 września 2000 r. | 11:40 | Finał C |
Sobota, 23 września 2000 | 10:10 | Finał |
Wyniki
Podgrzewa
Zwycięzca każdego biegu awansował do półfinału, reszta trafia na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Węgry | 6:28,33 | Q |
2 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polska | 6:31.91 | r |
3 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Francja | 6:32.69 | r |
4 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Kanada | 6:35.41 | r |
5 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Chorwacja | 6:39.69 | r |
6 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Hiszpania | 6:42.69 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Słowenia | 6:24.92 | Q |
2 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Włochy | 6:33.11 | r |
3 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
Stany Zjednoczone | 6:37,81 | r |
4 |
Leonid Gułow Andriej Szylin |
Estonia | 6:41.74 | r |
5 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Dania | 6:58,88 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norwegia | 6:25,63 | Q |
2 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Niemcy | 6:34,66 | r |
3 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6:38,06 | r |
4 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Kuba | 6:40,27 | r |
5 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Chiny | 6:50,94 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy awansują do półfinału A/B, pozostałe do finału C.
Repasaż 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polska | 6:32.30 | A/B |
2 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
Stany Zjednoczone | 6:34.56 | A/B |
3 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Kuba | 6:35,76 | A/B |
4 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Chorwacja | 6:43,60 | C |
Repasaż 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Włochy | 6:25.98 | A/B |
2 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Dania | 6:30,87 | A/B |
3 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6:33.23 | A/B |
4 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Kanada | 6:35.04 | C |
Repasaż 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Niemcy | 6:27,58 | A/B |
2 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Francja | 6:31,28 | A/B |
3 |
Leonid Gułow Andriej Szylin |
Estonia | 6:35.09 | A/B |
4 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Chiny | 6:43,64 | C |
5 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Hiszpania | 6:46.50 | C |
Półfinały
Pierwsze trzy miejsca awansują do Finału A, pozostałe do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Luka Špik Iztok Čop |
Słowenia | 6:16.41 | A |
2 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Niemcy | 6:20.40 | A |
3 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Węgry | 6:23,81 | A |
4 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
Stany Zjednoczone | 6:28.49 | b |
5 |
Leonid Gułow Andriej Szylin |
Estonia | 6:38,75 | b |
6 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Dania | 6:40.11 | b |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norwegia | 6:23.50 | A |
2 |
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Włochy | 6:24,99 | A |
3 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polska | 6:31.26 | A |
4 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Francja | 6:32.09 | b |
5 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6:36.92 | b |
6 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Kuba | 6:40,71 | b |
Egzaminy końcowe
Finał C
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Todd Hallett Dominic Seiterle |
Kanada | 6:28,61 | |
2 |
Ivan Jukić Tihomir Jarnjević |
Chorwacja | 6:31,78 | |
3 |
Hua Lingjun Liang Hongming |
Chiny | 6:36.97 | |
4 |
Mauricio Monteserín Jaime Ríos |
Hiszpania | 6:40.17 |
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Frédéric Kowal Adrien Hardy |
Francja | 6:20,72 | |
2 |
Henry Nuzum Mike Ferry |
Stany Zjednoczone | 6:21,71 | |
3 |
Leonid Gułow Andriej Szylin |
Estonia | 6:22,78 | |
4 |
Bertil Samuelson Bo Kaliszan |
Dania | 6:23.20 | |
5 |
Kostyantyn Zaytsev Kostyantyn Pronenko |
Ukraina | 6:36.92 | |
6 |
Yoennis Hernández Yosbel Martínez |
Kuba | 6:40,71 |
Finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Luka Špik Iztok Čop |
Słowenia | 6:16,63 | ||
Olaf Tufte Fredrik Bekken |
Norwegia | 6:17.98 | ||
Giovanni Calabrese Nicola Sartori |
Włochy | 6:20.49 | ||
4 |
Sebastian Mayer Stefan Roehnert |
Niemcy | 6:23,58 | |
5 |
Tibor Pető Ákos Haller |
Węgry | 6:27.04 | |
6 |
Adam Korol Marek Kolbowicz |
Polska | 6:32.11 |