Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 – Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Rowing at the 2000 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Dwójka podwójna lekka męska na Igrzyskach XXVII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Międzynarodowe Centrum Regat w Sydney | ||||||||||||
Data | 18-24 września | ||||||||||||
Zawodnicy | 38 z 19 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:21,75 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody w dwójkach podwójnych wagi lekkiej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 w Sydney w Australii odbyły się w Sydney International Regatta Center .
Format konkursu
Ta konkurencja wioślarska jest konkurencją podwójnej dwójki, co oznacza, że każda łódź jest napędzana przez parę wioślarzy. Część wiosłowa oznacza, że wioślarz używa dwóch wioseł, po jednym z każdej strony łodzi; kontrastuje to z wioślarstwem, w którym każdy wioślarz ma jedno wiosło i rzędy tylko po jednej stronie. Jako lekkie zawody wioślarskie , masa ciała wioślarzy była ograniczona do maksymalnie 72,5 kilogramów każdy i średnio 70 kilogramów.
Konkurs składał się z wielu rund. Finały odbyły się w celu ustalenia miejsca każdej łodzi; te finały otrzymały litery z tymi bliżej początku alfabetu, co oznaczało lepszą pozycję w rankingu. Półfinały zostały nazwane na podstawie tego, które finały się karmiły, przy czym każdy półfinał miał dwa możliwe finały.
Z 19 łodziami w eliminacjach, najlepsze łodzie kwalifikują się bezpośrednio do półfinałów. Wszystkie inne łodzie przechodzą do rundy repasaży, co daje drugą szansę na zakwalifikowanie się do półfinałów. Łodzie nieudane z repasaży muszą przejść do finału C, który określa miejsca 13-18. Trzy najlepsze łodzie w każdym z dwóch półfinałów kwalifikują się do finału A, który określa miejsca 1-6 (wraz z medalami). Przegrane jachty z półfinałów A/B przechodzą do finału B, który wyznacza miejsca 7–12.
Harmonogram
Wszystkie czasy to czas australijski ( UTC+10 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
poniedziałek, 18 września 2000 | 09:00 | Podgrzewa |
środa, 20 września 2000 | 09:00 | Repasaże |
piątek, 22 września 2000 r. | 08:50 | Półfinały |
Sobota, 23 września 2000 | 11:20 | Finał B |
Sobota, 23 września 2000 | 12:20 | Finał C |
niedziela, 24 września 2000 | 08:50 | Finał |
Wyniki
Podgrzewa
Zwycięzca każdego biegu awansował do półfinału, reszta trafia na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polska | 6:34,28 | Q |
2 |
Markus Gier Michael Gier |
Szwajcaria | 6:37,88 | r |
3 |
Ulf Lienhard Sebastian Massa |
Argentyna | 6:40.16 | r |
4 |
Steve Tucker Conal Pan młody |
Stany Zjednoczone | 6:42.08 | r |
5 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Szwecja | 6:42,67 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6:33.48 | Q |
2 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Niemcy | 6:40,53 | r |
3 |
Raúl Leon Osmani Martín |
Kuba | 6:42.24 | r |
4 |
Sergey Dmitryaychev Dmitrij Owieczko |
Rosja | 6:46,34 | r |
5 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 7:13,62 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Francja | 6:32,73 | Q |
2 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Hiszpania | 6:34.89 | r |
3 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Holandia | 6:38,62 | r |
4 |
Tom Kay Tom Middleton |
Wielka Brytania | 6:41.74 | r |
5 |
Lo Sing Yan Lui Kam Chi |
Hongkong | 7:09,75 | r |
Ciepło 4
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Włochy | 6:24.73 | Q |
2 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japonia | 6:27,00 | r |
3 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Grecja | 6:29.68 | r |
4 |
Rómulo Bouzas Gerardo Gomez |
Meksyk | 6:31.24 | r |
Repasaż
Pierwsze dwa awansują do półfinału A/B, pozostałe do finału C.
Repasaż 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japonia | 6:33,81 | A/B |
2 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Holandia | 6:36,99 | A/B |
3 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Szwecja | 6:38.77 | C |
4 |
Sergey Dmitryaychev Dmitri Ovetchko |
Rosja | 6:44,53 | WD |
Repasaż 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Hiszpania | 6:39,20 | A/B |
2 |
Steve Tucker Conal Pan młody |
Stany Zjednoczone | 6:39,72 | A/B |
3 |
Raúl Leon Osmani Martin |
Kuba | 6:44.08 | WD |
Repasaż 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Niemcy | 6:36,26 | A/B |
2 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Meksyk | 6:38,07 | A/B |
3 |
Ulf Lienhard Sebastian Rodrigo Massa |
Argentyna | 6:41.10 | C |
4 |
Śpiewaj Yan Lo Kam Chi Lui |
Hongkong | 7:05.05 | C |
Repasaż 4
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Markus Gier Michael Gier |
Szwajcaria | 6:35,39 | A/B |
2 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Grecja | 6:38,78 | A/B |
3 |
Tom Kay Tom Middleton |
Wielka Brytania | 6:43.25 | C |
4 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 7:13,98 | C |
Półfinały
Pierwsze trzy miejsca awansują do Finału A, pozostałe do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polska | 6:20,60 | A |
2 |
Markus Gier Michael Gier |
Szwajcaria | 6:23.08 | A |
3 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Niemcy | 6:24,55 | A |
4 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6:25.20 | b |
5 |
Steve Tucker Conal Pan młody |
Stany Zjednoczone | 6:32,86 | b |
6 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Holandia | 6:43.80 | b |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Francja | 6:21,32 | A |
2 |
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Włochy | 6:21,59 | A |
3 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japonia | 6:23,37 | A |
4 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Grecja | 6:25,38 | b |
5 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Meksyk | 6:33,62 | b |
6 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Hiszpania | 6:39,49 | b |
Egzaminy końcowe
Finał C
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Ulf Lienhard Sebastian Rodrigo Massa |
Argentyna | 6:29.19 | |
2 |
Tom Kay Tom Middleton |
Wielka Brytania | 6:32,67 | |
3 |
Josef Källström Anders Båtemyr |
Szwecja | 6:34.11 | |
4 |
Śpiewaj Yan Lo Kam Chi Lui |
Hongkong | 6:49.19 | |
5 |
Zahid Ali Pirzada Hazrat Islam |
Pakistan | 6:52.12 |
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Haimish Karrasch Bruce Hick |
Australia | 6:26,21 | |
2 |
Vasileios Polymeros Panagiotis Miliotis |
Grecja | 6:27,79 | |
3 |
Juan Zunzunegui Rubén Álvarez |
Hiszpania | 6:31.49 | |
4 |
Romu Bouzas Rodriguez Gerard Gomez Counahan |
Meksyk | 6:31,70 | |
5 |
Steve Tucker Conal Pan młody |
Stany Zjednoczone | 6:32,41 | |
6 |
Maarten van der Linden Pepijn Aardewijn |
Holandia | 6:43.80 |
Finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Tomasz Kucharski Robert Sycz |
Polska | 6:21,75 | ||
Elia Luini , Leonardo Pettinari |
Włochy | 6:23.47 | ||
Pascal Touron , Thibaud Chapelle |
Francja | 6:24,85 | ||
4 |
Ingo Euler Bernhard Rühling |
Niemcy | 6:26,54 | |
5 |
Markus Gier Michael Gier |
Szwajcaria | 6:28,52 | |
6 |
Hitoshi Hase Daisaku Takeda |
Japonia | 6:29,74 |