Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – dwójka poczwórna mężczyzn – Rowing at the 2004 Summer Olympics – Men's quadruple sculls
Czwórki mężczyzn na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |
---|---|
Zawodnicy | 52 z 13 narodów |
Medaliści | |
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Oto wyniki rywalizacji poczwórnych mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach w Grecji. Była to jedna z ośmiu rozegranych konkurencji w wioślarstwie mężczyzn.
Złoto | Srebro | Brązowy |
Rosja (RUS) Nikolay Spinyov Igor Kravtsov Aleksey Svirin Sergey Fiodorovtsev |
Czechy (CZE) David Kopřiva Tomáš Karas Jakub Hanák David Jirka |
Ukraina (UKR) Sergij Grin Serhij Biłouszczenko Ołeh Łykow Leonid Szaposznykow |
Podgrzewa
Czternaście łodzi ścigało się w trzech biegach 14 sierpnia. Trzy najlepsze łodzie w każdym biegu awansowały do półfinału, a pozostałe łodzie przeszły na repasaże.
- SF oznacza kwalifikację do półfinału
- R oznacza kwalifikację do repasaży
Ogrz. 1
Ranga | Kraj | Imię i nazwisko zawodnika | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | André Willms , Stephan Volkert , Marco Geisler i Robert Sens | 5:43.17 | SF |
2 | Estonia | Oleg Vinogradov , Igor Kuzmin , Andrei Šilin i Andrei Jämsä | 5:45.56 | SF |
3 | Australia | Scott Brennan , David Crawshay , Duncan Free i Shaun Coulton | 5:46,32 | SF |
4 | Stany Zjednoczone | Ben Holbrook , Brett Wilkinson , Sloan DuRoss i Kent Smack | 5:50,61 | r |
5 | Szwajcaria | Simon Stürm , Christian Stofer , Olivier Gremaud i Florian Stofer | 6:20,67 | r |
Ciepło 2
Ranga | Kraj | Imię i nazwisko zawodnika | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Polska | Adam Bronikowski , Marek Kolbowicz , Sławomir Kruszkowski i Adam Korol | 5:41.98 | SF |
2 | Rosja | Sergey Fiodorovtsev , Igor Kravtsov , Aleksey Svirin i Nikolay Spinyov | 5:43.77 | SF |
3 | Włochy | Alessandro Corona , Simone Venier , Federico Gattinoni i Simone Raineri | 5:45.84 | SF |
4 | Francja | Xavier Philippe , Cédric Berrest , Jonathan Coeffic i Frédéric Perrier | 5:50,74 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Kraj | Imię i nazwisko zawodnika | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Republika Czeska | David Kopřiva , Tomáš Karas , Jakub Hanák i David Jirka | 5:40.83 | SF |
2 | Ukraina | Sergij Grin , Serhiy Biloushchenko , Oleh Lykov i Leonid Shaposhnykov | 5:43.23 | SF |
3 | Białoruś | Walerij Rodewicz , Stanisław Szczarbachenia , Pavel Shurmei i Andrey Pleshkov | 5:46.80 | SF |
4 | Wielka Brytania | Simon Cottle , Alan Campbell , Peter Gardner i Peter Wells | 5:54.69 | r |
Repasaż – 17 sierpnia
- Stany Zjednoczone : Ben Holbrook , Brett Wilkinson , Sloan DuRoss i Kent Smack , 5:46.54 -> Półfinał A/B
- Szwajcaria : Simon Stürm , Christian Stofer , Olivier Gremaud i Florian Stofer , 5:47.94 -> Półfinał A/B
- Wielka Brytania : Simon Cottle, Alan Campbell , Peter Gardner i Peter Wells, 5:48.65 -> Półfinał A/B
- Francja : Xavier Philippe , Cédric Berrest , Jonathan Coeffic i Frédéric Perrier , 5:50,83
Półfinały – 19 sierpnia
Półfinał A
- Polska : Adam Bronikowski , Marek Kolbowicz , Sławomir Kruszkowski i Adam Korol , 5:42.63 -> Finał A
- Niemcy : André Willms , Stefan Volkert , Marco Geisler i Robert Sens , 5:42.85 -> Finał A
- Ukraina : Sergij Grin , Serhiy Biloushchenko , Oleh Lykov i Leonid Shaposhnykov , 5:44.00 -> Finał A
- Australia : Scott Brennan , David Crawshay , Duncan Free i Shaun Coulton , 5:45.45 -> Finał B
- Włochy : Alessandro Corona , Simone Venier , Federico Gattinoni i Simone Raineri , 5:47.38 -> Finał B
- Wielka Brytania : Simon Cottle, Alan Campbell , Peter Gardner i Peter Wells, 5:48.52 -> Finał B
Półfinał B
- Czechy : David Kopřiva , Tomáš Karas , Jakub Hanák i David Jirka , 5:42.73 -> Finał A
- Rosja : Sergey Fiodorovtsev , Igor Kravtsov , Aleksey Svirin i Nikolay Spinyov , 5:44.08 -> Finał A
- Białoruś : Valery Radzevich , Stanislau Shcharbachenia , Pavel Shurmei i Andrei Pliashkou , 5:44.70 -> Finał A
- Estonia : Oleg Vinogradov , Igor Kuzmin , Andrei Šilin i Andrei Jämsä , 5:44.90 -> Finał B
- Stany Zjednoczone : Ben Holbrook , Brett Wilkinson , Sloan DuRoss i Kent Smack , 5:46.65 -> Finał B
- Szwajcaria : Simon Stürm , Christian Stofer , Olivier Gremaud i Florian Stofer , 5:48.74 -> Finał B
Egzaminy końcowe
Finał A – 22 sierpnia
- Rosja : Sergey Fiodorovtsev , Igor Kravtsov , Aleksey Svirin i Nikolay Spinyov , 5:56.85
- Czechy : David Kopřiva , Tomáš Karas , Jakub Hanák i David Jirka , 5:57.43
- Ukraina : Sergij Grin , Serhiy Biloushchenko , Oleh Lykov and Leonid Shaposhnykov , 5:58.87
- Polska : Adam Bronikowski , Marek Kolbowicz , Sławomir Kruszkowski i Adam Korol , 5:58.94
- Niemcy : André Willms , Stefan Volkert , Marco Geisler i Robert Sens , 6:07.04
- Białoruś : Valery Radzevich , Stanisław Shcharbachenia , Pavel Shurmei i Andrei Pliashkou , 6:09.33
Finał B – 21 sierpnia
- Australia : Scott Brennan , David Crawshay , Duncan Free i Shaun Coulton , 6:02.31
- Szwajcaria : Simon Stürm , Christian Stofer , Olivier Gremaud i Florian Stofer , 6:04.53
- Estonia : Oleg Vinogradov , Igor Kuzmin , Andrei Šilin i Andrei Jämsä , 6:05.11
- Włochy : Alessandro Corona , Simone Venier , Federico Gattinoni i Simone Raineri , 6:06.91
- Stany Zjednoczone : Ben Holbrook , Brett Wilkinson , Sloan DuRoss i Kent Smack , 6:07.83
- Wielka Brytania : Simon Cottle, Alan Campbell , Peter Gardner i Peter Wells, 6:07.87