Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet – Rowing at the 2004 Summer Olympics – Women's lightweight double sculls
Dwójka podwójna lekka damska na Igrzyskach XXVIII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Są to wyniki konkursu lekkiej dwójki podwójnej kobiet , jednej z sześciu konkurencji dla zawodniczek wioślarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach . Zawody wioślarskie odbyły się w Schinias Olympic Rowing and Canoe Center Center .
Medaliści
Złoto |
Constanța Burcică i Angela Alupei Rumunia |
Srebro |
Daniela Reimer i Claudia Blasberg Niemcy |
Brązowy |
Kirsten van der Kolk & Marit van Eupen Holandia |
Biegi - 15 sierpnia
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Constanța Burcică , Angela Alupei | Rumunia | 6:50,64 | SA/B |
2 | Magdalena Kemnitz , Ilona Mokronowa | Polska | 6:51.46 | r |
3 | Teresa Mas , Eva Mirones | Hiszpania | 7:02.33 | r |
4 | Maria Sakellaridou , Chrysi Biskitzi | Grecja | 7:05,52 | r |
5 | Kahori Uchiyama , Akiko Iwamoto | Japonia | 7:14.04 | r |
6 | Hiền Phạm Thị , Nguyễn Thị Thị | Wietnam | 7:42.43 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Daniela Reimer , Claudia Blasberg | Niemcy | 6:52.47 | SA/B |
2 | Xu Dongxiang , Li Qian | Chiny | 6:54.66 | r |
3 | Kirsten van der Kolk , Marit van Eupen | Holandia | 7:00.46 | r |
4 | Lisa Schlenker , Stacey Borgman | Stany Zjednoczone | 7:04.01 | r |
5 | Edytuj Stift , Monika Remsei | Węgry | 7:12.79 | r |
6 | Gabriela Huerta , Aline Olvera | Meksyk | 7:18.16 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sally Newmarch , Amber Halliday | Australia | 6:49.90 | SA/B , OB , WB |
2 | Mara Jones , Fiona Milne | Kanada | 6:53,47 | r |
3 | Juliane Rasmussen , Johanne Thomsen | Dania | 6:56,62 | r |
4 | Helen Casey , Tracy Langlands | Wielka Brytania | 6:59.19 | r |
5 | Dailin Aguilar , Ismaray Marrero | Kuba | 7:18,35 | r |
6 | Milka Kraljev , Lucia Palermo | Argentyna | 7:25.11 | r |
Repasaż - 17 sierpnia
Repasaż 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Xu Dongxiang , Li Qian | Chiny | 6:54.48 | SA/B |
2 | Helen Casey , Tracy Langlands | Wielka Brytania | 6:59.63 | SA/B |
3 | Maria Mas de Xaxars Rivero , Eva Mirones Sola | Hiszpania | 7:02.91 | SA/B |
4 | Edytuj Stift , Monika Remsei | Węgry | 7:07.69 | FC |
5 | Pham Thi Hien , Nguyen Thi Thi | Wietnam | 7:35.29 | FC |
Repasaż 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Kemnitz , Ilona Mokronowa | Polska | 6:53,74 | SA/B |
2 | Lisa Schlenker , Stacey Borgman | Stany Zjednoczone | 6:54.12 | SA/B |
3 | Juliane Rasmussen , Johanne Thomsen | Dania | 6:57,84 | SA/B |
4 | Kahori Uchiyama , Akiko Iwamoto | Japonia | 7:07.07 | FC |
5 | Milka Kraljev , Lucia Palermo | Argentyna | 7:23.22 | FC |
Repasaż 3
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kirsten van der Kolk , Marit van Eupen | Holandia | 6:52,53 | SA/B |
2 | Mara Jones , Fiona Milne | Kanada | 6:54.04 | SA/B |
3 | Maria Sakellaridou , Chrysi Biskitzi | Grecja | 7:04.98 | SA/B |
4 | Dailin Taset Aguilar , Ismaray Marrero Aria | Kuba | 7:14.01 | FC |
5 | Gabriela Huerta Trillo , Aline Olvera Clauzier | Meksyk | 7:23.07 | FC |
Półfinał A/B – 19 sierpnia
Półfinał 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Constanța Burcică , Angela Alupei | Rumunia | 6:51,84 | FA |
2 | Kirsten van der Kolk , Marit van Eupen | Holandia | 6:53.10 | FA |
3 | Daniela Reimer , Claudia Blasberg | Niemcy | 6:53,43 | FA |
4 | Lisa Schlenker , Stacey Borgman | Stany Zjednoczone | 6:54.16 | pełne wyżywienie |
5 | Helen Casey , Tracy Langlands | Wielka Brytania | 6:59.23 | pełne wyżywienie |
6 | Maria Sakellaridou , Chrysi Biskitzi | Grecja | 7:15.45 | pełne wyżywienie |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sally Newmarch , Amber Halliday | Australia | 6:54.01 | FA |
2 | Magdalena Kemnitz , Ilona Mokronowa | Polska | 6:54.49 | FA |
3 | Xu Dongxiang , Li Qian | Chiny | 6:55,66 | FA |
4 | Mara Jones , Fiona Milne | Kanada | 6:56,64 | pełne wyżywienie |
5 | Juliane Rasmussen , Johanne Thomsen | Dania | 7:01.98 | pełne wyżywienie |
6 | Maria Mas de Xaxars Rivero , Eva Mirones Sola | Hiszpania | 7:09.21 | pełne wyżywienie |
Finał - 21 sierpnia
Finał C
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1 | Kahori Uchiyama , Akiko Iwamoto | Japonia | 7:37,46 |
2 | Dailin Taset Aguilar , Ismaray Marrero Aria | Kuba | 7:42.20 |
3 | Edytuj Stift , Monika Remsei | Węgry | 7:45.05 |
4 | Gabriela Huerta Trillo , Aline Olvera Clauzier | Meksyk | 7:48.02 |
5 | Milka Kraljev , Lucia Palermo | Argentyna | 7:54,32 |
6 | Pham Thi Hien , Eva Mirones Sola | Wietnam | 8:14.80 |
Finał B
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1 | Lisa Schlenker , Stacey Borgman | Stany Zjednoczone | 7:23.40 |
2 | Mara Jones , Fiona Milne | Kanada | 7:26.07 |
3 | Helen Casey , Tracy Langlands | Wielka Brytania | 7:29.12 |
4 | Juliane Rasmussen , Johanne Thomsen | Dania | 7:32,58 |
5 | Maria Mas de Xaxars Rivero , Eva Mirones Sola | Hiszpania | 7:41,23 |
6 | Maria Sakellaridou , Chrysi Biskitzi | Grecja | 7:48,42 |
Finał A
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
Constanța Burcică , Angela Alupei | Rumunia | 6:56.05 | |
Daniela Reimer , Claudia Blasberg | Niemcy | 6:57,33 | |
Kirsten van der Kolk , Marit van Eupen | Holandia | 6:58,54 | |
4 | Sally Newmarch , Amber Halliday | Australia | 6:59.91 |
5 | Xu Dongxiang , Li Qian | Chiny | 7:02.05 |
6 | Magdalena Kemnitz , Ilona Mokronowa | Polska | 7:04.48 |