Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 — para mężczyzn bez sternika — Rowing at the 2012 Summer Olympics – Men's coxless pair
Męska para bez sternika na Igrzyskach XXX Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Eton Dorney | ||||||||||||
Data | 28 lipca – 3 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 26 z 13 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:16,65 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody par mężczyzn bez sternika na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie odbyły się nad jeziorem Dorney, które na potrzeby miejsca Igrzysk jest oficjalnie nazywane Eton Dorney.
Format konkursu
O formacie zawodów decydowała liczba łodzi biorących udział w zawodach w dniu ostatecznym terminem zgłoszeń na początku lipca.
Z 13 łodziami w eliminacjach, najlepsze łodzie kwalifikują się bezpośrednio do półfinałów. Wszystkie inne łodzie przechodzą do rundy repasaży, co daje drugą szansę na zakwalifikowanie się do półfinałów. Trzy najlepsze łodzie w każdym z dwóch półfinałów kwalifikują się do finału A, który określa miejsca 1-6 (wraz z medalami). Przegrane jachty z półfinałów A/B przechodzą do finału B, który wyznacza miejsca 7–12.
Harmonogram
Wszystkie godziny podane są w brytyjskim czasie letnim ( UTC+1 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
sobota, 28 lipca 2012 | 12:00 | Podgrzewa |
poniedziałek, 30 lipca 2012 | 10:10 | Repasaż |
środa, 1 sierpnia 2012 | 11:00 | Półfinały |
piątek, 3 sierpnia 2012 | 10:20 | Finał B |
piątek, 3 sierpnia 2012 | 11:50 | Finał |
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze trzy z każdego biegu kwalifikują się do półfinałów, pozostałe trafiają do powtórzeń.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Eric Murray Hamish Bond |
Nowa Zelandia | 6:08.50 | Q ( OB , WB ) |
2 |
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Francja | 6:17,22 | Q |
3 |
Wojciech Gutorski Jarosław Godek |
Polska | 6:19.98 | Q |
4 |
Nenad Beđik Nikola Stojić |
Serbia | 6:23,87 | r |
5 |
Domonkos Széll Béla Simon |
Węgry | 6:46.18 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
David Calder Scott Frandsen |
Kanada | 6:23,80 | Q |
2 |
James Marburg Brodie Buckland |
Australia | 6:24.83 | Q |
3 |
Nanne Sluis Meindert Klem |
Holandia | 6:25.59 | Q |
4 |
Tomasz Peszek Silas Stafford |
Stany Zjednoczone | 6:26,59 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
George Nash Will Satch |
Wielka Brytania | 6:16,58 | Q |
2 |
Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
Włochy | 6:18,33 | Q |
3 |
Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas |
Grecja | 6:21,46 | Q |
4 |
Anton Braun Felix Drahotta |
Niemcy | 6:30.42 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy awansują do półfinału.
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Anton Braun Felix Drahotta |
Niemcy | 6:22,76 | Q |
2 |
Nenad Beđik Nikola Stojić |
Serbia | 6:26,61 | Q |
3 |
Tomasz Peszek Silas Stafford |
Stany Zjednoczone | 6:27.41 | Q |
4 |
Domonkos Széll Béla Simon |
Węgry | 6:27,88 |
Półfinały
Pierwsze trzy kwalifikują się do Finału A, pozostałe do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Eric Murray Hamish Bond |
Nowa Zelandia | 6:48.11 | Q |
2 |
Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
Włochy | 6:55,82 | Q |
3 |
David Calder Scott Frandsen |
Kanada | 6:56.47 | Q |
4 |
Tomasz Peszek Silas Stafford |
Stany Zjednoczone | 6:58,58 | |
5 |
Anton Braun Felix Drahotta |
Niemcy | 7:02.16 | |
6 |
Nanne Sluis Meindert Klem |
Holandia | 7:13.77 |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
George Nash Will Satch |
Wielka Brytania | 6:56.46 | Q |
2 |
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Francja | 6:58.67 | Q |
3 |
James Marburg Brodie Buckland |
Australia | 7:02.12 | Q |
4 |
Wojciech Gutorski Jarosław Godek |
Polska | 7:04.58 | |
5 |
Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas |
Grecja | 7:07.15 | |
6 |
Nenad Beđik Nikola Stojić |
Serbia | 7:07,78 |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Anton Braun Felix Drahotta |
Niemcy | 6:49.93 | |
2 |
Tomasz Peszek Silas Stafford |
Stany Zjednoczone | 6:53.30 | |
3 |
Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas |
Grecja | 6:53,69 | |
4 |
Wojciech Gutorski Jarosław Godek |
Polska | 6:56.00 | |
5 |
Nanne Sluis Meindert Klem |
Holandia | 7:05.12 | |
– |
Nenad Beđik Nikola Stojić |
Serbia | DNS |
Finał A
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Eric Murray Hamish Bond |
Nowa Zelandia | 6:16,65 | ||
Germain Chardin Dorian Mortelette |
Francja | 6:21.11 | ||
George Nash Will Satch |
Wielka Brytania | 6:21,77 | ||
4 |
Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini |
Włochy | 6:26.17 | |
5 |
James Marburg Brodie Buckland |
Australia | 6:29,28 | |
6 |
David Calder Scott Frandsen |
Kanada | 6:30.49 |