Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn – Rowing at the 2012 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Dwójka podwójna lekka męska na Igrzyskach XXX Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Eton Dorney | ||||||||||||
Data | 29 lipca – 4 sierpnia | ||||||||||||
Zawodnicy | 40 z 20 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:37.17 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 | ||
---|---|---|
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody w dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie odbyły się nad jeziorem Dorney, które na potrzeby miejsca Igrzysk jest oficjalnie określane jako Eton Dorney.
Harmonogram
Wszystkie godziny podane są w brytyjskim czasie letnim ( UTC+1 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
niedziela, 29 lipca 2012 | 11:10 | Podgrzewa |
wtorek, 31 lipca 2012 | 10:30 | Repasaże |
środa, 1 sierpnia 2012 | 09:50 | Półfinały C/D |
czwartek, 2 sierpnia 2012 | 10:50 | Półfinały |
sobota, 4 sierpnia 2012 | 09:40 | Końcowe D |
sobota, 4 sierpnia 2012 | 10:10 | Finał C |
sobota, 4 sierpnia 2012 | 10:50 | Finał B |
sobota, 4 sierpnia 2012 | 12:10 | Finał |
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze dwa z każdego biegu kwalifikują się do półfinałów, reszta trafia do repasaży.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Pietro Ruta Elia Luini |
Włochy | 6:35,72 | Q |
2 |
Pedro Fraga Nuno Mendes |
Portugalia | 6:37,91 | Q |
3 |
Douglas Vandor Morgan Jarvis |
Kanada | 6:42,59 | r |
4 |
Sandeep Kumar Manjeet Singh |
Indie | 6:56,60 | r |
5 |
Mohamed Nofel Omar Al-Sabahi |
Egipt | 6:59.57 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Zac Kup Mark Hunter |
Wielka Brytania | 6:36,29 | Q |
2 |
Burza Uru Peter Taylor |
Nowa Zelandia | 6:37.02 | Q |
3 |
Roderick Chisholm Thomas Gibson |
Australia | 6:47.33 | r |
4 |
Zhang Fangbing Sun Jie |
Chiny | 6:57,67 | r |
5 |
Mario Cejas Miguel Mayol |
Argentyna | 7:01.76 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Dania | 6:33.11 | Q |
2 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | 6:34.00 | Q |
3 |
Manuel Suárez Yunior Perez |
Kuba | 6:36,31 | r |
4 |
Zsolt Hirling Tamás Varga |
Węgry | 6:36.90 | r |
5 |
Eleftherios Konsolas Panagiotis Magdanis |
Grecja | 6:42.13 | r |
Ciepło 4
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Stany Delayre Jérémie Azou |
Francja | 6:40.89 | Q |
2 |
Linus Lichtschlag Lars Hartig |
Niemcy | 6:49.44 | Q |
3 |
Kazushige Ura Daisaku Takeda |
Japonia | 6:54.01 | r |
4 |
Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre |
Urugwaj | 6:58,63 | r |
5 |
Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi |
Hongkong | 6:59.52 | r |
Repasaż
Pierwsze dwa awansują do półfinału.
Repasaż 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Eleftherios Konsolas Panagiotis Magdanis |
Grecja | 6:31.13 | Q |
2 |
Zsolt Hirling Tamás Varga |
Węgry | 6:32,31 | Q |
3 |
Roderick Chisholm Thomas Gibson |
Australia | 6:34.29 | |
4 |
Douglas Vandor Morgan Jarvis |
Kanada | 6:36.03 | |
5 |
Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre |
Urugwaj | 6:51.67 | |
6 |
Mohamed Nofel Omar Emira |
Egipt | 6:57.06 |
Repasaż 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Manuel Suarez Barrios Yunior Perez |
Kuba | 6:37.04 | Q |
2 |
Kazushige Ura Daisaku Takeda |
Japonia | 6:39,81 | Q |
3 |
Zhang Fangbing Sun Jie |
Chiny | 6:40,12 | |
4 |
Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi |
Hongkong | 6:47.04 | |
5 |
Mario Cejas Miguel Mayol |
Argentyna | 6:48,21 | |
6 |
Sandeep Kumar Manjeet Singh |
Indie | 6:54.20 |
Półfinały
Półfinały C/D
Pierwsze trzy kwalifikują się do Finału C, pozostałe do Finału D.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Roderick Chisholm Thomas Gibson |
Australia | 7:06.24 | Q |
2 |
Mario Cejas Miguel Mayol |
Argentyna | 7:06.24 | Q |
3 |
Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi |
Hongkong | 7:13,67 | Q |
4 |
Mohamed Nofel Omar Emira |
Egipt | 7:19.29 |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Douglas Vandor Morgan Jarvis |
Kanada | 7:02,85 | Q |
2 |
Zhang Fangbing Sun Jie |
Chiny | 7:09.39 | Q |
3 |
Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre |
Urugwaj | 7:11.20 | Q |
4 |
Sandeep Kumar Manjeet Singh |
Indie | 7:19.31 |
Półfinały A/B
Pierwsze trzy kwalifikują się do Finału A, pozostałe do Finału B.
Półfinał 1
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Dania | 6:33.25 | Q |
2 |
Burza Uru Peter Taylor |
Nowa Zelandia | 6:36,71 | Q |
3 |
Linus Lichtschlag Lars Hartig |
Niemcy | 6:37.44 | Q |
4 |
Eleftherios Konsolas Panagiotis Magdanis |
Grecja | 6:40.89 | |
5 |
Pietro Ruta Elia Luini |
Włochy | 6:41,17 | |
6 |
Kazushige Ura Daisaku Takeda |
Japonia | 6:48,61 |
Półfinał 2
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Zac Kup Mark Hunter |
Wielka Brytania | 6:36,62 | Q |
2 |
Stany Delayre Jérémie Azou |
Francja | 6:37,29 | Q |
3 |
Pedro Fraga Nuno Mendes |
Portugalia | 6:37,99 | Q |
4 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | 6:39,59 | |
5 |
Zsolt Hirling Tamás Varga |
Węgry | 6:42,81 | |
6 |
Manuel Suarez Barrios Yunior Perez |
Kuba | 6:52.26 |
Egzaminy końcowe
Końcowe D
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Sandeep Kumar Manjeet Singh |
Indie | 7:08.39 | |
2 |
Mohamed Nofel Omar Emira |
Egipt | 7:12.79 |
Finał C
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Roderick Chisholm Thomas Gibson |
Australia | 6:44.40 | |
2 |
Douglas Vandor Morgan Jarvis |
Kanada | 6:46,62 | |
3 |
Zhang Fangbing Sun Jie |
Chiny | 6:49.39 | |
4 |
Rodolfo Collazo Emiliano Dumestre |
Urugwaj | 6:51.94 | |
5 |
Mario Cejas Miguel Mayol |
Argentyna | 6:53,71 | |
6 |
Leung Chun Shek Lok Kwan Hoi |
Hongkong | 7:00.01 |
Finał B
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Pietro Ruta Elia Luini |
Włochy | 6:29.92 | |
2 |
Eleftherios Konsolas Panagiotis Magdanis |
Grecja | 6:31,71 | |
3 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | 6:32,82 | |
4 |
Manuel Suarez Barrios Yunior Perez |
Kuba | 6:34.96 | |
5 |
Zsolt Hirling Tamas Varga |
Węgry | 6:39,98 | |
6 |
Kazushige Ura Daisaku Takeda |
Japonia | 6:48,27 |
Finał A
Ranga | Wioślarze | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Mads Rasmussen Rasmus Quist Hansen |
Dania | 6:37.17 | ||
Zac Kup Mark Hunter |
Wielka Brytania | 6:37,78 | ||
Burza Uru Peter Taylor |
Nowa Zelandia | 6:40.86 | ||
4 |
Stany Delayre Jérémie Azou |
Francja | 6:42.69 | |
5 |
Pedro Fraga Nuno Mendes |
Portugalia | 6:44.80 | |
6 |
Linus Lichtschlag Lars Hartig |
Niemcy | 6:49.07 |