Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – dwójka poczwórna mężczyzn – Rowing at the 2016 Summer Olympics – Men's quadruple sculls
Czwórki mężczyzn na Igrzyskach XXXI Olimpiady
| |
---|---|
Miejsce wydarzenia | Laguna Rodrigo de Freitas |
Data | 6-11 sierpnia 2016 |
Zawodnicy | 40 z 10 krajów |
Drużyny | 10 |
Zwycięski czas | 6:06,81 |
Medaliści | |
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Lwt bez sternika cztery | mężczyźni | |
Zawody w dwójkach poczwórnych mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro odbyły się w dniach 6-11 sierpnia w lagunie Rodrigo de Freitas .
Medale dla konkurencji zostały przedstawione przez James Tomkins , Australii , członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego , a dary zostały przedstawione przez Patricka Rombaut , Belgii , członek Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Rowing .
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze dwa z każdego biegu kwalifikują się do Finału A, reszta trafia do repasaży.
Ogrz. 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
Estonia | 5:51.710 | FA |
2 |
Dmytro Michaj Artem Morozow Ołeksandr Nadtoka Iwan Dowhodko |
Ukraina | 5:52.900 | FA |
3 |
Philipp Wende Lauritz Schoof Karl Schulze Hans Gruhne |
Niemcy | 5:53.630 | r |
4 |
Nathan Flannery John Storey George Bridgewater Jade Uru |
Nowa Zelandia | 5:59.130 | r |
5 |
Julien Bahain Robert Gibson Will Dean Pascal Lussier |
Kanada | 6:34.550 | r |
Ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Karsten Forsterling Alexander Belonogoff Cameron Girdlestone James McRae |
Australia | 5:50.980 | FA |
2 |
Mateusz Biskup Wiktor Chabel Dariusz Radosz Mirosław Ziętarski |
Polska | 5:51.280 | FA |
3 |
Nico Stahlberg Augustin Maillefer Roman Röösli Barnabé Delarze |
Szwajcaria | 5:51.520 | r |
4 |
Jack Beaumont Sam Townsend Angus Pan młody Peter Lambert |
Wielka Brytania | 5:52.770 | r |
5 |
Dovydas Nemeravičius Martynas Džiaugys Dominykas Jančionis Aurimas Adomavičius |
Litwa | 5:58.700 | r |
Repasaż
Pierwsze dwa wyścigi kwalifikują się do Finału A, reszta trafia do Finału B.
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Philipp Wende Lauritz Schoof Karl Schulze Hans Gruhne |
Niemcy | 5:51.43 | FA |
2 |
Jack Beaumont Sam Townsend Angus Pan młody Peter Lambert |
Wielka Brytania | 5:53.10 | FA |
3 |
Dovydas Nemeravičius Martynas Džiaugys Dominykas Jančionis Aurimas Adomavičius |
Litwa | 5:55.78 | pełne wyżywienie |
4 |
Nico Stahlberg Augustin Maillefer Roman Röösli Barnabé Delarze |
Szwajcaria | 5:56.13 | pełne wyżywienie |
5 |
Julien Bahain Robert Gibson Will Dean Pascal Lussier |
Kanada | 5:56.28 | pełne wyżywienie |
6 |
Nathan Flannery John Storey George Bridgewater Jade Uru |
Nowa Zelandia | 5:58.92 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Nico Stahlberg Augustin Maillefer Roman Röösli Barnabé Delarze |
Szwajcaria | 6:11.18 | |
2 |
Julien Bahain Robert Gibson Will Dean Pascal Lussier |
Kanada | 6:13,55 | |
3 |
Dovydas Nemeravičius Martynas Džiaugys Dominykas Jančionis Aurimas Adomavičius |
Litwa | 6:15.16 | |
4 |
Nathan Flannery John Storey George Bridgewater Jade Uru |
Nowa Zelandia | 6:18,92 |
Finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Philipp Wende Lauritz Schoof Karl Schulze Hans Gruhne |
Niemcy | 6:06,81 | Linia 1 | |
Karsten Forsterling Alexander Belonogoff Cameron Girdlestone James McRae |
Australia | 6:07.96 | Pas 3 | |
Andrei Jämsä Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
Estonia | 6:10,65 | Pas 4 | |
4 |
Mateusz Biskup Wiktor Chabel Dariusz Radosz Mirosław Ziętarski |
Polska | 6:12.09 | Linia 2 |
5 |
Jack Beaumont Sam Townsend Angus Pan młody Peter Lambert |
Wielka Brytania | 6:13.08 | Pas 6 |
6 |
Dmytro Michaj Artem Morozow Ołeksandr Nadtoka Iwan Dowhodko |
Ukraina | 6:16.30 | Pas 5 |