Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - para Kobiet coxless - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's coxless pair
Para damski coxless na Igrzyska XXXI Olimpiady w
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce spotkania | Rodrigo de Freitas | ||||||||||||
Data | 6-11 sierpnia 2016 | ||||||||||||
konkurenci | 30 z 15 krajów | ||||||||||||
czasu wygranej | 7: 18,29 | ||||||||||||
medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Jedynki | mężczyźni | kobiety |
para Coxless | mężczyźni | kobiety |
Dwójki podwójne | mężczyźni | kobiety |
Dwójki podwójne wagi | mężczyźni | kobiety |
Coxless cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowy sculls | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Dwójki coxless cztery | mężczyźni | |
The damska Dwójka bez sternika konkurencja na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro odbyły się w dniach 6-11 sierpnia w Lagoon Rodrigo de Freitas .
Medale dla konkurencji zostały przedstawione przez Ivo Ferriani , Włoszech , członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego , a dary zostały przedstawione przez Mike Williams, Wielkiej Brytanii , Skarbnika Międzynarodowa Federacja Wioślarska .
Zawartość
wyniki
podgrzewa
Pierwsze trzy z każdego biegu zakwalifikować się do półfinału, reszta idzie do Repechage.
ciepło 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Helen Glover Heather Stanning |
Wielka Brytania | 7: 05,05 | SA / B |
2 |
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Dania | 7: 05,28 | SA / B |
3 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Niemcy | 7: 17,98 | SA / B |
4 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 7: 22,99 | R |
5 |
Aletta Jorritsma Robbers Karien |
Holandia | 23.07.10 | R |
ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Nowa Zelandia | 7: 09,23 | SA / B |
2 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Afryka Południowa | 7: 11,29 | SA / B |
3 |
Min Zhang Miao Tian |
Chiny | 7: 15,66 | SA / B |
4 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Francja | 7: 26,28 | R |
5 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Białoruś | 7.35.23 | R |
ciepło 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Felice Mueller Grace Łuczak |
Stany Zjednoczone | 7: 05,14 | SA / B |
2 |
Anna Boada Aina Cid |
Hiszpania | 7: 12,00 | SA / B |
3 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polska | 7: 12,82 | SA / B |
4 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
Włochy | 7: 13,06 | R |
5 |
Mădălina Beres Laura Oprea |
Rumunia | 18.07.16 | R |
Repechage
Pierwsze trzy ciepła zakwalifikować do półfinale pozostała przechodzi do końcowego C
Repechage 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Mădălina Beres Laura Oprea |
Rumunia | 7: 55,25 | SA / B |
2 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
Włochy | 7: 58,89 | SA / B |
3 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Francja | 7: 59,44 | SA / B |
4 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 8: 01,09 | FC |
5 |
Aletta Jorritsma Robbers Karien |
Holandia | 8: 03,07 | FC |
6 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Białoruś | 8: 07,16 | FC |
Półfinał
Pierwsze trzy z każdej ciepła zakwalifikować do końcowego A, reszta przechodzi do końcowego B.
półfinał 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Helen Glover Heather Stanning |
Wielka Brytania | 7: 18,69 | FA |
2 |
Felice Mueller Grace Łuczak |
Stany Zjednoczone | 7: 20,93 | FA |
3 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Afryka Południowa | 7: 24,03 | FA |
4 |
Mădălina Beres Laura Oprea |
Rumunia | 7: 29,20 | pełne wyżywienie |
5 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polska | 7: 39,12 | pełne wyżywienie |
6 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
Włochy | 7: 45,44 | pełne wyżywienie |
półfinał 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Dania | 7: 27,56 | FA |
2 |
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Nowa Zelandia | 7: 29,67 | FA |
3 |
Anna Boada Aina Cid |
Hiszpania | 7: 30,79 | FA |
4 |
Min Zhang Miao Tian |
Chiny | 7: 30,90 | pełne wyżywienie |
5 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Niemcy | 7: 39,79 | pełne wyżywienie |
6 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Francja | 7: 44,81 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
ostateczna C
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Aletta Jorritsma Robbers Karien |
Holandia | 8: 23,61 | |
2 |
Jennifer Martins Nicole Hare |
Kanada | 8: 26,03 | |
3 |
Alena Furman Ina Nikulina |
Białoruś | 8: 32,54 |
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Min Zhang Miao Tian |
Chiny | 7: 17,12 | |
2 |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand |
Niemcy | 7: 18,57 | |
3 |
Mădălina Beres Laura Oprea |
Rumunia | 7: 19,63 | |
4 |
Anna Wierzbowska Maria Wierzbowska |
Polska | 7: 21,53 | |
5 |
Alessandra Patelli Sara Bertolasi |
Włochy | 7: 24,51 | |
6 |
Noémie Kober Marie Le Nepvou |
Francja | 7: 26,55 |
finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Helen Glover Heather Stanning |
Wielka Brytania | 7: 18,29 | ||
Genevieve Behrent Rebecca Scown |
Nowa Zelandia | 7: 19,53 | ||
Hedvig Rasmussen Anne Andersen |
Dania | 7: 20,71 | ||
4 |
Felice Mueller Grace Łuczak |
Stany Zjednoczone | 7: 24,77 | |
5 |
Lee-Ann Persse Kate Christowitz |
Afryka Południowa | 7: 28,50 | |
6 |
Anna Boada Aina Cid |
Hiszpania | 7: 35,22 |