Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Jedynki, kobiety - Rowing at the 2016 Summer Olympics – Women's single sculls
Jedynki, kobiety na Igrzyska XXXI Olimpiady w
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce spotkania | Rodrigo de Freitas | ||||||||||||
Data | 6-13 sierpnia 2016 | ||||||||||||
konkurenci | 32 z 32 narodów | ||||||||||||
czasu wygranej | 7: 21,54 | ||||||||||||
medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wiosłowanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Jedynki | mężczyźni | kobiety |
para Coxless | mężczyźni | kobiety |
Dwójki podwójne | mężczyźni | kobiety |
Dwójki podwójne wagi | mężczyźni | kobiety |
Coxless cztery | mężczyźni | |
Czteroosobowy sculls | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Dwójki coxless cztery | mężczyźni | |
The Jedynki kobiet konkurencja na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro odbyła się w dniach 6-13 sierpnia w Lagoon Rodrigo de Freitas .
Zawartość
wyniki
podgrzewa
Pierwsze trzy z każdego biegu zakwalifikować się do ćwierćfinałów, reszta idzie do Repechage.
ciepło 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kenia Lechuga | Meksyk | 8: 11,44 | QF |
2 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 8: 18,88 | QF |
3 | Kim Brennan | Australia | 8: 22,82 | QF |
4 | Kim Ye-ji | Korea Południowa | 8: 24,79 | R |
5 | Anna Malwina Svennung | Szwecja | 8: 48,46 | R |
6 | Emily Morley | Bahamas | 9: 22,12 | R |
ciepło 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Genevra Kamień | Stany Zjednoczone | 8: 29,67 | QF |
2 | Fie Udby Erichsen | Dania | 8: 30,07 | QF |
3 | Lina Šaltytė | Litwa | 8: 35,92 | QF |
4 | Mahsa Javar | Iran | 8: 39,28 | R |
5 | Lucia Palermo | Argentyna | 8: 47,01 | R |
6 | Dewi Yuliawati | Indonezja | 9: 36,10 | R |
ciepło 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Carling Zeemana | Kanada | 08:41:12 | QF |
2 | Sanita Pušpure | Irlandia | 09:11:45 | QF |
3 | Nadia Negm | Egipt | 09:14:55 | QF |
4 | Phuttharaksa Neegree | Tajlandia | 9:17:95 | R |
5 | Camila Valle | Peru | 9:30:60 | R |
ciepło 4
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Duan Jingli | Chiny | 8: 18,57 | QF |
2 | Jeannine Gmelin | Szwajcaria | 8: 28,10 | QF |
3 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 8: 44.71 | QF |
4 | Huang Yi-ting | Chinese Taipei | 8: 51,74 | R |
5 | Swietłana Germanovich | Kazachstan | 9: 34,15 | R |
ciepła 5
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Magdalena Lobnig | Austria | 8: 26,83 | QF |
2 | Miroslava Knapková | Republika Czeska | 8: 28,90 | QF |
3 | Chierika Ukogu | Nigeria | 8: 35,34 | QF |
4 | Amina Rouba | Algieria | 8: 55.09 | R |
5 | Claire Akossiwa | Iść | 9: 56.43 | R |
ciepła 6
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Emma Twigg | Nowa Zelandia | 8: 17,02 | QF |
2 | Ekaterina Karsten | Białoruś | 8: 21,21 | QF |
3 | Michelle Pearson | Bermudy | 8: 22,15 | QF |
4 | Gabriela Mosqueira | Paragwaj | 8: 27,39 | R |
5 | Felice Chow | Trynidad i Tobago | 8: 31,83 | R |
Repechage
Pierwsze dwa zakwalifikować do ćwierćfinałów.
Repechage 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Amina Rouba | Algieria | 8: 04,21 | QF |
2 | Felice Chow | Trynidad i Tobago | 8: 04,91 | Q |
3 | Mahsa Javar | Iran | 8: 06,57 | SE / F |
4 | Emily Morley | Bahamas | 8: 22,77 | SE / F |
5 | Camila Valle | Peru | 8: 32,66 | SE / F |
Repechage 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Ye-ji | Korea Południowa | 7: 59,59 | QF |
2 | Lucia Palermo | Argentyna | 8: 00,59 | QF |
3 | Huang Yi-ting | Chinese Taipei | 8: 01,27 | SE / F |
4 | Claire Akossiwa | Iść | 9: 04,76 | SE / F |
Repechage 3
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Anna Malwina Svennung | Szwecja | 7: 46,35 | QF |
2 | Gabriela Mosqueira | Paragwaj | 7: 59,32 | QF |
3 | Swietłana Germanovich | Kazachstan | 8: 00,42 | SE / F |
4 | Phuttharaksa Neegree | Tajlandia | 8: 07,92 | SE / F |
5 | Dewi Yuliawati | Indonezja | 8: 14,81 | SE / F |
Ćwierćfinały
ćwierćfinał 1
9 sierpnia 08:10
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Emma Twigg | Nowa Zelandia | 7: 31,79 | SA / B |
2 | Miroslava Knapková | Republika Czeska | 7: 37,04 | SA / B |
3 | Kenia Lechuga | Meksyk | 7: 44,11 | SA / B |
4 | Kim Ye-ji | Korea Południowa | 7: 51,80 | SC / D |
5 | Gabriela Mosqueira | Paragwaj | 7: 54,49 | SC / D |
6 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 7: 56,00 | SC / D |
ćwierćfinał 2
9 sierpnia 08:20
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Genevra Kamień | Stany Zjednoczone | 7: 27,04 | SA / B |
2 | Jeannine Gmelin | Szwajcaria | 7: 29,66 | SA / B |
3 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 35,37 | SA / B |
4 | Anna Malwina Svennung | Szwecja | 7: 38,07 | SC / D |
5 | Felice Chow | Trynidad i Tobago | 8: 02,53 | SC / D |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 25,75 | SC / D |
ćwierćfinały 3
9 sierpnia 08:30
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Fie Udby Erichsen | Dania | 7: 33,24 | SA / B |
2 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 7: 34,38 | SA / B |
3 | Carling Zeemana | Kanada | 7: 34,52 | SA / B |
4 | Michelle Pearson | Bermudy | 7: 34,90 | SC / D |
5 | Chierika Ukogu | Nigeria | 7: 54,44 | SC / D |
6 | Amina Rouba | Algieria | 8: 21,06 | SC / D |
4 ćwierćfinały
9 sierpnia 08:40
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Brennan | Australia | 7: 26,86 | SA / B |
2 | Duan Jingli | Chiny | 7: 27,88 | SA / B |
3 | Ekaterina Karsten | Białoruś | 7: 28,03 | SA / B |
4 | Sanita Pušpure | Irlandia | 7: 28,68 | SC / D |
5 | Lina Šaltytė | Litwa | 7: 38,39 | SC / D |
6 | Lucia Palermo | Argentyna | 7: 56,61 | SC / D |
Uwagi:
- R: Repechage
- P: ćwierćfinały
- S: półfinały
Półfinały A / B
Pierwsze trzy z każdego biegu zakwalifikować do końcowego A.
Półfinały A / B 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Kim Brennan | Australia | 7: 47,88 | FA |
2 | Emma Twigg | Nowa Zelandia | 7: 48,20 | FA |
3 | Jeannine Gmelin | Szwajcaria | 7: 49,83 | FA |
4 | Carling Zeemana | Kanada | 7: 54,07 | pełne wyżywienie |
5 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 8: 00,53 | pełne wyżywienie |
6 | Kenia Lechuga | Meksyk | 8: 14,76 | pełne wyżywienie |
Półfinały A / B 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Duan Jingli | Chiny | 7: 43,97 | FA |
2 | Genevra Kamień | Stany Zjednoczone | 7: 44,56 | FA |
3 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 45,48 | FA |
4 | Miroslava Knapková | Republika Czeska | 7: 47,53 | pełne wyżywienie |
5 | Ekaterina Karsten | Białoruś | 7: 48,89 | pełne wyżywienie |
6 | Fie Udby Erichsen | Dania | 8: 08,65 | pełne wyżywienie |
Półfinały C / D
Pierwsze trzy z każdej ciepła zakwalifikować do końcowego C
Półfinały C / D 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Lina Šaltytė | Litwa | 7: 55,57 | FC |
2 | Anna Malwina Svennung | Szwecja | 8: 00,41 | FC |
3 | Kim Ye-ji | Korea Południowa | 8: 12,58 | FC |
4 | Chierika Ukogu | Nigeria | 8: 18,55 | FD |
5 | Amina Rouba | Algieria | 8: 22,34 | FD |
6 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 8: 22,45 | FD |
Półfinały C / D 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sanita Pušpure | Irlandia | 7: 53,48 | FC |
2 | Michelle Pearson | Bermudy | 8: 05,78 | FC |
3 | Lucia Palermo | Argentyna | 8: 15,42 | FC |
4 | Felice Chow | Trynidad i Tobago | 8: 20,07 | FD |
5 | Gabriela Mosqueira | Paragwaj | 8: 22,84 | FD |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 39,50 | FD |
Półfinały E / F
Pierwsze trzy zakwalifikować do końcowego E, resztę do końcowego F.
Półfinały E / F 1
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Huang Yi-ting | Chinese Taipei | 8: 38,21 | FE |
2 | Mahsa Javar | Iran | 8: 45.54 | FE |
3 | Phuttharaksa Neegree | Tajlandia | 8: 51,99 | FE |
4 | Camila Valle | Peru | 9: 11,91 | FF |
Półfinały E / F 2
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Swietłana Germanovich | Kazachstan | 8: 29,81 | FE |
2 | Dewi Yuliawati | Indonezja | 8: 39,95 | FE |
3 | Emily Morley | Bahamas | 8: 46,09 | FE |
4 | Claire Akossiwa | Iść | 9: 25,60 | FF |
Egzaminy końcowe
ostateczna F
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Camila Valle | Peru | 9: 18,24 | |
2 | Claire Akossiwa | Iść | 9: 54.54 |
końcowe E
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Huang Yi-ting | Chinese Taipei | 8: 34.53 | |
2 | Swietłana Germanovich | Kazachstan | 8: 38,25 | |
3 | Phuttharaksa Neegree | Tajlandia | 8: 41,34 | |
4 | Mahsa Javar | Iran | 8: 43.34 | |
5 | Dewi Yuliawati | Indonezja | 8: 44.54 | |
6 | Emily Morley | Bahamas | 8: 56.36 |
D końcowy
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Gabriela Mosqueira | Paragwaj | 7: 44,62 | |
2 | Chierika Ukogu | Nigeria | 7: 44,76 | |
3 | Amina Rouba | Algieria | 7: 46,55 | |
4 | Felice Chow | Trynidad i Tobago | 7: 50,23 | |
5 | Saiyidah Aisyah | Singapur | 7: 55,73 | |
6 | Nadia Negm | Egipt | 8: 09,47 |
ostateczna C
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sanita Pušpure | Irlandia | 7: 27,60 | |
2 | Lina Šaltytė | Litwa | 7: 30,38 | |
3 | Anna Malwina Svennung | Szwecja | 7: 32,54 | |
4 | Michelle Pearson | Bermudy | 7: 34,41 | |
5 | Lucia Palermo | Argentyna | 7: 50,59 | |
6 | Kim Ye-ji | Korea Południowa | 7: 52,68 |
Finał B
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Miroslava Knapková | Republika Czeska | 7: 22,86 | |
2 | Ekaterina Karsten | Białoruś | 7: 25,03 | |
3 | Fie Udby Erichsen | Dania | 7: 25,13 | |
4 | Carling Zeemana | Kanada | 7: 28,62 | |
5 | Micheen Thornycroft | Zimbabwe | 7: 30,57 | |
6 | Kenia Lechuga | Meksyk | 7: 40,39 |
finał A
Ranga | Wioślarz | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Kim Brennan | Australia | 7: 21,54 | ||
Genevra Kamień | Stany Zjednoczone | 7: 22,92 | ||
Duan Jingli | Chiny | 7: 24,13 | ||
4 | Emma Twigg | Nowa Zelandia | 7: 24,48 | |
5 | Jeannine Gmelin | Szwajcaria | 7: 29,69 | |
6 | Magdalena Lobnig | Austria | 7: 34,86 |