Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – Dwójka podwójna wagi lekkiej, mężczyźni – Rowing at the 2020 Summer Olympics – Men's lightweight double sculls
Dwójka podwójna lekka męska na Igrzyskach XXXII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Droga wodna lasu morskiego | ||||||||||||
Daktyle | 24-29 lipca 2021 | ||||||||||||
Zawodnicy | 36 z 18 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:06.43 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | kobiety |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Męski lekki Dwójki podwójne wydarzenie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 odbył się w dniach 24 do 29 lipca 2021 roku na Morzu Leśnej Drogi Wodnej . Wystartowało 36 wioślarzy z 18 krajów.
Harmonogram
Konkurs trwał sześć dni.
Wszystkie czasy to czas standardowy japoński ( UTC+9 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
Sobota, 24 lipca 2021 | 10:50 | Podgrzewa |
niedziela, 25 lipca 2021 | 10:00 | Repasaż |
Środa, 28 lipca 2021 | 11:10 | Półfinały A/B * |
czwartek, 29 lipca 2021 | 8:50 | Finał B * |
czwartek, 29 lipca 2021 | 9:50 | Finał A |
czwartek, 29 lipca 2021 | 11:20 | Finał C * |
* Wydarzenie zostało przełożone.
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze dwa z każdego biegu zakwalifikowały się do półfinału, a reszta trafiła na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Niemcy | 6:21,71 | Q |
2 | 1 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
Włochy | 6:24.25 | Q |
3 | 2 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portugalia | 6:44.09 | r |
4 | 4 |
Szachboz Chołmurzajew Sobirjon Safarolijew |
Uzbekistan | 6:44,98 | r |
5 | 6 |
César Amaris José Guipe |
Wenezuela | 6:46.11 | r |
6 | 5 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tajlandia | 7:07.05 | r |
Ciepło 2
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
Irlandia | 6:23,74 | Q |
2 | 1 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Republika Czeska | 6:28.10 | Q |
3 | 2 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polska | 6:31,85 | r |
4 | 3 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukraina | 6:36.05 | r |
5 | 6 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Indie | 6:40,33 | r |
6 | 5 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Urugwaj | 6:42,85 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | 6:25,74 | Q |
2 | 6 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belgia | 6:26,51 | Q |
3 | 1 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:27,54 | r |
4 | 3 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
Hiszpania | 6:38,72 | r |
5 | 4 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Chile | 6:53.15 | r |
6 | 5 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Algieria | 6:57,32 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy załogi w repasażu zakwalifikowały się do półfinałów, pozostałe załogi do Finału C.
Repasaż ciepła 1
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukraina | 6:36,28 | Q |
2 | 3 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:36,79 | Q |
3 | 1 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Urugwaj | 6:36,87 | Q |
4 | 4 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portugalia | 6:36,95 | FC |
5 | 5 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Chile | 6:48,22 | FC |
6 | 6 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tajlandia | 7:20,50 | FC |
Repasaż ciepła 2
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polska | 6:43.44 | Q |
2 | 4 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
Hiszpania | 6:45,71 | Q |
3 | 5 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Indie | 6:51.36 | Q |
4 | 2 |
Szachboz Chołmurzajew Sobirjon Safarolijew |
Uzbekistan | 6:56,22 | FC |
5 | 1 |
César Amaris José Guipe |
Wenezuela | 7:01.46 | FC |
6 | 6 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Algieria | 7:12.08 | FC |
Półfinały
Półfinał A/B 1
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Niemcy | 6:07,33 | FA |
2 | 1 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Urugwaj | 6:11:48 | FA |
3 | 5 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Republika Czeska | 6:11,88 | FA |
4 | 2 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polska | 6:12.79 | pełne wyżywienie |
5 | 6 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:18.29 | pełne wyżywienie |
6 | 3 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | 12:16,25 | pełne wyżywienie |
Półfinał A/B 2
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
Irlandia | 6:05,33 | FA , WB , OB |
2 | 4 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
Włochy | 6:07.70 | FA |
3 | 2 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belgia | 6:13.07 | FA |
4 | 5 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukraina | 6:14.57 | pełne wyżywienie |
5 | 1 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
Hiszpania | 6:15.49 | pełne wyżywienie |
6 | 6 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Indie | 6:24.41 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
Finał C
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
13 | 3 |
Pedro Fraga Afonso Costa |
Portugalia | 6:24.44 | |
14 | 5 |
César Abaroa Eber Sanhueza |
Chile | 6:31.97 | |
15 | 2 |
César Amaris José Guipe |
Wenezuela | 6:36,37 | |
16 | 4 |
Szachboz Chołmurzajew Sobirjon Safarolijew |
Uzbekistan | 6:40,25 | |
17 | 6 |
Kamel Ait Daoud Sid Ali Boudina |
Algieria | 6:41,62 | |
18 | 1 |
Siwakorn Wongpin Nawamin Deenoi |
Tajlandia | 6:56.13 |
Finał B
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
7 | 2 |
Caetano Horta Manel Balastegui |
Hiszpania | 6:15.45 | |
8 | 4 |
Jerzy Kowalski Artur Mikołajczewski |
Polska | 6:16.01 | |
9 | 3 |
Ihor Khmara Stanislav Kovalov |
Ukraina | 6:16.92 | |
10 | 5 |
Patrick Keane Maxwell Lattimer |
Kanada | 6:17,60 | |
11 | 1 |
Arjun Lal Arvind Singh |
Indie | 6:29,66 | |
12 | 6 |
Kristoffer Brun są Strandli |
Norwegia | DNS |
Finał A
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
3 |
Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
Irlandia | 6:06.43 | ||
4 |
Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
Niemcy | 6:07.29 | ||
2 |
Stefano Oppo Pietro Ruta |
Włochy | 6:14.30 | ||
4 | 1 |
Jiří Šimánek Miroslav Vraštil Jr. |
Republika Czeska | 6:16,42 | |
5 | 6 |
Niels van Zandweghe Tim Brys |
Belgia | 6:18.10 | |
6 | 5 |
Bruno Cetraro Felipe Klüver |
Urugwaj | 6:24.21 |