Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 — para bez sternika kobiet — Rowing at the 2020 Summer Olympics – Women's coxless pair
Para bez sternika dla kobiet na Igrzyskach XXXII Olimpiady
| |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Droga wodna lasu morskiego | ||||||||||||
Daktyle | 24-29 lipca 2021 | ||||||||||||
Zawodnicy | 26 z 13 krajów | ||||||||||||
Zwycięski czas | 6:50.19 | ||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||
| |||||||||||||
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 | ||
---|---|---|
Kwalifikacja | ||
Pojedyncze czaszki | mężczyźni | kobiety |
Para bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki | mężczyźni | kobiety |
Podwójne czaszki Lwt | mężczyźni | kobiety |
Bez sternika cztery | mężczyźni | kobiety |
Czteroosobowe czaszki | mężczyźni | kobiety |
Osiem | mężczyźni | kobiety |
Zawody par bez sternika na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 odbyły się w dniach 24–29 lipca 2021 r. na szlaku wodnym Sea Forest . Wystartowało 26 wioślarzy z 13 krajów.
Harmonogram
Konkurs trwał sześć dni.
Wszystkie czasy to japoński czas standardowy ( UTC+9 )
Data | Czas | Okrągły |
---|---|---|
Sobota, 24 lipca 2021 | 9:20 | Podgrzewa |
niedziela, 25 lipca 2021 | 9:50 | Repasaż |
Środa, 28 lipca 2021 | 12:20 | Półfinały A/B * |
czwartek, 29 lipca 2021 | 8:40 | Finał B * |
czwartek, 29 lipca 2021 | 9:30 | Finał A |
* Wydarzenie zostało przełożone.
Wyniki
Podgrzewa
Pierwsze trzy z każdego biegu zakwalifikowały się do półfinału, a reszta trafiła na repasaże.
Ogrz. 1
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Caileigh Filmer Hillary Janssens |
Kanada | 7:18,34 | Q |
2 | 2 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Rumunia | 7:20,36 | Q |
3 | 3 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Włochy | 7:22,79 | Q |
4 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisse |
Stany Zjednoczone | 7:26,95 | r |
5 | 5 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Grecja | 7:33,94 | r |
Ciepło 2
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 7:21,75 | Q |
2 | 1 |
Wasylisa Stiepanowa Elena Oriabińska |
ROC | 7:23,39 | Q |
3 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Wielka Brytania | 7:23.98 | Q |
4 | 4 |
Huang Kaifeng Liu Jinchao |
Chiny | 7:45,55 | r |
Podgrzewanie 3
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
Nowa Zelandia | 7:19.08 | Q |
2 | 3 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Dania | 7:22.86 | Q |
3 | 1 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Hiszpania | 7:23.14 | Q |
4 | 4 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irlandia | 7:24,71 | r |
Repasaż
Pierwsze trzy pary w repasażach zakwalifikowały się do półfinału, natomiast czwarta para została wyeliminowana.
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Grecja | 7:28,00 | Q |
2 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisse |
Stany Zjednoczone | 7:29.87 | Q |
3 | 2 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irlandia | 7:31,99 | Q |
4 | 3 |
Huang Kaifeng Liu Jinchao |
Chiny | 7:45.17 |
Półfinały
Półfinał A/B 1
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Grecja | 6:48,70 WB | FA |
2 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Wielka Brytania | 6:49.39 | FA |
3 | 3 |
Caileigh Filmer Hillary Janssens |
Kanada | 6:49.46 | FA |
4 | 4 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 6:49.82 | pełne wyżywienie |
5 | 1 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irlandia | 7:06.07 | pełne wyżywienie |
6 | 5 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Dania | 7:08.44 | pełne wyżywienie |
Półfinał A/B 2
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
Nowa Zelandia | 6:47.41 WB | FA, |
2 | 5 |
Wasylisa Stiepanowa Elena Oriabińska |
ROC | 6:50,24 | FA |
3 | 6 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Hiszpania | 6:50,63 | FA |
4 | 3 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Rumunia | 6:58,55 | pełne wyżywienie |
5 | 1 |
Megan Kalmoe Tracy Eisse |
Stany Zjednoczone | 7:02,52 | pełne wyżywienie |
6 | 2 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Włochy | 7:04,52 | pełne wyżywienie |
Egzaminy końcowe
Finał B
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
7 | 3 |
Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
Australia | 6:56.46 | |
8 | 6 |
Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen |
Dania | 6:59.48 | |
9 | 4 |
Adriana Ailincăi Iuliana Buhuș |
Rumunia | 7:01.02 | |
10 | 2 |
Megan Kalmoe Tracy Eisse |
Stany Zjednoczone | 7:02.16 | |
11 | 5 |
Aileen Crowley Monika Dukarska |
Irlandia | 7:02.22 | |
12 | 1 |
Kiri Tontodonati Aisha Rocek |
Włochy | 7:04.46 |
Finał A
Ranga | uliczka | Wioślarz | Naród | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
4 |
Grace Prendergast Kerri Gowler |
Nowa Zelandia | 6:50.19 | ||
5 |
Wasylisa Stiepanowa Elena Oriabińska |
ROC | 6:51.45 | ||
1 |
Caileigh Filmer Hillary Janssens |
Kanada | 6:52.10 | ||
4 | 2 |
Helen Glover Polly Swann |
Wielka Brytania | 6:54.96 | |
5 | 3 |
Maria Kyridou Christina Bourmpou |
Grecja | 6:57.11 | |
6 | 6 |
Aina Cid Virginia Díaz Rivas |
Hiszpania | 7:00.05 |