Takamatsunomiya Kinen - Takamatsunomiya Kinen
Wyścig klasy 1 | |
Lokalizacja | Tor wyścigowy Chukyo |
---|---|
Typ wyścigu | Rasowy |
Stronie internetowej | japanracing |
Informacje o wyścigu | |
Dystans | 1200 metrów (około 6 stadiów) |
Powierzchnia | Darń |
Tor | Leworęczny |
Kwalifikacja | 4 lata i więcej, Koń pełnej krwi angielskiej |
Waga | 4 lata i powyżej 57 kg |
Portmonetka |
¥ 281,800.000 (stan na 2020 r.) 1.: ¥ 130 000 000 |
Bonusy | zobacz Global Sprint Challenge |
Takamatsunomiya Kinen (高松宮記念) to klasa 1 płaska wyścigów konnych w Japonii przez cztery-letnich i powyżej czystej krwi . Jest prowadzony na dystansie 1200 metrów (około 6 stadiów) na torze wyścigowym Chukyo pod koniec marca.
Prekursorem tego wyścigu był Chukyo Daishoten (中京大賞典) . Zaczęło się od Takamatsunomiya Hai (高松宮杯), kiedy puchar zwycięstwa został zaprojektowany przez księcia Takamatsu w 1971 roku, a po wprowadzeniu klasyfikacji wyścigów w Japonii w 1984 roku otrzymał status Krajowego Stopnia 2. Był prowadzony na dystansie 2000 metrów. Został on skrócony do 1200 metrów i podniesiony do krajowego stopnia 1 w 1996 r., a do obecnego poziomu w 2006 r. Konie trenowane poza Japonią mogą startować w wyścigu od 2001 r. Został przemianowany na Takamatsunomiya Kinen w 1998 r., ponieważ rodzina Książę Takamatsu przestał projektować puchar zwycięstwa.
Od 2011 r. Takamatsunomiya Kinen przejął Centaur Stakes jako japońska część Global Sprint Challenge Series, jest to druga część serii poprzedzona Lightning Stakes, a od 2012 r. Dubai Golden Shaheen
Jest to również jedyny wyścig JRA Grade 1 nie rozgrywany na jednym z 4 głównych torów wyścigowych: ( Hanshin , Kyoto , Nakayama , Tokyo ).
Zwycięzcy od 1996 roku
Rok |
Zwycięzca |
Wiek |
Oszukać |
Trener |
Właściciel |
Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
1996 | Park kwiatowy | 4 | Seiki Tabara | Shouichi Matsumoto | Katsumi Yoshida | 1:07,4 |
1997 | Król Shinko | 6 | Yukio Okabe | Kazuo Fujisawa | Osamu Yasuda | 1:08,0 |
1998 | Las Shinko | 5 | Hirofumi Shii | Hironori Kurita | Osamu Yasuda | 1:09,1 |
1999 | Masa Lucky | 6 | Shinji Fujita | Yutaka Masumoto | Masataka Marui | 1:08,0 |
2000 | Król Halo | 5 | Yoshitomi Shibata | Masahiro Sakaguchi | Yoshio Asagawa | 1:08,6 |
2001 | Gwiazda Kłusu | 5 | Masayoshi Ebina | Eiji Nakano | Minoru Takano | 1:08,4 |
2002 | Shounan Kamp | 4 | Shinji Fujita | Hiroyoshi Okubo | Tetsuo Kunimoto | 1:08,4 |
2003 | Uwierzyć | 5 | Katsumi Ando | Shigeki Matsumoto | Koji Maeda | 1:08,1 |
2004 | Sunnung Dale | 5 | Yuuichi Fukunaga | Tsutomu Setoguchi | Shigeki Goto | 1:07,9 |
2005 | Podziwiaj Maksa | 6 | Yutaka Take | Mitsuru Hashida | Toshikazu Kondou | 1:08,4 |
2006 | Oreha Matteruze | 6 | Yoshitomi Shibata | Hidetaka Otonashi | Yuuichi Odagiri | 1:08,0 |
2007 | Suzuka Feniks | 5 | Yutaka Take | Mitsuru Hashida | Keiji Nagai | 1:08,9 |
2008 | Drobne Ziarno | 5 | Hideaki Miyuki | Hiroyuki Nagahama | Koń wyścigowy Shadai | 1:08,9 |
2009 | Laur Guerreiro | 5 | Shinji Fujita | Mitsugu Kon | Wyścigi laurowe | 1:08,0 |
2010 | Kinszasa no Kiseki | 7 | Hirofumi Shii | Noriyuki Hori | Kazumi Yoshida | 1:08,6 |
2011 | Kinszasa no Kiseki* | 8 | Umberto Rispoli | Noriyuki Hori | Kazumi Yoshida | 1:07,9 |
2012 | Curren Chan | 5 | Kenichi Ikezoe | Takayuki Yasuda | Takashi Suzuki | 1:10.3 |
2013 | Lord Kanaloa | 5 | Yasunari Iwata | Takayuki Yasuda | Klub Lorda Koni | 1:08,1 |
2014 | Copano Richard | 4 | Mirco Demuro | Toru Miya | Sachiaki Kobayashi | 1:12.2 |
2015 | Prędkość lotu | 7 | Zac Purton | P O'Sullivan | Daniel Yeung Ngai | 1:08,5 |
2016 | Wielki Artur | 5 | Yuichi Fukanaga | Kenichi Fujioka | Akira Nakatsuji | 1:06,7 |
2017 | Seiun Kosei | 4 | Hideaki Miyuki | Hiroyuki Uehara | Shigeyuki Nishiyama | 1:08,7 |
2018 | Dobra igła | 5 | Yuga Kawada | Yoshitada Takahashi | Godolfin | 1:08,5 |
2019 | Pan Melody | 4 | Yuichi Fukunaga | Hideaki Fujiwara | Green Fields Sp. | 1:07,3 |
2020 | Mozu Superflare | 5 | Fuma Matsuwaka | Hidetaka Otonashi | Capital System Sp. z o.o. | 1:08,7 |
2021 | Danon Smash | 6 | Yuga Kawada | Takayuki Yasuda | Danox Sp. | 1:09,2 |
Wcześniejsi zwycięzcy
- 1971: Shunsakuo
- 1972: Josetsu
- 1973: Zabrany ptak
- 1974: Haiseiko
- 1975: Itto
- 1976: Fujino Partia
- 1977: Tosho Boy
- 1978: Yamanin Goro
- 1979: Nehai Jet
- 1980: Lindo Pleben
- 1981: Top Lady Hagino
- 1982: Kazushige
- 1983: Hagino Kamui O
- 1984: Kyoei Rzadki
- 1985: Mejiro Mont Cenis
- 1986: Piłka do rugby
- 1987: Ziemia Hiryu
- 1988: Oguri Cap
- 1989: Mejiro Ardan
- 1990: Bambusowa pamięć
- 1991: Daitaku Helios
- 1992: Pan Hiszpania
- 1993: Chłopiec z Longchamp
- 1994: Ładna natura
- 1995: Matikanetannhauser