Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Dystryktu Pensylwanii - United States District Court for the Eastern District of Pennsylvania
Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Dystryktu Pensylwanii | |
---|---|
(ED Pa.) | |
Lokalizacja |
James A. Byrne Gmach sądu USA
( Filadelfia )
Więcej lokalizacji
|
Apeluje do | Trzeci obwód |
Przyjęty | 20 kwietnia 1818 r. |
Sędziowie | 22 |
Sędzia Główny | Juan Ramon Sanchez |
Funkcjonariusze sądu | |
Prokurator USA | Jennifer Arbittier Williams (Aktorstwo) |
Marszałek USA | Eric S. Gartner |
www |
Court Stany Zjednoczone Rejonowy dla Eastern District of Pennsylvania (w przypadku cytatów , ED Pa. ) Jest jednym z pierwotnych 13 federalnych okręgów sądowych utworzonych przez ustawy Sądownictwa z 1789 r . Pierwotnie zasiadał w Independence Hall w Filadelfii jako Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Pensylwanii , a obecnie mieści się w budynku sądu Jamesa Byrne'a przy 601 Market Street w Filadelfii. Sądy federalne Okręgu Wschodniego znajdują się w Filadelfii , Lancaster , Allentown , Reading i Easton .
Jurysdykcja Trybunału obejmuje Philadelphia , a także Berks , Bucks , Chester , Delaware , Lancaster , Lehigh , Montgomery i powiatów Northampton . Okręg jest częścią Trzeciego Okręgu i odwołania są kierowane do tego Okręgu (z wyjątkiem roszczeń patentowych i roszczeń przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych na mocy Ustawy Tuckera , od których wnosi się apelację do Okręgu Federalnego ).
Obecnym sędzią naczelnym Sądu Okręgowego Wschodniej Pensylwanii jest sędzia Juan Ramon Sánchez .
Mieszkańcy okręgu są reprezentowani przez amerykańskiego prokuratora okręgu wschodniego Pensylwanii, obecnie Jennifer Arbittier Williams (jako pełniącą obowiązki prokuratora amerykańskiego).
Historia
Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Pensylwanii był jednym z pierwszych 13 sądów ustalonych przez ustawy Sądownictwa 1789 , 1 Stat. 73 , 24 września 1789 r. Został on podzielony 20 kwietnia 1818 r. przez 3 Stat. 462 , do wschodniego i zachodniego okręgu, z siedzibą odpowiednio w Filadelfii i Pittsburghu . Część tych okręgów została następnie podzielona na Okręg Środkowy w dniu 2 marca 1901 r. przez 31 Stat. 880 . W momencie jego początkowego podziału, przewodniczący Richard Peters Jr. został przeniesiony tylko do Okręgu Wschodniego.
Obecni sędziowie
Od 15 września 2021 r.:
# | Tytuł | Sędzia | Stacja obowiązkiem | Urodzić się | Okres świadczenia usługi | Mianowany przez | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aktywny | Szef | Senior | ||||||
87 | Sędzia Główny | Juan Ramon Sanchez | Filadelfia | 1955 | 2004-obecnie | 2018–obecnie | — | GW Bush |
80 | Sędzia okręgowy | Cynthia M. Rufe | Filadelfia | 1948 | 2002-obecnie | — | — | GW Bush |
84 | Sędzia okręgowy | Gene EK Pratter | Filadelfia | 1949 | 2004-obecnie | — | — | GW Bush |
86 | Sędzia okręgowy | Paul S. Diamond | Filadelfia | 1953 | 2004-obecnie | — | — | GW Bush |
91 | Sędzia okręgowy | Mitchell S. Goldberg | Filadelfia | 1959 | 2008-obecnie | — | — | GW Bush |
92 | Sędzia okręgowy | Nitza I. Quinones Alejandro | Filadelfia | 1951 | 2013-obecnie | — | — | Obama |
94 | Sędzia okręgowy | Jeffrey L. Schmehl |
Czytanie Filadelfii |
1955 | 2013-obecnie | — | — | Obama |
95 | Sędzia okręgowy | Gerald Austin McHugh Jr. | Filadelfia | 1954 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
96 | Sędzia okręgowy | Edwarda G. Smitha |
Easton Filadelfia |
1961 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
97 | Sędzia okręgowy | Wendy Beetlestone | Filadelfia | 1961 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
98 | Sędzia okręgowy | Mark A. Kearney | Filadelfia | 1962 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
99 | Sędzia okręgowy | Jerry'ego Papperta | Filadelfia | 1963 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
100 | Sędzia okręgowy | Joseph F. Leeson Jr. |
Allentown Filadelfia |
1955 | 2014–obecnie | — | — | Obama |
101 | Sędzia okręgowy | Czad F. Kenney | Filadelfia | 1955 | 2018–obecnie | — | — | atut |
102 | Sędzia okręgowy | Joshua Wolson | Filadelfia | 1974 | 2019–obecnie | — | — | atut |
103 | Sędzia okręgowy | John Milton Younge | Filadelfia | 1955 | 2019–obecnie | — | — | atut |
104 | Sędzia okręgowy | Karen S. Marston | Filadelfia | 1968 | 2019–obecnie | — | — | atut |
105 | Sędzia okręgowy | John M. Gallagher | Allentown | 1966 | 2019–obecnie | — | — | atut |
106 | Sędzia okręgowy | pusty | — | — | — | — | — | — |
107 | Sędzia okręgowy | pusty | — | — | — | — | — | — |
108 | Sędzia okręgowy | pusty | — | — | — | — | — | — |
109 | Sędzia okręgowy | pusty | — | — | — | — | — | — |
58 | Starszy Sędzia | Robert F. Kelly | nieaktywny | 1935 | 1987-2001 | — | 2001-obecnie | Reagana |
62 | Starszy Sędzia | Jan E. DuBois | nieaktywny | 1931 | 1988–2002 | — | 2002-obecnie | Reagana |
65 | Starszy Sędzia | Ronald L. Buckwalter | nieaktywny | 1936 | 1990-2003 | — | 2003-obecnie | GHW Bush |
66 | Starszy Sędzia | Harvey Bartle III | Filadelfia | 1941 | 1991-2011 | 2006-2011 | 2011-obecnie | GHW Bush |
68 | Starszy Sędzia | William H. Yohn Jr. | nieaktywny | 1935 | 1991-2003 | — | 2003-obecnie | GHW Bush |
69 | Starszy Sędzia | John R. Padova | Filadelfia | 1935 | 1992-2008 | — | 2008-obecnie | GHW Bush |
71 | Starszy Sędzia | Eduardo C. Robreno | Filadelfia | 1945 | 1992–2013 | — | 2013-obecnie | GHW Bush |
72 | Starszy Sędzia | Anita B. Brodyś | Filadelfia | 1935 | 1992-2009 | — | 2009-obecnie | GHW Bush |
75 | Starszy Sędzia | Mary A. McLaughlin | nieaktywny | 1946 | 2000–2013 | — | 2013-obecnie | Clinton |
76 | Starszy Sędzia | Petrese B. Tucker | Filadelfia | 1951 | 2000-2021 | 2013–2017 | 2021–obecnie | Clinton |
77 | Starszy Sędzia | Berle M. Schiller | Filadelfia | 1944 | 2000-2012 | — | 2012-obecnie | Clinton |
78 | Starszy Sędzia | Richard Barclay Surrick | Filadelfia | 1937 | 2000-2011 | — | 2011-obecnie | Clinton |
79 | Starszy Sędzia | Legrome D. Davis | nieaktywny | 1952 | 2002–2017 | — | 2017–obecnie | GW Bush |
81 | Starszy Sędzia | Michael M. Baylson | Filadelfia | 1939 | 2002–2012 | — | 2012-obecnie | GW Bush |
82 | Starszy Sędzia | Timothy J. Savage | Filadelfia | 1946 | 2002-2021 | — | 2021–obecnie | GW Bush |
89 | Starszy Sędzia | Joel Harvey Słomski | Filadelfia | 1946 | 2008–2018 | — | 2018–obecnie | GW Bush |
90 | Starszy Sędzia | C. Darnell Jones II | Filadelfia | 1949 | 2008-2021 | — | 2021–obecnie | GW Bush |
Wakaty i oczekujące nominacje
Siedzenie | Stanowisko dyżurne wcześniejszego sędziego | Miejsce ostatnio zajmowane przez | Powód wakatu | Data wakatu | Nominat | Data nominacji |
---|---|---|---|---|---|---|
15 | Filadelfia | Lawrence F. Stengel | Emerytura | 31 sierpnia 2018 | – | – |
1 | Timothy J. Savage | Status seniora | 1 marca 2021 | – | – | |
17 | C. Darnell Jones II | 15 marca 2021 | – | – | ||
18 | Petrese B. Tucker | 1 czerwca 2021 | – | – |
Byli sędziowie
# | Sędzia | Stan | Urodzony-zmarły | Aktywna usługa | Sędzia Główny | Status seniora | Mianowany przez | Powód wypowiedzenia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Richard Peters | ROCZNIE | 1744-1828 | 1818-1828 | — | — | Waszyngton | śmierć |
2 | Joseph Hopkinson | ROCZNIE | 1770-1842 | 1828-1842 | — | — | JQ Adams | śmierć |
3 | Archibald Randall | ROCZNIE | 1797-1846 | 1842-1846 | — | — | Tyler | śmierć |
4 | John K. Kane | ROCZNIE | 1795-1858 | 1846-1858 | — | — | Polk | śmierć |
5 | John Cadwalader | ROCZNIE | 1805-1879 | 1858-1879 | — | — | Buchanan | śmierć |
6 | William Butler | ROCZNIE | 1822-1909 | 1879-1899 | — | — | Hayes | emerytura |
7 | John Bayard McPherson | ROCZNIE | 1846-1919 | 1899-1912 | — | — | McKinley | wzniesienie do 3d Cir. |
8 | James Buchanan Holland | ROCZNIE | 1857-1914 | 1904-1914 | — | — | T. Roosevelta | śmierć |
9 | Joseph Whitaker Thompson | ROCZNIE | 1861-1946 | 1912-1931 | — | — | Taft | wzniesienie do 3d Cir. |
10 | Oliver Booth Dickinson | ROCZNIE | 1857-1939 | 1914-1939 | — | — | Wilsona | śmierć |
11 | Charles Louis McKeehan | ROCZNIE | 1876-1925 | 1923-1925 | — | — | Harding | śmierć |
12 | William Huntington Kirkpatrick | ROCZNIE | 1885-1970 | 1927-1958 | 1948-1958 | 1958-1970 | Coolidge | śmierć |
13 | George Austin Walijski | ROCZNIE | 1878-1970 | 1932-1957 | — | 1957-1970 | Odkurzacz | śmierć |
14 | Albert Branson Maris | ROCZNIE | 1893-1989 | 1936-1938 | — | — | F. Roosevelt | wzniesienie do 3d Cir. |
15 | Harry Ellis Kalodner | ROCZNIE | 1896-1977 | 1938-1946 | — | — | F. Roosevelt | wzniesienie do 3d Cir. |
16 | Facet K. Bard | ROCZNIE | 1895-1953 | 1939–1952 | — | — | F. Roosevelt | rezygnacja |
17 | James Cullen Ganey | ROCZNIE | 1899-1972 | 1940-1961 | 1958-1961 | — | F. Roosevelt | wzniesienie do 3d Cir. |
18 | Frederick Voris Follmer | ROCZNIE | 1885-1971 | 1946-1955 | — | — | Truman | siedzisko zniesione |
19 | James P. McGranery | ROCZNIE | 1895-1962 | 1946-1952 | — | — | Truman | rezygnacja |
20 | Thomas James Clary | ROCZNIE | 1899-1977 | 1949-1969 | 1961-1969 | 1969-1977 | Truman | śmierć |
21 | Allan Kuhn Grim | ROCZNIE | 1904-1965 | 1949-1961 | — | 1961-1965 | Truman | śmierć |
22 | John W. Lord Jr. | ROCZNIE | 1901-1972 | 1954-1971 | 1969-1971 | 1971-1972 | Eisenhower | śmierć |
23 | Francis Lund van Dusen | ROCZNIE | 1912-1993 | 1955-1967 | — | — | Eisenhower | wzniesienie do 3d Cir. |
24 | Charles William Kraft Jr. | ROCZNIE | 1903–2002 | 1955-1970 | — | 1970-2002 | Eisenhower | śmierć |
25 | Thomas C. Egan | ROCZNIE | 1894-1961 | 1957-1961 | — | — | Eisenhower | śmierć |
26 | Harold Kenneth Wood | ROCZNIE | 1906-1972 | 1959-1971 | — | 1971-1972 | Eisenhower | śmierć |
27 | Józef Szymon Pan III | ROCZNIE | 1912-1991 | 1961-1982 | 1971-1982 | 1982-1991 | Kennedy | śmierć |
28 | Abraham Lincoln Freedman | ROCZNIE | 1904-1971 | 1961-1964 | — | — | Kennedy | wzniesienie do 3d Cir. |
29 | Alfred Leopold Luongo | ROCZNIE | 1920-1986 | 1961-1986 | 1982-1986 | — | Kennedy | śmierć |
30 | Ralph C. Ciało | ROCZNIE | 1903-1973 | 1962-1972 | — | 1972-1973 | Kennedy | śmierć |
31 | A. Leon Higginbotham Jr. | ROCZNIE | 1928-1998 | 1964-1977 | — | — | L. Johnson | wzniesienie do 3d Cir. |
32 | John Morgan Davis | ROCZNIE | 1906-1984 | 1964-1974 | — | 1974-1984 | L. Johnson | śmierć |
33 | John P. Fullam | ROCZNIE | 1921–2018 | 1966-1990 | 1986-1990 | 1990–2018 | L. Johnson | śmierć |
34 | Charles R. Weiner | ROCZNIE | 1922-2005 | 1967-1988 | — | 1988-2005 | L. Johnson | śmierć |
35 | Thomas Ambrose Masterson | ROCZNIE | 1927-2000 | 1967-1973 | — | — | L. Johnson | rezygnacja |
36 | Emanuel Mac Troutman | ROCZNIE | 1915-2004 | 1967-1982 | — | 1982-2004 | L. Johnson | śmierć |
37 | Jan Berno Hannum | ROCZNIE | 1915-2007 | 1969-1984 | — | 1984-2007 | Nixon | śmierć |
38 | Edward Roy Becker | ROCZNIE | 1933-2006 | 1970-1982 | — | — | Nixon | wzniesienie do 3d Cir. |
39 | John William Ditter Jr. | ROCZNIE | 1921–2019 | 1970-1986 | — | 1986-2019 | Nixon | śmierć |
40 | Daniel Henry Huyett III | ROCZNIE | 1921-1998 | 1970-1988 | — | 1988-1998 | Nixon | śmierć |
41 | Donald West VanArtsdalen | ROCZNIE | 1919–2019 | 1970-1985 | — | 1985–2019 | Nixon | śmierć |
42 | James Henry Gorbey | ROCZNIE | 1920-1977 | 1970-1977 | — | — | Nixon | śmierć |
43 | Raymond J. Broderick | ROCZNIE | 1914-2000 | 1971-1984 | — | 1984–2000 | Nixon | śmierć |
44 | Clarence Charles Nowicjusz | ROCZNIE | 1923-2005 | 1971-1988 | — | 1988-2005 | Nixon | śmierć |
45 | Clifford Scott Zielony | ROCZNIE | 1923-2007 | 1971-1988 | — | 1988–2007 | Nixon | śmierć |
46 | Ludwik Karol Bechtle | ROCZNIE | 1927-obecnie | 1972-1993 | 1990-1993 | 1993-2001 | Nixon | emerytura |
47 | Herbert Allan Fogel | ROCZNIE | 1929-2002 | 1973-1978 | — | — | Nixon | rezygnacja |
48 | Joseph Leo McGlynn Jr. | ROCZNIE | 1925–1999 | 1974-1990 | — | 1990-1999 | Nixon | śmierć |
49 | Edward N. Cahn | ROCZNIE | 1933-obecnie | 1974-1998 | 1993-1998 | — | Bród | emerytura |
50 | Louis H. Pollak | ROCZNIE | 1922–2012 | 1978-1991 | — | 1991-2012 | Furman | śmierć |
51 | Norma Levy Shapiro | ROCZNIE | 1928–2016 | 1978-1998 | — | 1998–2016 | Furman | śmierć |
52 | James T. Giles | ROCZNIE | 1943-obecnie | 1979-2008 | 1999-2005 | 2008-2008 | Furman | emerytura |
53 | Thomas Newman O'Neill Jr. | ROCZNIE | 1928–2018 | 1983-1996 | — | 1996–2018 | Reagana | śmierć |
54 | Marvin Katz | ROCZNIE | 1930-2010 | 1983-1997 | — | 1997-2010 | Reagana | śmierć |
55 | James McGirr Kelly | ROCZNIE | 1928-2005 | 1983-1996 | — | 1996-2005 | Reagana | śmierć |
56 | Antoniego Józefa Scirica | ROCZNIE | 1940-obecnie | 1984-1987 | — | — | Reagana | wzniesienie do 3d Cir. |
57 | Edmund V. Ludwig | ROCZNIE | 1928–2016 | 1985-1997 | — | 1997–2016 | Reagana | śmierć |
59 | Robert S. Gawthrop III | ROCZNIE | 1942–1999 | 1987-1999 | — | — | Reagana | śmierć |
60 | Franklin Van Antwerpen | ROCZNIE | 1941-2016 | 1987-2004 | — | — | Reagana | wzniesienie do 3d Cir. |
61 | Lowell A. Reed Jr. | ROCZNIE | 1930-2020 | 1988–1999 | — | 1999-2020 | Reagana | śmierć |
63 | Herbert J. Hutton | ROCZNIE | 1937-2007 | 1988–2003 | — | 2003-2007 | Reagana | śmierć |
64 | Jay Waldman | ROCZNIE | 1944–2003 | 1988–2003 | — | — | Reagana | śmierć |
67 | Stewart Dalzell | ROCZNIE | 1943–2019 | 1991–2013 | — | 2013-2016 | GHW Bush | emerytura |
70 | J. Curtis Joyner | ROCZNIE | 1948-obecnie | 1992–2013 | 2011–2013 | 2013-2021 | GHW Bush | emerytura |
73 | Midge Rendel | ROCZNIE | 1947-obecnie | 1994-1997 | — | — | Clinton | wzniesienie do 3d Cir. |
74 | Bruce William Kauffman | ROCZNIE | 1934-obecnie | 1997-2008 | — | 2008-2009 | Clinton | emerytura |
83 | James Knoll Gardner | ROCZNIE | 1940–2017 | 2002–2017 | — | 2017 | GW Bush | śmierć |
85 | Lawrence F. Stengel | ROCZNIE | 1952-obecnie | 2004–2018 | 2017–2018 | — | GW Bush | emerytura |
88 | Thomas M. Golden | ROCZNIE | 1947-2010 | 2006-2010 | — | — | GW Bush | śmierć |
93 | Luis Felipe Restrepo | ROCZNIE | 1959-obecnie | 2013-2016 | — | — | Obama | wzniesienie do 3d Cir. |
Sędziowie główni
Sędziowie naczelni mają obowiązki administracyjne w stosunku do swojego sądu rejonowego. W przeciwieństwie do Sądu Najwyższego, gdzie jeden sędzia jest specjalnie nominowany na szefa, urząd głównego sędziego rotuje wśród sędziów sądu rejonowego. Aby być szefem, sędzia musi pełnić czynną służbę w sądzie od co najmniej roku, mieć mniej niż 65 lat i nie pełnić wcześniej funkcji sędziego głównego. Wakat jest obsadzany przez sędziego z najwyższym stażem pracy w grupie sędziów kwalifikowanych. Sędzia główny służy przez okres siedmiu lat lub do ukończenia 70. roku życia, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ograniczenia wiekowe są uchylone, jeżeli żaden z członków sądu nie zostałby w innym przypadku zakwalifikowany na to stanowisko.
Kiedy urząd został utworzony w 1948 r., sędzia główny był sędzią o najdłuższym stażu, który nie przeszedł na emeryturę z powodu tego, co od 1958 r. znane jest jako starszy sędzia lub odmówił pełnienia funkcji sędziego głównego. Po 6 sierpnia 1959 sędziowie nie mogli zostać ani pozostać szefami po ukończeniu 70 lat. Obecne zasady obowiązują od 1 października 1982 roku.
Sukcesja miejsc
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lista adwokatów amerykańskich
- William Lewis (1789–1791)
- William Rawle (1791-1799)
- Jared Ingersoll (1800-1801)
- Aleksander Dallas (1801-1814)
- Charles Jared Ingersoll (1815-1829)
- George M. Dallas (1829-1831)
- Henry D. Gilpin (1831-1837)
- John M. Read (1837-1841)
- William M. Meredith (1841-1842)
- Henry M. Watts (1842-1845)
- Thomas M. Pettit (1845-1849)
- John W. Ashmead (1849-1854)
- James C. Van Dyke (1854-1857)
- George M. Wharton (1857-1860)
- George A. Coffey (1861-1864)
- Karol Gilpin (1864-1868)
- John P. O'Neil (1868-1869)
- Aubrey H. Smith (1869-1873)
- William McMichael (1873-1875)
- John K. Valentine (1875-1888)
- John R. Read (1888-1892)
- Ellery P. Ingham (1892-1896)
- James M. Beck (1896-1900)
- James Buchanan Holland (1900-1904)
- Joseph Whitaker Thompson (1904-1912)
- John C. Smartley (1912-1913)
- Franciszek F. Kane (1913-1919)
- Charles D. McAvoy (1920-1921)
- George W. Coles (1921-1929)
- Calvin S. Boyer (1929-1930)
- Howard B. Lewis (aktorstwo) (1931)
- Edward W. Wells (1931-1933)
- Charles D. McAvoy (drugi raz) (1933-1937)
- Guy K. Bard (aktorstwo) (1937)
- James Cullen Ganey (1937-1940)
- Edward A. Kallick (aktorstwo) (1940)
- Gerald A. Gleeson (1940-1953)
- Joseph G. Hildenberger (aktorstwo) (1953)
- W. Wilson Biały (1953-1957)
- G. Clinton Fogwell, Jr. (działanie) (1957)
- Harold Kenneth Wood (1957-1959)
- Joseph Leo McGlynn, Jr. (działanie) (1959)
- Walter E. Alessandroni (1959-1961)
- Józef Szymon Pan III (1961)
- Drew JT O'Keefe (1961-1969)
- Louis C. Bechtle (1969-1972)
- Carl Joseph Melone (aktorstwo) (1972)
- Robert EJ Curran (1972-1976)
- Jonas Clayton Undercofler III (aktorstwo) (1976)
- David W. Marston (1976-1978)
- Robert N. DeLuca (aktorstwo) (1978)
- Peter F. Vaira, Jr. (1978-1983)
- Edward SG Dennis, Jr. (1983-1988)
- Michael M. Baylson (1988-1993)
- Michael J. Rotko (aktorstwo) (1993)
- Michael R. Stiles (1993–2001)
- Michael L. Levy (aktorstwo) (2001)
- Pat Meehan (2001-2008)
- Laurie Magid (aktorstwo) (2008-2009)
- Michael L. Levy (aktorstwo, drugi raz) (2009-2010)
- Zane David Memeger (2010-2016)
- Louis D. Lappen (aktorstwo) (2016-2018)
- William M. McSwain (2018-2021)
- Jennifer Arbittier Williams (działanie) (2021-obecnie)
Zobacz też
- Sądy Pensylwanii
- Lista obecnych sędziów okręgowych Stanów Zjednoczonych
- Lista sądów federalnych Stanów Zjednoczonych w Pensylwanii