Zjednoczona drużyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Unified Team at the 1992 Summer Olympics
Zjednoczony zespół na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 | |
---|---|
Kod MKOl | EUN |
Strona internetowa | po rosyjsku |
w Barcelonie | |
Zawodnicy | 475 (310 mężczyzn i 165 kobiet) w 27 dyscyplinach |
Nosiciel flagi | Aleksandr Karelin (Zapasy) |
Medale w rankingu 1st |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Imperium Rosyjskie (1900–1912) Estonia (1920–1936, 1992–) Łotwa (1924–1936, 1992–) Litwa (1924–1928, 1992–) Związek Radziecki (1952–1988) Armenia (1994–) Białoruś (1994– ) Gruzja (1994-) Kazachstan (1994-) Kirgistan (1994-) Mołdawia (1994-) Rosja (1994-2016) Ukraina (1994-) Uzbekistan (1994-) Azerbejdżan (1996-) Tadżykistan (1996-) Turkmenistan ( 1996-) -) ROC (2020-2022) |
Unified zespołu na Olimpiadzie 1992 Letnie ( rosyjski : Объединённая команда на летних Олимпийских играх 1992 ) w Barcelonie , w Hiszpanii, był wspólny zespół składający się z dwunastu z piętnastu byłych ZSRR republik , które wybrał, aby konkurować ze sobą. Estonia , Łotwa i Litwa rywalizowały osobno. Zespół został nieformalnie nazwany zespołem Wspólnoty Niepodległych Państw , chociaż Georgia nie była jeszcze członkiem WNP, kiedy rywalizowała w ramach zespołu Unified Team. Konkurował pod kodem krajowym MKOl EUN (od francuskiego Équipe Unifiée ). Łącznie 475 zawodników, 310 mężczyzn i 165 kobiet, wzięło udział w 234 imprezach w 27 dyscyplinach sportowych.
Drużyna zajęła pierwsze miejsce w rankingu medalowym, wyprzedzając swojego starego rywala USA 45 do 37 w złotych medalach i 112 do 108 w sumie medali.
Jedyny inny występ Zjednoczonej Drużyny miał miejsce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1992 roku .
Członkowie
|
|
Medale sportów letnich
Sport | Złoto | Srebro | Brązowy | Całkowity |
---|---|---|---|---|
Gimnastyka artystyczna | 9 | 5 | 4 | 18 |
lekkoatletyka | 7 | 11 | 3 | 21 |
Zapasy | 6 | 5 | 5 | 16 |
Pływanie | 6 | 2 | 1 | 9 |
Podnoszenie ciężarów | 5 | 4 | 0 | 9 |
Strzelanie | 5 | 2 | 0 | 7 |
Dżudo | 2 | 0 | 2 | 4 |
Ogrodzenie | 1 | 2 | 2 | 5 |
Kajakarstwo | 1 | 1 | 0 | 2 |
Gra w piłkę ręczną | 1 | 0 | 1 | 2 |
Rytmiczna gimnastyka | 1 | 0 | 1 | 2 |
Koszykówka | 1 | 0 | 0 | 1 |
Nurkowanie | 0 | 2 | 1 | 3 |
Boks | 0 | 1 | 1 | 2 |
Pięciobój nowoczesny | 0 | 1 | 1 | 2 |
Siatkówka | 0 | 1 | 0 | 1 |
Łucznictwo | 0 | 0 | 2 | 2 |
Tenis ziemny | 0 | 0 | 2 | 2 |
Wioślarstwo | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wodne polo | 0 | 0 | 1 | 1 |
Sumy (20 dyscyplin) | 45 | 37 | 28 | 110 |
Medaliści
Narodowość w nawiasie.
Złoto
- Lekkoatletyka, 3000 m kobiet – Jelena Romanova ( Rosja )
- Lekkoatletyka, 50-kilometrowy spacer mężczyzn – Andrey Perlov ( Rosja )
- Lekkoatletyka, maraton kobiet – Valentina Yegorova ( Rosja )
- Lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn – Andrey Abduvaliyev ( Tadżykistan )
- Lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn – Maksim Tarasov ( Rosja )
- Lekkoatletyka, pchnięcie kulą kobiet – Svetlana Krivelyova ( Rosja )
- Lekkoatletyka kobiet 4 × 400 m – Olga Bryzgina ( Ukraina ), Ludmiła Dzhigalowa ( Ukraina ), Olga Nazarova ( Rosja ), Liliya Nurutdinova ( biegi , Rosja ), Jelena Ruzina ( Rosja ), Marina Shmonina ( biegi , Rosja )
- Koszykówka, reprezentacja kobiet – Jelena Baranova ( Kirgistan ), Elen Bunatyants ( Rosja ), Irina Gerlits ( Kazachstan ), Jelena Khudashova ( Rosja ), Irina Minkh ( Rosja ), Jelena Shvaybovich ( Białoruś ), Irina Sumnikova ( Rosja ), Marina Tkachenko ( Ukraina ), Jelena Tornikidu ( Uzbekistan ), Svetlana Zaboluyeva ( Rosja ), Natalya Zasulskaya ( Rosja ), Jelena Zhirko ( Ukraina )
- Spływ kajakowy, C-2 500 metrów – Dmitri Dovgalenok i Aleksandr Maseikov (obaj z Białorusi )
- Szermierka drużynowa męska szabla – Grigory Kiriyenko ( Rosja ), Aleksandr Shirshov ( Rosja ), Heorhiy Pohosov ( Ukraina ), Vadim Gutzeit ( Ukraina ), Stanislav Pozdnyakov ( Rosja )
- Gimnastyka, wszystko wokół kobiet – Tatiana Gutsu ( Ukraina )
- Gimnastyka, wszystko dookoła mężczyzn – Witalij Scherbo ( Białoruś )
- Gimnastyka, belka – Tatiana Łysenko ( Ukraina )
- Gimnastyka, poręcze – Witalij Scherbo ( Białoruś )
- Gimnastyka, koń z łękiem – Witalij Scherbo ( Białoruś )
- Gimnastyka, kółka – Witalij Scherbo ( Białoruś )
- Gimnastyka, krypta męska – Witalij Scherbo ( Białoruś )
- Gimnastyka, drużyna męska – Valery Belenky ( Azerbejdżan ), Igor Korobchinsky ( Ukraina ), Grigorij Misutin ( Ukraina ), Rustam Sharipov ( Ukraina ), Witalij Szczerbo ( Białoruś ), Aleksiej Woropajew ( Rosja )
- Gimnastyka, drużyna kobiet – Svetlana Boguinskaya ( Białoruś ), Tatiana Gutsu ( Ukraina ), Rozalia Galiyeva ( Uzbekistan ), Tatiana Lysenko ( Ukraina ), Elena Grudneva ( Rosja ), Oksana Chusovitina ( Uzbekistan )
- Piłka ręczna, Drużynowe Zawody Mężczyzn – Andrey Barbashinsky ( Białoruś ), Sergey Bebeshko ( Ukraina ), Talant Duishebayev ( Kirgistan ), Dmitry Filipov ( Rosja ), Yuri Gavrilov ( Ukraina ), Valery Gopin ( Rosja ), Wiaczesław Gorpixin ( Rosja ), Oleg Grebnev ( Rosja ), Mikhail Yakimovich ( Białoruś ), Oleg Kiselyev ( Rosja ), Vasily Kudinov ( Rosja ), Andrey Lavrov ( Rosja ), Andrey Minevski ( Białoruś ), Igor Chumak ( Rosja ), Igor Vassiliyev ( Rosja )
- Judo, mężczyźni 60 kg – Nazim Huseynov ( Azerbejdżan )
- Judo, mężczyźni +95 kg – David Khakhaleishvili ( Gruzja )
- Gimnastyka artystyczna, indywidualna dookoła – Aleksandra Tymoszenko ( Ukraina )
- Strzelectwo, strzelba 50 m męska trzy pozycje – Hrachya Petikyan ( Armenia )
- Strzelectwo, wiatrówka 10 m męska – Jurij Fedkin ( Rosja )
- Strzelectwo, pistolet 50 m męski – Kanstantsin Łukaszyk ( Białoruś )
- Strzelectwo, pistolet 25 m kobiet – Marina Logvinenko ( Rosja )
- Strzelectwo, pistolet pneumatyczny 10 m kobiet – Marina Logvinenko ( Rosja )
- Pływanie, 50 m stylem dowolnym mężczyzn – Aleksandr Popov ( Rosja )
- Pływanie, 100 m stylem dowolnym mężczyzn – Aleksandr Popov ( Rosja )
- Pływanie, 200 m stylem dowolnym, mężczyźni – Jewgienij Sadowyj ( Rosja )
- Pływanie, 400 m stylem dowolnym mężczyzn – Jewgienij Sadowyj ( Rosja )
- Pływanie, 100 m stylem klasycznym kobiet – Elena Roudkovskaya ( Białoruś )
- Pływanie, 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – Dmitrij Lepikow , Władimir Pysznenko , Weniamin Tajanowicz , Jewgienij Sadowyj , Aleksiej Kudryavtsev ( biegi ), Jurij Muchin ( biegi ) (wszyscy z Rosji )
- Podnoszenie ciężarów, 67,5 kg – Israel Militosyan ( Armenia )
- Podnoszenie ciężarów, 75 kg – Tudor Casapu ( Mołdawia )
- Podnoszenie ciężarów, 90 kg – Akakios Kakiasvili ( Gruzja )
- Podnoszenie ciężarów, 100 kg – Viktor Tregubov ( Rosja )
- Podnoszenie ciężarów, +110 kg – Aleksandr Kurlovich ( Białoruś )
- Zapasy, styl dowolny 68 kg – Arsen Fadzayev ( Uzbekistan )
- Zapasy, Freestyle 90 kg – Makharbek Khadartsev ( Rosja )
- Zapasy, Freestyle 100 kg – Leri Khabelov ( Gruzja )
- Zapasy, grecko-rzymskie 48 kg – Oleg Kucherenko ( Ukraina )
- Zapasy, grecko-rzymskie 74 kg – Mnatsakan Iskandaryan ( Armenia )
- Zapasy, grecko-rzymskie 130 kg – Aleksandr Karelin ( Rosja )
Srebro
- Lekkoatletyka, 400 m kobiet – Olga Bryzgina ( Ukraina )
- Lekkoatletyka, kobiety na 800 m – Liliya Nurutdinova ( Rosja )
- Lekkoatletyka, 1500 m kobiet – Ludmiła Rogaczowa ( Rosja )
- Lekkoatletyka, 3000 m kobiet – Tetiana Dorowskich ( Ukraina )
- Lekkoatletyka, 10-kilometrowy spacer kobiet – Jelena Nikołajewa ( Rosja )
- Lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn – Igor Astapkovich ( Białoruś )
- Lekkoatletyka, Siedmiobojczyk kobiet – Irina Belova ( Rosja )
- Lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet – Natalya Shikolenko ( Białoruś )
- Lekkoatletyka, skok w dal kobiet – Inessa Kravets ( Ukraina )
- Lekkoatletyka, skok o tyczce mężczyzn – Igor Trandenkov ( Rosja )
- Lekkoatletyka, sztafeta kobiet 4x100 metrów – Olga Bogoslovskaya , Galina Malchugina , Irina Privalova , Marina Trandenkova (wszystkie z Rosji )
- Boks wagi półciężkiej – Rostislav Zaulichniy ( Ukraina )
- Spływ kajakowy, C-2 500 metrów – Michał Śliwiński ( Ukraina )
- Nurkowanie, trampolina damska – Irina Lashko ( Rosja )
- Nurkowanie, Platforma damska – Jelena Miroshina ( Rosja )
- Szermierka indywidualna męska – Pavel Kolobkov ( Rosja )
- Szermierka, floret indywidualny mężczyzn – Sergei Golubitsky ( Ukraina )
- Gimnastyka, wszystko dookoła mężczyzn – Grigory Misutin ( Ukraina )
- Gimnastyka, parkiet męski – Grigory Misutin ( Ukraina )
- Gimnastyka, krypta męska – Grigorij Misutin ( Ukraina )
- Gimnastyka na drążku poziomym – Grigorij Misutin ( Ukraina )
- Gimnastyka, drążki nierówne – Tatiana Gutsu ( Ukraina )
- Pięciobój nowoczesny, konkurs drużynowy – Eduard Zenovka , Anatoli Starostin , Dmitri Svatkovskiy (wszyscy z Rosji )
- Strzelectwo, pistolet pneumatyczny 10 m męski – Sergei Pyzhianov ( Rosja )
- Strzelanie, tarcza biegowa 10 m mężczyzn – Anatoli Asrabayev ( Uzbekistan )
- Pływanie, 200 m stylem grzbietowym, mężczyźni – Vladimir Selkov ( Rosja )
- Pływanie, sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn – Pavlo Khnykin ( Ukraina ), Giennadiy Prigoda ( Rosja ), Yuri Bashkatov ( Mołdawia ), Alexander Popov ( Rosja ), Vladimir Pyshnenko ( Heas , Rosja ), Veniamin Tajanovitch ( biegi , Rosja )
- Pływanie, sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn – Vladimir Selkov ( Rosja ), Vasili Ivanov ( Rosja ), Pavlo Khnykin ( Ukraina ), Alexander Popov ( Rosja ), Vladimir Pyshnenko ( Heas , Rosja ), Vladislav Kulikov (biegi, Rosja ), Dmitri Volkov (biegi, Rosja )
- Siatkówka, Drużynowe Zawody Kobiet – Valentina Ogienko ( Rosja ), Natalya Morozova ( Rosja ), Marina Nikoulina ( Rosja ), Elena Tyurina ( Rosja ), Irina Smirnova ( Rosja ), Tatiana Sidorenko ( Rosja ), Tatiana Menchova ( Kazachstan ), Evgenya Artamonova ( Rosja ), Galina Lebedeva ( Rosja ), Svetlana Vassilevskaia ( Rosja ), Yelena Tcheboukina ( Kazachstan ) i Svetlana Koritova ( Rosja )
- Podnoszenie ciężarów, 90 kg – Sergey Syrtsov ( Rosja )
- Podnoszenie ciężarów, 100 kg – Tymur Taimazov ( Ukraina )
- Podnoszenie ciężarów, 110 kg – Artur Akoyev ( Rosja )
- Podnoszenie ciężarów, +110 kg – Leonid Taranenko ( Białoruś )
- Zapasy, styl dowolny 57 kg – Sergey Smal ( Białoruś )
- Zapasy, styl dowolny 82 kg – Elmadi Jabrailov ( Kazachstan )
- Zapasy, grecko-rzymskie 52 kg – Alfred Ter-Mkrtchyan ( Armenia )
- Zapasy, grecko-rzymskie 62 kg – Sergey Martynov ( Rosja )
- Zapasy, grecko-rzymskie 68 kg – Islam Dugushiev ( Rosja )
Brązowy
- Łucznictwo, konkurs indywidualny kobiet – Natalia Valeeva ( Mołdawia )
- Łucznictwo, Zawody drużynowe kobiet – Natalia Valeeva ( Mołdawia ), Khatouna Kurivichvili ( Gruzja ), Lioudmila Arjannikova ( Ukraina )
- Lekkoatletyka, 100 m kobiet – Irina Privalova ( Rosja )
- Lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn – Igor Nikulin ( Rosja )
- Lekkoatletyka, pchnięcie kulą mężczyzn – Wiaczesław Łycho ( Rosja )
- Boks, waga piórkowa mężczyzn – Ramazi Palyani ( Gruzja )
- Nurkowanie, trampolina męska – Dmitri Sautin ( Rosja )
- Szermierka, folia indywidualna damska – Tatiana Sadowskaja ( Rosja )
- Szermierka, męska drużyna épée – Pavel Kolobkov ( Rosja ), Andrey Shuvalov ( Rosja ), Sergei Kravchouk ( Ukraina ), Sergei Kostarev ( Rosja ), Valery Zakharevich ( Rosja )
- Gimnastyka, wszystko dookoła mężczyzn – Valery Belenky ( Azerbejdżan )
- Gimnastyka na poręczach – Igor Korobchinski ( Ukraina )
- Gimnastyka, Sklepienie kobiet – Tatiana Łysenko ( Ukraina )
- Gimnastyka, parkiet kobiet – Tatiana Gutsu ( Ukraina )
- Piłka ręczna, zawody drużynowe kobiet – Natalya Anisimova ( Rosja ), Maryna Bazhanova ( Ukraina ), Svetlana Bogdanova ( Rosja ), Galina Borzenkova ( Rosja ), Natalya Deryugina ( Rosja ), Tatiana Dzhandzhgava ( Rosja ), Ludmiła Gudz ( Rosja ), Elina Gusiewa ( Rosja ), Tetyana Horb ( Ukraina ), Larissa Kiseleva ( Rosja ), Natalya Morskova ( Rosja ), Galina Onoprienko ( Rosja ), Svetlana Pryakhina ( Rosja )
- Judo, mężczyźni 95 kg – Dmitri Sergeyev ( Rosja )
- Judo, kobiety 61 kg – Jelena Pietrowa ( Rosja )
- Pięciobój nowoczesny, konkurs indywidualny – Eduard Zenovka ( Rosja )
- Gimnastyka artystyczna, indywidualna dookoła – Oxana Skaldina ( Ukraina )
- Wioślarstwo, czwórka kobiet – Jekaterina Khodatovich-Karsten ( Białoruś ), Antonina Makhina-Dumcheva-Zelikovich ( Rosja ), Tetiana Ustiuzhanina ( Ukraina ), Jelena Chłoptseva ( Białoruś )
- Strzelectwo, pistolet szybkostrzelny 25 m męski – Vladimir Vokhmyanin ( Kazachstan )
- Pływanie, sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet – Nina Zhivanevskaya ( Rosja ), Olga Kiritchenko ( Ukraina ), Natalya Meshcheryakova ( Rosja ), Yelena Rudkovskaya ( Białoruś ), Elena Choubina ( biegi , Rosja )
- Tenis, gra pojedyncza mężczyzn – Andrei Cherkasov ( Rosja )
- Tenis, debel kobiet – Leila Meskhi ( Gruzja ) i Natasha Zvereva ( Białoruś )
- Water Polo, zawody drużynowe – Sergey Naumov ( Rosja ), Alexandre Ogorodnikov ( Rosja ), Alexandre Tchuguir ( Rosja ), Dmitri Apanassenko ( Rosja ), Andrei Belofastov ( Ukraina ), Evgueni Charonov ( Rosja ), Dmitry Gorshkov ( Rosja ), Vladimir Karaboutov ( Rosja ), Aleksandr Kolotov ( Rosja ), Andrei Kovalenko ( Ukraina ), Nikolay Kozlov ( Rosja ), Serguei Markotch ( Rosja ), Aleksey Vdovin ( Rosja )
- Zapasy, freestyle 48 kg – Vugar Orujov ( Białoruś )
- Zapasy, freestyle 130 kg – David Gobezhishvili ( Gruzja )
- Zapasy, grecko-rzymskie 82 kg – Daulet Turlykhanov ( Kazachstan )
- Zapasy, grecko-rzymskie 90 kg – Gogi Koguashvili ( Rosja )
- Zapasy, grecko-rzymskie 100 kg – Sergey Demyashkevich ( Białoruś )
Łucznictwo
Kobiety zdobyły dwa brązowe medale, jeden za występ indywidualny Natalii Valeevej , a drugi za rywalizację drużynową. Jednak w rywalizacji mężczyzn obrońca brązowego medalisty Vladimir Echeev odpadł w 1/8 finału wraz z jednym z pozostałych męskich członków Unified Team, a Vadim Chikarev awansował do ćwierćfinału, zanim został pokonany.
Konkurs Indywidualny Kobiet :
- Natalia Valeeva – Mecz o Brązowy Medal (→ Brązowy Medal ), 4–1
- Khatouna Kvrivishvili – ćwierćfinał, 6. miejsce (2–1)
- Ludmiła Arzhannikowa – 1/16 finału , 27. miejsce (0–1)
Konkurs Indywidualny Mężczyzn :
- Vadim Chikarev – ćwierćfinał, 7. miejsce (2–1)
- Stanislav Zabrodski – 1/8 finału , 10. miejsce (1–1)
- Vladimir Echeev – 1/8 finału , 11. miejsce (1–1)
Zawody drużynowe kobiet :
Zawody drużynowe mężczyzn :
- Chikarev, Zabrodski i Echeev – ćwierćfinał, 8. miejsce
lekkoatletyka
Konkurs mężczyzn
5000 metrów mężczyzn
- Upał — 13:44,67 (→ nie awansował)
10 000 metrów mężczyzn
- Upał — 28:35.97 (→ nie awansował)
Sztafeta 4 × 400 m, mężczyźni
- Upał — 3:05.59 (→ nie awansował)
Maraton mężczyzn
- Jakow Tołstikow — 2:17.04 (→ 22. miejsce)
400 m przez płotki, mężczyźni
- Upał — 48,68
- Półfinał — 49,11
- Finał — 48,63 (→ 6. miejsce)
- Upał — 51,21 (→ nie awansował)
Spacer na 20 km, mężczyźni
- Michaił Szczennikow — 1:27:17 (→ 12. miejsce)
- Władimir Andrejew — 1:28:25 (→ 13. miejsce)
- Oleg Trochin — nie ukończył (→ brak rankingu)
50 km marszu, mężczyźni
- Andrey Perlov — 3:50:13 (→ Złoty Medal )
- Walerij Spicyn — 3:54:39 (→ 4 miejsce)
- Aleksandr Potashev — DSQ (→ brak rankingu)
Skok w dal, mężczyźni
- Kwalifikacja — 8,09 m²
- Finał — 7,98 m (→ 7. miejsce)
- Kwalifikacja — 5,97 m (→ nie awansowała)
Trójskok mężczyzn
- Kwalifikacja — 17,21 m²
- Finał — 17,32 m (→ 4 miejsce)
- Kwalifikacja — 16,93 m²
- Finał — 17,06 m (→ 7. miejsce)
- Kwalifikacja — 16,91 m²
- Finał — 16,86 m (→ 9. miejsce)
Rzut oszczepem, mężczyźni
- Kwalifikacja — 80,22 m²
- Finał — 77,74 m (→ 8. miejsce)
- Kwalifikacja — 79,12 m (→ nie awansowała)
- Kwalifikacja — 76,40 m (→ nie awansowała)
Rzut młotem, mężczyźni
Pchnięcie kulą, mężczyźni
- Kwalifikacja — 20,16 m²
- Finał — 20,23 m (→ 8. miejsce)
- Kwalifikacja — 18,98 m (→ nie awansowała)
Rzut dyskiem, mężczyźni
- Kwalifikacja — 61,62 m²
- Finał — 62,04 m (→ 7. miejsce)
- Kwalifikacja — 60,22 m²
- Finał — 61,78 m (→ 8. miejsce)
- Kwalifikacja — 56,94 m (→ nie awansowała)
Konkurs kobiet
800 metrów kobiet
- Upał — 1:58,58
- Półfinał — 1:58,20
- Finał — 1:57.20 (→ 4. miejsce)
- Upał — 2:00.27
- Półfinał — 2:00.64
- Finał — 1:58.13 (→ 8. miejsce)
10 000 metrów kobiet
- Upał — 33:23.02 (→ nie awansował)
- Upał — nie skończył (→ nie awansował)
- Upał — nie skończył (→ nie awansował)
400 m przez płotki, kobiety
- Ciepło — 55,03
- Półfinał — 54,53
- Finał — 54,31 (→ 4 miejsce)
- Ciepło — 55,25
- Półfinał — 54,37
- Finał — 54,83 (→ 5 miejsce)
- Ciepło — 55,36
- Półfinał — 53,98
- Finał — 54,83 (→ 6. miejsce)
Spacer na 10 km, kobiety
- Finał – 45:23 (→ 8. miejsce)
- Finał — DSQ (→ brak rankingu)
Maraton Kobiet
- Walentyna Jegorowa — 2:32.41 (→ Złoty Medal )
- Ramilja Burangulowa — 2:38.46 (→ 8. miejsce)
- Madina Biktagirova — zdyskwalifikowana
Skok w dal, kobiety
- Ciepło — 6,86 m²
- Finał — 6,68 m (→ 5 miejsce)
Skok wzwyż, kobiety
- Kwalifikacja — 1,92 m²
- Finał — 1,83 m (→ 13. miejsce)
- Kwalifikacja — 1,92 m²
- Finał — 1,83 m (→ 16 miejsce)
- Kwalifikacja — 1,83 m (→ nie awansowała)
Rzut oszczepem, kobiety
- Ciepło — 60,44m²
- Finał — 57,32m (→ 9. miejsce)
- Gorączka — 57,96 (→ 20 miejsce)
Rzut dyskiem kobiet
- Ciepło — 67,62m²
- Finał — 65,52 m (→ 4 miejsce)
- Ciepło — 64,68m²
- Finał — 64,02m (→ 5 miejsce)
- Ciepło — 61,60m²
- Finał — 63,74 m (→ 7. miejsce)
Badminton
Koszykówka
Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa B)
- Pokonana Wenezuela (78–64)
- Pokonana Australia (85–63)
- Pokonane PR Chiny (100–84)
- Pokonana Litwa (92–80)
- Przegrana do Portoryko (70-82)
- Ćwierćfinały
- Pokonane Niemcy (83-76)
- Półfinały
- Przegrana do Chorwacji (74-75)
- Mecz o brązowy medal
- Przegrana z Litwą (78–82) → 4 miejsce
- Skład zespołu
Zawody drużynowe kobiet
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Przegrana na Kubie (89-91)
- Pokonane Włochy (79–67)
- Pokonana Brazylia (76–64)
- Półfinały
- Pokonane Stany Zjednoczone (79-73)
- Finał
- Skład zespołu
Boks
Waga lekka, mężczyźni (– 48 kg)
- Pierwsza runda — przegrana z Pál Lakatos (HUN), RSC-2 (01:27)
Waga musza, mężczyźni (– 51 kg)
- Pierwsza runda — przegrana z Yacinem Chikhem (ALG), 3:5
Waga kogucia, mężczyźni (– 54 kg)
- Pierwsza runda — przegrana z Chatree Suwanyod (THA), 4:6
Waga piórkowa, mężczyźni (– 57 kg)
- Ramaz Paliani → Brązowy Medal
- Pierwsza runda — pokonany Julian Wheeler (USA), 8:4
- Druga runda — pokonany Rogerio Brito (BRA), 19:2
- Ćwierćfinały — pokonany Daniel Dumitrescu (ROM), 11:5
- Półfinały — przegrana z Faustino Reyesem (ESP), 9:14
Waga lekka, mężczyźni (– 60 kg)
- 1. runda — pokonany Óscar Palomino (ESP), 11:10
- Druga runda — przegrana z Hong Sung-Sik (KOR), 3:9
Waga półśrednia, mężczyźni (– 63,5 kg)
- Pierwsza runda — Bye
- 2. runda — pokonany Hubert Tinge Meta (PNG), 17:2
- Ćwierćfinały — przegrana z Héctorem Vinentem (CUB), 3:26
Waga półśrednia, mężczyźni (– 67 kg)
- Runda pierwsza — przegrana z Vitalijusem Karpaciauskasem (LTU), 4:9
Waga lekka i średnia, mężczyźni (– 71 kg)
- Pierwsza runda — przegrana z Juanem Carlosem Lemusem (CUB), 0:11
Waga średnia, mężczyźni (– 75 kg)
- Pierwsza runda — pokonany Justann Crawford (AUS), RSCH-3 (01:56)
- Druga runda — przegrana z Chrisem Byrdem (USA), 7:16
Waga półciężka, mężczyźni (– 81 kg)
- Rostislav Zaulichniy → Srebrny Medal
- Pierwsza runda — Bye
- Druga runda — pokonany Jacklord Jacobs (NGA), 16:8
- Ćwierćfinały — pokonany Stephen Wilson (GBR), 13:0
- Półfinały — Pokonany Zoltán Béres (HUN), RSC-3 (02:51)
- Finał — przegrany z Torstenem May (GER), 3:8
Waga ciężka, mężczyźni (– 91 kg)
- 1. runda — pokonany Vidas Markevičius (LTU), 7:3
- Druga runda — przegrana z Paulem Douglasem (IRL), 9:15
Waga superciężka, mężczyźni (+91 kg)
- Pierwsza runda — Bye
- Druga runda — przegrana z Larrym Donaldem (USA), RSCI-3 (0:02)
Kajakarstwo
Jazda rowerem
W 1992 roku Unified Team reprezentowało dziewiętnastu kolarzy, piętnastu mężczyzn i cztery kobiety.
- Natalia Kyschuk — 2:05:03 (→ 4 miejsce)
- Zinaida Stagourska — 2:05:03 (→ 16 miejsce)
- Svetlana Samochvalova — nie ukończyła (→ brak rankingu)
Nurkowanie
Trampolina 3 m, mężczyźni
- Runda wstępna — 388,26 punktów
- Finał — 577,92 punktów (→ 8. miejsce)
Platforma 10 m, mężczyźni
- Runda wstępna — 389,28 punktów
- Finał — 565,95 punktów (→ 6. miejsce)
- Runda Wstępna — 361,47 (→ nie awansował, 16. miejsce)
Trampolina 3 m, kobiety
- Runda wstępna — 290,46 punktów
- Finał — 470,67 punktów (→ 6. miejsce)
Platforma 10 m, kobiety
- Finał — 398,43 pkt (→ 5 miejsce)
Konny
Ogrodzenie
W 1992 roku Zjednoczoną Drużynę reprezentowało 20 szermierzy, 15 mężczyzn i 5 kobiet.
Gimnastyka
Gra w piłkę ręczną
Zawody drużynowe mężczyzn
- Runda Wstępna (Grupa B)
- Zjednoczony zespół – Niemcy 25–15
- Zjednoczony zespół – Francja 23–22
- Zjednoczony zespół – Egipt 22–18
- Zjednoczony zespół – Hiszpania 24–18
- Zjednoczony zespół – Rumunia 27–25
- Półfinały
- Zjednoczony zespół – Islandia 23–19
- Finał
- Skład zespołu
- Główny trener : Spartak Mironvich
Zawody drużynowe kobiet
- Runda Wstępna (Grupa A)
- Zjednoczony zespół – Stany Zjednoczone 23–16
- Zjednoczony zespół – Nigeria 26–18
- Zjednoczony zespół – Niemcy 28–22
- Półfinały
- Zjednoczony zespół – Norwegia 20–23
- Mecz o brązowy medal
- Skład zespołu
- Główny trener : Alexandre Tarassikov
Hokej
Dżudo
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów płci męskiej reprezentowało Unified Team w 1992 roku. Zdobyli srebro w konkursie drużynowym, a Eduard Zenovka zdobył indywidualny brąz.
- Indywidualny
- Zespół
- Eduard Zenovka, Anatolij Starostin, Dmitrij Svatkovsky
Rytmiczna gimnastyka
Wioślarstwo
Zawody wioślarskie , wyniki i zawodnicy:
- Dwójki pojedyncze mężczyzn – 17 miejsce
- Ihor Mohylniy
- Dwójki podwójne mężczyzn – 12. miejsce
- Ołeksandr Słobodeniuk , Leonid Szaposznykow
- Para sterników mężczyzn – 15 miejsce
- Jurij Pimienow , Nikołaj Pimienow
- Para sternika mężczyzn – 11. miejsce
- Valery Belodedov , Dmitry Nos , Anatolij Korbut
- Czwórki mężczyzn – 7 miejsce
- Valeriy Dosenko , Sergey Kinyakin , Mykola Chupryna , Girts Vilks
- Czwórka sternika mężczyzn – 10. miejsce
- Wiktor Pitirimov , Roman Monchenko , Vladimir Sokolov , Vadim Yunash
- Czwórka sternika mężczyzn – 6 miejsce
- Veniamin Ale , Igor Bortnicki , Władimir Romaniszin , Giennadij Kryuckin , Piotr Petrinich
- Ósemka mężczyzn – 10. miejsce
- Vitaliy Raievskiy , Alexandru Britov , Jewgienij Kislyakov , Aleksandr Anikeyev , Sergey Korotkikh , Oleg Sveshnikov , Wasilij Tichonow , Stepan Dmitrijewskiemu , Igor Shkaberin
- Dwójki podwójne kobiet – 6 miejsce
- Sariya Zakyrova , Inna Frolova
- Para sternika kobiet – 8. miejsce
- Hanna Motrechko , Olena Ronzhyna-Morozova
- Dwójki poczwórne kobiet – III miejsce ( brązowy medal)
- Yekaterina Khodatovich- Karsten , Antonina Makhina- Dumcheva- Zelikovich , Tetiana Ustiuzhanina , Jelena Khloptseva
- Ósemka kobiet – 4 miejsce
- Svitlana Fil , Marina Znak , Irina Gribko , Sarmite Stone , Marina Suprun , Natalia Stasyuk , Natalia Grigoryeva , Jekaterina Kotko , Jelena Miedwiediew
Żeglarstwo
Kategoria 470 kobiet
- Ranking Końcowy — 43,0 punkty (→ 4 miejsce)
Strzelanie
Pływanie
50 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Aleksander Popow
-
Giennadij Prigoda
- Ciepło – 22,57
- Finał – 22,54 (→ 7. miejsce)
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Aleksander Popow
-
Giennadij Prigoda
- Ciepło – 50,00
- Finał – 50,25 (→ 8. miejsce)
200 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Jewgienij Sadowyj
-
Władimir Pysznenko
- Gorączka – 1:47,94
- Finał – 1:48,32 (→ 5 miejsce)
400 m stylem dowolnym, mężczyźni
- Jewgienij Sadowyj
-
Aleksiej Kudryavtsev
- Bieg – 3:57.07 (→ nie awansował, 22. miejsce)
1500 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Wiktor Andrejew
- Gorączka – 15:21,43
- Finał – 15:33.94 (→ 8. miejsce)
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
-
Władimir Selkow
- Upał – 55,72
- Finał – 55,49 (→ 5 miejsce)
200 m stylem grzbietowym, mężczyźni
100 m stylem klasycznym, mężczyźni
-
Wasilij Iwanow
- Gorączka – 1:01.91
- Finał – 1:01,87 (→ 5 miejsce)
-
Dymitr Wołkow
- Gorączka – 1:01,74
- Finał – 1:02.07 (→ 6. miejsce)
200 m stylem klasycznym, mężczyźni
-
Aleksandr Sawicki
- Bieg – 2:24.58 (→ nie awansował, 38. miejsce)
Bieg na 100 m motylkowy, mężczyźni
-
Paweł Chnykin
- Upał – 54,02
- Finał – 53,81 (→ 4 miejsce)
-
Władysław Kulikow
- Upał – 54,23
- Finał – 54,26 (→ 8. miejsce)
200 m stylem motylkowym, mężczyźni
-
Denis Pankratov
- Ciepło – 1:59.00
- Finał – 1:58,98 (→ 6. miejsce)
200 m stylem zmiennym, mężczyźni
-
Siergiej Mariniuc
- Gorączka – 2:04.23
- B-finał – 2:03.72 (→ 10. miejsce)
-
Aleksandr Sawicki
- Bieg – 2:05.09 (→ nie awansował, 19. miejsce)
400 m indywidualnie, mężczyźni
-
Siergiej Mariniuc
- Gorączka – 4:19.05
- Finał – 4:22.93 (→ 7. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Pavel Khnykin , Yuriy Bashkatov , Vladimir Pyshnenko i Venyamin Tayanovich
- Gorączka – 3:17,48
- Paweł Chnykin , Giennadij Prigoda , Jurij Baszkatow i Aleksander Popow
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym, mężczyźni
-
Dmitrij Lepikow , Aleksiej Kudryavtsev , Jurij Mukhin i Veniamin Tayanovich
- Gorączka – 7:17,65
- Dmitrij Lepikow , Władimir Pysznenko , Weniamin Tajanowicz i Jewgienij Sadowyj
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, mężczyźni
-
Pavel Khnykin , Dmitri Volkov , Vladislav Kulikov i Vladimir Pyshnenko .
- Gorączka – 3:42,22
- Władimir Selkow , Wasilij Iwanow , Paweł Chnykin i Aleksander Popow
50 m stylem dowolnym, kobiety
-
Natalya Meshcheryakova
- Upał – 25,89
- Finał – 25.47 (→ 6. miejsce)
-
Jewgienij Jermakowa
- Upał – 26,45
- B-finał – 26,49 (→ 14 miejsce)
100 m stylem dowolnym, kobiety
-
Jelena Czubina
- Upał – 56,31
- B-finał – 56,19 (→ 11. miejsce)
-
Jewgienij Jermakowa
- Upał – 56,67
- B-finał – 56,66 (→ 14 miejsce)
200 m stylem dowolnym, kobiety
-
Olga Kirichenko
- Ciepło – 2:00.67
- Finał – 2:00.90 (→ 7. miejsce)
-
Jelena Dendeberowa
- Gorączka – 2:01.28
- B-finał – 2:00.09 (→ 9. miejsce)
100 m stylem grzbietowym, kobiety
-
Nina Żiwanewskaja
- Ciepło – 1:02.25
- Finał – 1:02.36 (→ 7. miejsce)
-
Natalia Czibajewa
- Bieg – 1:05.08 (→ nie awansował, 26. miejsce)
200 m stylem grzbietowym, kobiety
-
Nina Żiwanewskaja
- Gorączka – 2:14,34
- Finał – 2:17,61 (→ 14. miejsce)
-
Natalia Czibajewa
- Bieg – 2:20.52 (→ nie awansował, 33. miejsce)
100 m stylem klasycznym, kobiety
- Elena Roudkowskaja
-
Jelena Wołkowa
- Bieg – 1:12,46 (→ nie awansował, 20. miejsce)
200 m stylem klasycznym, kobiety
-
Elena Roudkowskaja
- Gorączka – 2:28.24
- Finał – 2:28.47 (→ 4. miejsce)
-
Jelena Wołkowa
- Gorączka – 2:32,39
- B-finał – 2:37,65 (→ 16. miejsce)
Bieg motylkowy na 100 m, kobiety
-
Olga Kirichenko
- Ciepło – 1:01,78
- B-Final – DNS (→ brak rankingu)
-
Natalia Jakowlewa
- Bieg – 1:03.18 (→ nie awansował, 29. miejsce)
200 m motyl, kobiety
-
Natalia Jakowlewa
- Bieg – 2:19.02 (→ nie awansował, 22. miejsce)
200 m indywidualnie, kobiety
-
Jelena Dendeberowa
- Gorączka – 2:17,13
- Finał – 2:15.47 (→ 4. miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym, kobiety
-
Natalya Meshcheryakova , Svetlana Leshukova , Jelena Dendeberova i Yevgenia Jermakova
- Gorączka – 3:45.06
-
Natalya Meshcheryakova , Svetlana Leshukova , Jelena Dendeberova i Jelena Choubina
- Finał – 3:43,68 (→ 4 miejsce)
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym, kobiety
-
Nina Zhivanevskaya , Elena Roudkovskaya , Olga Kirichenko i Jelena Choubina
- Gorączka – 4:10,37
- Nina Zhivanevskaya , Elena Roudkovskaya , Olga Kirichenko i Natalya Meshcheryakova
Pływanie synchroniczne
Trzej pływacy synchroniczni reprezentowali Unified Team w 1992 roku.
Tenis stołowy
Tenis ziemny
Rywalizacja pojedyncza mężczyzn
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Andriej Czerkasow | Syngiel |
R. Smith ( BAH ) W 6-1, 6-0, 3-6, 6-1 |
Goran Prpić ( CRO ) W 6-4, 6-7, 6-4, 6-3 |
P. Sampras ( USA ) K 6–7, 1–6, 7–5, 6–0, 6–3 |
J. Oncyny ( BRA ) K 6–1, 6–4, 6–7, 4–6, 6–2 |
J. Arrese ( ESP ) L 4–6, 6–7, 6–3, 3–6 |
Nie awansował | |
Andriej Czesnokow | Syngiel |
S. Edberg ( Szwecja ) K 6–0, 6–4, 6–4 |
R. Furlan ( WŁOCH ) L 6–7, 4–6, 4–6 |
Nie awansował | — |
Zawody Jedynki Kobiet
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
|||
Eugenia Maniokowa | Syngiel |
P. Ritter ( AUT ) W 6–1, 7–6 |
K. Maleeva ( BUL ) W 7-6, 4-6, 6-0 |
S. Appelmans ( BEL ) L 1–6, 3–6 |
Nie awansował | — | ||
Leila Meskhi | Syngiel |
M. Pierce ( FRA ) L 6–7, 5–7 |
Nie awansował | — | ||||
Natasza Zwieriewa | Syngiel |
J. Novotná ( TCH ) K 6–1, 6–0 |
S. Smith ( GBR ) W 6–1, 6–2 |
MJ Fernandez ( USA ) L 6-7, 1-6 |
Nie awansował | — |
Siatkówka
Zawody drużynowe kobiet
- Runda Wstępna (Grupa B)
- Pokonana Hiszpania (3-0)
- Przegrana do Stanów Zjednoczonych (2-3)
- Pokonano Japonię (3–0)
- Półfinały
- Pokonana Brazylia (3-1)
- Finał
- Skład zespołu
Wodne polo
Zawody drużynowe mężczyzn
- Skład zespołu
Podnoszenie ciężarów
Zawody w podnoszeniu ciężarów , wyniki i zawodnicy:
- Israel Militosyan – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Tudor Casapu – I miejsce ( Złoty medal)
- Akakios Kakiasvili – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Sergey Syrtsov – 2 miejsce ( Srebrny medal)
- Viktor Tregubov – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Tymur Taimazov – 2 miejsce ( Srebrny medal)
- Artur Akoyev – II miejsce ( Srebrny medal)
- Aleksandr Kurlovich – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Leonid Taranenko – II miejsce ( Srebrny medal)
Zapasy
Zawody w zapasach ( Freestyle i Greco-Roman ), wyniki i konkurenci:
Freestyle
- Vugar Orujov – 3 miejsce ( Brązowy medal)
- Sergey Smal – II miejsce ( Srebrny medal)
- Magomed Azizov – 5 miejsce
- Arsen Fadzayev – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Magomedsalam Gadzhiev – 4 miejsce
- Elmadi Jabrailov – 2 miejsce ( Srebrny medal)
- Makharbek Khadartsev – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Leri Khabelov – 1 miejsce ( Złoty medal)
- David Gobezhishvili – 3 miejsce ( Brązowy medal)
grecko-rzymski
- Oleg Kucherenko – I miejsce ( Złoty medal)
- Alfred Ter-Mkrtychyan – II miejsce ( Srebrny medal)
- Aleksandr Ignatenko – 4 miejsce
- Sergey Martynov – 2 miejsce ( Srebrny medal)
- Islam Dugushiev – II miejsce ( Srebrny medal)
- Mnatsakan Iskandaryan – 1 miejsce ( Złoty medal)
- Daulet Turlykhanov – 3 miejsce ( Brązowy medal)
- Gogi Koguashvili – 3 miejsce ( Brązowy medal)
- Sergey Demyashkevich – 3 miejsce ( Brązowy medal)
- Aleksandr Karelin – I miejsce ( Złoty medal)