Delegacja imprezy sportowej
Stany Zjednoczone rywalizowały na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1948 w Londynie , w Anglii . 300 zawodników, 262 mężczyzn i 38 kobiet, wzięło udział w 126 imprezach w 19 dyscyplinach sportowych.
Medaliści
Medal
|
Nazwa
|
Sport
|
Wydarzenie
|
Data
|
Złoto |
Harrison Dillard
|
lekkoatletyka
|
100 metrów mężczyzn
|
31 lipca
|
Złoto |
Roy Cochran
|
lekkoatletyka
|
400 metrów przez płotki, mężczyźni
|
31 lipca
|
Złoto |
Willie Steele
|
lekkoatletyka
|
Skok w dal mężczyzn
|
31 lipca
|
Złoto |
Wally Ris
|
Pływanie
|
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
|
31 lipca
|
Złoto |
Marka Glen
|
Zapasy
|
Męska waga średnia freestyle
|
31 lipca
|
Złoto |
Henryk Wittenberg
|
Zapasy
|
Męski freestyle w wadze półciężkiej
|
31 lipca
|
Złoto |
Mal Whitfield
|
lekkoatletyka
|
800 metrów mężczyzn
|
2 sierpnia
|
Złoto |
Guinn Smith
|
lekkoatletyka
|
Skok o tyczce mężczyzn
|
2 sierpnia
|
Złoto |
Mel Patton
|
lekkoatletyka
|
200 metrów mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Złoto |
Wilbur Thompson
|
lekkoatletyka
|
Pchnięcie kulą mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Złoto |
Bruce Harlan
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Złoto |
Vicki Draves
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla kobiet
|
3 sierpnia
|
Złoto |
Artur Cook
|
Strzelanie
|
Karabin 50 m, mężczyźni z podatnymi na atak
|
3 sierpnia
|
Złoto |
Jimmy McLane Wally Ris Bill Smith Wally Wolf
|
Pływanie
|
Sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Złoto |
William Porter
|
lekkoatletyka
|
110 metrów przez płotki mężczyzn
|
4 sierpnia
|
Złoto |
Bill Smith
|
Pływanie
|
400 m stylem dowolnym, mężczyźni
|
4 sierpnia
|
Złoto |
Sammy Lee
|
Nurkowanie
|
Platforma na 10 metrów, męska
|
5 sierpnia
|
Złoto |
Bob Mathias
|
lekkoatletyka
|
Dziesięciobój mężczyzn
|
6 sierpnia
|
Złoto |
Vicki Draves
|
Nurkowanie
|
Platforma 10 metrów dla kobiet
|
6 sierpnia
|
Złoto |
Allen stos
|
Pływanie
|
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
|
6 sierpnia
|
Złoto |
Marie Corridon Ann Curtis Brenda Helser Thelma Kalama
|
Pływanie
|
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet
|
6 sierpnia
|
Złoto |
Harrison Dillard Barney Ewell Mel Patton Lorenzo Wright
|
lekkoatletyka
|
Sztafeta 4 × 100 metrów mężczyzn
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Cliff Bourland Roy Cochran Arthur Harnden Mal Whitfield
|
lekkoatletyka
|
Sztafeta 4 × 400 metrów, mężczyźni
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Alicja Woźnica
|
lekkoatletyka
|
Skok wzwyż kobiet
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Jimmy McLane
|
Pływanie
|
1500 m stylem dowolnym, mężczyźni
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Joe Verdeur
|
Pływanie
|
200 metrów stylem klasycznym dla mężczyzn
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Ann Curtis
|
Pływanie
|
400 m stylem dowolnym kobiet
|
7 sierpnia
|
Złoto |
Gordon Giovanelli Bob Martin Allen Morgan Warren Westlund Bob Will
|
Wioślarstwo
|
Męska czwórka ze sternikiem
|
9 sierpnia
|
Złoto |
George Ahlgren David Brown Lloyd Butler James Hardy Justus Smith John Stack David Turner Ian Turner
|
Wioślarstwo
|
Ósemka mężczyzn
|
9 sierpnia
|
Złoto |
Józef DePietro
|
Podnoszenie ciężarów
|
56 kg, mężczyźni
|
9 sierpnia
|
Złoto |
Frank Spellman
|
Podnoszenie ciężarów
|
75 kg, mężczyźni
|
10 sierpnia
|
Złoto |
Steven Lysak Stephen Macknowski
|
Kajakarstwo
|
C-2 mężczyzn na 10000 metrów
|
11 sierpnia
|
Złoto |
Stanley Stańczyk
|
Podnoszenie ciężarów
|
82,5 kg mężczyzn
|
11 sierpnia
|
Złoto |
John Davis
|
Podnoszenie ciężarów
|
Mężczyźni +82,5 kg
|
11 sierpnia
|
Złoto |
Hilary Smart Paul Smart
|
Żeglarstwo
|
Gwiazda
|
12 sierpnia
|
Złoto |
Alfred Loomis Michael Mooney James H. Smith Jr. James Weekes Herman Whiton
|
Żeglarstwo
|
6 metrów
|
12 sierpnia
|
Złoto |
Charles Anderson Frank Henry Earl Foster Thomson
|
Konny
|
WKKW drużynowa
|
13 sierpnia
|
Złoto
|
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w koszykówce mężczyzn
|
Koszykówka
|
Turniej mężczyzn
|
14 sierpnia
|
Srebro |
Barney Ewell
|
lekkoatletyka
|
100 metrów mężczyzn
|
31 lipca
|
Srebro |
Alan Ford
|
Pływanie
|
100 m stylem dowolnym, mężczyźni
|
31 lipca
|
Srebro |
Gerald Leeman
|
Zapasy
|
Waga kogucia freestyle męska
|
31 lipca
|
Srebro |
Ann Curtis
|
Pływanie
|
100 m stylem dowolnym kobiet
|
2 sierpnia
|
Srebro |
Barney Ewell
|
lekkoatletyka
|
200 metrów mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Srebro |
Jim Delaney
|
lekkoatletyka
|
Pchnięcie kulą mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Srebro |
Miller Anderson
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Srebro |
Zoe Ann Olsen
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla kobiet
|
3 sierpnia
|
Srebro |
Walter Tomsen
|
Strzelanie
|
Karabin 50 m, mężczyźni z podatnymi na atak
|
3 sierpnia
|
Srebro |
Clyde Scott
|
lekkoatletyka
|
110 metrów przez płotki mężczyzn
|
4 sierpnia
|
Srebro |
Steve Seymour
|
lekkoatletyka
|
Rzut oszczepem mężczyzn
|
4 sierpnia
|
Srebro |
George Moore
|
Pięciobój nowoczesny
|
Konkurs mężczyzn
|
4 sierpnia
|
Srebro |
Jimmy McLane
|
Pływanie
|
400 m stylem dowolnym, mężczyźni
|
4 sierpnia
|
Srebro |
Bruce Harlan
|
Nurkowanie
|
Platforma na 10 metrów, męska
|
5 sierpnia
|
Srebro |
Suzanne Zimmerman
|
Pływanie
|
100 m stylem grzbietowym, kobiety
|
5 sierpnia
|
Srebro |
Patsy Elsener
|
Nurkowanie
|
Platforma 10 metrów dla kobiet
|
6 sierpnia
|
Srebro |
Bob Cowell
|
Pływanie
|
100 m stylem grzbietowym, mężczyźni
|
6 sierpnia
|
Srebro |
Keith Carter
|
Pływanie
|
200 metrów stylem klasycznym dla mężczyzn
|
7 sierpnia
|
Srebro |
Robert Borg Earl Foster Thomson Frank Henry
|
Konny
|
Ujeżdżenie drużynowe
|
9 sierpnia
|
Srebro |
Pete George
|
Podnoszenie ciężarów
|
75 kg, mężczyźni
|
10 sierpnia
|
Srebro |
Frank Havens
|
Kajakarstwo
|
C-1 mężczyzn na 10000 metrów
|
11 sierpnia
|
Srebro |
Harold Sakata
|
Podnoszenie ciężarów
|
82,5 kg mężczyzn
|
11 sierpnia
|
Srebro |
Norbert Schemansky
|
Podnoszenie ciężarów
|
Mężczyźni +82,5 kg
|
11 sierpnia
|
Srebro |
Steven Lysak Stephen Macknowski
|
Kajakarstwo
|
C-2 mężczyzn na 1000 metrów
|
12 sierpnia
|
Srebro |
Ralph Evans
|
Żeglarstwo
|
Robaczek świętojański
|
12 sierpnia
|
Srebro |
Hank Śledź
|
Boks
|
Waga półśrednia
|
13 sierpnia
|
Srebro |
Frank Henry
|
Konny
|
WKKW indywidualne
|
13 sierpnia
|
Brązowy |
Jerzy Stanich
|
lekkoatletyka
|
Skok wzwyż mężczyzn
|
30 lipca
|
Brązowy |
Herb Douglasa
|
lekkoatletyka
|
Skok w dal mężczyzn
|
31 lipca
|
Brązowy |
Robert Bennett
|
lekkoatletyka
|
Rzut młotem mężczyzn
|
31 lipca
|
Brązowy |
Leland Merrill
|
Zapasy
|
Męska waga półśrednia freestyle
|
31 lipca
|
Brązowy |
Boba Richardsa
|
lekkoatletyka
|
Skok o tyczce mężczyzn
|
2 sierpnia
|
Brązowy |
Fortune Gordien
|
lekkoatletyka
|
Rzut dyskiem mężczyzn
|
2 sierpnia
|
Brązowy |
Jim Fuchs
|
lekkoatletyka
|
Pchnięcie kulą mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Brązowy |
Sammy Lee
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla mężczyzn
|
3 sierpnia
|
Brązowy |
Patsy Elsener
|
Nurkowanie
|
Trampolina 3 metry dla kobiet
|
3 sierpnia
|
Brązowy |
Craig Dixon
|
lekkoatletyka
|
110 metrów przez płotki mężczyzn
|
4 sierpnia
|
Brązowy |
Mal Whitfield
|
lekkoatletyka
|
400 metrów mężczyzn
|
5 sierpnia
|
Brązowy |
Floyd Simmons
|
lekkoatletyka
|
Dziesięciobój mężczyzn
|
6 sierpnia
|
Brązowy |
Audrey Patterson
|
lekkoatletyka
|
200 metrów kobiet
|
6 sierpnia
|
Brązowy |
Bob Sohl
|
Pływanie
|
200 metrów stylem klasycznym dla mężczyzn
|
7 sierpnia
|
Brązowy |
Greg Gates Stu Griffing Fred Kingsbury Robert Perew
|
Wioślarstwo
|
Męska czwórka bez sternika
|
9 sierpnia
|
Brązowy |
Ryszard Tom
|
Podnoszenie ciężarów
|
56 kg, mężczyźni
|
9 sierpnia
|
Brązowy |
Miguel de Capriles Dziekan Cetrulo Norman C. Armitage James Flynn Tibor Nyilas George Worth
|
Ogrodzenie
|
Szabla drużynowa mężczyzn
|
11 sierpnia
|
Brązowy |
Lockwood Pirie Owen Torrey
|
Żeglarstwo
|
Jaskółka
|
12 sierpnia
|
Brązowy |
Ladislava Bakanic Marian Barone Dorothy Dalton Meta Elste Consetta Lenz Helen Schifano Clara Schroth Anita Simonis
|
Gimnastyka
|
Wszechstronny zespół artystyczny kobiet
|
14 sierpnia
|
lekkoatletyka
Koszykówka
Boks
Kajakarstwo
Kolarstwo
Dziewięciu rowerzystów reprezentowało Stany Zjednoczone w 1948 roku.
- Indywidualny wyścig szosowy
- Drużynowy wyścig szosowy
- Sprint
- Okres próbny
- Tandem
- Pogoń zespołowa
Nurkowanie
Konny
Ogrodzenie
20 szermierzy reprezentowało Stany Zjednoczone w 1948 roku.
- Folia męska
- Folia drużynowa mężczyzn
- Szty dla mężczyzn
- Drużyna męska épée
- Szabla męska
- Szabla drużynowa mężczyzn
- Folia damska
- Wyniki
- Stany Zjednoczone 0-9 Włochy
Lista
Gimnastyka
Hokej
Główny trener: Henry Goode jako trener gry i Kurt Orban jako trener gry
Felix Ucko grał w każdym meczu na innej pozycji.
Pięciobój nowoczesny
Trzech pięcioboistów reprezentowało Stany Zjednoczone w 1948 roku.
Wioślarstwo
Stany Zjednoczone miały 26 wioślarzy wzięło udział we wszystkich siedmiu imprezach wioślarskich w 1948 roku.
- Dwójki pojedyncze mężczyzn
- Dwójki podwójne mężczyzn
- Męska para bez sternika
- Męska para sternika
- Męska czwórka bez sternika
- Męska czwórka ze sternikiem
- Ósemka mężczyzn
Żeglarstwo
Strzelanie
Dwunastu strzelców reprezentowało Stany Zjednoczone w 1948 roku. W strzelaninie na 50 metrów Art Cook wygrał złoto, a Walter Tomsen srebro.
- Pistolet 25-metrowy
- Pistolet 50 metrów
- 300 metrowy karabin
- 50 metrowy karabin
Pływanie
Wodne polo
Podnoszenie ciężarów
Zapasy
Bibliografia