Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - United States at the 1996 Summer Olympics
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | |
---|---|
Kod MKOl | USA |
NOC | Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych |
w Atlancie | |
Zawodnicy | 646 (375 mężczyzn i 271 kobiet) w 31 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi |
Bruce Baumgartner (otwarcie) Michael R. Matz (zamknięcie) |
Medale 1 miejsce |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie ( przegląd ) | |
Inne powiązane występy | |
Igrzyska z 1906 r. |
Stany Zjednoczone Ameryki (USA) był naród gospodarz na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 w Atlancie w stanie Georgia . 646 zawodników, 375 mężczyzn i 271 kobiet, wzięło udział w 263 zawodach w 31 dyscyplinach sportowych.
Drużyna zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej medalowej po raz pierwszy od 1984 roku i po raz pierwszy od 1968 roku w niebojkotowanych letnich igrzyskach olimpijskich.
Medaliści
Kolejni zawodnicy z USA zdobyli medale na igrzyskach. W poniższych sekcjach według dyscyplin nazwiska medalistów są pogrubione .
* - Wskazuje, że zawodnik brał udział w eliminacjach, ale nie w finale.
Łucznictwo
Stany Zjednoczone zdobyły oba złote medale w męskich zawodach łuczniczych, przy czym Justin Huish zdobył medal indywidualny, a drużyna trzyosobowa – medal zespołowy. Amerykanki nie odniosły takiego sukcesu.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Justin Huish | Indywidualny | 670 | 9 |
Martynow ( KAZ ) W 165–157 |
Hardinges ( GB ) W 166-155 |
Hsieh ( TPE ) W 169–162 |
Frangilli ( ITA ) W 112 (+10) -112 (+9) |
Vermeiren ( BEL ) W 112–103 |
Petersson ( SWE ) W 112-107 |
|
Richard Johnson | 664 | 15 |
Krumpestar ( SLO ) W 158–140 |
Szary ( AUS ) W 164–157 |
Jang ( KOR ) L 160–162 |
Nie awansował | 11 | |||
Pręt Biały | 666 | 24 |
Badënov ( ros. ) W 161–152 |
Vermeiren ( BEL ) L 158–159 |
Nie awansował | 24 | ||||
Justin Huish Richard Johnson Rod White |
Zespół | 2000 | 3 | Nie dotyczy |
Indie (IND) W 251-235 |
Ukraina (UKR) W 251–240 |
Włochy (ITA) W 251–247 |
Korea Południowa (KOR) W 251–249 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda rankingowa | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Judi Adams | Indywidualny | 606 | 53 |
Nowicka ( POL ) L 152–165 |
Nie awansował | 39 | ||||
Janet Dykman | 646 | 17 |
Backman ( SWE ) W 156–144 |
Yang ( CHN ) W 154–148 |
Wang ( CHN ) L 149–156 |
Nie awansował | 16 | |||
Lindsay Langston | 643 | 21 |
Yang ( TPE ) W 151–150 |
Nowicka ( POL ) L 152(+8)–152(+9) |
Nie awansował | 22 | ||||
Judi Adams Janet Dykman Lindsay Langston |
Zespół | 1859 | 10 | Nie dotyczy |
Kazachstan (KAZ) L 226–235 |
Nie awansował | 13 |
lekkoatletyka
- Klucz
- Uwaga – Rangi przyznawane w zawodach na torze mieszczą się tylko w grupie zawodnika
- Q = Zakwalifikowany do następnej rundy
- q = Zakwalifikowany do następnej rundy jako najszybszy przegrany lub , w konkurencjach terenowych, według pozycji bez osiągnięcia celu kwalifikacyjnego
- Mężczyźni
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jon Drummond | 100 m² | 10.08 | 2 Q | 10.17 | 3 Q | 10.16 | 6 | Nie awansował | |
Michael Marsh | 10.14 | 1 Q | 10.04 | 1 Q | 10.08 | 3 Q | 10.00 | 5 | |
Dennisa Mitchella | 10.24 | 1 Q | 10.09 | 1 Q | 10.00 | 2 Q | 9,99 | 4 | |
Michael Johnson | 200 m² | 20,55 | 1 Q | 20,37 | 1 Q | 20,27 | 1 Q | 19.32 WR | |
Michael Marsh | 20,27 | 1 Q | 20,39 | 1 Q | 20,26 | 3 Q | 20,48 | 8 | |
Jeff Williams | 20,37 | 1 Q | 20.47 | 2 Q | 20,39 | 3 Q | 20.17 | 5 | |
Alvin Harrison | 400 m² | 44,69 | 1 Q | 44,79 | 1 Q | 45.04 | 4 Q | 44,62 | 4 |
Michael Johnson | 45,80 | 2 Q | 44,62 | 1 Q | 44,59 | 1 Q | 43,49 LUB | ||
Butch Reynolds | 45,42 | 1 Q | 45,21 | 3 Q | DNF | Nie awansował | |||
Johnny Gray | 800 m² | 1:45,87 | 1 Q | Nie dotyczy | 1:44.00 | 2 Q | 1:44.21 | 7 | |
José Parrilla | 1:49,99 | 6 | Nie awansował | ||||||
Brandon Rock | 1:48.47 | 4 | Nie awansował | ||||||
Brian Hyde | 1500 m² | 3:48.20 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Paul McMullen | 3:39,94 | 2 Q | 3:37,81 | 9 | Nie awansował | ||||
Jason Pyrah | 3:39,91 | 9 | Nie awansował | ||||||
Matt Giusto | 5000 m² | 14:30,76 | 9 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Bob Kennedy | 13:54.57 | 4 Q | 13:27,90 | 4 Q | 13:12.25 | 6 | |||
Jim Spivey | 13:54.01 | 9 q | 14:27,72 | 13 | Nie awansował | ||||
Brad Barquist | 10 000 m² | 29:11.20 | 16 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Dan Middleman | 29:50,72 | 17 | Nie awansował | ||||||
Todd Williams | DNF | Nie awansował | |||||||
Mark Crear | 110 m przez płotki | 13.44 | 1 Q | 13.14 | 1 Q | 13.22 | 3 Q | 13.09 | |
Allen Johnson | 13.66 | 1 Q | 13.27 | 1 Q | 13.10 | 1 Q | 12.95 LUB | ||
Eugene Swift | 13.36 | 1 Q | 13.37 | 1 Q | 13.21 | 2 Q | 13.23 | 6 | |
Derrick Adkins | 400 m przez płotki | 48,46 | 1 Q | Nie dotyczy | 47,76 | 1 Q | 47,54 | ||
Bryan Bronson | 49.06 | 1 Q | 50,32 | 8 | Nie awansował | ||||
Calvin Davis | 48,94 | 1 Q | 47,91 | 1 Q | 47,96 | ||||
Mark Croghan | 3000 m z przeszkodami | 8:27.91 | 3 Q | Nie dotyczy | 8:21.01 | 6 q | 8:17,84 | 5 | |
Marc Davis | 8:31,25 | 5 Q | 8:26,76 | 1 Q | 9:51.96 | 12 | |||
Robert Gary | 8:49.68 | 11 | Nie awansował | ||||||
Jon Drummond Tim Harden Michael Marsh Dennis Mitchell Tim Montgomery * |
Przekaźnik 4 × 100 m | 38,58 | 1 Q | Nie dotyczy | 37,96 | 1 Q | 38,05 | ||
Alvin Harrison Anhuan Maybank Derek Mills Jason Rouser * LaMont Smith |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:00.59 | 1 Q | Nie dotyczy | 2:57,86 | 1 Q | 2:55.99 | ||
Keith Brantly | Maraton | Nie dotyczy | 2:18:17 | 28 | |||||
Mark Coogan | 2:20:27 | 41 | |||||||
Bob Kempainen | 2:18:38 | 31 | |||||||
Curt Clausen | 20 km spacer | Nie dotyczy | 1:31:30 | 50 | |||||
Andrzej Chyliński | 50 km spacer | Nie dotyczy | 4:03:13 | 26 | |||||
Allen James | 4:01:18 | 24 | |||||||
Herman Nelson | DSQ |
Uwagi:
* - Wskazuje zawodnika startującego w rundzie wstępnej, ale nie w finale.
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Joe Greene | Długi skok | 8.28 | 2 Q | 8.24 | |
Carl Lewis | 8.29 | 1 Q | 8.50 | ||
Mike Powell | 8.20 | 4 Q | 8.17 | 5 | |
Mike Conley | Potrójny skok | 17.20 | 2 Q | 17.40 | 4 |
Kenny Harrison | 17.58 | 1 Q | 18.09 LUB | ||
Roberta Howarda | 16.92 | 7 q | 16.90 | 8 | |
Charles Austin | Wysoki skok | 2,28 | =1 Q | 2,39 LUB | |
Ed Broxterman | 2.15 | 31 | Nie awansował | ||
Cameron Wright | 2,20 | 26 | Nie awansował | ||
Jeff Hartwig | Skok o tyczce | 5,70 | 5 Q | 5.60 | 11 |
Scott Huffman | 5.60 | =12 q | 5.60 | 13 | |
Lawrence Johnson | 5,70 | 11 Q | 5,70 | 8 | |
Randy Barnes | Pchnięcie kulą | 20,42 | 4 Q | 21,62 | |
Jan Godina | 20,54 | 2 Q | 20,79 | ||
CJ Hunter | 19.95 | 6 Q | 20,39 | 7 | |
Jan Godina | Rzut dyskiem | 61,82 | 14 | Nie awansował | |
Adam Setliff | 62,36 | 10 q | 56.30 | 12 | |
Anthony'ego Waszyngtona | 63,66 | 3 Q | 65,42 | 4 | |
Tom Pukstys | Rzut oszczepem | 84,70 | 4 Q | 83,58 | 8 |
Todda Riecha | 78,02 | 17 | Nie awansował | ||
Dave Stephens | 79,78 | 14 | Nie awansował | ||
Oferta Lance | Rzut młotem | 78,59 | 1 Q | 81,12 | |
Kevin McMahon | 73,46 | 24 | Nie awansował | ||
Ken Popejoy | 72,46 | 29 | Nie awansował |
Sportowiec | Wydarzenie | 100 m² | LJ | SP | HJ | 400 m² | 110H | DT | PV | JT | 1500 m² | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Steve Fritz | Wynik | 10.90 | 7,77 | 15.31 | 2,04 | 50,13 | 13.97 | 49,84 | 5.10 | 65,70 | 4:38,26 | 8644 | 4 |
Zwrotnica | 883 | 1002 | 809 | 840 | 809 | 978 | 867 | 941 | 824 | 691 | |||
Chris Huffins | Wynik | 10.47 | 7,49 | 15,57 | 2,04 | 48,83 | 14.10 | 48,72 | 4,70 | 60,62 | 5:14.36 | 8300 | 10 |
Zwrotnica | 982 | 932 | 825 | 840 | 869 | 962 | 844 | 819 | 747 | 480 | |||
Dan O'Brien | Wynik | 10.50 | 7.57 | 15,66 | 2,07 | 46,82 | 13.87 | 48,78 | 5,00 | 66,90 | 4:45.89 | 8824 | |
Zwrotnica | 975 | 952 | 830 | 868 | 967 | 991 | 845 | 910 | 842 | 644 |
- Kobiety
- Wydarzenia na torze i na drodze
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Gail Devers | 100 m² | 10.92 | 1 Q | 10.94 | 1 Q | 11.00 | 1 Q | 10.94 | |
D'Andre Hill | 11.11 | 2 Q | 11.21 | 3 Q | 11.20 | 6 | Nie awansował | ||
Gwen Torrence | 11.11 | 1 Q | 11.11 | 1 Q | 10.997 | 2 Q | 10.96 | ||
Przewodnik po Carlette | 200 m² | 22.37 | 1 Q | 22,51 | 1 Q | 22,56 | 4 Q | 22,61 | 8 |
Inger Miller | 22,74 | 2 Q | 22,57 | 3 Q | 22.33 | 4 Q | 22.41 | 4 | |
Dannette młody | 22,65 | 1 Q | 22,53 | 1 Q | 22.49 | 5 | Nie awansował | ||
Kim Graham | 400 m² | 51,70 | 1 Q | 50,96 | 3 Q | 51,13 | 5 | Nie awansował | |
Maicel Malone | 51,28 | 1 Q | 51,16 | 1 Q | 51,16 | 6 | Nie awansował | ||
Jerl Miles | 51,96 | 1 Q | 50,84 | 2 Q | 50,21 | 4 Q | 49,55 | 5 | |
Joetta Clark | 800 m² | 2:00.38 | 3 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Suzy Favor-Hamilton | 2:00.47 | 4 | Nie awansował | ||||||
Meredith Rainey | 1:59,96 | 4 q | 1:59.36 | 7 | Nie awansował | ||||
Juli Henner | 1500 m² | 4:27,14 | 10 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Vicki Huber | 4:18,82 | 9 | Nie awansował | ||||||
Regina Jacobs | 4:04.41 | 3 Q | 4:06.13 | 2 Q | 4:07.21 | 10 | |||
Lynn Jennings | 5000 m² | 15:19.66 | 3 Q | Nie dotyczy | 15:17,50 | 9 | |||
Amy Rudolf | 15:21,90 | 3 Q | 15:19.77 | 10 | |||||
Mary Decker | DSQ | DSQ | |||||||
Olga Appell | 10 000 m² | 34:12.54 | 17 | Nie dotyczy | Nie awansował | ||||
Kate Fonshell | 32:48,05 | 9 | Nie awansował | ||||||
Joanna Nesbit | 32:33,48 | 13 | Nie awansował | ||||||
Gail Devers | 100 m przez płotki | 12.73 | 1 Q | 12.83 | 1 Q | 12,62 | 3 Q | 12,66 | 4 |
Cheryl Dickey | 12.92 | 2 Q | 12.92 | 5 | Nie awansował | ||||
Lynda Goode | 12.97 | 3 Q | 12.78 | 4 Q | 12.77 | 3 Q | 13.11 | 7 | |
Kim Batten | 400 m przez płotki | 54,92 | 1 Q | Nie dotyczy | 53,65 | 1 Q | 53.08 | ||
Tonja Buford-Bailey | 55,23 | 1 Q | 53,38 | 2 Q | 53,22 | ||||
Sandra Farmer-Patryk | DSQ | DSQ | |||||||
Gail Devers Chryste Gaines Carlette Guidry * Inger Miller Gwen Torrence |
Przekaźnik 4 × 100 m | 42,49 | 1 Q | Nie dotyczy | 41,95 | ||||
Kim Graham Maicel Malone Jearl Miles Rochelle Stevens Linetta Wilson * |
Przekaźnik 4 × 400 m | 3:22,71 | 1 Q | Nie dotyczy | 3:20.91 | ||||
Anne Marie Lauck | Maraton | Nie dotyczy | 2:31:30 | 10 | |||||
Linda Somers | 2:36:58 | 31 | |||||||
Jenny Spangler | DNF | ||||||||
Wiktoria Herazo | 10 km pieszo | Nie dotyczy | DSQ | ||||||
Debbi Lawrence | 45:32 | 20 | |||||||
Michelle Rohl | 44:29 | 14 |
- Imprezy terenowe
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacyjny | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Jackie Joyner-Kersee | Długi skok | 6,70 | =6 Q | 7.00 | |
Marieke Veltman | 6.49 | 16 | Nie awansował | ||
Shana Williams | NM | Nie awansował | |||
Sheila Hudson | Potrójny skok | 14.26 | 9 Q | 14.02 | 10 |
Diana Pomarańczowa | NM | Nie awansował | |||
Cynthea Rodos | 13.95 | 16 | Nie awansował | ||
Amy mankiet | Wysoki skok | 1,85 | =24 | Nie awansował | |
Connie Teaberry | 1,90 | 18 | Nie awansował | ||
Tisza Waller | 1,93 | =1 q | 1,93 | =9 | |
Althouse Valeyta | Pchnięcie kulą | 18.16 | 16 | Nie awansował | |
Ramona Pagel | 18,55 | 12 q | 18.48 | 9 | |
Connie Price-Smith | 19.08 | 5 Q | 19.22 | 5 | |
Lacy Barnes-Mileham | Rzut dyskiem | 57,48 | 30 | Nie awansował | |
Wzgórze Arethy | 56.04 | 34 | Nie awansował | ||
Suzy Powell | 56,24 | 33 | Nie awansował | ||
Nicole Carroll | Rzut oszczepem | 54,74 | 26 | Nie awansował | |
Erica Wheeler | 53,34 | 30 | Nie awansował |
- Wydarzenia łączone – Heptathlon
Sportowiec | Wydarzenie | 100H | HJ | SP | 200 m² | LJ | JT | 800 m² | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kelly Blair | Wynik | 13.62 | 1.80 | 12.29 | 24.49 | 6,32 | 50,32 | 2:16.87 | 6307 | 8 |
Zwrotnica | 1033 | 978 | 680 | 934 | 949 | 866 | 867 | |||
Sharon Hanson | Wynik | 13.34 | 1,77 | 13.45 | 24.42 | 5,96 | 46,98 | 2:11,67 | 6292 | 9 |
Zwrotnica | 1074 | 941 | 757 | 941 | 837 | 802 | 940 | |||
Jackie Joyner-Kersee | Wynik | 13.24 | WD | DNF | ||||||
Zwrotnica | 1089 |
Badminton
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Kevin Han | Singiel mężczyzn |
Knowles ( GBR ) L 15–2, 10–15, 7–15 |
Nie awansował | |||||
Erika von Heiland | Single kobiet |
Jeng ( TPE ) L 2–11, 6–11 |
Nie awansował | |||||
Linda Francuska Erika von Heiland |
Debel kobiet | Nie dotyczy |
Stuer-Lauridsen Thomsen ( DEN ) L 4–15, 1–15 |
Nie awansował |
Baseball
Baseball był otwarty tylko dla męskich amatorów w 1992 i 1996 roku. W rezultacie Amerykanie i inne kraje, w których rozwija się profesjonalny baseball, polegali na zawodnikach z uczelni, podczas gdy Kubańczycy wykorzystywali swoich najbardziej doświadczonych weteranów, którzy technicznie byli uważani za amatorów, ponieważ nominalnie wykonywali inne prace , ale w rzeczywistości szkolony w pełnym wymiarze godzin. W 2000 roku przyjęto zawodowców, ale MLB odmówił wypuszczenia swoich zawodników w 2000, 2004 i 2008 roku, a sytuacja zmieniła się tylko trochę: Kubańczycy nadal używali swoich najlepszych graczy, podczas gdy Amerykanie zaczęli używać pomniejszych ligowców. MKOl podał nieobecność najlepszych graczy jako główny powód wycofania baseballu z programu olimpijskiego.
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Okrężny | Półfinał | Finał / BM | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Nikaragua K 4–1 |
Korea Południowa W 7–2 |
Włochy W 15-3 (F / 7) |
Japonia W 15–5 (K/7) |
Australia W 15-5 (F / 7) |
Kuba L 8–10 |
Holandia W 17-1 (F / 7) |
2 Q |
Japonia L 2–11 |
Mecz o brązowy medal Nikaragua W 10–3
|
- Lista
- Kris Benson
- RA Dickey
- Troy Glaus
- Czad Zielony
- Seth Greisinger
- Travis Lee
- Augie Ojeda
- Jason Williams
- Czad Allen
- Kip Harkrider
- AJ Hinch
- Jacque Jones
- Mark Kotsay
- Matt LeCroy
- Braden Looper
- Brian Loyd
- Warren Morris
- Jeff Weaver
- Jim Parque
- Billy Koch
- Okrężny
Zespół | W | L | Łamacz remisów |
---|---|---|---|
Kuba | 7 | 0 | - |
Stany Zjednoczone | 6 | 1 | - |
Japonia | 4 | 3 | 1-0 |
Nikaragua | 4 | 3 | 0-1 |
Holandia | 2 | 5 | 2-0 |
Włochy | 2 | 5 | 1-1 |
Australia | 2 | 5 | 0-2 |
Korea Południowa | 1 | 6 | - |
|
|
- Półfinał
Zespół | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | r | h | mi |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japonia | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 2 | 1 | 11 | 15 | 0 |
Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 1 |
- Gra o brązowy medal
Zespół | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | r | h | mi |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 10 | 12 | 1 |
Nikaragua | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 2 |
Koszykówka
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Argentyna W 96–68 |
Angola W 87–54 |
Litwa W 104–82 |
Chiny W 133–70 |
Chorwacja W 102–71 |
1 Q |
Brazylia W 98–75 |
Australia W 101–73 |
Jugosławia W 95–69 |
|
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Kuba W 101–84 |
Ukraina W 98–65 |
Zair W 107–47 |
Australia W 96-79 |
Korea Południowa W 105–64 |
1 Q |
Japonia W 108–93 |
Australia W 93–71 |
Brazylia W 111–87 |
Turniej mężczyzn
- Lista
- Główny trener : Lenny Wilkens
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone (H) | 5 | 5 | 0 | 522 | 345 | +177 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Litwa | 5 | 3 | 2 | 427 | 354 | +73 | 8 | |
3 | Chorwacja | 5 | 3 | 2 | 422 | 386 | +36 | 8 | |
4 | Chiny | 5 | 2 | 3 | 360 | 502 | -142 | 7 | |
5 | Argentyna | 5 | 2 | 3 | 351 | 396 | −45 | 7 | 9. miejsce playoff |
6 | Angola | 5 | 0 | 5 | 280 | 379 | −99 | 5 | 11. miejsce playoff |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
(H)
Uwagi gospodarza :
20 lipca 1996 r.
|
Stany Zjednoczone | 96 –68 | Argentyna |
Punktacja po połowie: 46 –44, 50 –24 | ||
Punkty : Robinson 18 Rebs : Robinson 7 Asy : Hill , Hardaway 5 |
Pkt : Espil 27 Reb : Nicola 4 Ast: Milanesio 7 |
22 lipca 1996 r.
|
Angola | 54- 87 | Stany Zjednoczone |
Punktacja o połowę: 31- 44 , 23- 43 | ||
Pkt : Carvalho 16 Rebs : Dias 5 Asts : AVO 5 |
Punkty: Malone 12 Rebs: Barkley 9 Asy: Barkley 7 |
24 lipca 1996
|
Litwa | 82- 104 | Stany Zjednoczone |
Punktacja o połowę: 42- 50 , 40- 54 | ||
Pts : Einikis 21 Rebs : Karnišovas , Einikis 7 Asts : Pačėsas 5 |
Punkty: Barkley 16 Rebs: Barkley 5 Asy: Stockton , Payton 7 |
26 lipca 1996
|
Stany Zjednoczone | 133 –70 | Chiny |
Punktacja po połowie: 65 –28, 68 –42 | ||
Punkty : Pippen 24 Rebs : O'Neal 10 Ast : Hardaway 10 |
Pkt: Liu 18 Rebs: Bateer 6 Ast: Li 5 |
28 lipca 1996 r.
|
Chorwacja | 71- 102 | Stany Zjednoczone |
Punktacja o połowę: 38- 57 , 33- 45 | ||
Pkt : Tabak 19 Rebs : Tabak 7 Ast : Kukoč 10 |
Pkt: Richmond 16 Rebs: Barkley 12 Ast: Payton 7 |
- Ćwierćfinał
30 lipca 1996 22:00
|
Stany Zjednoczone | 98 –75 | Brazylia |
Punktacja po połowie: 52 –36, 46 –39 | ||
Punkty : Hardaway 14 Rebs : O'Neal 11 Asy : Payton 7 |
Punkty: Schmidt 26 Rebs: Janjao 10 Ass: Minuci 5 |
- Półfinał
1 sierpnia 1996 22:00
|
Stany Zjednoczone | 101 –73 | Australia |
Punktacja po połowie: 51 –41, 50 –32 | ||
Pkt : Barkley 24 Rebs : Barkley 11 Ast : Pippen 5 |
Pts: Gaze 25 rebs: Bradtke 11 Asts: leczą 5 |
- Gra o złoty medal
3 sierpnia 1996 22:00
|
FR Jugosławia | 69- 95 | Stany Zjednoczone |
Punktacja o połowę: 38- 43 , 31- 52 | ||
Pkt : Paspalj 19 Reb : Bodiroga , Đorđević 5 As : Đorđević 6 |
Pkt: Robinson 28 Rebs: Robinson 7 As: Stockton 7 |
Turniej kobiet
- Lista
- Główny trener : Tara VanDerveer
- Gra zespołowa
Pozycja | Zespół | Pld | W | L | PF | ROCZNIE | PD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stany Zjednoczone (H) | 5 | 5 | 0 | 507 | 339 | +168 | 10 | Ćwierćfinały |
2 | Ukraina | 5 | 3 | 2 | 354 | 358 | -4 | 8 | |
3 | Australia | 5 | 3 | 2 | 369 | 319 | +50 | 8 | |
4 | Kuba | 5 | 2 | 3 | 365 | 377 | −12 | 7 | |
5 | Korea Południowa | 5 | 2 | 3 | 347 | 389 | −42 | 7 | |
6 | Zair | 5 | 0 | 5 | 287 | 447 | −160 | 5 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) punkty bezpośrednie; 3) średni wynik meczów bezpośrednich; 4) bezpośrednia liczba zdobytych punktów.
(H)
Uwagi gospodarza :
- Ćwierćfinał
- Półfinał
- Gra o złoty medal
Boks
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Albert Guardado | Lekka waga lotna |
Modiradilo ( BOT ) W 11–9 |
Rasoanaivo ( MAD ) W 9–4 |
Kiriuchin ( UKR ) L 14–19 |
Nie awansował | ||
Eric Morel | Waga lotna |
Romero ( CUB ) L 12–24 |
Nie awansował | ||||
Zahir Raheem | Waga kogucia |
Motyka ( PRK ) W 19–4 |
Mesa ( CUB ) L RSC |
Nie awansował | |||
Floyd Mayweather Jr. | Waga piórkowa |
Tileganov ( KAZ ) W RSC |
Geworgyan ( ARM ) W 16–3 |
Aragon ( CUB ) W 12–11 |
Todorov ( BUL ) L 9–10 |
Nie awansował | |
Terrance Cauthen | Lekki |
Abdoollayev ( UZB ) W 18-6 |
Narzędzia ( MGL ) W 10–9 |
Wisngwiset ( THA ) W 14–10 |
Tontchev ( BUL ) L 12–15 |
Nie awansował | |
Dawid Diaz | Lekka waga półśrednia |
Garcia ( ISV ) W RSC |
Urkal ( GER ) L 6–14 |
Nie awansował | |||
Fernando Vargas | Waga półśrednia |
Meschadze ( GEO ) W 10–4 |
Simion ( ROU ) L 7–8 |
Nie awansował | |||
David Reid | Lekki średni |
Lee ( KOR ) W 20–4 |
Polakovič ( CZE ) W 12–5 |
Marmouri ( TUN ) W 13–8 |
Tulaganov ( UZB ) W 12-4 |
Duvergel ( CUB ) W KO |
|
Rhoshii Wells | Waga średnia |
Molla ( IRI ) W 24–7 |
Rodríguez ( BRA ) W 16–2 |
Yarvekob ( UZB ) W 8-8 TB |
Hernández ( CUB ) L 8–17 |
Nie awansował | |
Antonio Tarver | Lekki ciężki |
Wybornow ( RUS ) W 5–2 |
Kowah ( SLE ) W RSC |
Flores ( PUR ) W RSC |
Jirow ( KAZ ) L 9–15 |
Nie awansował | |
Nate Jones | Waga ciężka | PA |
Okesola ( GBR ) W RSC |
Jiang ( CHN ) W 21–4 |
Defiagbon ( MOŻE ) L 10-16 |
Nie awansował | |
Lawrence Clay-Bey | Waga superciężka | PA |
Kliczko ( UKR ) L 8–10 |
Nie awansował |
Kajakarstwo
Slalom
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | To, co najlepsze | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Adam Clawson | C-1 | 2:52,53 | 16 | 4:25,74 | 27 | 2:52,53 | 19 |
David Hearn | 2:44.07 | 10 | 2:42,51 | 6 | 2:42,51 | 9 | |
Wayne Dickert Horace Holden |
C-2 | 3:44,69 | 12 | 3:00.90 | 10 | 3:00.90 | 11 |
Eric Giddens | K-1 | 3:21,15 | 33 | 2:31,65 | 14 | 2:31,65 | 20 |
Scott Shipley | 2:28,31 | 8 | 2:29,34 | 9 | 2:28,31 | 12 | |
Richard Weissa | 2:29.45 | 10 | 2:25,78 | 4 | 2:25,78 | 6 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Uruchom 1 | Uruchom 2 | To, co najlepsze | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Dana Chladek | K-1 | 7:11.80 | 29 | 2:49.49 | 1 | 2:49.49 | |
Cathy Hearn | 2:53.03 | 3 | 3:49.93 | 20 | 2:53.03 | 7 |
Sprint
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Jim Terrell | C-1 500 m² | 1:57.259 | 7 SF | Nie dotyczy | 1:54.086 | 4 | Nie awansował | ||
Józefa Harpera | C-1 1000 m² | 4:45,467 | 9 SF | Nie dotyczy | 4:39.949 | 7 | Nie awansował | ||
Mike Herbert | K-1 500 m² | 1:44,763 | 6 R | 1:43.384 | 2 SF | 1:42,335 | 8 | Nie awansował | |
Michael Harbold | K-1 1000 m² | 3:58,760 | 6 R | 4:05.225 | 2 SF | 3:44,663 | 7 | Nie awansował | |
Stein Jorgensen John Mooney |
K-2 500 m² | 1:33,642 | 3 SF | PA | 1:32,353 | 6 | Nie awansował | ||
John Mooney Peter Newton |
K-2 1000 m² | 3:46,852 | 4 R | 3:34,424 | 1 SF | 3:19.834 | 5 | Nie awansował | |
Curt Bader Philippe Boccara Mark Hamilton Cliff Meidl |
K-4 1000 m² | 3:23,352 | 8 SF | Nie dotyczy | 3:06,855 | 6 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Traci Phillips | K-1 500 m² | 2:02.847 | 8 R | 02:00.371 | 5 SF | 1:55,339 | 9 | Nie awansował | |
DeAnne Hemmens Lia Rousset |
K-2 500 m² | 1:47.914 | 5 R | 1:52.669 | 2 SF | 1:49.645 | 8 | Nie awansował | |
Alexandra Harbold DeAnne Hemmens Lia Rousset Druella Van Hengel |
K-4 500 m² | 1:43.311 | 6 SF | Nie dotyczy | 1:40.045 | 4 | Nie awansował |
Klucz: QF - Zakwalifikowanie do finału medalowego; SF - Zakwalifikowany do półfinału; R – Możliwość repasażowania
Kolarstwo
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Frankie Andreu | Wyścig szosowy | 4:55:10 | 4 |
Lance Armstrong | 4:55:29 | 14 | |
Steve Hegg | 4:56:51 | 93 | |
George Hincapie | 4:56:49 | 76 | |
Greg Randolph | 4:56:59 | 74 | |
Lance Armstrong | Okres próbny | 1:06:28 | 6 |
Steve Hegg | 1:08:29 | 16 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Linda Brenneman | Wyścig szosowy | 2:40:27 | 36 |
Alison Dunlap | 2:41:21 | 37 | |
Joanna Golay | 2:37:06 | 29 | |
Linda Brenneman | Okres próbny | 38:52 | 11 |
Joanna Golay | 39:36 | 16 |
Ścieżka
- Wyścig punktowy
Sportowiec | Wydarzenie | Zwrotnica | Ranga |
---|---|---|---|
Brian McDonough | Wyścig punktowy mężczyzn | 5 | 19 |
Joanna Golay | Wyścig punktowy kobiet | 0 | 17 |
- Sprint
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Pierwsza runda | Repasaż 1 | Druga runda | Repasaż 2 | Runda 16 | Repasaż 3 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szybkość czasu |
Ranga | Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Ranga | ||
William Clay | Sprint mężczyzn | 10,543 68,29 km / h |
12 Q |
Himonetos ( GRE ) L |
Arroyo ( BOL ) W 11.191 |
Wzgórze ( AUS ) L |
Chiappa ( ITA ) Vassilopoulus ( GRE ) L |
Nie awansował | |||||
Marty Nothstein | 10,176 70,75 km/h |
3 Q |
Hyun ( KOR ) W 11.415 |
PA |
Hrbacek ( SVK ) W 10.899 |
PA |
Chiappa ( ITA ) W 11,047 |
PA |
Hill ( AUS ) W 10.950, W 10.650 |
Harnett ( MOŻE ) W 10.731, W 10.905 |
Fiedler ( GER ) L , L |
||
Connie Paraskevin-Young | Sprint kobiet | 11.545 62.36 km/h |
7 Q | Nie dotyczy |
Neumann ( NIEM ) L |
Salumäe ( EST ) Wynd ( NZL ) L 2 |
Nie awansował |
- Pościg
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacyjny | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas opozycji |
Czas opozycji |
Czas opozycji |
Ranga | ||
Kent Bostick | Indywidualna pogoń mężczyzn | 4:33,751 | 9 | Nie awansował | |||
Dirk Copeland Mariano Friedick Adam Laurent Michael McCarthy |
Pogoń drużynowa mężczyzn | 4:11.950 | 6 Q |
Australia (AUS) L 4:12.470 |
Nie awansował | ||
Rebecca Twigg | Indywidualne dążenie kobiet | 3:39.849 | 4 Q |
Arndta ( GER ), l 3: 41,611 |
Nie awansował |
- Okres próbny
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Erin Hartwell | 1000 m jazda na czas, mężczyźni | 1:02.940 |
rower górski
Sportowiec | Wydarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
David Juarez | Biegi przełajowe mężczyzn | 2:35:15 | 19 |
Don Myrah | 2:35:50 | 20 | |
Susan DeMattei | Bieg przełajowy kobiet | 1:52:36 | |
Juli Furtado | 1:58:32 | 10 |
Nurkowanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Scott Donie | Trampolina 3 m | 414,03 | 4 Q | 223,86 | 4 | 637,89 | 4 Q | 443,07 | 4 | 666,93 | 4 |
Mark Lenzi | 372.03 | 9 Q | 229,74 | 2 | 601,77 | 7 Q | 456,76 | 3 | 686,49 | ||
Patryk Jeffrey | Platforma 10 m | 406.74 | 5 Q | 174,42 | 9 | 581.16 | 6 Q | 385,80 | 9 | 560,22 | 9 |
David Pichler | 394,59 | 6 Q | 175,53 | 8 | 570,12 | 8 Q | 431,58 | 6 | 607.11 | 6 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wstępny | Półfinał | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | ||
Jenny Keim | Trampolina 3 m | 270,48 | 9 Q | 211,17 | 8 | 481,65 | 7 Q | 275,46 | 7 | 486,63 | 9 |
Melisa Mojżesza | 279,75 | 6 Q | 211,95 | 6 | 491,70 | 6 Q | 296,04 | 3 | 507,99 | 4 | |
Mary Ellen Clark | Platforma 10 m | 253,89 | 12 Q | 174,87 | 3 | 428,76 | 9 Q | 298,08 | 3 | 472,95 | |
Becky Ruehl | 323,91 | 2 Q | 163,38 | 8 | 487,29 | 3 Q | 291.81 | 4 | 455,19 | 4 |
Konny
- Konkurs ujeżdżania
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Test Grand Prix | Specjalne Grand Prix | Grand Prix Freestyle | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Całkowity | Ranga | |||
Robert Dover | Metaliczny | Indywidualny | 65,96 | 23 Q | 58,79 | 25 | 124,75 | 25 | Nie awansował | |||
Michelle Gibson | Peron | 75.20 | 3 Q | 74,28 | 3 | 149,48 | 3 Q | 73,35 | 8 | 222,83 | 5 | |
Steffena Petersa | Udon | 67,80 | 13 Q | 67,63 | 18 | 135,43 | 15 | Nie awansował | ||||
Guentera Seidela | Graf George | 69,36 | 11 Q | 71,81 | 10 | 141,17 | 10 Q | 73,85 | 7 | 215,02 | 8 | |
Robert Dover Michelle Gibson Steffen Peters Guenter Seidel |
Patrz wyżej | Zespół | 5309 | 3 | Nie dotyczy | 5309 |
- WKKW
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Konkurs ujeżdżania | Przełajowe | Skoki przez przeszkody | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Ranga | Kary | Ranga | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Całkowity | Ranga | |||
Mara Zastępca | Zbiornik | Indywidualny | 40,2 | 4 | 44,80 | 12 | 85,00 | 12 | 0 | =1 | 85,00 | 6 |
Kerry Milukin | Poza domem | 47,6 | 9 | 19.60 | 3 | 67,20 | 3 | 1,5 | =8 | 73,20 | ||
David O'Connor | Wytworzone na zamówienie | 37,6 | 2 | 30,80 | 8 | 68,40 | 5 | 1,75 | 13 | 80,15 | 5 | |
Bruce Davidson Jill Henneberg David O'Connor Karen O'Connor |
Heyday Nirvana Giltedge Biko |
Zespół | 123.00 | 1 | 121,60 | 4 | 244,60 | 2 | 16.50 | 4 | 261,10 |
- Skoki
Sportowiec | Koń | Wydarzenie | Kwalifikacyjny | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | ||||||||||||
Kary | Ranga | Kary | Ranga | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | Całkowity | Ranga | Kary | Ranga | |||
Leslie Burr Howard | Skrajny | Indywidualny | 0 | =1 | 14 | 56 | 14 | 37 | 0 | =1 | 14 | 14 Q | 8 | =11 |
Anna Kursinski | Eros | 0 | =1 | 0 | =1 | 0 | =1 | 8 | =30 | 8 | 6 Q | 16 | =20 | |
Piotr Leone | Legato | 12 | =59 | 4 | =11 | 16 | =38 | 0 | =1 | 16 | =16 Q | DNS | ||
Michał Matz | Rhum | 4 | =14 | 4 | =11 | 8 | =9 | 4 | =14 | 12 | 9* | Nie awansował | ||
Leslie Burr Howard Anne Kursinski Peter Leone Michael Matz |
Patrz wyżej | Zespół | Nie dotyczy | 8 | 3 | Nie dotyczy | 4 | =2 | 12 | Nie dotyczy |
* - Chociaż Matz uplasował się wystarczająco wysoko, aby zakwalifikować się do finału, tylko trzech zawodników z każdego kraju mogło awansować do finału.
Ogrodzenie
Piętnastu szermierzy, dziewięciu mężczyzn i sześć kobiet, reprezentowało Stany Zjednoczone w 1996 roku.
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Cliff Bayer | Folia indywidualna |
Bryżałow ( UKR ) L 11–15 |
Nie awansował | 34 | ||||
Nick Bravin |
Krzesiński ( POL ) L 14–15 |
Nie awansował | 39 | |||||
Piotr Boski |
Wang ( CHN ) L 12–15 |
Nie awansował | 37 | |||||
Cliff Bayer Nick Bravin Peter Devine |
Folia drużynowa | Nie dotyczy |
Austria (AUT) L 32–45 |
Nie awansował | 10 | |||
Tamir Bloom | Indywidualne szpady |
Kurtka ( SUI ) W 15–13 |
Leroux ( FRA ) L 9–15 |
Nie awansował | 31 | |||
Jim Carpenter |
Paz ( COL ) W 15–11 |
Rivas ( COL ) L 9–15 |
Nie awansował | 25 | ||||
Mike Marks |
Okup ( CAN ) W 15–9 |
Kovács ( WĘG ) L 6–15 |
Nie awansował | 28 | ||||
Tamir Bloom Jim Carpenter Mike Marx |
Drużyna epée | Nie dotyczy |
Korea Południowa (KOR) W 45–41 |
Włochy (ITA) L 44–45 |
Nie awansował | 8 | ||
Peter Cox, Jr. | Indywidualna szabla |
Lee ( KOR ) W 15–9 |
Becker ( NIEM ) L 12–15 |
Nie awansował | 28 | |||
Tomek Strzałkowski |
Banos ( CAN ) L 11–15 |
Nie awansował | 34 | |||||
Peter Westbrook |
Williams ( GB ) L 8-15 |
Nie awansował | 37 | |||||
Peter Cox, Jr. Tom Strzałkowski Peter Westbrook |
Szabla drużynowa | Nie dotyczy |
Rumunia (ROU) L 40–45 |
Nie awansował | 9 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Ann Marsh | Folia indywidualna | PA |
Magnan ( FRA ) W 15–9 |
Bau ( GER ) W 15–8 |
Vezzali ( WŁOCH ) L 10–15 |
Nie awansował | 7 | |
Suzanne Paxton |
Jeon ( KOR ) L 14–15 |
Nie awansował | 33 | |||||
Felicja Zimmermann | PA |
Czuckermann-Hatuel ( ISR ) L 12–15 |
Nie awansował | 21 | ||||
Ann Marsh Suzanne Paxton Felicia Zimmermann |
Folia drużynowa | Nie dotyczy |
Polska (POL) L 44–45 |
Nie awansował | 10 | |||
Elaine Cheris | Indywidualne szpady |
Chiesa ( WŁOCH ) L 13–15 |
Nie awansował | 39 | ||||
Nhi Lan Le |
Kim ( KOR ) L 13–15 |
Nie awansował | 37 | |||||
Leslie Marksa |
Wilk ( SUI ) W 15–14 |
Võsu ( EST ) L 13–15 |
Nie awansował | 16 | ||||
Elaine Cheris Nhi Lan Le Leslie Marx |
Drużyna epée | Nie dotyczy |
Korea Południowa (KOR) W 45–44 |
Węgry (Węgry) L 25–45 |
Nie awansował | 8 |
Hokej na trawie
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Półfinał / Pl. | Finał / BM / Pl. | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Pakistan L 0–4 |
Argentyna L 2–5 |
Indie L 0–4 |
Hiszpania L 1–7 |
Niemcy L 0–3 |
Nie dotyczy | 6 |
9-12 Półfinał RPA L 0–3
|
Mecz o 11 miejsce Malezja L 1-4
|
12 | |
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Holandia T 1–1 |
Korea Południowa K 3–2 |
Wielka Brytania L 0–1 |
Argentyna L 1–2 |
Niemcy T 1–1 |
Australia L 0–4 |
Hiszpania K 2–0 |
5 | Nie dotyczy | Nie awansował | 5 |
Turniej mężczyzn
Reprezentacja USA w hokeju na trawie mężczyzn rywalizowała po raz szósty na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Na ojczystej ziemi skład trenera Jona Clarka po raz kolejny zajął dwunaste i ostatnie miejsce.
- Lista
Główny trener: Jon Clark
- Runda wstępna
Szczegóły turnieju | |||
---|---|---|---|
Kraj organizujący | Stany Zjednoczone | ||
Miasto | Atlanta | ||
Daktyle | 20 lipca – 2 sierpnia | ||
Drużyny | 12 | ||
Miejsce(a) |
Stadion Herndon Stadion Panther |
||
Pozycje końcowe | |||
Mistrzowie | Holandia (1. tytuł) | ||
Drugie miejsce | Hiszpania | ||
Trzecie miejsce | Australia | ||
Statystyki turniejów | |||
Rozegrane mecze | 42 | ||
Zdobyte bramki | 173 (4,12 na mecz) | ||
Najlepsi strzelcy |
Taco van den Honert Greg Nicol (7 goli) |
||
|
Hokej na trawie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | ||
---|---|---|
Turniej | ||
mężczyźni | kobiety | |
Oddziały | ||
mężczyźni | kobiety | |
The męska Hokej turniej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 był 18. edycja imprezy hokeja na trawie dla mężczyzn w Letnich Igrzyskach Olimpijskich . Trwało to czternaście dni od 20 lipca do finału medalowego 2 sierpnia. Gry rozgrywane były na stadionie Herndon i Stadion Panther , zarówno znajduje się w Atlancie , USA .
Holandia zdobyła złoty medal po raz pierwszy po pokonaniu Hiszpanii 3-1 w finale. Australia zdobyła brązowy medal pokonując Niemcy 3-2.
Kwalifikacja
Każdy z mistrzów kontynentalnych z pięciu federacji, poprzedni mistrzowie olimpijscy i światowi oraz kraj gospodarza otrzymał automatyczne miejsce do cumowania. Oprócz drużyn, które zakwalifikowały się do Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego , rywalizowało w nim dwanaście drużyn.
Daktyle | Wydarzenie | Lokalizacja | Kwalifikator(y) |
---|---|---|---|
Naród-gospodarz | Stany Zjednoczone | ||
26 lipca – 6 sierpnia 1992 | Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992 | Barcelona , Hiszpania | Niemcy |
4–15 października 1994 r | Igrzyska Azjatyckie 1994 | Hiroszima , Japonia | Korea Południowa |
23 listopada – 4 grudnia 1994 | Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 1994 | Sydney , Australia | Pakistan |
12-25 marca 1995 | Igrzyska Panamerykańskie 1995 | Mar del Plata , Argentyna | Argentyna |
22-27 maja 1995 | Turniej kwalifikacyjny Oceanii 1995 | Auckland , Nowa Zelandia | Australia |
Sierpień 1995 | 1995 Mistrzostwa Europy w hokeju na lodzie | Dublin , Irlandia | — |
13-23 września 1995 | 1995 Ogólnoafrykańskie Igrzyska | Harare , Zimbabwe | Afryka Południowa |
19-28 stycznia 1996 | Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny | Barcelona , Hiszpania |
Holandia Indie Wielka Brytania Hiszpania Malezja |
- ^1 –Niemcyzakwalifikowały się zarówno jako poprzedni mistrz olimpijski, jak i kontynentalny, dlatego ta kwota została dodana do tych przyznanych przezOlimpijski Turniej Kwalifikacyjnydo łącznej liczby 5.
Oddziały
Sędziowie
- Amin Ajman (EGY)
- Santiago Deo (ESP)
- Henrik Ehlers (DEN)
- Steve Horgan (USA)
- Floris Idenburg (NED)
- Guillaume Langla (FRA)
- Craig Madden (WB)
- Antonio Moralesa (ESP)
- Ray O'Connor (IRL)
- Jurij Płatonow (ros.)
- Don Prior (AUS)
- Eduardo Ruiz (ARG)
- Kiyoshi Sana (Japonia)
- Roger St. Róża (TRI)
- Patrick van Beneden (BEL)
- Sasidharan Vasutheven (MAS)
- Peter von Reth (NED)
- Richard Wolter (Niemcy)
Wyniki
Wszystkie czasy to wschodni czas letni ( UTC-04:00 )
Runda wstępna
Basen A
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hiszpania | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 5 | +9 | 8 | Awans do półfinału |
2 | Niemcy | 5 | 3 | 1 | 1 | 10 | 3 | +7 | 7 | |
3 | Indie | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 | |
4 | Pakistan | 5 | 2 | 1 | 2 | 11 | 8 | +3 | 5 | |
5 | Argentyna | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 13 | -4 | 4 | |
6 | Stany Zjednoczone (H) | 5 | 0 | 0 | 5 | 3 | 23 | -20 | 0 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) różnica bramek; 3) wygrane gry; 4) wynik bezpośredni.
(H) Gospodarz
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Basen B
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Holandia | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 | Awans do półfinału |
2 | Australia | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 | 7 | |
3 | Wielka Brytania | 5 | 1 | 3 | 1 | 8 | 8 | 0 | 5 | |
4 | Korea Południowa | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 13 | -1 | 4 | |
5 | Afryka Południowa | 5 | 0 | 3 | 2 | 7 | 12 | -5 | 3 | |
6 | Malezja | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | -8 | 2 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) różnica bramek; 3) wygrane gry; 4) wynik bezpośredni.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Runda klasyfikacyjna
Klasyfikacja miejsc od dziewiątego do dwunastego
Krzyżowanie | Dziewiąte miejsce | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Argentyna ( pióro ) | 4 (3) | |||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Malezja | 4 (0) | |||||
Argentyna | 3 | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Afryka Południowa | 2 | |||||
Afryka Południowa | 3 | |||||
Stany Zjednoczone | 0 | |||||
Jedenaste miejsce | ||||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Malezja | 4 | |||||
Stany Zjednoczone | 1 |
Krzyżowanie
|
|
Jedenaste i dwunaste miejsce
|
Dziewiąte i dziesiąte miejsce
|
Klasyfikacja miejsca od piątego do ósmego
Krzyżowanie | Piąte miejsce | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Indie | 3 (3) | |||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Korea Południowa ( pióro ) | 3 (5) | |||||
Korea Południowa | 3 | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Pakistan | 1 | |||||
Wielka Brytania | 1 | |||||
Pakistan | 2 | |||||
Siódme miejsce | ||||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Indie | 3 | |||||
Wielka Brytania | 4 |
Krzyżowanie
|
|
Siódme i ósme miejsce
|
Piąte i szóste miejsce
|
Runda medalowa
Półfinały | Mecz o złoty medal | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Hiszpania | 2 | |||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Australia | 1 | |||||
Hiszpania | 1 | |||||
31 lipca 1996 r. | ||||||
Holandia | 3 | |||||
Holandia | 3 | |||||
Niemcy | 1 | |||||
Mecz o brązowy medal | ||||||
2 sierpnia 1996 | ||||||
Australia | 3 | |||||
Niemcy | 2 |
Półfinały
|
|
Mecz o brązowy medal
|
Mecz o złoty medal
|
Rankingi końcowe
Zgodnie z konwencją statystyczną w hokeju na trawie, mecze rozstrzygane w regulaminowym czasie są liczone jako wygrane i przegrane, podczas gdy mecze rozstrzygane w trybie rzutów karnych są liczone jako remisy.
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Ostateczny wynik |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Holandia | 7 | 6 | 1 | 0 | 20 | 8 | +12 | 19 | Złoty medal | |
Hiszpania | 7 | 5 | 0 | 2 | 17 | 9 | +8 | 15 | Srebrny medal | |
Australia | 7 | 4 | 1 | 2 | 17 | 11 | +6 | 13 | Brązowy medal | |
4 | Niemcy | 7 | 3 | 1 | 3 | 13 | 9 | +4 | 10 | Czwarte miejsce |
5 | Korea Południowa | 7 | 2 | 3 | 2 | 18 | 17 | +1 | 9 | Wyeliminowany w fazie grupowej |
6 | Pakistan | 7 | 3 | 1 | 3 | 14 | 12 | +2 | 10 | |
7 | Wielka Brytania | 7 | 2 | 3 | 2 | 13 | 13 | 0 | 9 | |
8 | Indie | 7 | 2 | 3 | 2 | 14 | 10 | +4 | 9 | |
9 | Argentyna | 7 | 3 | 1 | 3 | 16 | 19 | -3 | 10 | |
10 | Afryka Południowa | 7 | 1 | 3 | 3 | 12 | 15 | -3 | 6 | |
11 | Malezja | 7 | 1 | 3 | 3 | 15 | 20 | -5 | 6 | |
12 | Stany Zjednoczone (H) | 7 | 0 | 0 | 7 | 4 | 30 | −26 | 0 |
Strzelcy bramek
W 42 meczach strzelono 173 gole, co daje średnio 4,12 gola na mecz.
7 bramek
6 bramek
5 goli
4 gole
3 gole
2 gole
1 gol
- Rodolfo Perez
- Daniel Sproule
- Paul Lewis
- Ignacio Cobos
- Jordi Arnau
- Xavier Escudé
- Chris Mayer
- Jason Laslett
- Russell Garcia
- Christian Blunck
- Oliver Domke
- Patricka Bellenbauma
- Baljit Singh Dhillon
- Pargat Singh
- Sabu Varkey
- Sanjeev Kumar
- Jong Ho-jeon
- Kim Dzong Yi
- Shin Seo-jyo
- Pieśń Seung-tae
- Aphtar Singh
- Brian Siva
- Chairi Abdul Aziz
- Leo Klein Gebbink
- Muhammad Khalid
- Muhammad Shahbaz
- Rahim Chan
- Craig Fulton
- Mateusz Hallowes
- Marq Mellor
- Steve Jennings
Bibliografia
Linki zewnętrzne
- „Tom III – Wyniki konkursu” (PDF) . la84foundation.org. Zarchiwizowane z oryginału (PDF) w dniu 27 września 2007 . Źródło 14 listopada 2012 .
|
|
|
|
|
- Półfinał 9-12 miejsca
|
- Mecz o 11. miejsce
|
Turniej kobiet
Amerykańska drużyna hokeja na trawie kobiet rywalizowała po raz trzeci na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Na ojczystej ziemi zespół trenowany przez Pam Hixon zajął piąte miejsce.
- Lista
Główny trener: Pam Hixon
- Patty Shea (Wielka Brytania)
- Laur Martin
- Liz Tchou
- Marcia Pankratz
- Cindy Werley
- Diane Madl
- Kris Fillat
- Kelli James
- Tracey Fuchs
- Antoinette Lucas
- Katie Kauffman
- Andrea Wieland (Wielka Brytania)
- Leslie Lyness
- Barbara Marois
- Jill Reeve
- Pamela Bustin
- Runda wstępna
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 7 | 6 | 1 | 0 | 24 | 4 | +20 | 13 | Mecz o złoty medal |
2 | Korea Południowa | 7 | 4 | 2 | 1 | 18 | 9 | +9 | 10 | |
3 | Wielka Brytania | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 11 | +1 | 8 | Mecz o brązowy medal |
4 | Holandia | 7 | 3 | 2 | 2 | 15 | 15 | 0 | 8 | |
5 | Stany Zjednoczone (H) | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 11 | -3 | 6 | |
6 | Niemcy | 7 | 2 | 1 | 4 | 10 | 11 | -1 | 5 | |
7 | Argentyna | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 21 | −14 | 5 | |
8 | Hiszpania | 7 | 0 | 1 | 6 | 5 | 17 | −12 | 1 |
Zasady klasyfikacji: 1) punkty; 2) różnica bramek; 3) zdobyte bramki; 4) wynik bezpośredni.
(H) Gospodarz
|
|
|
|
|
|
|
Piłka nożna)
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Argentyna L 1–3 |
Tunezja K 2–0 |
Portugalia T 1–1 |
3 | Nie awansował | 10 | ||
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Dania K 3–0 |
Szwecja K 2–1 |
Chiny PR T 0–0 |
2 Q | Nie dotyczy |
Norwegia K 2–1 ( et ) |
Chiny PR W 2–1 |
Turniej mężczyzn
- Lista
Trener Stanów Zjednoczonych: Bruce Arena
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Klub |
---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Kasey Keller * | 29 listopada 1969 (w wieku 26) | Millwall | |
2 | DF | Matt McKeon | 24 września 1974 (w wieku 21 lat) | Kansas City Wiz | |
3 | MF | Billy Walsh | 17 października 1975 (w wieku 20) | Uniwersytet Wirginii | |
4 | DF | Eddie Papież | 24 grudnia 1973 (w wieku 22 lat) | DC Wielka | |
5 | DF | Clint Peay | 16 września 1973 (w wieku 22 lat) | DC Wielka | |
6 | DF | Alexi Lalas * | 1 czerwca 1970 (w wieku 26 lat) | Rewolucja Nowej Anglii | |
7 | MF | Imad Baba | 15 marca 1974 (w wieku 22 lat) | Rewolucja Nowej Anglii | |
8 | FW | Jovan Kirovski | 18 marca 1976 (w wieku 20) | Manchester United | |
9 | FW | AJ Wood | 8 sierpnia 1973 (w wieku 22) | MetroStars | |
10 | MF | Claudio Reyna | 20 lipca 1973 (w wieku 23 lat) | Bayer Leverkusen | |
11 | MF | Miles Józef | 2 maja 1974 (w wieku 22 lat) | MetroStars | |
12 | DF | Brandon Pollard | 9 października 1973 (w wieku 22 lat) | Dallas Burn | |
13 | MF | Frankie Hejduk | 5 sierpnia 1974 (w wieku 21) | Bunt w Zatoce Tampa | |
14 | MF | Brian Maisonneuve | 28 czerwca 1973 (w wieku 23) | Załoga Kolumba | |
15 | FW | Nelson Vargas | 6 sierpnia 1974 (w wieku 21) | Bunt w Zatoce Tampa | |
16 | MF | Rob Smith | 20 sierpnia 1973 (w wieku 22 lat) | Załoga Kolumba | |
17 | MF | Damian Silvera | 27 lipca 1974 (w wieku 21) | MetroStars | |
18 | GK | Chris Snitko | 24 stycznia 1973 (w wieku 23 lat) | Kansas City Wiz |
- Runda wstępna
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentyna | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 3 | +2 | 5 |
Portugalia | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 | 5 |
Stany Zjednoczone | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 |
Tunezja | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 |
Stany Zjednoczone | 2 – 0 | Tunezja |
---|---|---|
Kirovski 38 ' Maisonneuve 90 ' |
Raport |
Stany Zjednoczone | 1 – 1 | Portugalia |
---|---|---|
Mieszkanie 75 ' | Raport | Paulo Alves 33 ' |
Turniej kobiet
- Lista
Główny trener: Tony DiCicco
Nie. | Poz. | Gracz | DoB | Wiek | Czapki | Klub |
Gry turniejowe |
Bramki turniejowe |
minut grał |
Wyłączenie sub | Włączone sub |
Karty żółte/czerwone |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GK | Briana Scurry | 7 września 1971 | 24 | 39 | ? | 5 | 0 | 460 | 0 | 0 | 1 |
2 | GK | Mary Harvey | 4 czerwca 1965 | 31 | 27 | ? | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | FW | Cindy Parlow | 8 maja 1978 | 18 | 18 | Uniwersytet Karoliny Północnej | 2 | 0 | 55 | 0 | 2 | 0 |
4 | DF | Carla Overbeck ( c ) | 9 maja 1968 | 28 | 95 | ? | 5 | 0 | 460 | 0 | 0 | 0 |
5 | MF | Tiffany Roberts | 5 maja 1977 r. | 19 | 51 | Uniwersytet Karoliny Północnej | 5 | 1 | 265 | 0 | 3 | 1 |
6 | DF | Brandi Chastain | 21 lipca 1968 | 28 | 35 | ? | 5 | 0 | 460 | 0 | 0 | 0 |
7 | DF | Staci Wilson | 8 lipca 1976 r. | 20 | 13 | Uniwersytet Karoliny Północnej | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
8 | MF | Shannon MacMillan | 7 października 1974 | 21 | 23 | Skiroki Serena | 5 | 3 | 363 | 0 | 1 | 0 |
9 | FW | Mia Hamm | 17 marca 1972 r. | 24 | 115 | ? | 4 | 1 | 349 | 3 | 0 | 0 |
10 | FW | Michelle Akers | 1 lutego 1966 | 30 | 104 | ? | 5 | 1 | 428 | 1 | 0 | 0 |
11 | MF | Julie Foudy | 23 stycznia 1971 | 25 | 90 | ? | 5 | 0 | 460 | 0 | 1 | 0 |
12 | FW | Carin Gabarra | 9 stycznia 1965 | 31 | 113 | ? | 4 | 0 | 81 | 0 | 4 | 0 |
13 | MF | Kristine Lilly | 22 lipca 1971 | 25 | 116 | ? | 5 | 0 | 460 | 0 | 0 | 2 |
14 | DF | Radość Fawcett | 8 lutego 1968 | 28 | 96 | Ajax z Manhattan Beach | 5 | 0 | 460 | 0 | 0 | 0 |
15 | MF | Tisza Venturini | 3 marca 1973 | 23 | 65 | ? | 5 | 2 | 433 | 1 | 0 | 0 |
16 | FW | Tiffeny Milbrett | 23 października 1972 | 23 | 60 | Skiroki Serena | 5 | 1 | 321 | 4 | 0 | 1 |
17 | MF | Amanda Cromwell | 15 czerwca 1970 | 26 | 44 | ? | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | DF | Thori Staples Bryan | 17 kwietnia 1974 | 24 | 43 | ? | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
20 | GK | Saskia Webber | 13 czerwca 1971 | 25 | 19 | ? | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
- Runda wstępna
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chiny PR | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 | Półfinały |
2 | Stany Zjednoczone (H) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 | |
3 | Szwecja | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | -1 | 3 | |
4 | Dania | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 | -9 | 0 |
Stany Zjednoczone | 3–0 | Dania |
---|---|---|
Venturini 37 ' Hamm 41 ' Milbrett 49 ' |
Raport (FIFA) |
Stany Zjednoczone | 2–1 | Szwecja |
---|---|---|
Venturini 15 ' MacMillan 62 ' |
Raport (FIFA) | Overbeck 64 ' ( og ) |
- Półfinał
Norwegia | 1-2 ( eet ) | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
Medale 18 ' | Raport |
Akers 76 ( długopis ) ' MacMillan 100 ( gg ) ' |
- Mecz o złoty medal
Chiny PR | 1-2 | Stany Zjednoczone |
---|---|---|
Wen 32 ' | Raport |
MacMillan 19 ' MacMillan Tiffany Milbrett 68 ' |
Gimnastyka
Artystyczny
- Mężczyźni
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | ||||||||||
C | O | C | O | C | O | C | O | C | O | C | O | Wynik | Ranga | ||
Mihai Bagiu | Zespół | Nie dotyczy | 9,637 | 9.000 | Nie dotyczy | 9,587 | Nie dotyczy | 9.300 | 8.550 | 9.787 | Nie dotyczy | ||||
Jair Lynch | 9.500 | 9,725 | 9,475 | 9,587 | 9.250 | 9.300 | 9,587 | 9,575 | 9.650 | 9.725 Q | 9.200 | Nie dotyczy | |||
John Macready | 9,475 | 9.450 | 9.350 | 9.375 | 9.325 | 9,487 | 9,425 | 9.150 | 9.450 | 8.850 | 9.500 | 9,537 | 112,374 | 33 Q | |
John Roethlisberger | 9,587 | 9,725 | 9.700 | 9.100 | 9.600 | 9.600 | 9,562 | 9,575 | 9,575 | 9,575 | 9.500 | 9.787 | 114.886 | 5 Q | |
Kip Simons | 9.300 | 9.325 | Nie dotyczy | 9,462 | 9.650 | 9,525 | 9,425 | 9.300 | 9,537 | 9.400 | 9,537 | Nie dotyczy | |||
Chainey Umphrey | 9.300 | 9.250 | 9.225 | 9.250 | 9.375 | 9,625 | Nie dotyczy | 9.300 | 9.200 | Nie dotyczy | 9,587 | Nie dotyczy | |||
Blaine Wilson | 9.500 | 9.200 | 9.350 | 9,625 | 9,612 | 9.725 Q | 9,575 | 9,625 | 9.500 | 9,425 | 9,475 | 9,725 | 114,337 | 12 Q | |
Całkowity | 94.837 | 94.449 | 95,461 | 95,336 | 95.037 | 95.498 | 570.618 | 5 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | PH | r | V | PB | HB | Wynik | Ranga | ||
John Macready | Dookoła | 8,525 | 9,537 | 9,537 | 9,562 | 9,487 | 9,562 | 56.210 | 29 |
John Roethlisberger | 9,675 | 9,662 | 9.650 | 9,575 | 9,475 | 9,725 | 57,762 | 7 | |
Blaine Wilson | 9.600 | 9,637 | 9,737 | 9.600 | 9.450 | 9,662 | 57,686 | 10 | |
Pierścionki | Nie dotyczy | 9,737 | Nie dotyczy | 9,737 | =7 | ||||
Jair Lynch | Pręty równoległe | Nie dotyczy | 9,825 | Nie dotyczy | 9,825 |
- Kobiety
- Zespół
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | ||||||||
C | O | C | O | C | O | C | O | Wynik | Ranga | ||
Amanda Borden | Zespół | Nie dotyczy | 9,312 | 9,725 | 9,712 | 9,762 | Nie dotyczy | ||||
Amy Chow | 9.700 | 9,712 | 9,762 | 9.837 Q | Nie dotyczy | ||||||
Dominique Dawes | 9,725 | 9,762 kw | 9,762 | 9.850 Q | 9,425 | 9,725 | 9,687 | 9.850 q * | 77,786 | 6 Q | |
Shannon Miller | 9,762 | 9.700 q * | 9,775 | 9.787 | 9,737 | 9.862 Q | 9.787 | 9,618 | 78.028 | 2 Q | |
Dominik Moceanu | 9,662 | 9.200 | 9,725 | 9.812 | 9,687 | 9.850 Q | 9.750 | 9.837 Q | 77,523 | 11 q * | |
Jaycie Phelps | 9,587 | 9,662 | 9,712 | 9.787 | 9,012 | 9.600 | 9,662 | 9.750 | 76,722 | 17 | |
Kerri Strug | 9.812 | 9.712 P * | 9,675 | 9.787 | 9.350 | 9,737 | 9,825 | 9.837 P * | 77,735 | 7 P * | |
Całkowity | 97,209 | 97,809 | 96.410 | 97,797 | 389,225 |
- Finały indywidualne
Sportowiec | Wydarzenie | Aparat | Całkowity | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | nocleg ze śniadaniem | F | Wynik | Ranga | ||
Dominique Dawes | Dookoła | 9,681 | 9.812 | 9,825 | 9.000 | 38,318 | =17 |
Shannon Miller | 9,724 | 9.750 | 9,862 | 9,475 | 38.811 | 8 | |
Dominik Moceanu | 9,706 | 9,762 | 9.600 | 9,687 | 38,755 | 9 | |
Dominique Dawes | Sklepienie | 9,649 | Nie dotyczy | 9,649 | 6 | ||
Shannon Miller | 9.350 | 9.350 | 8 | ||||
Amy Chow | Nierówne słupki | Nie dotyczy | 9,837 | Nie dotyczy | 9,837 | ||
Dominique Dawes | 9.800 | 9.800 | 4 | ||||
Shannon Miller | Równoważnia | Nie dotyczy | 9,862 | Nie dotyczy | 9,862 | ||
Dominik Moceanu | 9.125 | 9.125 | 6 | ||||
Dominique Dawes | Podłoga | Nie dotyczy | 9,837 | 9,837 | |||
Dominik Moceanu | 9,825 | 9,825 | 4 |
* - Strug lekko uszkodziła kostkę podczas pierwszej próby skoku w ostatniej rotacji zawodów drużynowych, a następnie zaostrzyła kontuzję podczas drugiej próby zdobycia złota dla Stanów Zjednoczonych. Z powodu kontuzji nie była w stanie wystartować w finałach indywidualnych. To wymagało zastąpienia Millera w skarbcu, Dawesa w ćwiczeniu na podłodze i Moceanu w całym.
Rytmiczny
- Indywidualny
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Półfinał | Finał | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Aparat | Całkowity | Aparat | Całkowity | ||||||||||||||
Lina | Piłka | Kluby | Wstążka | Wynik | Ranga | Lina | Piłka | Kluby | Wstążka | Wynik | Ranga | Lina | Piłka | Kluby | Wstążka | Wynik | Ranga | ||
Jessica Davis | Dookoła | 9.166 | 9.200 | 9,216 | 8,982 | 36,564 | 30 | Nie awansował |
- Grupa
Sportowiec | Wydarzenie | Czynności wstępne | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aparat | Całkowity | Aparat | Całkowity | ||||||
5 kulek | 3 piłki 2 liny |
Wynik | Ranga | 5 kulek | 3 piłki 2 liny |
Wynik | Ranga | ||
Mandy James Alaine Mata-Baquerot Kate Nelson Brandi Siegel Challen Sievers Becky Turner |
Dookoła | 18.400 | 18.233 | 36,633 | 9 | Nie awansował |
Gra w piłkę ręczną
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Półfinał | Finał / BM / Pl. | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Szwecja L 19–23 |
Rosja L 16–31 |
Chorwacja L 27–35 |
Szwajcaria L 20–29 |
Kuwejt W 29-24 |
5 | Nie awansował |
9. miejsce w finale Algieria W 27–26 (ET)
|
9 |
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Węgry L 24–30 |
Dania L 19–29 |
Chiny L 21–31 |
Nie dotyczy | 4 | Nie awansował |
7. miejsce w finale Angola L 23–24
|
8 |
Dżudo
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Clifton Sunada | –60 kg | PA |
Trautmann ( GER ) L 0000-1000 |
Nie awansował |
Bagirow ( BLR ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |||||
Orlando Fuentes | –65 kg | PA |
Achirow ( KAZ ) W 0000–0000 S |
Łaty ( BEL ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Revazishvilli ( GEO ) L 0000–1000 |
Nie awansował | ||||
James Pedro | –71 kg | PA |
Kingston ( GB ) W 1000–0000 |
Boldbaatar ( MGL ) L 0000–10000 |
Nie awansował |
Alkwati ( ARG ) W 1000–0000 |
Dgebuadze ( GEO ) W 0010–0000 |
Schmidt ( GER ) W 1000-0000 |
Finał o brązowy medal Pereira ( BRA ) W 1000–0000 |
||
Jason Morris | –78 kg | PA |
Balayan ( UKR ) W 0001–0000 |
Uznadze ( TUR ) L 0000–0100 |
Nie awansował | ||||||
Brian Olsen | –86 kg | PA |
Wu ( TPE ) W 0010–0000 |
Merievicius ( LTU ) L 0000–0100 |
Nie awansował | ||||||
René Capo | –95 kg | PA |
Lobżanidze ( GEO ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |||||||
Damon Keeve | +95 kg | PA |
Szarapow ( BLR ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Wilk Hillary | –48 kg | PA |
Yu ( TPE ) W 1000–0000 |
Savon ( CUB ) L 0000–1000 |
Nie awansował | PA |
Souakri ( ALG ) L 0000–0000 Y |
Nie awansował | ||
Marisa Pedulla | –52 kg |
Goossens ( BEL ) W 0100–0000 |
Santaella ( VEN ) W 10000–0000 |
Restoux ( FRA ) L 0000–0100 |
Nie awansował | PA |
Brain-Grainger ( AUS ) W 0000–0000 Y |
Muñoz ( ESP ) L 0000–0000 S |
Nie awansował | |
Corinna Zachód | –56 kg | PA |
Liu ( CHN ) L 0000–1000 |
Nie awansował |
Garipowa ( RUS ) L 0000–1000 |
Nie awansował | ||||
Celita Schutz | –61 kg |
Griffith ( VEN ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |||||||
Liliko Ogasawara | –66 kg | PA |
Zwiers ( NED ) L 0000–0010 |
Nie awansował | PA |
Wu ( TPE ) W 1000–0000 |
Wang ( CHN ) L 0000–1000 |
Nie awansował | ||
Sandy Bacher | –72 kg |
Ertel ( GER ) L 0000–1000 |
Nie awansował | |||||||
Colleen Rosensteel | +72 kg |
Burnett ( AUS ) L 0000–1000 |
Nie awansował | Nie dotyczy | Nie awansował |
Pięciobój nowoczesny
Sportowiec | Wydarzenie | Jazda konna (skoki przez przeszkody) |
Szermierka (szpik za jednym dotknięciem) |
Strzelanie (pistolet pneumatyczny 10 m) |
Pływanie (200 m stylem dowolnym) |
Bieganie (3000 m biegi) |
Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kary | Ranga | Punkty MP | Wyniki | Ranga | Punkty MP | Zwrotnica | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Czas | Ranga | Punkty MP | Zwrotnica | Ranga | ||
Michał Gostigan | Indywidualny | 57 | 7 | 1043 | 15 W - 17 l | =18 | 790 | 170 | =25 | 976 | 3:16,38 | 5 | 1304 | 13:11.327 | 16 | 1192 | 5305 | 16 |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Cyrus Beasley | Pojedyncze czaszki | 7:44,79 | 3 R | 7:44.36 | 2 SA/B | 7:31.49 | 4 FB | 6:54.17 | 10 |
Adam Holland Michael Peterson |
Para | 6:53,95 | 2 R | 7:02.13 | 1 SA/B | 6:52.92 | 4 FB | 6:33,81 | 7 |
Tom Auth Steve Peterson |
Lekkie podwójne czaszki | 6:50,55 | 2 Q | 6:20.93 | 1 SA/B | 6:29.80 | 4 FB | 6:25,89 | 9 |
Sean Hall Jeff Klepacki Tom Murray Jason Scott |
Cztery | 6:20,72 | 4 R | 6:30.95 | 3 SA/B | 6:18.68 | 5 FB | 5:59.91 | 11 |
William Carlucci David Collins Jeff Pfaendtner Marc Schneider |
Lekkie cztery | 6:21,85 | 2 R | 5:58.58 | 1 SA/B | 6:09.89 | 1 FA | 6:12.29 | |
Jason Gailes Brian Jamieson Eric Mueller Tim Young |
Czteroosobowe czaszki | 6:06.95 | 2 SA/B | PA | 5:57.97 | 2 FA | 5:59.10 | ||
Jon Brown Doug Burden Porter Collins Fred Honebein Bob Kaehler Jamie Koven Ted Murphy Steven Segaloff Don Smith |
Osiem | 5:44.87 | 1 FA | PA | Nie dotyczy | 5:48.45 | 5 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Repasaż | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ruth Davidon | Pojedyncze czaszki | 8:09.78 | 3 R | 8:33,73 | 1 SA/B | 7:54.97 | 2 FA | 7:46.47 | 6 |
Karen Kraft Melissa Schwen |
Para | 7:34.29 | 1 SA/B | PA | 7:29.31 | 1 FA | 7:01.78 | ||
Jennifer Devine Michelle Knox-Zaloom |
Podwójne czaszki | 7:31.98 | 3 SA/B | PA | 7:21,97 | 5 FB | 6:58,78 | 9 | |
Teresa Bell Lindsay pali |
Lekkie podwójne czaszki | 7:28,28 | 1 SA/B | PA | 7:09.47 | 1 FA | 7:14,65 | ||
Julia Chilicki Cathy Symon Dré Thies Cécile Tucker |
Czteroosobowe czaszki | 6:54.73 | 5 R | 6:25,54 | 4 FB | Nie dotyczy | 6:24.49 | 8 | |
Jennifer Dore Catriona Fallon Yasmin Farooq Amy Fuller Anne Kakela Laurel Korholz Betsy McCagg Mary McCagg Monica Tranel Michini |
Osiem | 6:28.45 | 2 R | 6:06.17 | 1 FA | Nie dotyczy | 6:26.19 | 4 |
Legenda kwalifikacji: FA = Finał A (medal); FB = Finał B (bez medalu); FC = Finał C (nie medalowy); FD = Finał D (bez medalu); SA/B = półfinał A/B; SC/D = półfinał C/D; R =Repasaż
Żeglarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Zwrotnica | Ranga | ||
Mike Gebhardt | Mistral | 10 |
|
3 | 4 | 5 |
|
4 | 11 | 4 | Nie dotyczy | 41 | 6 | |
Czy Martin | Fin |
|
22 | 18 | 12 | 21 | 2 |
|
25 | 17 | 19 | Nie dotyczy | 136 | 23 |
Kevin Burnham Morgan Reeser |
470 | 20 | 9 | 6 | 9 | 1 | 11 |
|
4 |
|
1 | 13 | 74 | 8 |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Zwrotnica | Ranga | ||
Lanee Butler | Mistral | 9 |
|
|
7 | 11 | 13 | 1 | 8 | 4 | Nie dotyczy | 53 | 11 | |
Courtenay Becker-Dey | Europa | 1 | 8 | 2 | 4 | 7 | 6 | 3 |
|
|
2 | 6 | 39 | |
Kris Stookey Louise Van Voorhis |
470 | 2 | 8 | 2 | 1 | 4 |
|
|
2 | 14 | 5 | 11 | 46 | 4 |
- otwarty
- Wyścigi flotowe
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi | Całkowity | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Zwrotnica | Ranga | ||
Nick Adamson | Laser | 9 |
|
13 | 7 | 13 | 14 | 10 |
|
27 | 14 |
DSQ 57 |
164 | 21 |
Hal Haenel Mark Reynolds |
Gwiazda | 3 | 2 | 5 | 5 | 5 |
|
15 |
|
18 | 5 | Nie dotyczy | 58 | 8 |
John Lovell Charlie Ogletree |
Tornado | 3 | 4 | 8 | 4 | 4 | 11 | 3 |
|
1 | 10 |
|
48 | 8 |
- Wyścigi mieszane
Sportowiec | Wydarzenie | Wyścigi flotowe | Wyścigi meczowe | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyścigi | Całkowity | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Zwrotnica | Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Jim Barton Jeff Madrigali Kent Massey |
Solowanie | 1 | 4 | 9 | 2 | 5 |
|
5 | 9 | 1 |
|
36 | 2 Q | PA |
Rosja (RUS) L 0–3 |
Bieg o brązowy medal Wielka Brytania (GBR) W 3–1 |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Glenn Dubis | Wiatrówka 10 m | 594 | 41 | Nie awansował | |||
Rob Harbison | 594 | 2 Q | 97,8 | 7 | 691,8 | 7 | |
Adam Saathoff | 10 m cel biegowy | 555 | 20 | Nie awansował | |||
Bill Meek | 50 m karabin podatny | 597 | 5 Q | 101,9 | 7 | 698.9 | 8 |
Eric Uptagrafft | 592 | 30 | Nie awansował | ||||
Glenn Dubis | Karabin 50 m trzypozycyjny | 1165 | 10 | Nie awansował | |||
Rob Harbison | 1170 | 4 Q | 97,7 | 5 | 1267,7 (+8,6) | 6 | |
Ben Amonette | Pistolet pneumatyczny 10 m | 569 | 44 | Nie awansował | |||
Neal Caloia | 571 | 41 | Nie awansował | ||||
Roger Mar | Pistolet szybkostrzelny 25 m | 581 | 18 | Nie awansował | |||
John McNally | 583 | 12 | Nie awansował | ||||
Ben Amonette | Pistolet 50 m | 555 | 25 | Nie awansował | |||
Neal Caloia | 544 | 39 | Nie awansował | ||||
Lance Bade | Pułapka | 123 | 2 Q | 24 | =2 | 147 (+27) | |
Bret Erickson | 119 | 20 | Nie awansował | ||||
Josh Lakatos | 123 | 3 Q | 24 | =2 | 147 (+28) | ||
David Alcoriza | Podwójna pułapka | 138 (+1) | 8 | Nie awansował | |||
Lance Bade | 136 | 10 | Nie awansował | ||||
James Graves | Skeet | 120 | 15 | Nie awansował | |||
George Quigley | 118 | 26 | Nie awansował | ||||
Bill Roy | 121 | 7 | Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | Zwrotnica | Ranga | ||
Elżbieta Bourland | Wiatrówka 10 m | 392 | 13 | Nie awansował | |||
Nancy Napolski | 386 | 36 | Nie awansował | ||||
Elżbieta Bourland | Karabin 50 m trzypozycyjny | 583 | 6 Q | 91,0 | 7 | 674,0 | 7 |
Jean Foster | 578 | 12 | Nie awansował | ||||
Jo Ann Sevin | Pistolet pneumatyczny 10 m | 371 | 32 | Nie awansował | |||
Rebecca Snyder | 372 | 30 | Nie awansował | ||||
Libby Callahan | Pistolet 25 m | 573 | 20 | Nie awansował | |||
Connie Petracek | 578 | 9 | Nie awansował | ||||
Teresa DeWitt | Podwójna pułapka | 105 | 4 Q | 32 | 4 | 137 | 4 |
Kim Rhode | 108 LUB | 1 Q | 33 | 3 | 141 LUB |
Softball
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Okrężny | Półfinał | Gra o brązowy medal | Finał | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Portoryko W 10–0 |
Holandia W 9-0 |
Japonia K 6–1 |
Chińskie Tajpej W 10–0 |
Kanada K 4–2 |
Australia L 1–2 |
Chiny W 3–2 |
1 Q |
Chiny K 1–0 |
PA |
Chiny W 3–1 |
- Lista
- Główny trener : Ralph Raymond
- Wstępna runda Robin
- Pokonano Portoryko (10:0)
- Pokonana Holandia (9:0)
- Pokonano Japonię (6:1)
- Pokonano chińskie Tajpej (10:0)
- Pokonana Kanada (4:2)
- Przegrana do Australii (1:2)
- Pokonane PR Chiny (3:2)
- Półfinały
- Pokonane PR Chiny (1:0)
- Finał
- Pokonane PR Chiny (3:1)
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
David Fox | 50 m stylem dowolnym | 22,64 | 6 FA | 22,68 | 6 |
Gary Hall Jr. | 23,36 | 2 FA | 22.26 | ||
Gary Hall Jr. | 100 m stylem dowolnym | 48,90 | 2 FA | 48,81 | |
Jon Olsen | 50,17 | 12 FB | 49,80 | 9 | |
Josh Davis | 200 m stylem dowolnym | 1:48,63 | 3 FA | 1:48,54 | 7 |
John Piersma | 1:50,59 | 15 FB | 1:49.90 | 12 | |
Tom Dolan | 400 m stylem dowolnym | 3:53,91 | 11 FB | DNS | |
John Piersma | 3:53,58 | 10 FB | 3:50,69 | 9 | |
Carlton Bruner | 1500 m stylem dowolnym | 15:25,82 | 13 | Nie awansował | |
Piotr Wright | 15:25.43 | 12 | Nie awansował | ||
Jeff Rouse | 100 m stylem grzbietowym | 54,20 | 1 FA | 54.10 | |
Tripp Schwenk | 55,71 | 5 FA | 55.30 | 5 | |
Brad Bridgewater | 200 m stylem grzbietowym | 1:59.04 | 1 FA | 1:58,54 | |
Tripp Schwenk | 1:59.58 | 2 FA | 1:58,99 | ||
Kurt Grote | 100 m stylem klasycznym | 1:02.01 | 7 FA | 1:01.69 | 6 |
Jeremy Linn | 1:01,53 | 2 FA | 1: 00,77 AM | ||
Kurt Grote | 200 m stylem klasycznym | 2:14,63 | 3 FA | 2:16.05 | 8 |
Eric Wunderlich | 2:15.18 | 8 FA | 2:15.69 | 7 | |
John Hargis | 100 m motyl | 54.06 | 17 FB | 54,29 | 16 |
Mark Henderson | 53,58 | 9 FB | 53,23 | =9 | |
Ray Carey | 200 m motyl | 2:01.10 | 21 | Nie awansował | |
Tom Malchow | 1:58.69 | 5 FA | 1:57.44 | ||
Greg Burgess | 200 m indywidualna składanka | 2:01.93 | 5 FA | 2:02.56 | 6 |
Tom Dolan | 2:01.99 | 6 FA | 2:03.89 | 7 | |
Tom Dolan | 400 m indywidualna składanka | 4:17.66 | 3 FA | 4:14,90 | |
Eric Namesnik | 4:16.21 | 1 FA | 4:15.25 | ||
Josh Davis David Fox * Gary Hall Jr. Jon Olsen Brad Schumacher Scott Tucker * |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:18.40 | 1 FA | 3:15.41 LUB | |
Ryan Berube Josh Davis Joe Hudepohl Jon Olsen * Brad Schumacher |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 7:18.28 | 1 FA | 7:14.84 | |
Josh Davis * Kurt Grote * Gary Hall Jr. John Hargis * Mark Henderson Jeremy Linn Jeff Rouse Tripp Schwenk * |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 3:39,93 | 1 FA | 3:34.84 WR |
Legenda: * - Pływak startował w biegu, ale nie w finale; FA - Kwalifikacja do finału A (medal); FB - Kwalifikacja do finału B (bez medalu)
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Ciepło | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Anioł Martino | 50 m stylem dowolnym | 25.47 | 4 FA | 25,31 | 4 |
Amy Van Dyken | 25.12 | 2 FA | 24.87 rano | ||
Anioł Martino | 100 m stylem dowolnym | 55,44 | 2 FA | 54,93 | |
Amy Van Dyken | 55,94 | 5 FA | 55.11 | 4 | |
Trina Jackson | 200 m stylem dowolnym | 2:00.29 | 3 FA | 1:59.57 | 4 |
Cristina Teuscher | 2:00.57 | 6 FA | 2:00.79 | 6 | |
Janet Evans | 400 m stylem dowolnym | 4:13,60 | 9 FB | DNS | |
Cristina Teuscher | 4:12.20 | 7 FA | 4:14.21 | 8 | |
Brooke Bennett | 800 m stylem dowolnym | 8:32,38 | 1 FA | 8:27,89 | |
Janet Evans | 8:38,08 | 6 FA | 8:38,91 | 6 | |
Beth Botsford | 100 m stylem grzbietowym | 1:02.00 | 2 FA | 1:01.19 | |
Whitney Hedgepeth | 1:01,70 | 1 FA | 1:01.47 | ||
Beth Botsford | 200 m stylem grzbietowym | 2:14.16 | 9 FB | 2:13,48 | 10 |
Whitney Hedgepeth | 2:11,63 | 2 FA | 2:11,98 | ||
Broda Amandy | 100 m stylem klasycznym | 1:09.04 | 2 FA | 1: 08,09 AM | |
Krystyna Quance | 1:10,92 | 19 | Nie awansował | ||
Broda Amandy | 200 m stylem klasycznym | 2:28.10 | 2 FA | 2:25,75 | |
Jilen Siroky | 2:31,57 | 13 FB | 2:33,43 | 15 | |
Anioł Martino | 100 m motyl | 59,31 | 1 FA | 59,23 | |
Amy Van Dyken | 1:00.04 | 2 FA | 59,13 | ||
Trina Jackson | 200 m motyl | 2:12.69 | 7 FA | 2:11,96 | 8 |
Annette Salmeen | 2:14.69 | 15 FB | 2:13,64 | 12 | |
Krystyna Quance | 200 m indywidualna składanka | 2:17,48 | =13 FB | 2:15.24 | 9 |
Allison Wagner | 2:16,32 | 5 FA | 2:16.43 | 6 | |
Whitney Metzler | 400 m indywidualna składanka | 4:44,74 | 6 FA | 4:46.20 | 8 |
Allison Wagner | 4:44.06 | 4 FA | 4:42.03 | ||
Catherine Fox Lisa Jacob * Angel Martino Jenny Thompson Amy Van Dyken Melanie Valerio * |
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym | 3:42,36 | 1 FA | 3:39,29 LUB | |
Lisa Jacob * Trina Jackson Annette Salmeen * Sheila Taormina Cristina Teuscher Jenny Thompson Ashley Whitney * |
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym | 8:04.99 LUB | 1 FA | 7:59.87 LUB | |
Amanda Beard Beth Botsford Catherine Fox * Whitney Hedgepeth * Angel Martino Kristine Quance * Jenny Thompson * Amy Van Dyken |
Sztafeta zmienna 4 × 100 m | 4:05.80 | 1 FA | 4:02.88 |
Legenda: * - Pływak startował w biegu, ale nie w finale; FA - Kwalifikacja do finału A (medal); FB - Kwalifikacja do finału B (bez medalu)
Pływanie synchroniczne
Sportowiec | Wydarzenie | Techniczny | Wolny | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Suzannah Bianco Tammy Cleland Becky Dyroen-Lancer Emily LeSueur Heather Pease Jill Savery Nathalie Schneyder Heather Simmons-Carrasco Jill Sudduth Margot Thien |
Zespół | 34.720 | 1 | 65.000 | 1 | 99,720 |
Tenis stołowy
Sportowiec | Wydarzenie | Faza grupowa | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Jim Butler | Singiel mężczyzn |
D Mazunow ( RUS ) L 0–2 |
Karlsson ( Szwecja ) L 1–2 |
Hodžić ( BIH ) W 2-0 |
3 | Nie awansował | ||||
David Zhuang |
Huang ( CAN ) L 0–2 |
Chen ( GB ) L 1–2 |
Olaleye ( NGR ) W 2–0 |
3 | Nie awansował | |||||
Jim Butler Todd Sweeris |
Debel mężczyzn |
Lee / Yoo ( KOR ) L 0–2 |
A Mazunov / D Mazunov ( ROS ) L 0–2 |
Samsonow / Szczetynin ( BLR ) L 0–2 |
4 | Nie dotyczy | Nie awansował | |||
Amy Feng | Single kobiet |
Liu ( CHN ) L 1–2 |
Popova ( SVK ) W 2-0 |
Rodriguez ( CHI ) W 2-0 |
2 | Nie awansował | ||||
lilia yip |
Tóth ( WĘG ) W 2–0 |
Doti ( BRA ) W 2–0 |
Chan ( HKG ) L 0–2 |
2 | Nie awansował | |||||
Wei Wang Lilia Yip |
Debel kobiet |
Noor / Vriesekoop ( NED ) W 2–1 |
Kaffo / Oshonaike ( NGR ) W 2–1 |
Palina / Timina ( R ) L 0-2 |
2 | Nie dotyczy | Nie awansował |
Tenis ziemny
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
André Agassi | Syngiel |
Björkman ( SWE ) W 7-6 (8-6) 7-5 (7-5) |
Kučera ( SVK ) W 6-4, 6-4 |
Gaudenzi ( WŁOCH ) K 2–6, 6–4, 6–2 |
Ferreira ( RPA ) W 7–5, 4–6, 7–5 |
Paes ( IND ) W 7–6 (7–5) , 6–3 |
Bruguera ( ESP ) W 6–2, 6–3, 6–1 |
|
Richey Reneberg |
Paes ( IND ) L 7–6 (7–2) , 6–7 (7–9) , 0–1 r |
Nie awansował | ||||||
MaliVai Waszyngton |
Krošlák ( SVK ) W 6–3, 7–6 (7–3) |
Ogorodov ( UZB ) W 6–3, 6–4 |
Carlsen ( DEN ) W 6-7 (8-10) , 6-0, 6-2 |
Bruguera ( ESP ) L 6–7 (8–10) , 6–4, 5–7 |
Nie awansował | |||
Andre Agassi MaliVai Waszyngton |
Debel | Nie dotyczy |
Hernández / Ortiz ( MEX ) K 6–3, 4–6, 6–4 |
E Ferreira / W Ferreira ( RPA ) L 5-7, 7-6 (7-2) , 0-6 |
Nie awansował |
- Kobiety
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 64 | Runda 32 | Runda 16 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Lindsay Davenport | Syngiel |
Kremer ( LUX ) W 6–2, 6–1 |
Sawamatsu ( JPN ) W 6–2, 6–2 |
Huber ( NIEM ) W 6–1, 3–6, 6–3 |
Majoli ( CRO ) W 7–5, 6–3 |
Fernandez ( USA ) K 6–2, 7–6 (8–6) |
Sanchez Vicario ( ESP ) W 7-6 (10-8) , 6-2 |
|
Mary Joe Fernandez |
Lichowcewa ( RUS ) K 6–2, 6–4 |
Wang ( TPE ) W 7-6 (7-4) , 2-6, 6-1 |
Gorrochategui ( ARG ) W 6–0, 6–3 |
Martínez ( ESP ) K 3–6, 6–2, 6–3 |
Davenport ( USA ) L 2–6, 6–7 (6–8) |
Finał o brązowy medal Novotná ( CZE ) L 6–7 (8–10) , 4–6 |
4 | |
Monica Seles |
Chen ( CHN ) W 6–0, 6–4 |
Hy-Boulais ( CAN ) W 6–3, 6–2 |
Sabatini ( ARG ) W 6–3, 6–3 |
Novotná ( CZE ) L 5–7, 6–3, 6–8 |
Nie awansował | |||
Gigi Fernández Mary Joe Fernandez |
Debel | Nie dotyczy | PA |
Przebicie / Tauziat ( FRA ) W 6–4, 6–3 |
Jezioro / Drewno ( GBR ) W 6–2, 6–1 |
Bollegraf / Schultz-McCarthy ( NED ) W 7-5, 7-6 (7-3) |
Novotná / Suková ( CZE ) W 7–6 (8–6) , 6–4 |
Siatkówka
plaża
Sportowiec | Wydarzenie | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Czwarta runda | Eliminacja | Półfinał | Finał / BM | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
Mike Dodd Mike Whitmarsh |
Męskie | PA |
Prosser – Zahner ( AUS ) W 15–10 |
de Melo – Rego ( BRA ) W 15–9 |
Bosma – Jimenez ( ESP ) W 15–6 |
PA |
Brenha – Maia ( POR ) W 15–13 |
Kiraly – Steffes ( USA ) L 5–12, 8–12 |
|||||
Karch Kiraly Kent Steffes |
PA |
Ghiurghi - Grigolo ( ITA ) W 15-7 |
Ahmann – Hager ( NIEM ) W 15–5 |
Henkel – Smith ( USA ) W 17–15 |
PA |
Dziecko – Heese ( CAN ) W 15–11 |
Dodd – Whitmarsh ( USA ) L 12–5, 12–8 |
||||||
Carl Henkel Sinjin Smith |
PA |
Brenha – Maia ( POR ) W 15–7 |
Alvarez – Rossell ( CUB ) W 15-13 |
Kiraly – Steffes ( USA ) L 11–15 |
PA |
Brenha – Maia ( POR ) L 13–15 |
Nie awansował | =5 | |||||
Barbra Fontana Linda Hanley |
damskie | PA |
Bernsten – Hestad ( NOR ) W 15–4 |
Rodrigues – Samuel ( BRA ) L 10–15 |
Nie awansował | PA |
Ishizaka – Nakano ( Japonia ) W 15–6 |
Fenwick – wiosna ( AUS ) W 15–6 |
McPeak – Reno ( USA ) W 15–10 |
Pires – Silva ( BRA ) L 8–15 |
Mecz o brązowy medal Cook – Pottharst ( AUS ) L 11–12, 7–12 |
4 | |
Gail Castro Deb Richardson |
PA |
Schoon-Kadijk – van de Ven ( NED ) W 15–8 |
Kucharz – Pottharst ( AUS ) L 7–15 |
Nie awansował | PA |
Fujita – Takahashi ( Japonia ) L 11–15 |
Nie awansował | =9 | |||||
Holly McPeak Nancy Reno |
PA |
Lesage – Prawerman ( FRA ) W 15–4 |
Buhler - MUSCH ( GER ) W 15-6 |
Kucharz – Pottharst ( AUS ) L 13–15 |
PA |
Fontana – Hanley ( USA ) L 10–15 |
Nie awansował | =5 |
Wnętrz
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Ćwierćfinał | Półfinał / Pl. | Finał / BM / Pl. | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Polska K 3–0 |
Argentyna K 3–0 |
Kuba L 2–3 |
Brazylia L 0–3 |
Bułgaria L 2–3 |
5 | Nie awansował | =9 | ||
Stany Zjednoczone kobiety | Turniej kobiet |
Ukraina K 3–0 |
Holandia K 3–1 |
Chiny L 1–3 |
Japonia K 3–0 |
Korea Południowa K 3–1 |
2 Q |
Kuba L 0–3 |
5-8 półfinał Korea Południowa L 0-3
|
Mecz o 7 miejsce Niemcy K 3–1
|
7 |
Mężczyźni
- Lista
- Główny trener : Fred Sturm
- Runda wstępna
Pts | mecze | Zestawy | Zwrotnica | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Kuba | 9 | 4 | 1 | 12 | 5 | 2.400 | 233 | 191 | 1,220 |
2 | Brazylia | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 210 | 187 | 1.123 |
3 | Bułgaria | 8 | 3 | 2 | 10 | 8 | 1.250 | 225 | 212 | 1,061 |
4 | Argentyna | 8 | 3 | 2 | 9 | 9 | 1.000 | 222 | 225 | 0,987 |
5 | Stany Zjednoczone | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1.111 | 241 | 233 | 1,034 |
6 | Polska | 5 | 0 | 5 | 1 | 15 | 0,067 | 151 | 234 | 0,645 |
21 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 3–0 | Polska | {{{stadion}}} |
(15-13, 15-6, 15-8) |
23 lipca 1996 | Stany Zjednoczone | 3–0 | Argentyna | {{{stadion}}} |
(15-7, 15-8, 15-11) |
25 lipca 1996 r. | Kuba | 3–2 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(4-15, 15-9, 14-16, 15-8, 18-16) |
27 lipca 1996 r. | Brazylia | 3–0 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(15-11, 15-11, 15-7) |
29 lipca 1996 r. | Bułgaria | 3–2 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(15-11, 13-15, 11-15, 15-5, 15-12) |
Kobiety
- Lista
- Główny trener : Terry Liskewycz
- Runda wstępna
Pts | mecze | Zestawy | Zwrotnica | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Chiny (Q) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5.000 | 256 | 181 | 1.414 |
2 | Stany Zjednoczone (Q) | 9 | 4 | 1 | 13 | 5 | 2.600 | 241 | 198 | 1.217 |
3 | Holandia (Q) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1.429 | 211 | 179 | 1.179 |
4 | Korea Południowa (Q) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1.111 | 249 | 222 | 1,122 |
5 | Japonia | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 158 | 199 | 0,794 |
6 | Ukraina | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 89 | 225 | 0,396 |
20 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 3–0 | Ukraina | {{{stadion}}} |
(15–8, 15–5, 15–11) Sprawozdanie |
22 lipca 1996 r. | Holandia | 1-3 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(15–12, 10–15, 15–17, 7–15) Sprawozdanie |
24 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 1-3 | Chiny | {{{stadion}}} |
(8-15, 2-15, 15-12, 12-15) Raport |
26 lipca 1996 | Stany Zjednoczone | 3–0 | Japonia | {{{stadion}}} |
(15–11, 15–7, 15–12) Sprawozdanie |
28 lipca 1996 r. | Korea Południowa | 1-3 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(15-10, 13-15, 9-15, 3-15) Raport |
- Ćwierćfinał
30 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 0–3 | Kuba | {{{stadion}}} |
(1-15, 10-15, 12-15) Sprawozdanie |
- 5-8 półfinał
31 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 0–3 | Korea Południowa | {{{stadion}}} |
(12–15, 5–15, 11–15) Sprawozdanie |
- Mecz o 7 miejsce
1 sierpnia 1996 r. | Niemcy | 1-3 | Stany Zjednoczone | {{{stadion}}} |
(16-17, 6-15, 15-5, 6-15) Raport |
Wodne polo
- Streszczenie
Zespół | Wydarzenie | Runda wstępna | Klasyfikacja | Ćwierćfinał | Półfinał / Pl. | Finał / BM / Pl. | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Wynik opozycji |
Ranga | ||
mężczyźni ze Stanów Zjednoczonych | Turniej mężczyzn |
Włochy L 7–10 |
Grecja W 9-7 |
Ukraina W 9–7 |
Rumunia W 10–5 |
Chorwacja W 10-8 |
2 Q | PA |
Hiszpania L 4–5 |
5-8 półfinał Grecja L 6-7
|
7. miejsce mecz Jugosławia W 12-8
|
7 |
- Lista
- Główny trener : Richard Corso
- Runda wstępna
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Włochy | 5 | 5 | 0 | 0 | 48 | 38 | +10 | 10 |
2 | Stany Zjednoczone | 5 | 4 | 0 | 1 | 45 | 37 | +8 | 8 |
3 | Chorwacja | 5 | 3 | 0 | 2 | 51 | 39 | +12 | 6 |
4 | Grecja | 5 | 2 | 0 | 3 | 37 | 38 | -1 | 4 |
5 | Rumunia | 5 | 0 | 1 | 4 | 31 | 45 | −14 | 1 |
6 | Ukraina | 5 | 0 | 1 | 4 | 33 | 48 | -15 | 1 |
20 lipca 1996 r. | Włochy | 10–7 | Stany Zjednoczone | Centrum wodne Georgia Tech |
21 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 9–7 | Grecja | Centrum wodne Georgia Tech |
22 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 9–7 | Ukraina | Centrum wodne Georgia Tech |
23 lipca 1996 | Stany Zjednoczone | 10–5 | Rumunia | Centrum wodne Georgia Tech |
24 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 10–8 | Chorwacja | Centrum wodne Georgia Tech |
- Ćwierćfinał
26 lipca 1996 | Hiszpania | 5–4 | Stany Zjednoczone | Centrum wodne Georgia Tech |
- 5-8 klasyfikacja
27 lipca 1996 r. | Grecja | 7–6 | Stany Zjednoczone | Centrum wodne Georgia Tech |
- Mecz o 7 miejsce
28 lipca 1996 r. | Stany Zjednoczone | 12-8 | Jugosławia | Centrum wodne Georgia Tech |
Podnoszenie ciężarów
Sportowiec | Wydarzenie | Urywek | Czyste i szarpnięcie | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Waga | Ranga | Waga | Ranga | Waga | Ranga | ||
Bryan Jacob | –59 kg | 122,5 | 11 | 150,0 | =9 | 272,5 | 9 |
Thanh Nguyen | –64 kg | 112,5 | 32 | 145,0 | =31 | 257,5 | 32 |
Vernon Patao | 122,5 | =24 | 160,0 | =12 | 282,5 | 22 | |
Tim McRae | –70 kg | 145,0 | =11 | 177,5 | =12 | 322,5 | 14 |
Tom Gough | –91 kg | 167,5 | =8 | 200,0 | =13 | 364,5 | 14 |
Peter Kelley | –99 kg | 160,0 | =16 | 197,5 | 14 | 357,5 | 14 |
Wes Barnett | –108 kg | 175,0 | =12 | 220,0 | =4 | 395,0 | 6 |
Konstanty Starikowicz | 177,5 | =8 | 210,0 | =12 | 387,5 | 12 | |
Mark Henry | +108 kg | 175,0 | =13 | 202,5 | 15 | 377,5 | 14 |
Thomas Ingalsbe | 165,0 | 17 | 200,0 | 16 | 365,0 | 16 |
Zapasy
- Freestyle
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Repasaż 4 | Brązowy półfinał | Finał / BM / Pl. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Rob Eiter | –48 kg |
Ramírez ( GUA ) W 12–0 |
Mkertchian ( ARM ) L 2–9 |
Nie awansował | PA |
Tskouasseli ( GRE ) W 11–2 |
Orujov ( ros. ) L 4–10 |
Nie awansował |
Mecz o 7 miejsce Corduneanu ( ROU ) L 1–3 |
8 | ||
Lou Rosselli | –52 kg |
Abdullayev ( AZE ) L 0–7 |
Nie awansował |
Kardanow ( GRE ) W 3–1 |
Corduneanu ( Rum ) W 4-2 |
Woodcroft ( CAN ) L WO |
Nie awansował | 11 | ||||
Krzyż Kendalla | –57 kg |
Embalo ( GBS ) W 10–0 |
Abe ( JPN ) W 4–2 |
PA |
Ri ( PRK ) W 12–2 |
PA |
Sissaouri ( CAN ) W 5–3 |
|||||
Toma Marek | –62 kg |
Hajkenari ( IRI ) W 3–0 |
Mały ( BLR ) W 5–0 |
PA |
Azizow ( RUS ) K 4–1 |
PA |
Jang ( KOR ) W 7–0 |
|||||
Townsend Saunders | –68 kg |
anlı ( TUR ) W 3–1 |
Roberts ( CAN ) W 3–1 |
PA |
Gevorgyan ( ARM ) W 4–0 |
PA |
Bogijew ( ROS ) L 1–1 |
|||||
Kenny poniedziałek | –74 kg |
Rodríguez ( CUB ) W 1–1 |
Kertanti ( SVK ) W 5–1 |
PA |
Saitiew ( ros ) L 1–6 |
PA |
Ota ( Japonia ) L 2–4 |
Mecz o 5 miejsce Leipold ( GER ) L WO |
6 | |||
Les Gutches | –82 kg |
Savko ( BLR ) W 3–2 |
Hubryniuk ( UKR ) W 4–0 |
Żabraiłow ( KAZ ) L 1–2 |
Nie awansował | PA |
Ibragimow ( AZE ) L 2–3 |
Nie awansował |
7. miejsce spotkania Ramos ( CUB ) W 3-0 |
7 | ||
Melvin Douglas | –90 kg | PA |
Pauliukonis ( LTU ) W 5–0 |
Khadartsev ( RUS ) L 1–4 |
Nie awansował | PA |
Bajramukow ( KAZ ) W 3–0 |
Kurtanidze ( GEO ) L 0–1 |
Nie awansował |
7. miejsce spotkania Kim ( KOR ) W 6-0 |
7 | |
Kąt Kurta | –100 kg |
Sumiyaabazar ( MGL ) W 4–0 |
Morale ( CUB ) W 2–0 |
Murtazaliev ( Ukr ) W 4-3 |
Aleksandrow ( KGZ ) W 4–1 |
PA |
Jadidi ( IRI ) W 1–1 |
|||||
Bruce Baumgartner | –130 kg |
Borodow ( CAN ) W 10–0 |
Szumilina ( ros ) L 1–6 |
Nie awansował | PA |
Turmanidze ( GEO ) W 14–2 |
Gombo ( HUN ) W 11–0 |
PA |
Thiele ( NIEM ) K 3–0 |
Brąz mecz Shumilin ( R ) W 1-1 |
- Grecko-rzymski
Sportowiec | Wydarzenie | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Półfinał | Repasaż 1 | Repasaż 2 | Repasaż 3 | Repasaż 4 | Brązowy półfinał | Finał / BM / Pl. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Wynik przeciwnika |
Ranga | ||
Mujaahid Maynard | –48 kg |
Sanchez ( CUB ) L 3–12 |
Nie awansował |
Ochoa ( VEN ) W 4–2 F |
Gulijew ( ROS ) L 0–6 |
Nie awansował | 13 | |||||
Brandon Paulson | –52 kg |
Basaldua ( PER ) W 6–0 F |
Achmedow ( BLR ) W 6-1 |
PA |
Aniew ( BUL ) W 6–2 |
PA |
Nazaryan ( RAMIĘ ) L 1–5 |
|||||
Dennis Hall | –57 kg |
Eroğlu ( TUR ) W 3–0 |
Park ( KOR ) W 3–2 |
PA |
Sheng ( CHN ) W 1–0 |
PA |
Melnichenko ( KAZ ) L 1–4 |
|||||
David Zuniga | –62 kg |
Robinson ( CAN ) W 3–2 |
Radnew ( BUL ) L 1–3 |
Nie awansował | PA |
Martynow ( RUS ) L 6–6 |
Nie awansował | 10 | ||||
Rodney Smith | –68 kg |
Escobar ( COL ) W 6–1 |
Karapinar ( TUR ) W 12–1 |
Pulyaev ( UZB ) L 0-4 |
Nie awansował | PA |
Colás ( CUB ) L 2–3 |
Nie awansował | 9 | |||
Gordy Morgan | –74 kg |
Hernández ( MEX ) W 10–0 |
Azcuy ( CUB ) L 1–10 |
Nie awansował | PA |
Kim ( KOR ) L 2–3 |
Nie awansował | 9 | ||||
Dan Henderson | –82 kg |
Frinta ( CZE ) W 3–1 |
Lidgerg ( SWE ) L 1–3 |
Nie awansował | PA |
Sanatbajew ( KGZ ) L 2–3 |
Nie awansował | 12 | ||||
Derrick Walgroup | –90 kg |
Sidorenko ( BLR ) L 0–3 |
Nie awansował |
Koskela ( FIN ) W 11–1 |
Hodžić ( BIH ) W 12-0 |
Gelénesi ( HUN ) W 6–0 |
Bullmann ( NIEM ) L 0–4 |
Nie awansował |
7. miejsce spotkania Švec ( CZE ) W 10-2 |
7 | ||
Jason Gleasman | –100 kg |
Ba ( CHN ) W 15–2 |
Lisztwan ( BLR ) L 0–3 |
Nie awansował | PA |
Edisheraszwili ( RUS ) L 1–4 |
Nie awansował | 12 | ||||
Matt Ghaffari | –130 kg |
Quizev ( UZB ) W 7-1 |
Kotok ( UKR ) | W 3–0 |
PA |
Schiekel ( NIEM ) W 4–0 |
PA |
Karelin ( ROS ) L 0–1 |
Zobacz też
Uwagi
- (red.) Watkins, Ginger T. (1997). Oficjalny raport z Igrzysk Olimpijskich Stulecia, tom III Wyniki konkursu (PDF) . Atlanta: Peachtree Publishers. Numer ISBN 1-56145-150-9. Źródło 2008-02-05 .CS1 maint: dodatkowy tekst: lista autorów ( link )