Siatkówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 - Turniej mężczyzn - Volleyball at the 1972 Summer Olympics – Men's tournament
Siatkówka męska na Igrzyskach XX Olimpiady
| ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Volleyballhalle | |||||||||
Data | 27 sierpnia - 9 września | |||||||||
Medaliści | ||||||||||
| ||||||||||
Siatkówka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1972 | ||
---|---|---|
Wnętrz | ||
Zawody | mężczyźni | kobiety |
Się turniej mężczyzn w siatkówce Pod Letnie Igrzyska Olimpijskie 1972 Był to 3. edycja imprezy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich organizowany przez organu na świecie, w FIVB w połączeniu z MKOl . To odbyło się w Monachium , RFN od 27 sierpnia do 9 września 1972 r.
Kwalifikacja
Środki kwalifikacji | Data | Gospodarz | Wakaty | Wykwalifikowany |
---|---|---|---|---|
Kraj organizujący | 26 kwietnia 1966 | Rzym | 1 | Zachodnie Niemcy |
Igrzyska Olimpijskie 1968 | 13–26 października 1968 | Meksyk | 1 | związek Radziecki |
Mistrzostwa Świata 1970 | 20 września - 2 października 1970 | Bułgaria | 3 | wschodnie Niemcy |
Bułgaria | ||||
Japonia | ||||
Mistrzostwa Afryki 1971 | 1971 | Kair | 1 | Tunezja |
Kwalifikacja azjatycka | 29–31 lipca 1972 | Saint-Dié-des-Vosges | 1 | Korea Południowa |
Mistrzostwa Europy 1971 | 23 września - 1 października 1971 | Włochy | 1 | Czechosłowacja |
Mistrzostwa NORCECA 1971 | 17–22 sierpnia 1971 | Hawana | 1 | Kuba |
Mistrzostwa Ameryki Południowej 1971 | 16–25 kwietnia 1971 r | Montevideo | 1 | Brazylia |
Kwalifikacje światowe | 4–10 sierpnia 1972 | Francja | 2 | Polska |
Rumunia | ||||
Całkowity | 12 |
Skład basenów
Grupa A | Grupa B |
---|---|
Bułgaria | Niemcy Zachodnie (gospodarze) |
Czechosłowacja | Brazylia |
Polska | Kuba |
Korea Południowa | wschodnie Niemcy |
związek Radziecki | Japonia |
Tunezja | Rumunia |
Spisy
Miejsce wydarzenia
Wszystkie mecze |
---|
Monachium , Niemcy Zachodnie |
Volleyballhalle |
Pojemność: 3680 |
Brak obrazka |
Runda wstępna
Zakwalifikowany do półfinałów | |
Zakwalifikował się do półfinałów od 5 do 8 | |
Zakwalifikował się do meczu o 9. miejsce | |
Zakwalifikował się do meczu o 11. miejsce |
Grupa A
Pkt | mecze | Zestawy | Zwrotnica | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W. | L | W. | L | Stosunek | W. | L | Stosunek | |
1 | związek Radziecki | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5.000 | 257 | 196 | 1.311 |
2 | Bułgaria | 9 | 4 | 1 | 13 | 8 | 1.625 | 294 | 235 | 1.251 |
3 | Czechosłowacja | 8 | 3 | 2 | 11 | 6 | 1.833 | 230 | 205 | 1.122 |
4 | Korea Południowa | 7 | 2 | 3 | 7 | 10 | 0,700 | 209 | 197 | 1.061 |
5 | Polska | 6 | 1 | 4 | 8 | 12 | 0,667 | 237 | 259 | 0.915 |
6 | Tunezja | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 90 | 225 | 0,400 |
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27 sierpnia | związek Radziecki | 3–0 | Tunezja | 15–10 | 15–6 | 15–4 | 45–20 | ||
27 sierpnia | Czechosłowacja | 3–0 | Polska | 15–13 | 16–14 | 15–8 | 46–35 | ||
27 sierpnia | Bułgaria | 3–1 | Korea Południowa | 16–18 | 15–6 | 15–9 | 15–13 | 61–46 | |
29 sierpnia | Polska | 3–0 | Tunezja | 15–6 | 15–11 | 15–1 | 45–18 | ||
29 sierpnia | związek Radziecki | 3–0 | Korea Południowa | 17–15 | 15-12 | 15–4 | 47–31 | ||
29 sierpnia | Bułgaria | 3–2 | Czechosłowacja | 15–11 | 15–11 | 12-15 | 14-16 | 15–9 | 71–62 |
31 sierpnia | Czechosłowacja | 3–0 | Tunezja | 15–11 | 15–4 | 15–10 | 45–25 | ||
31 sierpnia | Korea Południowa | 3–1 | Polska | 15–7 | 13–15 | 15–11 | 15–6 | 58–39 | |
31 sierpnia | związek Radziecki | 3–1 | Bułgaria | 9–15 | 15–10 | 15–11 | 15–10 | 54–46 | |
2 września | Korea Południowa | 3–0 | Tunezja | 15–1 | 15–3 | 15–1 | 45–5 | ||
2 września | związek Radziecki | 3–0 | Czechosłowacja | 15–10 | 15–10 | 15-12 | 45–32 | ||
2 września | Bułgaria | 3–2 | Polska | 14-16 | 12-15 | 15–7 | 15–3 | 15–10 | 71–51 |
5 września | Bułgaria | 3–0 | Tunezja | 15–10 | 15–5 | 15–7 | 45–22 | ||
5 września | Czechosłowacja | 3–0 | Korea Południowa | 15–11 | 15–5 | 15–13 | 45–29 | ||
5 września | związek Radziecki | 3–2 | Polska | 11–15 | 15-12 | 15-12 | 10–15 | 15–13 | 66–67 |
Grupa B
Pkt | mecze | Zestawy | Zwrotnica | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W. | L | W. | L | Stosunek | W. | L | Stosunek | |
1 | Japonia | 10 | 5 | 0 | 15 | 0 | MAX | 225 | 95 | 2.368 |
2 | wschodnie Niemcy | 9 | 4 | 1 | 12 | 4 | 3.000 | 200 | 162 | 1.235 |
3 | Rumunia | 7 | 2 | 3 | 8 | 9 | 0.889 | 201 | 213 | 0.944 |
4 | Brazylia | 7 | 2 | 3 | 9 | 13 | 0,692 | 273 | 280 | 0,975 |
5 | Kuba | 7 | 2 | 3 | 6 | 13 | 0,462 | 212 | 254 | 0.835 |
6 | Zachodnie Niemcy | 5 | 0 | 5 | 4 | 15 | 0,267 | 163 | 270 | 0,604 |
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28 sierpnia | wschodnie Niemcy | 3–0 | Kuba | 15–7 | 15–13 | 15–7 | 45–27 | ||
28 sierpnia | Japonia | 3–0 | Rumunia | 15–4 | 15–5 | 15–6 | 45–15 | ||
28 sierpnia | Brazylia | 3–2 | Zachodnie Niemcy | 15–7 | 15–8 | 17–19 | 6–15 | 15–9 | 68–58 |
30 sierpnia | wschodnie Niemcy | 3–1 | Brazylia | 15–5 | 7–15 | 16–14 | 15–10 | 53–44 | |
30 sierpnia | Japonia | 3–0 | Kuba | 15–10 | 15–9 | 15–5 | 45–24 | ||
30 sierpnia | Rumunia | 3–0 | Zachodnie Niemcy | 15–9 | 15–1 | 15–8 | 45–18 | ||
1 września | Brazylia | 3–2 | Rumunia | 18-16 | 11–15 | 15–7 | 11–15 | 15-12 | 70–65 |
1 września | Japonia | 3–0 | wschodnie Niemcy | 15–4 | 15–2 | 15–6 | 45–12 | ||
1 września | Kuba | 3–2 | Zachodnie Niemcy | 15–8 | 15–11 | 10–15 | 12-15 | 15–8 | 67–57 |
3 września | wschodnie Niemcy | 3–0 | Zachodnie Niemcy | 15–7 | 15–6 | 15–4 | 45-17 | ||
3 września | Japonia | 3–0 | Brazylia | 15–7 | 15–13 | 15–11 | 45–31 | ||
3 września | Rumunia | 3–0 | Kuba | 15–7 | 17–15 | 15–13 | 47–35 | ||
6 września | Japonia | 3–0 | Zachodnie Niemcy | 15–3 | 15–6 | 15–4 | 45–13 | ||
6 września | Kuba | 3–2 | Brazylia | 16–14 | 6–15 | 15–7 | 7–15 | 15–9 | 59–60 |
6 września | wschodnie Niemcy | 3–0 | Rumunia | 15–10 | 15-12 | 15–7 | 45–29 |
Runda finałowa
11-12 miejsca
Mecz o 11. miejsce
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 września | Tunezja | 1–3 | Zachodnie Niemcy | 5–15 | 16–14 | 4–15 | 9–15 | 34–59 |
9-10 miejsce
Mecz o 9 miejsce
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 września | Polska | 3–0 | Kuba | 15–2 | 15–7 | 15–13 | 45–22 |
Miejsca od 5 do 8
Półfinały od 5 do 8 | Mecz o 5 miejsce | |||||
8 września | ||||||
Czechosłowacja | 3 | |||||
9 września | ||||||
Brazylia | 0 | |||||
Czechosłowacja | 1 | |||||
8 września | ||||||
Rumunia | 3 | |||||
Korea Południowa | 0 | |||||
Rumunia | 3 | |||||
Mecz o 7. miejsce | ||||||
9 września | ||||||
Brazylia | 0 | |||||
Korea Południowa | 3 |
Półfinały od 5 do 8
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 września | Korea Południowa | 0–3 | Rumunia | 12-15 | 7–15 | 8–15 | 27–45 | ||
8 września | Czechosłowacja | 3–0 | Brazylia | 15–8 | 15–6 | 15–1 | 45–15 |
Mecz o 7. miejsce
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 września | Brazylia | 0–3 | Korea Południowa | 16–18 | 7–15 | 5–15 | 28–48 |
Mecz o 5 miejsce
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 września | Czechosłowacja | 1–3 | Rumunia | 15–8 | 7–15 | 10–15 | 14-16 | 46–54 |
Finałowa czwórka
Półfinały | Mecz o złoty medal | |||||
8 września | ||||||
związek Radziecki | 1 | |||||
9 września | ||||||
wschodnie Niemcy | 3 | |||||
wschodnie Niemcy | 1 | |||||
8 września | ||||||
Japonia | 3 | |||||
Bułgaria | 2 | |||||
Japonia | 3 | |||||
Mecz o brązowy medal | ||||||
9 września | ||||||
związek Radziecki | 3 | |||||
Bułgaria | 0 |
Półfinały
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 września | Bułgaria | 2–3 | Japonia | 15–13 | 15–9 | 9–15 | 9–15 | 12-15 | 60–67 |
8 września | związek Radziecki | 1–3 | wschodnie Niemcy | 6–15 | 8–15 | 15–13 | 9–15 | 38–58 |
Mecz o brązowy medal
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 września | związek Radziecki | 3–0 | Bułgaria | 15–11 | 15–8 | 15–13 | 45–32 |
Mecz o złoty medal
Data | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 września | wschodnie Niemcy | 1–3 | Japonia | 15–11 | 2–15 | 10–15 | 10–15 | 37–56 |
Ostateczna pozycja
|
|