Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – styl wolny kobiet 58 kg - Wrestling at the 2016 Summer Olympics – Women's freestyle 58 kg
Freestyle kobiet 58 kg na Igrzyskach XXXI Olimpiady
| |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miejsce wydarzenia | Arena Carioca 2 | ||||||||||||||||
Data | 17 sierpnia | ||||||||||||||||
Zawodnicy | 20 z 20 krajów | ||||||||||||||||
Medaliści | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 | |||
---|---|---|---|
Kwalifikacja | |||
Freestyle | grecko-rzymski | Kobiety | |
57 kg | 59 kg | 48 kg | |
65 kg | 66 kg | 53 kg | |
74 kg | 75 kg | 58 kg | |
86 kg | 85 kg | 63 kg | |
97 kg | 98 kg | 69 kg | |
125 kg | 130 kg | 75 kg | |
Zawody kobiet w stylu dowolnym na 58 kg podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w Brazylii odbyły się 17 sierpnia w Carioca Arena 2 w Barra da Tijuca .
Te zawody w zapasach w stylu dowolnym składają się z turnieju w systemie pojedynczej eliminacji, z repasażami używanymi do wyłonienia zwycięzcy dwóch brązowych medali. Dwaj finaliści walczą o złoty i srebrny medal. Każdy zapaśnik, który przegra z jednym z dwóch finalistów, przechodzi do repasaży, co kończy się parą meczów o brązowy medal, w których każdy z przegranych półfinałów staje twarzą w twarz z pozostałym przeciwnikiem z repasażów ze swojej połowy drabinki.
Medale za zawody wręczał Habu Ahmed Gumel , członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z Nigerii, a upominki wręczał Pedro Gama Filho, członek zarządu United World Wrestling .
Harmonogram
Wszystkie czasy to czas standardowy Brasília ( UTC−03:00 )
Data | Czas | Wydarzenie |
---|---|---|
17 sierpnia 2016 | 10:00 | Rundy kwalifikacyjne |
16:00 | Repasaż | |
17:00 | Egzaminy końcowe |
Wyniki
- Legenda
- F — Wygrana przez upadek
Finał
Finał | ||||
Kaori Icho ( Japonia ) | 3 | |||
Walerija Kobłowa ( R ) | 2 |
Górna połowa
Kwalifikacje | 1/8 finału | 1/4 finału | Półfinały | ||||||||||||||||
Kaori Icho ( Japonia ) | 11 | ||||||||||||||||||
Marwa Amri ( TUN ) | 0 | ||||||||||||||||||
Kaori Icho ( Japonia ) | 3 | ||||||||||||||||||
Elif Jale Yeşilırmak ( TUR ) | 1 | ||||||||||||||||||
Michelle Fazzari ( CAN ) | 1 | ||||||||||||||||||
Elif Jale Yeşilırmak ( TUR ) | 3 | ||||||||||||||||||
Kaori Icho ( Japonia ) | 10 | ||||||||||||||||||
Julia Ratkiewicz ( AZE ) | 0 | ||||||||||||||||||
Jackeline Rentería ( COL ) | 6 F | ||||||||||||||||||
Yanet Sovero ( ZA ) | 2 | ||||||||||||||||||
Jackeline Rentería ( COL ) | 3 | ||||||||||||||||||
Julia Ratkiewicz ( AZE ) | 7 | ||||||||||||||||||
Oksana Herhel ( UKR ) | 5 | ||||||||||||||||||
Julia Ratkiewicz ( AZE ) | 7 |
Dolna połowa
Kwalifikacje | 1/8 finału | 1/4 finału | Półfinały | ||||||||||||||||
Petra Olli ( FIN ) | 8 | ||||||||||||||||||
Aminat Adeniyi ( NGR ) | 2 | ||||||||||||||||||
Petra Olli ( FIN ) | 7 | ||||||||||||||||||
Aisuluu Tynybekova ( KGZ ) | 14 | ||||||||||||||||||
Joice Silva ( BRA ) | 8 | ||||||||||||||||||
Aisuluu Tynybekova ( KGZ ) | 11 | ||||||||||||||||||
Aisuluu Tynybekova ( KGZ ) | 1 | ||||||||||||||||||
Lissette Antes ( ECU ) | 0 | Walerija Kobłowa ( R ) | 4 | ||||||||||||||||
Mariana Cherdivara ( MDA ) | 3 | Mariana Cherdivara ( MDA ) | 5 | ||||||||||||||||
Sakszi Malik ( IND ) | 5 | Sakszi Malik ( IND ) | 5 | ||||||||||||||||
Johanna Mattsson ( Szwecja ) | 4 | Sakszi Malik ( IND ) | 2 | ||||||||||||||||
Mimi Hristova ( BUL ) | 4 | Walerija Kobłowa ( R ) | 9 | ||||||||||||||||
Purevdorjiin Orkhon ( MGL ) | 7 | Purevdorjiin Orkhon ( MGL ) | 0 | ||||||||||||||||
Walerija Kobłowa ( R ) | 9 | Walerija Kobłowa ( R ) | 11 | ||||||||||||||||
Luisa Niemesch ( GER ) | 0 |
Repasaż
Repasaż runda 1 | Repasaż runda 2 | Brązowe medale | |||||||||
Marwa Amri ( TUN ) | 3 | Marwa Amri ( TUN ) | 6 | ||||||||
Elif Jale Yeşilırmak ( TUR ) | 2 | Julia Ratkiewicz ( AZE ) | 3 | ||||||||
Luisa Niemesch ( GER ) | 0 | Purevdorjiin Orkhon ( MGL ) | 3 | Sakszi Malik ( IND ) | 8 | ||||||
Purevdorjiin Orkhon ( MGL ) | 7 F | Sakszi Malik ( IND ) | 12 | Aisuluu Tynybekova ( KGZ ) | 5 |
Ostateczna pozycja
Ranga | Sportowiec |
---|---|
Kaori Icho ( Japonia ) | |
Walerija Kobłowa ( R ) | |
Marwa Amri ( TUN ) | |
Sakszi Malik ( IND ) | |
5 | Julia Ratkiewicz ( AZE ) |
5 | Aisuluu Tynybekova ( KGZ ) |
7 | Purevdorjiin Orkhon ( MGL ) |
8 | Jackeline Rentería ( COL ) |
9 | Elif Jale Yeşilırmak ( TUR ) |
10 | Petra Olli ( FIN ) |
11 | Mariana Cherdivara ( MDA ) |
12 | Joice Silva ( BRA ) |
13 | Oksana Herhel ( UKR ) |
14 | Johanna Mattsson ( Szwecja ) |
15 | Mimi Hristova ( BUL ) |
16 | Aminat Adeniyi ( NGR ) |
17 | Michelle Fazzari ( CAN ) |
18 | Yanet Sovero ( ZA ) |
19 | Lissette Antes ( ECU ) |
20 | Luisa Niemesch ( GER ) |