Nagroda YoungStar - YoungStar Award
Nagroda YoungStar | |
---|---|
Nagroda za | Doskonałość młodych wykonawców w filmie , telewizji , na scenie i muzyce . |
Kraj | Stany Zjednoczone Ameryki |
Przedstawione przez | The Hollywood Reporter |
Pierwsza przyznana | 1995 |
Ostatnio przyznano | 2000 |
W YoungStar Awards , przedstawione przez The Hollywood Reporter , uhonorowany młodych amerykańskich aktorów i aktorek w wieku od 6-18 w swojej pracy w filmie, telewizji, sceny i muzyki. Zwycięzców wyłoniono w ankiecie, w której wzięło udział 3500 znawców branży rozrywkowej, którzy czytali The Hollywood Reporter . Ceremonia wręczenia nagród odbywała się w latach 1995-2000; w 1996 roku nie było żadnej ceremonii.
Pierwsze doroczne nagrody YoungStar
Oto zwycięzcy pierwszej dorocznej nagrody YoungStar, która odbyła się w 1995 roku.
Najlepszy występ młodego aktora w filmie komediowym
Joseph Gordon-Levitt jako Roger Bomman, Anioły na boisku
Najlepszy występ młodej aktorki w filmie komediowym
Christina Ricci jako Kat, Casper
Najlepsza rola młodej aktorki w filmie dramatycznym
Kirsten Dunst jako Claudia , Wywiad z wampirem
Najlepszy występ młodego aktora w filmie dramatycznym
Brad Renfro jako Erik, The Cure
Najlepszy młody aktor w dziennym programie telewizyjnym
Jonathan Jackson jako Lucky Spencer , General Hospital
Najlepsza młoda aktorka w dziennym programie telewizyjnym
Kimberly McCullough jako Robin Scorpio , General Hospital
Drugie doroczne nagrody YoungStar
Drugie doroczne rozdanie nagród YoungStar odbyło się w 1997 roku.
Zwycięzcy są wytłuszczeni .
Najlepszy młody aktor w filmie komediowym
- Alex D. Linz jako Sammy, One Fine Day
- Brad Renfro jako Huckleberry „Huck” Finn, Tom i Huck
- Jonathan Taylor Thomas jako Thomas „Tom” Sawyer, Tom i Huck
- Elijah Wood jako Sandy Ricks, Flipper
- Adam Zolotin jako Louie Durante, Jack
Najlepsza młoda aktorka w filmie komediowym
- Mara Wilson jako Matilda Wormwood, Matilda
- Rachael Leigh Cook jako Becky Thatcher, Tom i Huck
- Gaby Hoffmann jako Lane Dandridge, Wszyscy mówią , że cię kocham
- Natalie Portman jako Laura Dandridge, Wszyscy mówią , że cię kocham
- Mae Whitman jako Maggie Taylor, One Fine Day
Najlepszy młody aktor w serialu komediowym
- Joseph Gordon-Levitt jako Tommy Solomon , 3rd Rock from the Sun
- Michael Fishman jako DJ Conner , Roseanne
- Marcus T. Paulk jako Myles Mitchell, Moesha
- Benjamin Salisbury jako Brighton Sheffield , The Nanny
- Jonathan Taylor Thomas jako Randy Taylor , Home Improvement
Najlepsza młoda aktorka w serialu komediowym
- Tatyana Ali jako Ashley Banks , The Fresh Prince of Bel-Air
- Kaitlin Cullum jako Libby, Grace Under Fire
- Melissa Joan Hart jako Sabrina Spellman , Sabrina, nastoletnia czarownica
- Brandy Norwood jako Moesha Mitchell, Moesha
- Madeline Zima jako Grace Sheffield , Niania
Najlepszy młody aktor w dramacie
- Lucas Black jako Frank Wheatley, Sling Blade
- Jonathan Lipnicki jako Ray Boyd, Jerry Maguire
- Joseph Gordon-Levitt jako Oliver Laird, juror "
- Joseph Perrino jako Młody Lorenzo „Shakes” Carcaterra, Sleepers
- Brad Renfro jako Young Michael Sullivan, Sleepers
Najlepsza młoda aktorka w dramacie
- Claire Danes jako Julia , Romeo + Julia
- Rae'Ven Larrymore Kelly jako Tonya Hailey, A Time to Kill
- Anna Paquin jako Amy Alden, Fly Away Home
- Natalie Portman jako Lauren Gustafson, Heat
- Liv Tyler jako Lucy Harmon, Stealing Beauty
Najlepszy młody aktor w serialu dramatycznym
- Adam Wylie jako Zach, Picket Fences
- Lucas Black jako Caleb Temple, American Gothic
- David Gallagher jako Simon Camden , siódme niebo
- Cirroc Lofton jako Jake Sisko , Star Trek: Deep Space Nine
- Ryan Merriman jako Young Jarod, The Pretender
- Michael Yarmush jako Arthur Read , Arthur (serial telewizyjny)
Najlepsza młoda aktorka w serialu dramatycznym
- Lacey Chabert jako Claudia, Party of Five
- Jessica Bowman jako Colleen Cooper, Dr. Quinn, Medicine Woman
- Kirsten Dunst jako Charlie Chiemingo, ER
- Ashley Johnson jako Katherine „Kate” Moloney, Moloney
- Jennifer Love Hewitt jako Sarah Reeves Merrin, Party of Five
Najlepszy młody aktor w dziennym programie telewizyjnym
- Jonathan Jackson jako Lucky Spencer , General Hospital
- Justin Cooper jako Lucas Jones , General Hospital
- Steven Hartman jako Rick Forrester , The Bold and the Beautiful
- Tommy J. Michaels jako Tim Dillon, All My Children
- Nicholas Pappone jako Phillip Chancellor IV , The Young and the Restless
Najlepsza młoda aktorka w dziennym programie telewizyjnym
- Kimberly McCullough jako Robin Scorpio , General Hospital
- Kimberly J. Brown jako Marah Lewis , Guiding Light
- Gina Gallagher jako Bianca Montgomery , All My Children
- Erin Torpey jako Jessica Buchanan , One Life to Live
- Ashley Williams jako Danielle Andropoulos , Jak świat się kręci
Najlepszy młody aktor w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Haley Joel Osment jako Davis, Last Stand at Sabre River
- Freddie Findlay jako Carewicz Alexei, Rasputin: Dark Servant of Destiny
- Bug Hall jako Eddie Munster , The Munsters 'Scary Little Christmas
- Jonathan Jackson jako Rudy Gatewick / Oliver Gillis, więzień Zenda, Inc.
- Erik von Detten jako Billy Jackson, Boże Narodzenie każdego dnia
Najlepsza młoda aktorka w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Kirsten Dunst jako Sara, The Siege at Ruby Ridge
- Hedy Burress jako Linda Barrows, gdyby te ściany mogły mówić
- Ashley Johnson jako Annie Warbucks, Annie: A Royal Adventure!
- Jena Malone jako Ruth Anne „Bone” Boatwright, Bastard z Karoliny
- Nicholle Tom jako Amy Dustin, Za honor mojej córki
Najlepszy młody aktor w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Luke Tarsitano jako Fudge , Fudge
- Michael Galeota jako Bailey Kipper, POV Bailey Kipper
- Ben Gould jako Nicky Farina, Saved by the Bell: The New Class
- Richard Lee Jackson jako Ryan Parker, Saved by the Bell: The New Class
- Kyle Labine jako Evan Ross, Goosebumps
Najlepsza młoda aktorka w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Megan Parlen jako Mary Beth Pepperton, Hang Time
- Samantha Esteban jako Maria, Saved by the Bell: The New Class
- Shannon Chandler jako Josephine „Jo” McCormick, Big Bad Beetleborgs
- Sarah Lancaster jako Rachel Meyers, Saved by the Bell: The New Class
- Elizabeth Lund jako Heather, Big Bad Beetleborgs
Najlepszy młody artysta nagrywający
Trzecie doroczne nagrody YoungStar
Trzecie doroczne rozdanie nagród YoungStar odbyło się 8 listopada 1998 roku w Universal Studios . Nagrody poprowadził Malcolm-Jamal Warner .
Zwycięzcy są wytłuszczeni .
Najlepszy młody aktor w filmie komediowym
- Cameron Finley jako Beaver , zostaw to Beaver
- Jesse James as Spencer, As Good as It Gets
- Alex D. Linz jako Alex Pruitt, Home Alone 3
- Gregory Smith jako Alan, Small Soldiers
- Kevin Zegers jako Josh, Air Bud
Najlepsza młoda aktorka w filmie komediowym
- Hallie Eisenberg jako Marie, Paulie
- Hatty Jones jako Madeline, Madeline
- Lindsay Lohan jako Hallie & Ann, The Parent Trap
- Christina Ricci jako Dede Truitt, przeciwieństwo płci
- Mara Wilson jako Anabel, Proste życzenie
Najlepszy młody aktor w serialu komediowym
- Joseph Gordon-Levitt jako Tommy Solomon , 3rd Rock from the Sun
- Brandon Hammond jako Matty, The Gregory Hines Show
- Jonathan Lipnicki jako Alex, Meego
- Tahj Mowry jako TJ Henderson , Smart Guy
- Ben Savage jako Cory Matthews , Boy Meets World
- Jonathan Taylor Thomas jako Randy Taylor , Home Improvement
Najlepsza młoda aktorka w serialu komediowym
- Kaitlin Cullum jako Libby, Grace Under Fire
- Danielle Fishel jako Topanga Lawrence , Boy Meets World
- Larisa Oleynik jako Alex, The Secret World of Alex Mack
- Madylin Sweeten as Ally, Everybody Loves Raymond
- Emily Mae Young jako Lilly, krok po kroku
Najlepszy młody aktor w dramacie
- Cameron Finley jako Travis, Hope Floats
- Brandon Hammond jako Ahmad Chadway , Soul Food
- Eamonn Owens jako Francie, The Butcher Boy
- Jamyang Jamtsho Wangchuk jako Dalajlama, Siedem lat w Tybecie
- Elijah Wood jako Leo, Deep Impact
Najlepsza młoda aktorka w dramacie
- Meagan Good jako Cisely Batiste, Eve's Bayou
- Scarlett Johansson jako Grace, Zaklinacz koni
- Christina Ricci jako Wendy, Burza lodowa
- Jurnee Smollett jako Eve Batiste, Eve's Bayou
- Mae Whitman jako Bernice, Hope Floats
Najlepszy młody aktor w serialu dramatycznym
- Andrew i Steven Cavarno jako Owen, Party of Five
- David Gallagher jako Simon Camden , siódme niebo
- George O. Gore II jako Gregory „G” Williams, New York Undercover
- Ross Malinger jako Roland, Party of Five
- Austin O'Brien jako Joshua Greene, Ziemia obiecana
- Michael Yarmush jako Eric, My Life as a Dog
Najlepsza młoda aktorka w serialu dramatycznym
- Jessica Biel jako Mary Camden , siódme niebo
- Lacey Chabert jako Claudia, Party of Five
- Erika Christensen jako Romy, Nic świętego
- Beverley Mitchell jako Lucy Camden , 7. Niebo
- Caitlin Wachs jako Chloe, Profiler
- Michelle Williams jako Jen Lindley , Dawson's Creek
Najlepszy młody aktor w dziennym programie telewizyjnym
- Jonathan Jackson jako Lucky Spencer , General Hospital
- Sean Marquette jako Jamie Martin , All My Children
- Nicholas Pappone jako Phillip Chancellor IV , The Young and the Restless
- Tyrone Savage jako młody Isaac Newton, The Inventor Specials: Newton
- Jeffery Wood jako Jimmy Harrison, Sunset Beach
Najlepsza młoda aktorka w dziennym programie telewizyjnym
- Jessica Alba jako Maya Graham, Flipper
- Camryn Grimes jako Cassie Newman , The Young and the Restless
- Alexas Manta jako Amanda, Jak świat się kręci
- Robyn Richards jako Maxie Jones , General Hospital
- Erin Torpey jako Jessica Buchanan , One Life to Live
Najlepszy młody aktor w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Seth Adkins jako Robbie, ... Najpierw nie szkodzić
- Zachery Ty Bryan jako John Scaduto, dyrektor wyjeżdża na wakacje
- Matthew Lawrence jako Jesse, Aniołowie w Endzone
- Frankie Muniz jako młody Sammy, What the Deaf Man Heard
- Elijah Wood jako Artful Dodger , Oliver Twist
Najlepsza młoda aktorka w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Kirsten Dunst jako Tina, piętnaście lat i w ciąży
- Tina Majorino jako Avocet Abigail, Zanim kobiety miały skrzydła
- Jena Malone jako Lily, Hope
- Chaz Monet jako Ruby, Ruby Bridges
Najlepszy młody aktor w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Ben Gould jako Nicky Farina, Saved by the Bell: The New Class
- Phillip Van Dyke jako Ned, 20 000 mil podmorskich
- Scott Whyte jako Chris, City Guys
Najlepsza młoda aktorka w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Samantha Esteban jako Maria, Saved by the Bell: The New Class
- Erica Luttrell jako Emilie Robeson, The New Ghostwriter Mysteries
- Lindsey McKeon jako Katie Peterson, Saved by the Bell: The New Class
- Megan Parlen jako Mary Beth Pepperton, Hang Time
- Charlotte Sullivan jako Camella Gorik, The New Ghostwriter Mysteries
Najlepszy młody artysta nagrywający lub zespół muzyczny
- Hanson , Middle of Nowhere
- Jonny Lang , Jonny Lang na koncercie
- Monica , chłopak jest mój
- LeAnn Rimes , LeAnn Rimes in Concert
- Usher , Usher
Czwarte doroczne nagrody YoungStar
Czwarte doroczne rozdanie nagród YoungStar odbyło się 7 listopada 1999 r. W Panasonic Theatre Universal Studios . Nagrody poprowadzili Melissa Joan Hart i Donny Osmond . Dochody przyniosły korzyści programowi APLA Skills for Teen AIDS Risk Reduction (STARR).
Pokaz obejmował występ muzyczny Renee Olstead .
Zwycięzcy są wytłuszczeni .
Najlepszy młody aktor w filmie komediowym
- Dylan i Cole Sprouse jako Julian, Big Daddy
- Eli Marienthal jako Ricky Abramowitz, Slumsy Beverly Hills
- Joseph Gordon-Levitt jako Cameron, 10 rzeczy, których w tobie nienawidzę
- Jason Schwartzman jako Max Fisher, Rushmore
- Mason Gamble jako Dirk, Rushmore
Najlepsza młoda aktorka w filmie komediowym
- Rachael Leigh Cook jako Laney Boggs, She's All That
- Jessica Campbell jako Tammy Metzler, Wybory
- Larisa Oleynik jako Bianca Stratford, 10 rzeczy, których w tobie nienawidzę
- Julia Stiles jako Katarina, 10 rzeczy, których nienawidzę o tobie
- Leelee Sobieski jako Aldys, Never Been Kissed
Najlepszy młody aktor w serialu komediowym
- Zachery Ty Bryan jako Brad Taylor , Home Improvement
- Benjamin Salisbury jako Brighton Sheffield , The Nanny
- Michael Galeota jako Nick, The Jersey
- Eric Lloyd jako Mały John, Jesse
- Justin Berfield jako Ross, Unhappily Ever After
Najlepsza młoda aktorka w serialu komediowym
- Madeline Zima jako Grace Sheffield , Niania
- Madylin Sweeten as Ally, Everybody Loves Raymond
- Larisa Oleynik jako Alissa Strudwick , 3rd Rock from the Sun
- Mila Kunis jako Jackie Burkhart , That '70s Show
- Azura Skye jako Jane, Zoe, Duncan, Jack i Jane
Najlepszy młody aktor w dramacie
- Jonathan Jackson jako Vincent, The Deep End of the Ocean
- Joseph Mazzello jako John, Simon Birch
- Jake Gyllenhaal jako Homer Hickman, October Sky
- Chris Owen jako Quentin, October Sky
- Jake Lloyd jako Anakin Skywalker , Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
- Ryan Merriman jako Sam, Głęboki koniec oceanu
Najlepsza młoda aktorka w dramacie
- Jena Malone jako Anna, Macocha
- Natalie Portman jako Królowa Amidala , Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
- Anna Paquin jako Alison, Spacer po księżycu
- Heather Matarazzo jako Grace O'Shea, 54
- Mika Boorem jako Natalie, Jack Frost
Najlepszy młody aktor w serialu dramatycznym
- Austin O'Brien jako Joshua Greene, Ziemia obiecana
- Robert Iler jako Anthony Soprano, Jr. , The Sopranos
- Ryan Merriman jako Young Jarod, The Pretender
- Marcus T. Paulk jako Myles Mitchell, Moesha
- David Gallagher jako Simon Camden , siódme niebo
Najlepsza młoda aktorka w serialu dramatycznym
- Mae Whitman jako Sara, Chicago Hope
- Lacey Chabert jako Claudia, Party of Five
- Jamie Lynn Sigler jako Meadow Soprano , The Sopranos
- Sarah Rayne jako Lexy Logan, Dziedzictwo
- Michelle Williams jako Jen Lindley , Dawson's Creek
Najlepszy młody aktor w dziennym programie telewizyjnym
- Jonathan Jackson jako Lucky Spencer , General Hospital
- Logan O'Brien jako Lucas Jones , General Hospital
- Nicholas Pappone jako Phillip Chancellor IV , The Young and the Restless
- Craig Lawlor jako Adam Hughes , Jak świat się kręci
- Joseph Cross jako Casey Hughes , Jak świat się kręci
Najlepsza młoda aktorka w dziennym programie telewizyjnym
- Amber Tamblyn jako Emily Quartermaine , General Hospital
- Carly Schroeder jako Serena Baldwin , Port Charles
- Erin Torpey jako Jessica Buchanan , One Life to Live
- Ashley Cafagna jako Kimberly Fairchild , The Bold and the Beautiful
Najlepszy młody aktor w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Adam Wylie jako Jack, Michael Landon, Ojciec, którego znałem
- Adam Wylie jako Charles, Balloon Farm
- Haley Joel Osment jako Bobby, taksówkarz do Kanady
- Andrew Ducote jako Brandon, Dzień sądu: historia Ellie Nesler
- Phillip Van Dyke jako Luke, Halloweentown
- Ryan Merriman jako Ben, Smart House
Najlepsza młoda aktorka w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Leelee Sobieski jako Joanna d'Arc , Joanna d'Arc
- Evan Rachel Wood jako Robin Garr, Down Will Come Baby
- Raven-Symoné jako Nebula, Zenon: Girl of the 21st Century
- Tina Majorino jako Alice , Alice in Wonderland
- Dominique Swain jako Lolita, Lolita
Najlepszy młody aktor w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Brandon Baker jako Cray Blake, One World
- Tom Wade Huntington jako Tony, Saved by the Bell: The New Class
Najlepsza młoda aktorka w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Alisa Reyes jako Marci Blake, One World
- Ashley Cafagna jako Liz Miller, Saved by the Bell: The New Class
- Lindsey McKeon jako Katie Peterson, Saved by the Bell: The New Class
- Megan Parlen jako Mary Beth Pepperton, Hang Time
Najlepszy młody artysta nagrywający lub zespół muzyczny
- Hanson , na żywo z Albertane
- Britney Spears , ... Baby One More Time (album)
- Christina Aguilera , Christina Aguilera (album)
- Jonny Lang , Wander This World
Najlepszy występ w talencie Voice Over
- Rickey D'Shon Collins , głos Vince'a, Recess
- Mae Whitman , głos Little Susie, Johnny Bravo
- Adam Wylie , głos Louisa, króla i mnie
- Sam Gifaldi , różne głosy, Hej Arnold!
- Myles Jeffrey , głos Easy, Babe: Pig in the City
- Michael Yarmush , oryginalny głos Arthura Read
Piąte doroczne nagrody YoungStar
Piąte doroczne rozdanie nagród YoungStar odbyło się 19 listopada 2000 r. W teatrze Wilshire w Beverly Hills. Po uroczystej kolacji w hotelu Le Meridian odbyła się uroczysta kolacja. Wydarzenie zostało wyprodukowane przez Dick Clark , Robert J. Dowling, Dawn Allen, Al Schwartz i Ken Shapiro . Nagrody poprowadziła firma Mo'Nique , a prezenterami byli BB Good , Amanda Bynes , Jane Kaczmarek , Bryan Cranston i Michelle Trachtenberg . Wystąpili No Authority, Rachael Lampa , Youth Asylum i Alecia Elliott . Część dochodów została przekazana Fundacji Starlight Childrens .
Zwycięzcy są wytłuszczeni .
Najlepszy młody aktor w filmie komediowym
- Jonathan Lipnicki jako George Little, Stuart Little
- Spencer Breslin jako Rusty Duritz, Disney's The Kid
- Sam Huntington jako Jeremiah „Jam” Bruce, Detroit Rock City
- Malcolm Stumpf jako Sam, The Next Best Thing
- Mark Webber jako Hal Brandston, Snow Day
Najlepsza młoda aktorka w filmie komediowym
- Kirsten Dunst jako Betsy Jobs, Dick
- Natalie Portman jako Novalee Nation, Where the Heart Is
- Hallie Eisenberg jako młoda mała Miss Amanda Martin, dwustulecia
- Michelle Trachtenberg jako Penny , Inspector Gadget
- Mara Wilson jako Lily Stone, Thomas and the Magic Railroad
Najlepszy młody aktor w serialu komediowym
- Frankie Muniz jako Malcolm , Malcolm in the Middle
- John Francis Daley jako Sam Weir , Freaks and Geeks
- Shia LaBeouf jako Louis Anthony Stevens, Nawet Stevens
- Eric Lloyd jako Mały John, Jesse
- Arjay Smith jako Allen Strange, The Journey of Allen Strange
Najlepsza młoda aktorka w serialu komediowym
- Amanda Bynes , The Amanda Show
- Mila Kunis jako Jackie Burkhart , That '70s Show
- Danielle Fishel jako Topanga Lawrence , Boy Meets World
- Sarah Hagan jako Millie Kentner, Freaks and Geeks
- Alexa Vega jako Wendy Stiles, Ladies Man
Najlepszy młody aktor w dramacie
- Frankie Muniz jako Willie Morris, My Dog Skip
- Haley Joel Osment jako Cole Sear, Szósty zmysł
- Michael Angarano jako Nick, Music of the Heart
- Lucas Black jako Peter Joseph Bullis, Crazy in Alabama
- Trevor Morgan jako Nathan Martin, Patriota
Najlepsza młoda aktorka w dramacie
- Kirsten Dunst jako Lux Lisbon, The Virgin Suicides
- Thora Birch jako Jane Burnham, American Beauty
- Kimberly J. Brown jako Ava Walker, Tumbleweeds
- Jena Malone jako Heather Aubrey, Z miłości do gry
- Anne Suzuki jako Young Hatsue Imada, Snow Falling on Cedars
Najlepszy młody aktor w serialu dramatycznym
- Robert Iler jako Anthony Soprano, Jr. , The Sopranos
- Vincent Berry jako Atticus Finch Henderson, Manhattan, AZ
- David Gallagher jako Simon Camden , siódme niebo
- Eric Lively jako Carey Bell, So Weird
- Ryan Merriman jako Young Jarod, The Pretender
Najlepsza młoda aktorka w serialu dramatycznym
- Heather Matarazzo jak Heather Wiseman, i teraz znowu
- Jamie Lynn Sigler jako Meadow Soprano , The Sopranos
- Lacey Chabert jako Claudia, Party of Five
- Cara DeLizia jako Fiona „Fi” Phillips, So Weird
- Evan Rachel Wood jako Jessie Sammler, Raz i znowu
Najlepszy młody aktor w dziennym programie telewizyjnym
- Josh Ryan Evans jako Timmy Lenox , Passions
- Jonathan Jackson jako Lucky Spencer , General Hospital
- Billy Kay jako Shayne Lewis, Guiding Light
- Justin Torkildsen jako Rick Forrester , The Bold and the Beautiful
- Paul Wesley jako Max Nickerson, Guiding Light
Najlepsza młoda aktorka w dziennym programie telewizyjnym
- Amber Tamblyn jako Emily Quartermaine , General Hospital
- Ashley Tesoro jako Kimberly Fairchild , The Bold and the Beautiful
- Camryn Grimes jako Cassie Newman , The Young and the Restless
- Hayden Panettiere jako Lizzie Spaulding , Guiding Light
- Mary Elizabeth Winstead jako Jessica Bennett, Pasje
Najlepszy młody aktor w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Seth Adkins jako Pinokio , Geppetto
- Blake Heron jako Matt Kur, Cheaters
- Shawn Pyfrom jako Danny Bonaduce , Come On Get Happy: The Partridge Family Story
- Will Rothhaar jako Kip, amerykańska córka
- Michal Suchánek jako Danny Thorell, Aftershock: Earthquake in New York
Najlepsza młoda aktorka w miniserialu / wyprodukowanym dla filmu telewizyjnego
- Alicia Morton jako Annie, Annie
- Kaitlin Cullum jako Eve Plumb , Dorastający Brady
- Kaley Cuoco jako Maureen McCormick , Dorastający Brady
- Rae'Ven Larrymore Kelly jako Dora Charles, Freedom Song
- Emily Mae Young , Mikołaj i Pete
Najlepszy młody aktor w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Ben Gould jako Nicky Farina, Saved by the Bell: The New Class
- Brandon Baker jako Cray Blake, One World
- Jon Lee , Miami 7
Najlepsza młoda aktorka w sobotnim porannym programie telewizyjnym
- Alisa Reyes jako Marci Blake, One World
- Lindsey McKeon jako Katie Peterson, Saved by the Bell: The New Class
- Ashley Tesoro jako Liz Miller, Saved by the Bell: The New Class
Najlepszy młody artysta nagrywający lub zespół muzyczny
- Charlotte Church , Głos anioła
- Billy Gilman , One Voice
- Hoku , Hoku
- Rachael Lampa , Live For You
- Mandy Moore , chcę być z tobą
Najlepszy występ w talencie Voice Over
- Eli Marienthal , głos Hogartha Hughesa, Żelazny olbrzym
- Lacey Chabert , głos Elizy Thornberry, The Wild Thornberrys
- Spencer Klein, głos Arnolda , Hej Arnold!
- Hayden Panettiere , głos Suri, Dinosaur
- Francesca Smith, głos Helgi Pataki , Hey Arnold!
Najlepsza obsada telewizyjna
- Frankie Muniz , Justin Berfield , Erik Per Sullivan , Christopher Masterson i Craig Lamar Traylor , Malcolm in the Middle
- David Gallagher , Jessica Biel , Beverley Mitchell i Mackenzie Rosman , 7. Niebo
- Patrick Levis , Eric Lively , Cara DeLizia i Erik von Detten , So Weird
- Cameron Richardson , Antoinette Picatto i Michael Angarano , Cover Me
- John Francis Daley , Samm Levine , Martin Starr , Natasha Melnick i Sarah Hagan , Freaks and Geeks
Najlepszy występ na scenie młodego aktora
- Bix Bettwy jako chłopiec w sztuce Henry V Szekspira w Old Globe Theatre w San Diego
Najlepszy występ na scenie młodej aktorki
- Emily Hong jako wielokrotna rola w Broken Hearts w Cornerstone Theatre w Los Angeles