Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Zimbabwe at the 2008 Summer Olympics
Zimbabwe na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 | |
---|---|
Kod MKOl | ZIM |
NOC | Zimbabwe Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej | www |
w Pekinie | |
konkurenci | 13 w 6 sport |
Nosiciel flagi |
Brian Dzingai (BO) Kirsty Coventry (zamknięcie) |
Medale Miejsce 38th |
|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Występy ( opis ) | |
Inne pokrewne wyglądy | |
Rodezja (1928-1964) |
Zimbabwe wysłała zespół do rywalizacji na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie.
Zimbabwe wysłał trzynastu sportowców do Pekinu, konkurując w pływanie, lekkoatletyka, tenis, kolarstwo, triathlon i wioślarstwie. Kirsty Coventry , który zdobył złoto w pływaniu na Igrzyskach Olimpijskich 2004 w Atenach, był samotny członkiem delegacji do medalu.
Zawartość
medaliści
Medal | Imię | Sport | Zdarzenie | Data |
---|---|---|---|---|
Złoto | Kirsty Coventry | Pływanie | Damski 200 m stylem grzbietowym | 16 sierpnia |
Srebro | Kirsty Coventry | Pływanie | Damski 400 m stylem zmiennym | 10 sierpnia |
Srebro | Kirsty Coventry | Pływanie | Damski 100 m stylem grzbietowym | 12 sierpnia |
Srebro | Kirsty Coventry | Pływanie | Damski 200 m stylem zmiennym | 13 sierpnia |
lekkoatletyka
Siedem Zimbabwe rywalizowali w lekkiej atletyce, ze najlepsze wykończenia bycie parą czwartym miejscu. Jeden pochodzi z Brian Dzingai , w męskich 200 metrów . Dzingai był top kwalifikator w eliminacjach i półfinale, ale w finale, on pierwotnie umieszczony 6th, przed dwie dyskwalifikacje przeniósł go do 4. Drugi pochodził z ngonidzashe makusha w długiej męskiej skoku . Makusha kwalifikacje 5th, i usiadł na 2 miejscu po pierwszych trzech skoków. Został przekazany przez jednego przeciwnika w czwartej próbie, a potem stracił medal przez jeden centymetr na ostatniej rundzie skoków.
- Klawisz
- Uwaga -Ranks podane imprez torowych są w ogniu sportowca tylko
- P = kwalifikowana do następnej rundy
- q = zakwalifikował się do następnej rundy jako najszybciej przegrany lub , w imprezach terenowych, przez stanowiska bez osiągnięcia celu kwalifikacyjny
- NR = rekord Narodowy
- N / A = nie dotyczy runda imprezy
- Bye = sportowiec nie muszą rywalizować w rundzie
- Mężczyźni
- Konkurencje biegowe drogowe
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Lewis Banda | 400 m | 46,76 | 6 | N / A | Nie awansować | ||||
Brian Dzingai | 200 m | 20,25 | 1 Q | 20,23 | 1 Q | 20,17 | 2 P | 20,22 | 4 |
Mike Fokoroni | Maraton | N / A | 02:13:17 | 11 | |||||
Cuthbert Nyasango | 10000 m | N / A | DNF | ||||||
Młoda Talkmore Nyongani | 400 m | 45,89 | 6 | N / A | Nie awansować |
- imprezy terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Dystans | Pozycja | Dystans | Pozycja | ||
ngonidzashe makusha | Długi skok | 8,14 | 5 Q | 8.19 | 4 |
- Kobiety
- Konkurencje biegowe drogowe
Sportowiec | Zdarzenie | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Ranga | ||
Tabitha Tsatsa | Maraton | 02:37:10 | 49 |
Jazda rowerem
Kolarstwo górskie
Antypas Kwari reprezentował Zimbabwe w kolarstwie, a był to ostatni wykańczający w męskiej rower górski wyścig, pełne okrążenie za następnym przedostatniej wykańczającego.
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Antypas Kwari | Męska biegowe | LAP (6 okrążenia) | 48 |
Wioślarstwo
Elana Hill udało się zakwalifikować z jej otwarcia ognia, ale zakończył ostatni w jej ćwierćfinał i półfinał jej, kończący się w 25.
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | podgrzewa | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Elana Hill | Jedynki | 08:35:53 | 3 QF | 8:20:84 | 6 SC / D | 08:34:27 | 6 FE | 8:09:94 | 25 |
Kwalifikacja Legenda: FA = Finał A (medal); FB = całkowite B (nie Medal); FC = całkowite C (nie Medal); FD = całkowite D (bez Medal); FE = końcowy E (nie Medal); RF = całkowite F (nie Medal); SA / B = półfinały A / B; LC / D = półfinały C / D; SE / C = półfinały E / F; QF = ćwierćfinały; R = Repechage
Pływanie
Kirsty Coventry udało się poprawić na jej trzech medal wydajności od Aten, powtarzając jej złoty medal w stylu grzbietowym 200-metrowej i jej srebra w grzbietowym 100 metrów, a dodając srebrne medale w 200-metrowych i 400-metrowych indywidualnych składankach . Ona także ustanowił rekord świata w jej 100 grzbietowym półfinale, który nie został uszkodzony w finale i wygrał 200 stylem grzbietowym z innym rekordem świata. Jej kolega Heather Marka nie awansować z eliminacjami.
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Heather Marka | 100 m motyl | 1: 01,39 | 42 | Nie awansować | |||
Kirsty Coventry | 100 m grzbietowym | 59.00 LUB | 1 Q | 58.77 WR | 1 Q | 59,19 | |
200 m grzbietowym | 2: 06,76 LUB | 1 Q | 2: 07,76 | 1 Q | 2: 05,24 WR | ||
200 m stylem zmiennym | 2: 12,18 | 3 P | 2: 09,53 LUB | 1 Q | 2: 08,59 AF | ||
400 m stylem zmiennym | 04:36:43 | 7 P | N / A | 4: 29,89 AF |
Tenis ziemny
Cara Czarny , reprezentująca Zimbabwe po raz trzeci w tenisa Olimpijskiego, straciła tylko mecz w dwóch setach.
Sportowiec | Zdarzenie | Round of 64 | Round of 32 | Round of 16 | Ćwierćfinały | Półfinały | Ostateczna / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
opozycja wynik |
opozycja wynik |
opozycja wynik |
opozycja wynik |
opozycja wynik |
opozycja wynik |
Ranga | ||
Cara Czarny | Jedynki kobiet |
Janković ( SRB ) L 3-6, 3-6 |
Nie awansować |
Triathlon
Chris Felgate prowadził triathlon dla Zimbabwe. Skończył się pływać z głównego pakietu, ale spadł z tyłu w części rowerowych i uruchomionych.
Sportowiec | Zdarzenie | Pływanie (1,5 km) | trans 1 | Rower (40 km) | trans 2 | Run (10 km) | Czas całkowity | Ranga |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chris Felgate | męski | 18:21 | 0:28 | 59:00 | 0:33 | 36:09 | 1: 54: 31,61 | 42 |