Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 – sztafeta 4 × 400 metrów mężczyzn – Athletics at the 1960 Summer Olympics – Men's 4 × 400 metres relay
Sztafeta 4 × 400 metrów mężczyzn na Igrzyskach XVII Olimpiady
| |
---|---|
Miejsce wydarzenia | stadion Olimpijski |
Daktyle | 7 września (eliminacje i półfinały) 8 września (finał) |
Medaliści | |
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 | ||
---|---|---|
Śledzenie wydarzeń | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | |
800 m² | mężczyźni | kobiety |
1500 m² | mężczyźni | |
5000 m² | mężczyźni | |
10 000 m² | mężczyźni | |
80 m przez płotki | kobiety | |
110 m przez płotki | mężczyźni | |
400 m przez płotki | mężczyźni | |
3000 m z przeszkodami |
mężczyźni | |
Przekaźnik 4×100 m | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik 4×400 m | mężczyźni | |
Imprezy drogowe | ||
Maraton | mężczyźni | |
20 km spacer | mężczyźni | |
50 km spacer | mężczyźni | |
Imprezy terenowe | ||
Długi skok | mężczyźni | kobiety |
Potrójny skok | mężczyźni | |
Wysoki skok | mężczyźni | kobiety |
Skok o tyczce | mężczyźni | |
Pchnięcie kulą | mężczyźni | kobiety |
Rzut dyskiem | mężczyźni | kobiety |
Rzut oszczepem | mężczyźni | kobiety |
Rzut młotem | mężczyźni | |
Połączone wydarzenia | ||
Dziesięciobój | mężczyźni | |
The męska sztafeta 4 × 400 metrów wydarzenie w 1960 roku Igrzyska Olimpijskie odbyły się w dniach 7 i 8 września września.
Wyniki
Podgrzewa
Do rundy półfinałowej awansowały trzy najszybsze drużyny w każdym z czterech biegów.
Podgrzej jeden
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Joachim Reske Manfred Kinder Jo Kaiser Carl Kaufmann |
Zjednoczona Drużyna Niemiec | 3:10,58 | |
2 |
Ergas Leps Joe Mullins Sig Ohlemann Terry Tytoń |
Kanada | 3:10,65 | |
3 |
Srđan Savić Ðani Kovač Miloje Grujić Viktor Šnajder |
Jugosławia | 3:10,75 | |
4 |
Pentti Rekola Börje Strand Voitto Hellstén Jussi Rintamäki |
Finlandia | 3:11.90 | |
5 |
Ovidio de Jesús José Luis Villalongo Ramón Vega Niemiecki Guenard |
Portoryko | 3:13,91 |
Podgrzej dwa
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Malcolm Spence Jim Wedderburn Keith Gardner George Kerr |
Brytyjskie Indie Zachodnie | 3:09.28 | |
2 |
Edward Bożek Stanisław Swatowski Bogusław Gierajewski Jerzy Kowalski |
Polska | 3:09.67 | |
3 |
Giuseppe Bommarito Mario Fraschini Nereo Fossati Renato Panciera |
Włochy | 3:10,00 | |
4 |
Marcel Lambrechts Jos Lambrechts Lodewijk De Clerck Roger Moens |
Belgia | 3:15,26 | |
5 |
Roger Bofferding Felix Heuertz Norbert Haupert Ramon Humbert |
Luksemburg | 3:21,87 |
Podgrzej trzy
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
René Weber Ernst Zaugg Hansruedi Bruder Christian Wägli |
Szwajcaria | 3:10,79 | |
2 |
Edward Jefferys Edgar Davis Gordon Day Malcolm Spence |
Afryka Południowa | 3:16,32 | |
3 |
Malcolm Yardley Barry Jackson John Wrighton Robbie Brightwell |
Wielka Brytania | 3:20.47 | |
- |
Leonidas Kormalis Konstantinos Moragiemos Evangelos Depastas Vasilios Sillis |
Grecja | DNF |
Podgrzej cztery
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Jack Yerman Earl Young Glenn Davis Otis Davis |
Stany Zjednoczone | 3:10,58 | |
2 |
William Quaye James Addy Frederick Owusu John Asare-Antwi |
Ghana | 3:10,66 | |
3 |
Hans-Olof Johansson Per-Owe Trollsås Lennart Jonsson Alf Petersson |
Szwecja | 3:10,91 | |
4 |
Zdeněk Váňa Jaromír Šlégr Jaroslav Jirásek Josef Trousil |
Czechosłowacja | 3:11,33 | |
5 |
Konstantin Grachev Boris Kriunov Vladimir Polyanichev Arnold Matsulevych |
związek Radziecki | 3:12.31 |
Półfinały
Najszybsi trzej biegacze w każdym z dwóch biegów awansowali do rundy finałowej.
Podgrzej jeden
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Edward Jefferys Edgar Davis Gordon Day Malcolm Spence |
Afryka Południowa | 3:06,53 | |
2 |
Joachim Reske Manfred Kinder Jo Kaiser Carl Kaufmann |
Zjednoczona Drużyna Niemiec | 3:07.60 | |
3 |
Malcolm Yardley Barry Jackson John Wrighton Robbie Brightwell |
Wielka Brytania | 3:07.67 | |
4 |
Giuseppe Bommarito Mario Fraschini Nereo Fossati Renato Panciera |
Włochy | 3:07,83 | |
5 |
Ergas Leps Joe Mullins Sig Ohlemann Terry Tytoń |
Kanada | 3:08.37 | |
6 |
Srđan Savić Ðani Kovač Miloje Grujić Viktor Šnajder |
Jugosławia | 3:10,34 |
Podgrzej dwa
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 |
Jack Yerman Earl Young Glenn Davis Otis Davis |
Stany Zjednoczone | 3:08.57 | |
2 |
Malcolm Spence Jim Wedderburn Keith Gardner George Kerr |
Brytyjskie Indie Zachodnie | 3:09.34 | |
3 |
René Weber Ernst Zaugg Hansruedi Bruder Christian Wägli |
Szwajcaria | 3:09.77 | |
4 |
Edward Bożek Stanisław Swatowski Bogusław Gierajewski Jerzy Kowalski |
Polska | 3:10,88 | |
5 |
William Quaye James Addy Frederick Owusu John Asare-Antwi |
Ghana | 3:11.03 | |
6 |
Hans-Olof Johansson Per-Owe Trollsås Lennart Jonsson Alf Petersson |
Szwecja | 3:11.05 |
Finał
Ranga | Nazwa | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Jack Yerman Earl Young Glenn Davis Otis Davis |
Stany Zjednoczone | 3:02.37 | WR | |
Joachim Reske Manfred Kinder Jo Kaiser Carl Kaufmann |
Zjednoczona Drużyna Niemiec | 3:02,84 | ||
Malcolm Spence Jim Wedderburn Keith Gardner George Kerr |
Brytyjskie Indie Zachodnie | 3:04.13 | ||
4 |
Edward Jefferys Edgar Davis Gordon Day Malcolm Spence |
Afryka Południowa | 3:05.18 | |
5 |
Malcolm Yardley Barry Jackson John Wrighton Robbie Brightwell |
Wielka Brytania | 3:08.47 | |
6 |
René Weber Ernst Zaugg Hansruedi Bruder Christian Wägli |
Szwajcaria | 3:09.55 |
Klucz : WR = rekord świata; DNF = nie ukończono