Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 – sztafeta 4 × 100 metrów mężczyzn – Athletics at the 1976 Summer Olympics – Men's 4 × 100 metres relay
Sztafeta 4 × 100 metrów mężczyzn na Igrzyskach XXI Olimpiady
| |
---|---|
Miejsce wydarzenia | stadion Olimpijski |
Daktyle | 30 lipca i 31 lipca |
Zawodnicy | z 20 krajów |
Medaliści | |
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 | ||
---|---|---|
Śledzenie wydarzeń | ||
100 m² | mężczyźni | kobiety |
200 m² | mężczyźni | kobiety |
400 m² | mężczyźni | kobiety |
800 m² | mężczyźni | kobiety |
1500 m² | mężczyźni | kobiety |
5000 m² | mężczyźni | |
10 000 m² | mężczyźni | |
100 m przez płotki | kobiety | |
110 m przez płotki | mężczyźni | |
400 m przez płotki | mężczyźni | |
3000 m z przeszkodami |
mężczyźni | |
Przekaźnik 4×100 m | mężczyźni | kobiety |
Przekaźnik 4×400 m | mężczyźni | kobiety |
Imprezy drogowe | ||
Maraton | mężczyźni | |
20 km spacer | mężczyźni | |
Imprezy terenowe | ||
Długi skok | mężczyźni | kobiety |
Potrójny skok | mężczyźni | |
Wysoki skok | mężczyźni | kobiety |
Skok o tyczce | mężczyźni | |
Pchnięcie kulą | mężczyźni | kobiety |
Rzut dyskiem | mężczyźni | kobiety |
Rzut oszczepem | mężczyźni | kobiety |
Rzut młotem | mężczyźni | |
Połączone wydarzenia | ||
Pięciobój | kobiety | |
Dziesięciobój | mężczyźni | |
Oto oficjalne wyniki sztafety mężczyzn 4 × 100 metrów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu, Quebec , Kanada . Impreza odbyła się 30 i 31 lipca 1976 r. W rywalizacji stanęło łącznie 20 narodów.
Medaliści
Dokumentacja
Były to stałe rekordy świata i olimpijskie (w sekundach) przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 1976 roku.
Rekord świata | 38.19 |
Larry Black Robert Taylor Gerald Tinker Eddie Hart |
Monachium ( RFN ) | 10 września 1972 |
---|---|---|---|---|
Rekord Olimpijski | 38.19 |
Larry Black Robert Taylor Gerald Tinker Eddie Hart |
Monachium ( RFN ) | 10 września 1972 |
Wyniki
Finał
- Odbyła się 31 lipca 1976 r.
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
Stany Zjednoczone (USA) | • Harvey Glance • Johnny Jones • Millard Hampton • Steve Riddick |
38,33 | |
Niemcy Wschodnie (NRD) | • Manfred Kokot • Jörg Pfeifer • Klaus-Dieter Kurrat • Alexander Thieme |
38,66 | |
Związek Radziecki (URS) | • Aleksandr Aksinin • Nikolay Kolesnikov • Juris Silovs • Valeriy Borzov |
38,78 | |
4. | Polska (POL) | • Andrzej Świerczyński • Marian Woronin • Bogdan Grzejszczak • Zenon Licznerski |
38,83 |
5. | Kuba (CUB) | • Francisco Gomez • Alejandro Casanas • Hermes Ramirez • Silvio Leonard |
39,01 |
6. | Włochy (ITA) | • Vincenzo Guerini • Luciano Caravani • Luigi Benedetti • Pietro Mennea |
39.08 |
7. | Francja (FRA) | • Jean-Claude Amoureux • Joseph Arame • Lucien Sainte-Rose • Dominique Chauvelot |
39,16 |
8. | Kanada (KANADA) | • Hugh Spooner • Marvin Nash • Albin Dukowski • Hugh Fraser |
39,47 |
Półfinały
- Odbyła się 30 lipca 1976 r.
Ogrz. 1
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone (USA) | • Harvey Glance • Johnny Jones • Millard Hampton • Steve Riddick |
38,51 |
2. | Kuba (CUB) | • Francisco Gomez • Alejandro Casanas • Hermes Ramirez • Silvio Leonard |
39,25 |
3. | Niemcy Wschodnie (NRD) | • Manfred Kokot • Jörg Pfeifer • Klaus-Dieter Kurrat • Alexander Thieme |
39,43 |
4. | Kanada (KANADA) | • Hugh Spooner • Marvin Nash • Albin Dukowski • Hugh Fraser |
39,46 |
5. | Bermudy (BER) | • Michael Sharpe • Dennis Trott • Calvin Dill • Gregory Simons |
39,78 |
6. | Trynidad i Tobago (TRI) | • Anthony Husbands • Chris Brathwaite • Charles Joseph • Francis Adams |
39,88 |
7. | Wybrzeże Kości Słoniowej (CIV) | • Kraarsene Konan • Georges Kablan Degnan • Gastom Kouadio • Meite Amadou |
40,64 |
8. | Tajlandia (THA) | • Anat Ratanapol • Suchart Jairsuraparp • Somsakdi Boontud • Sayan Paratanavong |
40,68 |
Ciepło 2
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
1. | Polska (POL) | • Andrzej Świerczyński • Marian Woronin • Bogdan Grzejszczak • Zenon Licznerski |
39.09 |
2. | Francja (FRA) | • Jean-Claude Amoureux • Joseph Arame • Lucien Sainte-Rose • Dominique Chauvelot |
39,33 |
3. | Związek Radziecki (URS) | • Aleksandr Aksinin • Nikolay Kolesnikov • Juris Silovs • Valeriy Borzov |
39,36 |
4. | Włochy (ITA) | • Vincenzo Guerini • Luciano Caravani • Luigi Benedetti • Pietro Mennea |
39,39 |
5. | Niemcy Zachodnie (FRG) | • Klaus Ehl • Klaus-Dieter Bieler • Dieter Steinmann • Reinhard Borchert |
39,58 |
6. | Senegal (SEN) | • Christian Dorosario • Momar Ndao • Barka Sy • Adama Fall |
40,37 |
7. | Bahamy (BAH) | • Danny Smith • Walter Callander • Clive Sands • Leonard Jervis |
40,53 |
— | Hiszpania (ESP) | • José Luis Sánchez Paraíso • Luis Sarría • Francisco Garcia Lopez • Javier Martinez |
DQ |
Podgrzewa
Ogrz. 1
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
1. | Stany Zjednoczone (USA) | • Harvey Glance • Johnny Jones • Millard Hampton • Steve Riddick |
38,76 |
2. | Włochy (ITA) | • Vincenzo Guerini • Luciano Caravani • Luigi Benedetti • Pietro Mennea |
39,35 |
3. | Polska (POL) | • Andrzej Świerczyński • Marian Woronin • Bogdan Grzejszczak • Zenon Licznerski |
39,41 |
4. | Bermudy (BER) | • Michael Sharpe • Dennis Trott • Calvin Dill • Gregory Simons |
39,90 |
5. | Hiszpania (ESP) | • José Luis Sánchez Paraíso • Luis Sarría • Francisco Garcia Lopez • Javier Martínez |
39,93 |
6. | Wybrzeże Kości Słoniowej (CIV) | • Arsène Kra Konan • Georges Kablan Degnan • Gastom Kouadio • Meite Amadou |
40,23 |
7. | Antigua i Barbuda (ANT) | • Calvin Greenaway • Paul Richards • Everton Cornelius • Elroy Turner |
41,84 |
Ciepło 2
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
1. | Niemcy Wschodnie (NRD) | • Manfred Kokot • Jörg Pfeifer • Klaus-Dieter Kurrat • Alexander Thieme |
39,42 |
2. | Niemcy Zachodnie (FRG) | • Klaus Ehl • Klaus Bieler • Dieter Steinmann • Reinhard Borchert |
39,63 |
3. | Związek Radziecki (URS) | • Aleksandr Aksinin • Nikolay Kolesnikov • Juris Silovs • Valeriy Borzov |
39,98 |
4. | Senegal (SEN) | • Christian Dorosario • Momar N'Dao • Barka Sy • Adama Fall |
40,40 |
5. | Tajlandia (THA) | • Anat Ratanapol • Suchart Chairsuvaparb • Somsak Boontud • Sayan Paratanavong |
40,53 |
6. | Kuwejt (KUW) | • Abdul Aziz Abdul Kareem • Abdul Kareem Al-Awad • Ibrahim Al-Rabeeah • Abdul Latif Abbas |
41,61 |
7. | Arabia Saudyjska (KSA) | • Mohamed Al-Sehly • Mohamed Ali Al-Malky • Salem Khalifa • Hamed Ali |
42,00 |
Podgrzewanie 3
RANGA | NARÓD | SPORTOWCY | CZAS |
---|---|---|---|
1. | Kuba (CUB) | • Francisco Gómez • Alejandro Casañas • Hermes Ramírez • Silvio Leonard |
39,54 |
2. | Francja (FRA) | • Jean-Claude Amoureux • Joseph Arame • Lucien Sainte-Rose • Dominique Chauvelot |
39,71 |
3. | Kanada (KANADA) | • Hugh Spooner • Marvin Nash • Al Dukowski • Hugh Fraser |
39,72 |
4. | Trynidad i Tobago (TTO) | • Anthony Husbands • Chris Brathwaite • Charles Joseph • Frank Adams |
40,08 |
5. | Bahamy (BAH) | • Danny Smith • Walter Callander • Clive Sands • Leonard Jervis |
40,47 |
5. | Barbados (BAR) | • Rawle Clarke • Hamil Grimes • Pearson Jordan • Pearson Trotman |
41,15 |