Nagrody Edgara - Edgar Awards
Tematy związane z |
Edgar Allan Poe |
---|
Biografia |
Śmierć |
Bibliografia |
W kulturze popularnej |
W muzyce |
W telewizji i filmie |
Mroczny romantyzm |
Nagroda Edgara |
The Edgar Allan Poe Wyróżnienia , popularnie zwany edgars , prezentowane są co roku przez Mystery Writers of America , z siedzibą w Nowym Jorku . Nazwane na cześć amerykańskiego pisarza Edgara Allana Poe (1809-1849), pioniera gatunku, nagrody honorują najlepszych w kryminałach , non-fiction , telewizji , filmie i teatrze, które zostały opublikowane lub wyprodukowane w poprzednim roku.
Kategorie
- Najlepsza powieść (od 1954)
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora (od 1946)
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie (od 1970)
- Najlepsze opowiadanie (od 1951)
- Najlepszy fakt zbrodnia (od 1948)
- Najlepsza praca krytyczna/biograficzna (od 1977)
- Najlepszy młody dorosły (od 1989)
- Najlepszy młodzieniec (od 1961)
- Najlepszy odcinek serialu (1952-2012)
- Najlepsza funkcja telewizyjna lub miniserial (od 1972)
- Najlepszy scenariusz filmowy (1946-2009)
- Najlepsza sztuka (od 1950, nieregularna)
- Nagroda Specjalna (od 1949, nieregularna)
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award za pierwsze opowiadanie tajemnicze (od 1984)
- Nagroda Raven (od 1953) za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie tajemnicy poza sferą kreatywnego pisania”
- Nagroda Wielkiego Mistrza (od 1955)
- Ellery Queen Award (od 1983 r.) „w celu uhonorowania wybitnych zespołów pisarskich i wybitnych ludzi w branży publikacji tajemniczych”.
- Nagroda Mary Higgins Clark (od 2001)
- Najlepszy dramat radiowy (1946-1960)
- Wybitna krytyka tajemnic (1946-1967)
- Najlepszy film zagraniczny (1949-1966)
- Najlepsza obwoluta (1955-1975)
Laureaci nagrody za najlepszą powieść
Zwycięzcy i, jeśli są znane, zakwalifikowane tytuły z każdego roku:
1950
- 1954 Charlotte Jay , Beat Not the Bones
- 1955 Raymond Chandler , Długie pożegnanie
- 1956 Margaret Millar , Bestia na widoku
- Gordonowie , przypadek gadającego robaka
- Patricia Highsmith , Utalentowany Pan Ripley
- Charles Samuels i Louise Samuels Night Fell on Georgia” (zdobywca nagrody za najlepszą zbrodnię faktów)
- Margot Bennett , Człowiek, który nie latał
- 1958 Ed Lacy , Pokój do huśtawki
- Arthur Upfield , Buszmen, który wrócił
- Bill Ballinger , Najdłuższa sekunda
- Marjorie Carleton , Noc dobrych dzieci
- 1959 Stanley Ellin , Ósmy krąg
- Dorothy Salisbury Davis , dżentelmen zwany
- David Alexander, Dom wariatów na Washington Square
- Lee Blackstock , Kobieta w lesie (znana również jako Miss Fenny jako Charity Blackstock )
1960
- 1960 Celia Fremlin , Godziny przed świtem
- Philip MacDonald , Lista Adriana Messengera
- 1961 Julian Symons , Postęp zbrodni
- Peter Curtis , „Własność diabła”
- Herbert Brean , Ślady Brillharta
- Geoffrey Household , Strażnik w cieniu
- 1962 JJ Marric , Ogień Gideona
- Lionel Davidson , Noc Wacława
- Anne Blaisdell , Koszmar
- Suzanne Blanc , Zielony Kamień
- Ross Macdonald , Kobieta Wycherly
- 1963 Ellis Peters , Śmierć i radosna kobieta
- Dell Shannon , Łotr kier
- Mark McShane, Seance
- Shelley Smith, Ballada o biegnącym człowieku
- Jean Potts , Złe życzenie
- Ross Macdonald , Karawan w paski zebry
- 1964 Eric Ambler , Światło dnia
- Stanton Forbes, Żałuj przeszłości
- Dorothy B. Hughes , Człowiek niepotrzebny
- Elizabeth Fenwick , Człowiek udający
- Ellery Queen , gracz po drugiej stronie
- Margaret Millar , Diabeł
- Hans Hellmut Kirst , Noc generałów
- Mary Stewart , Ta gruba magia
- 1966 Adam Hall , Memorandum Quiller
- Mary Stewart , Powietrze nad ziemią
- Len Deighton , Pogrzeb w Berlinie
- Ross Macdonald , Druga strona dolara
- Dorothy Salisbury Davis , Blada zdrajczyni
- HRF Keating , Morderstwo doskonałe
- 1967 Nicolas Freeling , Król Deszczowego Kraju
- Bagno Ngaio , Zabójczy Delfin
- Dick Francis , Odds Against
- Donald E. Westlake , Zajęte ciało
- 1968 Donald E. Westlake , God Save the Mark
- George Baxt , Parada zarozumiałych stworzeń
- Dick Francis , Latająca finisz
- Charlotte Armstrong , Cytryna w koszyku
- Ira Levin , Dziecko Rosemary
- Charlotte Armstrong , sklep z upominkami
- Peter Dickinson , Gniazdo mrówek z przeszkloną ścianką
- Dick Francis , Blood Sport
- Dorothy Salisbury Davis i Jerome Ross, Bóg przyspiesza noc
- Czapla Carvic , zdjęcie panny Seeton
- Stanley Ellin , Posiadłość Valentine
lata 70.
- 1970 Dick Francis , Przepadek
- Chester Himes , Ślepiec z pistoletem
- Shaun Herron, Miro
- Peter Dickinson , Staroangielski Peep Show
- Emma Lathen , Kiedy w Grecji
- Dorothy Salisbury Davis , Gdzie idą ciemne ulice
- 1971 Maj Sjöwall i Per Wahlöö , Roześmiany policjant
- Pat Stadley, Jesień myśliwego
- Margaret Millar , Poza tym punktem są potwory
- Patricia Moyes , Wiele śmiertelnych powrotów
- Donald E. Westlake , Gorąca skała
- Shaun Herron, Ogar i lis i harfiarz
- 1972 Frederick Forsyth , Dzień Szakala
- PD James , Całun dla słowika
- GF Newman , Sir, ty draniu
- Tony Hillerman , Mucha na ścianie
- Arthur Wise, kto zabił Enocha Powella?
- 1973 Warren Kiefer , Kodeks Lingala
- Martin Cruz Smith , Pieśń dla Cygana
- John Ball , Pięć kawałków jadeitu
- Hugh C. Rae , Strzelanina
- Ngaio Marsh , Związany w Tinsel
- Francis Clifford , Amigo, Amigo
- PD James , Nieodpowiednia praca dla kobiety
- Jean Stubbs , Droga Lauro
- Victor Canning , wzór Rainbird
- 1975 Jon Cleary , Pence Piotra
- Francis Clifford , Do widzenia i Amen
- Andrew Garve , Sprawa Lestera
- Malcolm Bosse , człowiek, który kochał ogrody zoologiczne
- Paul Erdman , Srebrne Niedźwiedzie
- 1976 Brian Garfield , Gra w klasy
- Gerald Seymour , Gra Harry'ego
- Maggie Rennert, Operacja Alcestic
- Marvin Albert , Spisek gargulca
- Ross Thomas , Żniwa pieniędzy
- 1977 Robert B. Parker , Ziemia obiecana
- Richard Neely, Szaleństwo serca
- Thomas Gifford , The Cavanaugh Quest
- Gerald Seymour , Chwała Boys
- Trevanian , Główny
- 1978 William H. Hallahan , Złap mnie: zabij mnie
- 1979 Ken Follett , Oko igły
- Ruth Rendell , Śpiące życie
- Tony Hillerman , słuchająca kobieta
- Jack S. Scott, Płytki grób
- John Godey , Wąż
lata 80.
- 1980 Arthur Maling , Szlak Rheingold
- CP Snow , warstwa lakieru
- Robert Barnard , Śmierć tajemniczego pisarza
- Frank Parrish , Ogień w jęczmieniu
- Ruth Rendell , Spraw , by śmierć mnie pokochała
- 1981 Dick Francis , Biczowa ręka
- BM Gill , Kropla Śmierci
- Robert Barnard , Śmierć literackiej wdowy
- AJ Quinnell , Człowiek w ogniu
- Reginald Hill , Żona Szpiega
- 1982 William Bayer , Peregrine
- Patrick McGinley , Bogmail
- Robert Barnard , Śmierć w zimnym klimacie
- Liza Cody , Dupe
- Robert Littell , Amator
- Ted Allbeury , Druga strona milczenia
- 1983 Rick Boyer , Ławica Billingsgate
- Lawrence Block , Osiem milionów sposobów na śmierć
- Donald E. Westlake , Kahawa
- Elmore Leonard , Podzielone obrazy
- Seymour Shubin, Kapitan
- 1984 Elmore Leonard , La Brava
- 1985 Ross Thomas , Wrzosiec
- 1986 LR Wright , Podejrzany
- 1987 Barbara Vine , Oko przystosowane do ciemności
- 1988 Aaron Elkins , Stare kości
- 1989 Stuart M. Kaminsky , Zimny czerwony wschód słońca
1990
- 1990 James Lee Burke , Black Cherry Blues
- 1991 Julie Smith , Żałoba w Nowym Orleanie
- 1992 Lawrence Block , Taniec w rzeźni
- 1993 Margaret Maron , Córka przemytnika
- 1994 Minette Walters , Rzeźbiarka
- 1995 Mary Willis Walker , Czerwony krzyk
- 1996 Dick Francis , Przyjdź do żalu
- 1997 Thomas H. Cook , Sprawa szkoły Chatham
- 1998 James Lee Burke , Cimarron Rose
- 1999 Robert Clark , Wyznanie pana White'a
2000s
- 2000 Jan Burke , Kości
- 2001 Joe R. Lansdale , The Bottoms
- 2002 T. Jefferson Parker , Milczący Joe
- 2003 SJ Różan , Zima i noc
- 2004 Ian Rankin , Mężczyźni Zmartwychwstania
- 2005 T. Jefferson Parker , Dziewczyna z Kalifornii
- 2006 Jess Walter , obywatel Vince
- 2007 Jason Goodwin , Drzewo Janissary
- 2008 John Hart , Down River
- 2009 CJ Box , Błękitne niebo
2010s
- 2010 John Hart , Ostatnie dziecko
- 2011 Steve Hamilton , artysta zamka
- 2012 Mo Hayder , Gone
- 2013 Dennis Lehane , Na żywo nocą
- 2014 William Kent Krueger , Zwykła Łaska
- 2015 Stephen King , Pan Mercedes
- 2016 Lori Roy , Pozwól mi umrzeć w jego ślady
- 2017 Noah Hawley , Przed upadkiem
- 2018 Attica Locke , Bluebird, Bluebird
- 2019 Walter Mosley , W dół rzeki do morza
2020s
1972 zwycięzcy
- Book Jacket: Jeśli chcesz znów zobaczyć swoją żonę Johna Craiga
zwycięzcy 2007
Nominowani:
Zwycięzcy 2008 r.
Nominowani:
Zwycięzcy 2009 r.
Nominowani:
Zwycięzcy 2010 r.
Nominowani:
- Powieść: The Last Child przez Johna Harta
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: W cieniu Gotham autorstwa Stefanie Pintoff
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: Body Blows autorstwa Marca Strange
- Najlepsza zbrodnia faktów: Columbine autorstwa Dave'a Cullena
- Best Critical/Biographical: The Lineup: The World's Greatest Crime Writers opowiadają wewnętrzną historię swoich największych detektywów pod redakcją Otto Penzlera
- Najlepsze opowiadanie: „Amapola” – Phoenix Noir, reż. Luis Alberto Urrea
- Najlepszy młodzieniec: zamknięte na sezon przez Mary Downing Hahn
- Najlepszy Młody dorosły: Reality Check przez Peter Abrahams
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „ Miejsce egzekucji ” Patricka Harbinsona
Nagrodę Roberta L. Fisha Memorial Award otrzymał „A Dreadful Day” – „ Mystery Magazine ” Alfreda Hitchcocka autorstwa Dana Warthmana (Dell Magazines).
Zwycięzcy 2011
Nominowani:
Zwycięzcy 2012 r.
Nominowani:
- Najlepsza powieść: Gone by Mo Hayder
- Najlepsza pierwsza powieść: Bent Road Lori Roy
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: The Company Man autorstwa Roberta Jacksona Bennetta
- Najlepsza zbrodnia faktów: Przeznaczenie Republiki: Opowieść o szaleństwie, medycynie i morderstwie prezydenta autorstwa Candice Millard
- Najlepsza krytyka/biografia: O Conan Doyle'u; lub cała sztuka opowiadania przez Michael Dirda
- Najlepsze opowiadanie: „Człowiek, który zdjął kapelusz kierowcy pociągu” – Ellery Queen Mystery Magazine autorstwa Petera Turnbulla
- Best Juvenile: Icefall autorstwa Matthew J. Kirby
- Najlepszy Młody dorosły: Milczenie Morderstwo przez Dandi Daley Mackall
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „ Pilot ” – Homeland , Teleplay autorstwa Alexa Gansy, Howarda Gordona i Gideona Raffa
- Najlepsza gra: The Game's Afoot autorstwa Kena Ludwiga
- Robert L. Fish Memorial: „Dobry człowiek biznesu” – Ellery Queen Mystery Magazine autorstwa Davida Ingrama
- Mary Higgins Clark: Nauka pływania autorstwa Sara J. Henry
- Wielki Mistrz: Martha Grimes
- Raven: M jak Mystery Bookstore, San Mateo, Kalifornia / Molly Weston, Meritorious Mysteries
- Nagroda Ellery Queen: Joe Meyers z Connecticut Post/Hearst Media News Group
Zwycięzcy 2013 r.
Nominowani:
- Najlepsza powieść: na żywo w nocy przez Dennisa Lehane
- Najlepiej pierwsza powieść przez amerykańskiego autora: emigrantów przez Chris Pavone
- Najlepiej w miękkiej okładce oryginalny: The Last Policeman przez Ben H. Winters
- Najlepsza zbrodnia faktów: Północ w Pekinie autorstwa Paula Frencha
- Najlepsza krytyka/biografia: The Scientific Sherlock Holmes: Cracking the Case with Science and Forensics James O'Brien
- Najlepsze opowiadanie: „ The Unremarkable Heart ” – Mystery Writers of America przedstawia: Vengeance autorstwa Karin Slaughter
- Najlepszy młodzieniec: The Quick Fix autorstwa Jacka D. Ferraiolo
- Najlepszy młody dorosły: kryptonim Verity autorstwa Elizabeth Wein
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „ A Scandal in Belgravia ” – Sherlock , teleplay Stevena Moffata
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „Kiedy z nami skończą” – Staten Island Noir autorstwa Patricii Smith
- Wielki Mistrz: Ken Follett i Margaret Maron
- Nagrody Raven: Oline Cogdill, Mysterious Galaxy Bookstore San Diego i Redondo Beach, CA
- Ellery Queen Award: Książki Akaszy
- Nagroda Simon & Schuster-Mary Higgins Clark: Inna kobieta autorstwa Hanka Phillippi Ryan
Zwycięzcy 2014 r.
Nominowani:
- Powieść: Zwyczajne Grace przez William Kent Krueger
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: Red Sparrow Jasona Matthewsa
- Najlepszy oryginał w miękkiej okładce: The Wicked Girls autorstwa Alexa Marwooda
- Najlepsza zbrodnia faktów: Godzina niebezpieczeństwa: Tajny spisek mający na celu zamordowanie Lincolna przed wojną secesyjną autorstwa Daniela Stashowera
- Najlepszy film krytyczny/biograficzny: Ameryka jest gdzie indziej: The Noir Tradition in the Age of Consumer Culture autorstwa Erika Dussere'a
- Najlepsza krótka historia: " Caxton Prywatna Lending Library & Book Depository " - Bibliomysteries przez John Connolly
- Najlepszy młodzieniec: One Came Home autorstwa Amy Timberlake
- Najlepszy Młody Dorosły: Ketchup Clouds autorstwa Annabel Pitcher
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Episode 1” - The Fall , teleplay Allan Cubitt
- Nagroda Roberta L. Fisha Memorial Award: „List Wentwortha” – Okazjonalne nadużycia elementu przestępczego autorstwa Jeffa Solowaya
- Wielki Mistrz: Robert Crais i Carolyn Hart
- Raven Awards: ciocia Agatha w Ann Arbor, Michigan
Zwycięzcy 2015
Nominowani:
- Najlepsza powieść: Pan Mercedes autorstwa Stephena Kinga
- Najlepsza pierwsza powieść: Suche kości w dolinie Toma Boumana
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: Sekretna historia Las Vegas autorstwa Chrisa Abani
- Najlepsza zbrodnia faktów: Tinseltown: Murder, Morphine, and Madness at the Dawn of Hollywood autorstwa Williama J. Manna
- Najlepszy film krytyczny / biograficzny: Poe-Land: The Hallowed Haunts of Edgar Allan Poe autorstwa JW Ockera
- Najlepsze opowiadanie: „Co robisz?” – Rogues autorstwa Gillian Flynn
- Najlepszy młodzieniec: Greenglass House autorstwa Kate Milford
- Najlepszy Młody dorosły: The Art of Secrets przez Jamesa Klíše
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Odcinek 1” – Happy Valley autorstwa Sally Wainwright
- Robert L. Fish Memorial Award: „Getaway Girl” – Ellery Queen's Mystery Magazine autorstwa Zoe Z. Bell
- Mary Higgins Clark Nagroda: The Stranger wiesz przez Jane Casey
- Wielki Mistrz: Lois Duncan i James Ellroy
- Nagroda Raven: Ruth and Jon Jordan, Crimespree Magazine i Kathryn Kennison, Magna Cum Murder
- Ellery Queen Award: Charles Ardai
Zwycięzcy 2016
Nominowani:
- Najlepsza powieść: Pozwól mi umrzeć w jego ślady Lori Roy
- Najlepiej pierwsza powieść: sympatykiem przez Viet Thanh Nguyen
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: The Long and Faraway Gone autorstwa Lou Berney
- Najlepsze przestępstwo faktograficzne : Chłopiec do bicia: czterdzieści lat poszukiwania mojego dwunastolatkowego łobuza autorstwa Allena Kurzweila
- Najlepszy Critical / biograficzna: The Golden Age of Murder przez Martin Edwards
- Najlepsza krótka historia: „ Obits ” - ze zbiorów bazarze od złych snów przez Stephena Kinga
- Najlepszy młodzieniec: Stopka Davis prawdopodobnie jest szalona autorstwa Susan Vaught
- Najlepszy młody dorosły: A Madness So Discreet autorstwa Mindy McGinnis
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Gently with the Women” – George Gently Petera Flannery
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „Największa sztuczka Chung Ling Soo” – Ellery Queen's Mystery Magazine Russella W. Johnsona
- Nagroda Mary Higgins Clark: Małe ładne rzeczy Lori Rader-Day
- Wielki Mistrz: Walter Mosley
- Nagroda Raven: Margaret Kinsman i siostry w zbrodni
- Ellery Queen Award: Janet Rudolph
Zwycięzcy 2017
Nominowani:
- Powieść: przed upadkiem przez Noah Hawley
- Najlepiej pierwsza powieść: Pod Harrow przez Flynna Berry
- Najlepszy oryginał w miękkiej okładce: Rain Dogs autorstwa Adriana McKinty
- Najlepsza zbrodnia faktów: Niegodziwy chłopiec: Tajemnica wiktoriańskiego mordercy dzieci autorstwa Kate Summerscale
- Najlepszy film krytyczny/biograficzny: Shirley Jackson: Raczej nawiedzone życie Ruth Franklin
- Najlepsze opowiadanie: „Jesień w automatach” – z kolekcji In Sunlight or in Shadow autorstwa Lawrence Block
- Najlepszy młodzieniec : OCDaniel po Wesley King
- Najlepszy Młody Dorosły: Dziewczyna w Niebieskim Płaszczu , Monica Hesse
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Źdźbło trawy” – Penny Dreadful Johna Logana
- Robert L. Fish Memorial Award: „Prawda chwili” – Ellery Queen's Mystery Magazine autorstwa E. Gabriela Floresa
- Nagroda Mary Higgins Clark: Strzaskane drzewo , Charles Todd
- Wielki Mistrz: Max Allan Collins , Ellen Hart
- Nagroda Kruka: Dru Ann Love
- Nagroda królowej Ellery: Neil Nyren
Zwycięzcy 2018
Nominowani:
- Najlepsza powieść: Bluebird, Bluebird autorstwa Attica Locke
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: Ona jeździ na strzelbie autorstwa Jordana Harpera
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: The Unseeing autorstwa Anny Mazzola
- Best Fact Crime: Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of FBI autorstwa Davida Granna
- Najlepszy Critical / biograficzny: Chester B. Himes: A Biography przez Lawrence P. Jackson
- Najlepsze opowiadanie: „Przerwa wiosenna” Johna Crowleya
- Najlepszy młodzieniec: zniknął! przez Jamesa Ponti
- Najlepszy młody dorosły: Long Way Down autorstwa Jasona Reynoldsa
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Somebody to Love” – Fargo , Teleplay Noah Hawley
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „Królowa tajemnic” Lisy D. Gray
Zwycięzcy 2019
Nominowani:
- Najlepsza powieść: W dół rzeki do morza autorstwa Waltera Mosleya
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: Bearskin Jamesa A. McLaughlina
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: If I Die Tonight autorstwa Alison Gaylin
- Best Fact Crime: Tinderbox: The Untold Story of the Up Stairs Lounge Fire and the Rise of Gay Liberation autorstwa Roberta W. Fieselera
- Najlepszy film krytyczny/biograficzny: Klasyczna amerykańska kryminalista z lat dwudziestych autorstwa Leslie S. Klingera
- Najlepsze opowiadanie: „English 398: Fiction Workshop” Art Taylor
- Najlepszy młodzieniec : Otherwood autorstwa Pete'a Hautmana
- Najlepszy młody dorosły: Sadie autorstwa Courtney Summers
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: „Ten, który trzyma wszystko” – The Romanoffs , Teleplay Matthew Weinera i Donalda Joha
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „Jak on umiera tym razem?” przez Nancy Novick
Zwycięzcy roku 2020
Zwycięzcy:
- Najlepsze Novel: Nieznajomy w Nowym Jorku przez Elly Griffiths
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: Miracle Creek Angie Kim
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: Hotel Neversink autorstwa Adama O'Fallona Cena
- Najlepsza zbrodnia faktów: mniej ludzie o nas wiedzą: Tajemnica zdrady, tajemnic rodzinnych i skradzionej tożsamości autorstwa Axtona Betz-Hamiltona
- Najlepsza krytyka/biografia: Hitchcock i cenzorzy Johna Billheimera
- Najlepsze opowiadanie: „Jedna z tych nocy” Livii Llewellyn z Cutting Edge: New Stories of Mystery and Crime autorstwa Women Writers
- Najlepszy młodzieniec: Ja i Sam-Sam radzimy sobie z apokalipsą Susan Vaught
- Najlepszy Młody Dorosły: Catfishing w CatNet autorstwa Naomi Kritzer
- Najlepszy odcinek Telewizja teleplay: Sezon 5, Odcinek 4 - Line of Duty przez Jed Mercurio
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „ Idzie się zamieszek” z Milwaukee Noir Derricka Harriella
2021 zwycięzców
Zwycięzcy:
- Najlepsza powieść: Djinn Patrol on the Purple Line autorstwa Deepy Anappara
- Najlepsza pierwsza powieść amerykańskiego autora: Proszę nas zobaczyć Caitlin Mullen
- Najlepszy oryginał w miękkiej oprawie: Kiedy nikt nie patrzy , Alyssa Cole
- Najlepsze przestępstwo faktów: Śmierć w lizawce błota: walka kraju węglowego z firmami farmaceutycznymi, które wywołały epidemię opioidów , Eric Eyre
- Najlepszy film krytyczny/biograficzny: Phantom Lady: Hollywoodzka producentka Joan Harrison, Zapomniana kobieta za Hitchcockiem autorstwa Christiny Lane
- Najlepsze opowiadanie: „Pył, popiół, lot” Maaza Mengiste z Addis Abeby Noir
- Najlepszy młodzieniec: Premedytacja Myrtle autorstwa Elizabeth C. Bunce
- Najlepszy Młody Dorosły: Towarzysz Katie Alender
- Najlepszy odcinek telewizyjny Teleplay: odcinek 1, Fotochemia – Dead Still , napisany przez Johna Mortona
- Nagroda Roberta L. Fish Memorial Award: „Ukąszenie” z Tampa Bay Noir autorstwa Colette Bancroft
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Tajemniczy pisarze Ameryki
- Oficjalna strona Edgar Awards (zawiera nominowanych)
- Nagrody Edgara Allana Poe na IMDb