Pensylwania Route 519 - Pennsylvania Route 519
Pensylwania Route 519 | ||||
---|---|---|---|---|
Informacje o trasie | ||||
Utrzymywane przez PennDOT | ||||
Długość | 18,7 mil (30,1 km) | |||
Główne skrzyżowania | ||||
Południowy koniec | US 40 w North Bethlehem Township | |||
północny koniec | PA 50 w Mt. Przyjemne miasteczko | |||
Lokalizacja | ||||
Powiaty | Waszyngton | |||
System autostrad | ||||
|
Pensylwania Route 519 ( PA 519 ) biegnie w kierunku północno-południe drogą przez centrum Washington County łączącego obszar Glyde z Północnej Bethlehem Township na południowym końcu ( US Route 40 ) z Hickory obszarze Mt. Pleasant Township na północnym krańcu ( PA Route 50 ).
Droga przecina się z I-70 w Somerset Township ( obszar Osiemdziesiąt Cztery ) i Interstate 79 w North Strabane Township w pobliżu Houston . Przecina się również z US Route 19 w North Strabane Township .
Opis trasy
PA 519 zaczyna się na skrzyżowaniu z US 40 w gminie Glyde w North Bethlehem Township , kierując się na północ dwupasmową, niepodzielną drogą. Trasa przebiega przez tereny leśne z kilkoma gospodarstwami i zabudową, przecinając Somerset Township i docierając do węzła z I-70 . Za tym węzłem droga biegnie przez kolejne obszary wiejskie, zanim dotrze do społeczności Osiemdziesiąt Cztery . Tutaj droga mija domy i firmy, gdy dochodzi do skrzyżowania z PA 136 . Po tym skrzyżowaniu, PA 519 głowy w Północnej Strabane Township i przechodzi obszary rozwoju handlowego w niewielkiej odległości na wschód od Allegheny Valley Railroad jest w & p Dzielnica linii, uruchomione przez Wylandville . Trasa skręca na północny wschód do obszarów farm, po czym skręca na północny zachód i przechodzi przez osiedle Gambles . Droga przecina pododdział W&P i biegnie na północny zachód przez pola uprawne i lasy z zabudową mieszkaniową. PA 519 dociera do węzła z US 19 , z parkingiem typu „ park and ride” zlokalizowanym w północno-zachodnim kwadrancie i dochodzi do skrzyżowania z PA 980 w niewielkiej odległości później.
W tym miejscu trasa skręca na zachód w pobliżu terenów zabudowy mieszkaniowej i komercyjnej, dochodząc do węzła z I-79 . Droga staje się tutaj Hill Church Houston Road i prowadzi na północny zachód przez obszary handlowe, przecinając Pittsburgh i Ohio Central Railroad oraz Chartiers Creek . Po tym ostatnim, PA 519 wchodzi do dzielnicy Houston i staje się South Main Street, mijając domy i firmy. W handlowym centrum Houston trasa na krótko skręca na południe w West Pike Street, a następnie kieruje się na zachód w Western Avenue, mijając kolejne rezydencje. Droga tworzy granicę między Houston na północy i Chartiers Township na południu, zanim w pełni wejdzie do Chartiers Township. PA 519 ciągnie się na północny zachód przez obszary uprawne i leśne z okazjonalnym rozwojem mieszkaniowym i komercyjnym, przechodząc przez McConnells Mills and Export . Droga skręca bardziej na północ i wchodzi na tereny leśne, kierując się do Mount Pleasant Township . Trasa przechodzi przez społeczność mieszkalną Westland i łączy się z polami uprawnymi i lasami. PA 519 skręca na północny zachód i osiąga swój północny koniec w PA 50 .
Historia
Od 1936 do 1941 r. oryginalny PA 519 był trasą Allegheny/Washington County, biegnącą przez 14,2 mil od skrzyżowania Saw Mill Run Blvd. i West Liberty Avenue (graniczące z dzielnicami Pittsburgh w Brookline i Beechview) do US 19 (Morganza Road) w Morganza/North Strabane Township. W 1941 roku PA 519 została „zamieniona” na ówczesną amerykańską 19, teraz biegnącą wzdłuż Morganza Road w North Strabane, dołączając wówczas do PA 28 w South Fayette Township i kończąc na Crafton Boulevard/Noblestown Road (wówczas US 22/ US 30) w Crafton Heights (PA 28/Noblestown Road dalej skręcając w prawo). W 1947 PA 519 został rozszerzony do obecnego południowego końca w US 40 w Glyde. W 1954 roku północna końcówka została przycięta do skrzyżowania Washington Ave. i PA 28 (Miller's Run Road, zmieniona na PA 50 w 1961) w South Fayette Township. W 1972 roku północny terminal (w tym pozostały odcinek w hrabstwie Allegheny) został przeniesiony po raz ostatni do obecnej lokalizacji w PA 50 w Mount Pleasant Township.
Główne skrzyżowania
Cała trasa przebiega w hrabstwie Washington .
Lokalizacja | mi | km | Cele podróży | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|
Miasteczko Betlejem Północne | 0.0 | 0.0 | US 40 ( East National Pike ) – Scenery Hill , Waszyngton | południowy koniec | |
Gmina Somerset | 2.2 | 3,5 | I-70 – Waszyngton , Belle Vernon | Wyjście 25 (I-70) | |
4.1 | 6,6 | PA 136 – Waszyngton , Monongahela | |||
Północny Strabane Township | 9,7 | 15,6 | US 19 (Washington Road) – Pittsburgh , Waszyngton | Wymieniać | |
9,9 | 15,9 | PA 980 północ (South Central Avenue) | Południowy koniec PA 980 | ||
11,0 | 17,7 | I-79 (Raymond P. Shafer Highway) – Pittsburgh , Waszyngton | Wyjście 43 (I-79) | ||
Góra Pleasant Township | 18,7 | 30,1 | PA 50 (ulica główna) – Avella , Wenecja | Północny koniec | |
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil |
PA 519 ciężarówka
Lokalizacja | Bridgeville, Pensylwania |
---|---|
Długość | 21,5 mil (34,6 km) |
Pensylwania Route 519 Truck to 21,5 mil ciężarówka trasa omija most nad ograniczeniem masy gałęzi nad Chartiers Run na PA 519 w Chartiers Township, w którym ponad 33 ton ciężarówki i ładunki kombinowane ponad 37 ton są zabronione. Został podpisany w 2013 roku. PA 519 Truck zaczyna się na swojej macierzystej trasie przy zjeździe 43 z I-79 w Houston, po I-79 na północ przez 10,7 mil. Trasa ciężarówki biegnie równolegle z PA 50 na zachód przez 11 1/2 mil do północnego końca PA 519 w Mount Pleasant Township.
Zobacz też
Bibliografia
plik KML ( edytuj • pomoc )
|