XX Kongres Stanów Zjednoczonych - 20th United States Congress
XX Kongres Stanów Zjednoczonych | |
---|---|
19-cia ←
→ 21.
| |
4 marca 1827 – 4 marca 1829 | |
Członkowie | 48 senatorów 213 przedstawicieli 3 delegatów bez prawa głosu |
Większość Senatu | Jacksonian |
Prezydent Senatu | John C. Calhoun (J) |
Większość domów | Jacksonian |
głośnik domowy | Andrew Stevenson (J) |
Sesje | |
1 : 3 grudnia 1827 – 26 maja 1828 2 : 1 grudnia 1828 – 3 marca 1829 |
20-ci Kongres Stanów Zjednoczonych było spotkanie z władzy ustawodawczej rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, składający się z Senatu Stanów Zjednoczonych oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych . To tam w Waszyngtonie, od 4 marca 1827 do 4 marca 1829 roku, podczas trzeciego i czwartego roku John Quincy Adams „s prezydentury . Podział miejsc w Izbie Reprezentantów oparto na Czwartym Spisie Powszechnym Stanów Zjednoczonych z 1820 roku . Obie izby posiadały większość Jacksonów .
Główne wydarzenia
- 3 grudnia 1828: Wybory prezydenckie w USA, 1828 : Challenger Andrew Jackson pokonał urzędującego Johna Quincy Adamsa i został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych
Główne ustawodawstwo
- 24 maja 1828: Taryfa obrzydliwości , rozdz. 111, 4 Stat. 308
Podsumowanie imprezy
Poniższa liczba identyfikuje przynależność partyjną na początku pierwszej sesji tego kongresu. Zmiany wynikające z kolejnych zastąpień są pokazane poniżej w sekcji „ Zmiany w członkostwie ”.
Senat
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | ||
---|---|---|---|---|
Narodowy Republikanin (NR) |
Jacksona (J) |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 23 | 25 | 48 | 0 |
Rozpocząć | 20 | 27 | 47 | 1 |
Kończyć się | 21 | 26 | ||
Ostateczny udział w głosach | 44,7% | 55,3% | ||
Początek kolejnego kongresu | 22 | 26 | 48 | 0 |
Izba Reprezentantów
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | |||
---|---|---|---|---|---|
Narodowy Republikanin (NR) |
Jacksona (J) |
Inne |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 111 | 102 | 0 | 213 | 0 |
Rozpocząć | 99 | 113 | 0 | 212 | 1 |
Kończyć się | |||||
Ostateczny udział w głosach | 46,7% | 53,3% | 0,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 71 | 136 | 4 | 211 | 2 |
Przywództwo
Senat
- Prezes : John C. Calhoun (J)
- Prezes pro tempore : Samuel Smith (J)
Izba Reprezentantów
- Mówca : Andrew Stevenson (J)
Członkowie
Lista ta jest uporządkowana według izby, a następnie według stanu. Senatorowie są wymieniani według klas, a członkowie Izby według okręgów.
- Przejdź do Izby Reprezentantów poniżej
Senat
Senatorowie byli wybierani przez legislatury stanowe co dwa lata, przy czym jedna trzecia rozpoczynała nową sześcioletnią kadencję z każdym Kongresem. Nazwiska w poniższym wykazie poprzedzają numery klas Senatu , które wskazują na cykl ich wyborów. Na tym Kongresie klasa 1 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się wraz z tym Kongresem, w obliczu reelekcji w 1832 roku; Klasa 2 oznaczała, że ich kadencja zakończyła się wraz z tym Kongresem, w obliczu reelekcji w 1828 roku; a klasa 3 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się na ostatnim Kongresie, w obliczu reelekcji w 1830 roku.
Izba Reprezentantów
Nazwiska członków Izby Reprezentantów poprzedzone są ich numerami okręgowymi.
Alabama
- ▌ 1 . Gabriel Moore (J)
- ▌ 2 . John McKee (J)
- ▌ 3 . George W. Owen (J)
Connecticut
Wszyscy przedstawiciele zostali wybrani w całym stanie na podstawie ogólnego biletu .
- ▌ W dużym . John Baldwin (NR)
- ▌ W dużym . Fryzjer Noyes (NR)
- ▌ W dużym . Ralph I. Ingersoll (NR)
- ▌ W dużym . Pomarańczowy Merwin (NR)
- ▌ W dużym . Elizeusz Phelps (NR)
- ▌ W dużym . David Plant (NR)
Delaware
- ▌ W dużym . Kensey Johns Jr. (NR), od 2 października 1827 r.
Gruzja
Dwóch przedstawicieli zastępujących tych, którzy złożyli rezygnację, zostało wybranych w całym stanie na podstawie ogólnego biletu .
-
▌ 1 . Edward F. Tattnall (J), do pewnego czasu w 1827 r.
- ▌ George R. Gilmer (J), od 1 października 1827 r.
-
▌ 2 . John Forsyth (J), do 7 listopada 1827 r.
- ▌ Richard Henry Wilde (J), od 17 listopada 1827 r.
- ▌ 3 . Wiley Thompson (J)
- ▌ 4 . Wilson Lumpkin (J)
- ▌ 5 . Charles E. Haynes (J)
- ▌ 6 . Fort Tomlinsona (J)
- ▌ 7 . John Floyd (J)
Illinois
- ▌ W dużym . Joseph Duncan (J)
Indiana
- ▌ 1 . Thomas H. Blake (NR)
- ▌ 2 . Jonathan Jennings (NR)
- ▌ 3 . Oliver H. Smith (J)
Kentucky
- ▌ 1 . Henryk Daniel (J)
-
▌ 2 . Thomas Metcalfe (NR), do 1 czerwca 1828 r.
- ▌ John Chambers (NR), od 1 grudnia 1828 r.
- ▌ 3 . James Clark (NR)
- ▌ 4 . Robert P. Letcher (NR)
- ▌ 5 . Robert L. McHatton (J)
- ▌ 6 . Józef Lecompte (J)
- ▌ 7 . Thomas P. Moore (J)
- ▌ 8 . Richard A. Buckner (NR)
- ▌ 9 . Charles A. Wickliffe (J)
- ▌ 10 . Joel Yancey (J)
-
▌ 11 . William S. Young (NR), do 20 września 1827 r.
- ▌ John Calhoon (NR), 5 listopada 1827 – 7 listopada 1827
- ▌ Thomas Chilton (J), od 22 grudnia 1827 r.
- ▌ 12 . Chittenden Lyon (J)
Luizjana
- ▌ 1 . Edwarda Livingstona (J)
- ▌ 2 . Henry H. Gurley (NR)
- ▌ 3 . William L. Brent (NR)
Maine
-
▌ 1 . William Burleigh (NR), do 2 lipca 1827 r.
- ▌ Rufus McIntire (J), od 10 września 1827 r.
- ▌ 2 . John Anderson (J)
- ▌ 3 . Joseph F. Wingate (NR)
- ▌ 4 . Peleg Sprague (NR)
- ▌ 5 . James W. Ripley (J)
- ▌ 6 . Jeremiasz O'Brien (NR)
- ▌ 7 . Samuel Butman (NR)
Maryland
Piąty okręg był okręgiem wieloosobowym z dwoma przedstawicielami.
- ▌ 1 . Klemens Dorsey (NR)
- ▌ 2 . John C. Weems (J)
- ▌ 3 . George C. Waszyngton (NR)
- ▌ 4 . Michael C. Sprigg (J)
- ▌ 5 . John Barney (NR)
- ▌ 5 . Piotr Mały (NR)
- ▌ 6 . Levin Gale (J)
- ▌ 7 . John L. Kerr (NR)
- ▌ 8 . Efraim K. Wilson (NR)
Massachusetts
-
▌ 1 . Daniel Webster (NR), do 30 maja 1827 r.
- ▌ Benjamin Gorham (NR), z 23 lipca 1827 r.
- ▌ 2 . Benjamin W. Crowninshield (NR)
- ▌ 3 . John Varnum (NR)
- ▌ 4 . Edwarda Everetta (NR)
- ▌ 5 . John Davis (NR)
- ▌ 6 . John Locke (NR)
- ▌ 7 . Samuel C. Allen (NR)
- ▌ 8 . Izaak C. Bates (NR)
- ▌ 9 . Henry W. Dwight (NR)
- ▌ 10 . John Bailey (NR)
- ▌ 11 . Joseph Richardson (NR)
- ▌ 12 . James L. Hodges (NR)
- ▌ 13 . John Reed Jr. (NR)
Missisipi
-
▌ W dużym . William Haile (J), do 12 września 1828
- ▌ Thomas Hinds (J), od 21 października 1828 r.
Missouri
- ▌ W dużym . Edward Bates (NR)
New Hampshire
Wszyscy przedstawiciele zostali wybrani w całym stanie na podstawie ogólnego biletu .
- ▌ W dużym . David Barker Jr. (NR)
- ▌ W dużym . Ichabod Bartlett (NR)
- ▌ W dużym . Tytus Brown (NR)
- ▌ W dużym . Jonathan Harvey (J)
- ▌ W dużym . Joseph Healy (NR)
- ▌ W dużym . Thomas Whipple Jr. (NR)
New Jersey
Wszyscy przedstawiciele zostali wybrani w całym stanie na podstawie ogólnego biletu .
- ▌ W dużym . Lewis Condict (NR)
-
▌ W dużym . George Holcombe (J), do 14 stycznia 1828
- ▌ James F. Randolph (NR), od 1 grudnia 1828 r.
- ▌ W dużym . Isaac Pierson (NR)
- ▌ W dużym . Samuel Swan (NR)
-
▌ W dużym . Hedge Thompson (NR), do 23 lipca 1828 r.
- ▌ Thomas Sinnickson (NR), od 1 grudnia 1828 r.
- ▌ W dużym . Ebenezer Tucker (NR)
Nowy Jork
Istniały trzy mnogie okręgi: 20. i 26. miały po dwóch przedstawicieli, a 3. miał po trzech.
- ▌ 1 . Drewno Silas (NR)
- ▌ 2 . John J. Wood (J)
- ▌ 3 . Churchill C. Cambreleng (J)
- ▌ 3 . Jeromus Johnson (J)
- ▌ 3 . Gulian C. Verplanck (J)
- ▌ 4 . Oddział Aarona (NR)
-
▌ 5 . Thomas J. Oakley (J), do 9 maja 1828 r.
- ▌ Thomas Taber II (J), od 5 listopada 1828 r.
- ▌ 6 . John Hallock Jr. (J)
- ▌ 7 . George O. Belden (J)
- ▌ 8 . James Mocny (NR)
- ▌ 9 . John D. Dickinson (NR)
- ▌ 10 . Stephen Van Rensselaer (NR)
- ▌ 11 . Selah R. Hobbie (J)
- ▌ 12 . Jan I. De Graff (J)
- ▌ 13 . Samuel Chase (NR)
- ▌ 14 . Henry R. Storrs (NR)
- ▌ 15 . Michael Hoffman (J)
- ▌ 16 . Henry Markell (NR)
- ▌ 17 . John W. Taylor (NR)
- ▌ 18 . Henry C. Martindale (NR)
- ▌ 19 . Richard Keese (J)
- ▌ 20 . Rudolf Bunner (J)
- ▌ 20 . Silas Wright Jr. (J), do 16 lutego 1829, później nieobsadzone
- ▌ 21 . John C. Clark (J)
- ▌ 22 . John G. Stower (J)
- ▌ 23 . Jonas Earll Jr. (J)
- ▌ 24 . Nataniel Garrow (J)
- ▌ 25 . David Woodcock (NR)
- ▌ 26 . Dudley Marvin (NR)
- ▌ 26 . John Maynard (NR)
- ▌ 27 . Daniel D. Barnard (NR)
- ▌ 28 . Jan Mage (J)
-
▌ 29 . David E. Evans (J), do 2 maja 1827 r.
- ▌ Phineas L. Tracy (NR), z 5 listopada 1827 r.
- ▌ 30 . Daniel G. Garnsey (J)
Karolina Północna
- ▌ 1 . Lemuel Sawyer (J)
- ▌ 2 . Willis Alston (J)
- ▌ 3 . Thomas H. Hall (J)
- ▌ 4 . John H. Bryan (NR)
- ▌ 5 . Gabriela Holmesa (J)
- ▌ 6 . Daniel Turner (J)
- ▌ 7 . John Culpepper (NR)
- ▌ 8 . Daniel L. Barringer (J)
- ▌ 9 . Augustyn H. Shepperd (J)
- ▌ 10 . John Long (NR)
- ▌ 11 . Henry W. Connor (J)
- ▌ 12 . Samuel P. Carson (J)
- ▌ 13 . Lewis Williams (NR)
Ohio
- ▌ 1 . James Findlay (J)
- ▌ 2 . John Woods (NR)
- ▌ 3 . William McLean (NR)
- ▌ 4 . Joseph Vance (NR)
- ▌ 5 . William Russell (J)
-
▌ 6 . William Creighton Jr. (NR), do pewnego czasu w 1828 r.
- ▌ Francis S. Muhlenberg (NR), od 19 grudnia 1828 r.
- ▌ 7 . Samuel F. Vinton (NR)
-
▌ 8 . William Wilson (NR), do 6 czerwca 1827 r.
- ▌ William Stanbery (J), z 9 października 1827
- ▌ 9 . Philemon Beecher (NR)
- ▌ 10 . John Davenport (NR)
- ▌ 11 . John C. Wright (NR)
- ▌ 12 . John Sloane (NR)
- ▌ 13 . Elizeusz Whittlesey (NR)
- ▌ 14 . Mordechaj Bartley (NR)
Pensylwania
Było sześć mnogich okręgów: siódmy, ósmy, jedenasty i szesnasty miał po dwóch przedstawicieli, a czwarty i dziewiąty miał po trzech przedstawicieli.
- ▌ 1 . Joel B. Sutherland (J)
- ▌ 2 . John Sierżant (NR)
- ▌ 3 . Daniel H. Miller (J)
- ▌ 4 . Samuel Anderson (NR)
- ▌ 4 . James Buchanan (J)
- ▌ 4 . Karol Górnik (NR)
- ▌ 5 . John B. Sterigere (J)
- ▌ 6 . Innis zielony (J)
- ▌ 7 . William Addams (J)
- ▌ 7 . Joseph Fry Jr. (J)
- ▌ 8 . Samuel D. Ingham (J)
- ▌ 8 . Jerzy Wilk (J)
- ▌ 9 . Jerzy Kremer (J)
- ▌ 9 . Samuel McKean (J)
- ▌ 9 . Szpieg Van Horne (J)
- ▌ 10 . Adam Król (J)
- ▌ 11 . William Ramsey (J)
- ▌ 11 . James Wilson (NR)
- ▌ 12 . John Mitchell (J)
- ▌ 13 . Chauncey Napastnik (J)
- ▌ 14 . Andrzeja Stewarta (NR)
- ▌ 15 . Joseph Lawrence (NR)
- ▌ 16 . Robert Orr Jr. (J)
- ▌ 16 . James S. Stevenson (J)
- ▌ 17 . Richard Coulter (J)
- ▌ 18 . Stephen Barlow (J)
Rhode Island
Obaj przedstawiciele zostali wybrani w całym stanie na podstawie ogólnego biletu .
- ▌ W dużym . Tristam Burges (NR)
- ▌ W dużym . Podopieczny J. Pearce (NR)
Karolina Południowa
- ▌ 1 . William Drayton (J)
- ▌ 2 . James Hamilton Jr. (J)
- ▌ 3 . Thomas R. Mitchell (J)
- ▌ 4 . William D. Martin (J)
- ▌ 5 . George McDuffie (J)
- ▌ 6 . Warren R. Davis (J)
- ▌ 7 . William T. Nuckolls (J)
- ▌ 8 . John Carter (J)
- ▌ 9 . Szpak Tucker (J)
Tennessee
- ▌ 1 . John Blair (J)
- ▌ 2 . Pryor Lea (J)
- ▌ 3 . James C. Mitchell (J)
- ▌ 4 . Jacob C. Isacks (J)
- ▌ 5 . Robert Desha (J)
- ▌ 6 . James K. Polk (J)
- ▌ 7 . John Bell (J)
- ▌ 8 . Jan H. Marable (J)
- ▌ 9 . Davy Crockett (J)
Vermont
- ▌ 1 . Jonathan Hunt (NR)
- ▌ 2 . Rollin C. Mallary (NR)
- ▌ 3 . George E. Wales (NR)
- ▌ 4 . Benjamin Swift (NR)
- ▌ 5 . Daniel AA Buck (NR)
Wirginia
- ▌ 1 . Thomas Newton Jr. (NR)
- ▌ 2 . James Trezvant (J)
- ▌ 3 . William S. Archer (J)
- ▌ 4 . Marek Aleksander (J)
- ▌ 5 . John Randolph (J)
- ▌ 6 . Thomas Davenport (J)
- ▌ 7 . Nathaniel H. Claiborne (J)
- ▌ 8 . Burwell Bassett (J)
- ▌ 9 . Andrew Stevenson (J)
- ▌ 10 . William C. Rives (J)
- ▌ 11 . Filip Barbour (J)
- ▌ 12 . John Roane (J)
- ▌ 13 . John Taliaferro (NR)
- ▌ 14 . Charles F. Mercer (NR)
- ▌ 15 . John S. Barbour (J)
- ▌ 16 . William Armstrong (NR)
- ▌ 17 . Robert Allen (J)
- ▌ 18 . Izaak Leffler (NR)
- ▌ 19 . William McCoy (J)
- ▌ 20 . John Floyd (J)
- ▌ 21 . Lewisa Maxwella (NR)
- ▌ 22 . Aleksander Smyth (J)
Członkowie bez prawa głosu
-
Terytorium Arkansas . Henry W. Conway , do 9 listopada 1827 r.
- Ambrose H. Sevier , od 13 lutego 1828 r.
- Terytorium Florydy . Joseph M. White
- ▌ Terytorium Michigan . Austin E. Skrzydło (NR)
Zmiany w członkostwie
Poniższa liczba odzwierciedla zmiany od początku pierwszej sesji tego Kongresu.
Senat
- Zamienniki: 6
- Narodowy Republikanin (NR) : bez zmian netto
- Jacksonian (J) : bez zmian netto
- Zgony: 0
- Rezygnacje: 7
- Wizyty pośrednie: 0
- Suma miejsc ze zmianami: 8
Stan (klasa) |
Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Stany Zjednoczone (1) |
Pusty | Stanowisko pozostało nieobsadzone, ponieważ ustawodawca nie dokonał wyboru. Zwycięzca został wybrany 8 czerwca 1827 roku. |
Daniel Webster (NR) | Zainstalowano 17 grudnia 1827 r. |
Stany Zjednoczone (3) |
William Henry Harrison (NR) | Zrezygnował 20 maja 1828, aby zostać ministrem pełnomocnym USA w Wielkiej Kolumbii . Specjalny wyborów odbyła się 10 grudnia 1828.
|
Jakub Burnet (NR) | Zainstalowano 10 grudnia 1828 r. |
Maine (1) |
Albion K. Parris (J) | Zrezygnował 26 sierpnia 1828 r., po tym jak został mianowany do Najwyższego Sądu Sądowego Maine . Specjalny wyborów odbyła się 15 stycznia 1829.
|
John Holmes (NR) | Zainstalowano 15 stycznia 1829 r. |
Gruzja (2) |
Thomas W. Cobb (J) | Zrezygnował przed 7 listopada 1828 r specjalny wyborów odbyła się 7 listopada 1828.
|
Oliver H. Książę (J) | Zainstalowano 7 listopada 1828 r. |
Karolina Północna (3) |
Nataniel Macon (J) | Zrezygnował 14 listopada 1828 r specjalny wyborów odbyła się 15 grudnia 1828.
|
James Iredell Jr. (J) | Zainstalowano 15 grudnia 1828 r. |
Nowy Jork (1) |
Martina Van Burena (J) | Zrezygnował 20 grudnia 1828, aby zostać gubernatorem Nowego Jorku . Specjalny wyborów odbyła się 15 stycznia 1829.
|
Charles E. Dudley (J) | Zainstalowano 15 stycznia 1829 r. |
Nowy Jersey (1) |
Efraim Bateman (NR) | Zrezygnował 12 stycznia 1829 z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Specjalny wyborów odbyła się 30 stycznia 1829.
|
Mahlon Dickerson (J) | Zainstalowano 30 stycznia 1829 r. |
New Jersey (2) |
Mahlon Dickerson (J) | Zrezygnował 30 stycznia 1829, po tym , jak został wybrany do Senatu USA w klasie 1 w New Jersey . | Pusty | Niewypełnione w tym Kongresie |
Izba Reprezentantów
- Zamienniki: 9
- Narodowy Republikanin (NR) : strata netto jednego miejsca
- Jacksonian (J) : Zysk netto na 1 miejsce
- Zgony: 5
- Rezygnacje: 9
- Zakwestionowane wybory: 1
- Suma miejsc ze zmianami: 15
Dzielnica | Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Pierwsze miejsce w Gruzji | Edward F. Tattnall (J) | Zrezygnował jakiś czas w 1827 przed zgromadzeniem Kongresu | George R. Gilmer (J) | Zasiadł 1 października 1827 r. |
Delaware na dużym obszarze | Pusty | Louis McLane (J) zrezygnował pomimo wygranej w reelekcji w 1826 roku po tym, jak został wybrany do Senatu Stanów Zjednoczonych . | Kensey Johns Jr. (NR) | Zasiadł 2 października 1827 r. |
29. w Nowym Jorku | David E. Evans (J) | Zrezygnowany 2 maja 1827 r. | Fineasz L. Tracy (NR) | Zasiadł 5 listopada 1827 r. |
1. miejsce w Massachusetts | Daniel Webster (NR) | Zrezygnowany 30 maja 1827 r., by kandydować do Senatu Stanów Zjednoczonych | Benjamin Gorham (NR) | Miejsce siedzące 23 lipca 1827 r. |
8. miejsce w Ohio | William Wilson (NR) | Zmarł 6 czerwca 1827 | William Stanbery (J) | Zasiadł 9 października 1827 r. |
Pierwsze w Maine | William Burleigh (NR) | Zmarł 2 lipca 1827 | Rufus McIntire (J) | Zasiadł 10 września 1827 r. |
Jedenasty w Kentucky | William S. Young (NR) | Zmarł 20 września 1827 | John Calhoon (NR) | Zasiadł 5 listopada 1827 r. |
Jedenasty w Kentucky | John Calhoon (NR) | Zrezygnował 7 listopada 1827, aby uniknąć sporu wyborczego | Tomasz Chilton (J) | Zasiadł 22 grudnia 1827 r. |
Drugie miejsce w Gruzji | John Forsyth (J) | Zrezygnowany 7 listopada 1827, po wyborze na gubernatora Gruzji | Richard H. Wilde (J) | Siedział 17 listopada 1827 r. |
Terytorium Arkansas na-duże | Henry W. Conway | Zmarł 9 listopada 1827 | Ambroży H. Sevier | Siedział 13 lutego 1828 |
New Jersey w dużej ilości | George Holcombe (J) | Zmarł 14 stycznia 1828 | James F. Randolph (NR) | Zasiadł 1 grudnia 1828 r. |
Piąty w Nowym Jorku | Thomas J. Oakley (J) | Zrezygnował 9 maja 1828, po tym, jak został mianowany sędzią Sądu Najwyższego Nowego Jorku | Tomasz Taber II (J) | Zasiadł 5 listopada 1828 r. |
Drugie miejsce w Kentucky | Thomas Metcalfe (NR) | Zrezygnowany 1 czerwca 1828, po wyborze na gubernatora Kentucky | John Chambers (NR) | Zasiadł 1 grudnia 1828 r. |
New Jersey w dużej ilości | Hedge Thompson (NR) | Zmarł 23 lipca 1828 | Thomas Sinnickson (NR) | Zasiadł 1 grudnia 1828 r. |
Missisipi w dużej części | William Haile (J) | Zrezygnowany 12 września 1828 r. | Thomas Hinds (J) | Siedział 21 października 1828 |
6th w Ohio | William Creighton Jr. (NR) | Zrezygnowany przed 19 grudnia 1828 r., po nominacji na sędziego sądu rejonowego | Francis S. Muhlenberg (NR) | Zasiadł 19 grudnia 1828 r. |
20. Nowy Jork | Sylas Wright (J) | Zrezygnowany 16 lutego 1829 r. | Pusty | Nie wypełnił tego Kongresu |
Komisje
Listy komitetów i ich przywódców partyjnych.
Senat
- Rolnictwo (przewodniczący: John Branch )
- Zakup ziemi w Alabamie (Wybierz)
- Audyt i kontrola wydatków warunkowych Senatu (przewodniczący: Elias Kane )
- Roszczenia (przewodniczący: Benjamin Ruggles )
- Handel (przewodniczący: Levi Woodbury )
- Zniesienie kary pozbawienia wolności (wybierz)
- Podział dochodów publicznych między stany (wybierz)
- Dystrykt Kolumbii (przewodniczący: John Eaton )
- Pochłonięte rachunki (przewodniczący: William Marks )
- Finanse (przewodniczący: Samuel Smith )
- Stosunki zagraniczne (przewodniczący: Nathaniel Macon następnie Littleton Tazewell )
- Psy francuskie (Wybierz)
- Indian Affairs (przewodniczący: Thomas Hart Benton, a następnie Hugh Lawson White )
- Sądownictwo (przewodniczący: Martin Van Buren następnie John M. Berrien )
- Producenci (Przewodniczący: Samuel Smith )
- Sprawy Wojskowe (Przewodniczący: William Henry Harrison następnie Thomas Hart Benton )
- Milicja (przewodniczący: John Chandler )
- Sprawy marynarki (przewodniczący: Robert Y. Hayne )
- Emerytury (Prezes: James Noble )
- Poczta i drogi pocztowe (przewodniczący: Richard M. Johnson )
- Prywatne roszczenia dotyczące gruntów (przewodniczący: William Smith )
- Grunty publiczne (przewodniczący: David Barton )
- Oficerowie Rewolucji (Wybierz)
- Drogi i kanały (Wybierz) (Przewodniczący: William Hendricks )
- Rozporządzenie taryfowe (Wybierz)
- Szczepienia (Wybierz)
- Cały
Izba Reprezentantów
- Rachunki (przewodniczący: Samuel C. Allen )
- Rolnictwo (przewodniczący: Stephen Van Rensselaer )
- Atak na sekretarza prezydenta (Wybierz)
- Amerykańskie Towarzystwo Kolonizacyjne (Wybierz)
- Roszczenia (przewodniczący: Lewis Williams )
- Handel (przewodniczący: Churchill C. Cambreleng )
- Dystrykt Kolumbii (przewodniczący: Mark Alexander )
- Wybory (przewodniczący: John Sloane )
- Etyka (przewodniczący: nie dotyczy)
- Wydatki w Departamencie Marynarki Wojennej (przewodniczący: Peter Little )
- Wydatki w Urzędzie Pocztowym (Przewodniczący: Gabriel Holmes )
- Wydatki w Departamencie Stanu (przewodniczący: John Blair )
- Wydatki w Departamencie Skarbu (przewodniczący: Thomas H. Hall )
- Wydatki w Departamencie Wojny (przewodniczący: Charles Eaton Haynes )
- Wydatki na budynki publiczne (przewodniczący: Michael C. Sprigg )
- Spraw Zagranicznych (Przewodniczący: Edward Everett )
- Sprawy indyjskie (przewodniczący: William McLean )
- Sądownictwo (przewodniczący: Philip P. Barbour )
- Wytwórnie (przewodniczący: Rollin C. Mallary )
- Sprawy wojskowe (przewodniczący: James Hamilton Jr. )
- Emerytury wojskowe (przewodniczący: Tristam Burges )
- Sprawy marynarki wojennej (przewodniczący: Michael Hoffman )
- Poczta i drogi pocztowe (przewodniczący: Samuel D. Ingham następnie Samuel McKean )
- Roszczenia dotyczące gruntów prywatnych (przewodniczący: Richard Aylett Buckner )
- Wydatki publiczne (przewodniczący: Jeromus Johnson )
- Grunty publiczne (przewodniczący: Jacob C. Isacks )
- Rewizje i niedokończone sprawy (przewodniczący: Dutee J. Pearce )
- Roszczenia rewolucyjne (przewodniczący: George Wolf )
- Reguły (Wybierz)
- Standardy postępowania urzędowego
- Terytoria (Przewodniczący: James Strong )
- Sposoby i środki (przewodniczący: George McDuffie )
- Cały
Wspólne komisje
Pracowników
Dyrektorzy agencji oddziałów ustawodawczych
Senat
Izba Reprezentantów
- Kapelan : Reuben Post ( prezbiterianin )
- Urzędnik : Matthew St. Clair Clarke
- Odźwierny : Benjamin Birch
- Czytanie Urzędnicy : [ dane nieznane/brakujące ]
- Sierżant sztabowy : John O. Dunn
Zobacz też
- 1826 Wybory w Stanach Zjednoczonych (wybory prowadzące do tego Kongresu)
- 1828 Wybory w Stanach Zjednoczonych (wybory podczas tego Kongresu, prowadzące do następnego Kongresu)
Uwagi
Bibliografia
- Martis, Kenneth C. (1989). Atlas historyczny partii politycznych w Kongresie Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.
- Martis, Kenneth C. (1982). Historyczny Atlas Okręgów Kongresowych Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.