Northern Parkway (Baltimore) - Northern Parkway (Baltimore)
Właściciel | Miasto Baltimore |
---|---|
Lokalizacja | Baltimore |
Kod pocztowy | 21215, 21209, 21210, 21212, 21239, 21214, 21234, 21206 |
West End | MD 26 w Lochearn |
Wschodni kraniec | US 1 w Overlea |
Northern Parkway to główna droga biegnąca z zachodu na wschód przez północną część miasta Baltimore . Przez większość drogi ma co najmniej sześć pasów i jest używany przez zmotoryzowanych do poruszania się po okolicy. Jest oznaczony jako E. Northern Pkwy i W. Northern Pkwy, przy czym linią podziału jest Charles Street . Został zbudowany w latach pięćdziesiątych XX wieku w kilku dzielnicach, a kilka domów zostało zrównanych z ziemią. Odcinek E. Northern Pkwy od Harford Road do Fleetwood Ave pierwotnie nosił nazwę German Lane.
Northern Parkway zaczyna się na zachodzie przy Liberty Heights Avenue w gminie Lochearn w północno-zachodnim Baltimore , a na wschodzie przy Belair Road w Overlea w stanie Maryland . Droga stanowi północną granicę toru wyścigowego Pimlico. Gdy droga przesuwa się na wschód przez Charles Street, Northern Parkway zwęża się i staje się ulicą mieszkalną i częścią dzielnicy Homeland w Baltimore. Od York Road na wschód do Harford Road, na północy Parkway znajdują się przede wszystkim domy szeregowe i domy jednorodzinne. Przed skrzyżowaniem z Bel Air Road, Northern Parkway dzieli się na dwie jednokierunkowe ulice w Belford Ave w North East Baltimore City na granicy dzielnic Woodring i Raspeburg. Odcinek w kierunku wschodnim przechodzi w Fleetwood Ave na skrzyżowaniu z Walther Ave. Część w kierunku zachodnim pozostaje E. Northern Parkway; jednak jego poprzednia nazwa brzmiała Maple Ave.
Historia
Częścią E. Northern Parkway była kiedyś Belvedere Avenue (część West Belvedere Avenue i East Belvedere Avenue nadal istnieją).
W latach 1950–1976 części Northern Parkway zostały rozbudowane do sześciu pasów, z pasem środkowym od Bellona Avenue na wschód. Northern Parkway była budowana na różnych etapach, rozciągających się na zachód od Old Harford Road do Hillen Road od wczesnych lat pięćdziesiątych do 1965 roku. W latach 1973-75 prace na nowym odcinku w pobliżu York Road doprowadziły do wyburzenia firm wzdłuż York Road na północ od Belvedere Avenue, co najmniej jedna aleja wschodnio-zachodnia również została opuszczona przez miasto Baltimore. Część Northern Parkway w pobliżu York Road została otwarta dla ruchu w grudniu 1976 roku; odcinek między Alameda i Chinquapin Parkway został ukończony w czerwcu 1975 roku.
Pierwotny plan obejmował przejście W. Northern Parkway przez park Powder Mill i połączenie z Security Blvd w pobliżu niedokończonego węzła I-70 w Gwynns Falls Park.
W 2011 roku program telewizyjny Extreme Home Makeover zbudował dom na pustej parceli w bloku 3800 przy Fleetwood Ave. Kilka ciężarówek produkcyjnych znajdowało się na E. Northern Pkwy.
Lista węzłów
Główne skrzyżowania w Northern Parkway (z zachodu na wschód) obejmują:
- Liberty Heights Avenue (początek / koniec)
- Wabash Avenue
- Reisterstown Road
- Park Heights Avenue
- Pimlico Road
- Preakness Way
- Szpital Belvedere Avenue
- Greenspring Avenue
- Węzeł I-83 (zjazd 10 przy I-83)
- Falls Road
- Roland Avenue
- Charles Street
- Bellona Avenue
- York Road w Govans
- Alameda
- Loch Raven Boulevard
- McLean Boulevard
- Old Harford Road
- Harford Road
- Walther Avenue (koniec na wschód)
- Belair Rd (początek Westbound)
Ciekawe miejsca
Godne uwagi punkty orientacyjne od wschodu do zachodu na lub w pobliżu W. & E. Northern Parkway obejmują:
- Northern Parkway Jr High
- Rzeźba Normana Carlberga przy wejściu do gimnazjum Northern Parkway
- Mount Pleasant Park i pole golfowe Gdzie w 1956 roku Arnold Palmer zapewnił sobie drugie zwycięstwo podczas profesjonalnej wycieczki golfowej. Mount Pleasant to czterogwiazdkowe pole golfowe Golf Digest, które przez magazyn Golf week Magazine zajęło 12. miejsce na liście najlepszych miejskich pól golfowych w Stanach Zjednoczonych.
- Northern High School
- Liceum Miłosierdzia
- Chinquapin Park
- Senator Theatre
- Szkoła Gilman
- Szkoła Bryn Mawr
- Szkoła Roland Park Country
- St. Mary's Seminary to pierwszy wydział kościelny w Stanach Zjednoczonych z prawem do nadawania stopni naukowych w imieniu Stolicy Apostolskiej .
- Katedra Marii Naszej Królowej
- Gimnazjum Pimlico
- Tor wyścigowy Pimlico
- Siedziba Polk Audio
- Stacja metra Rogers Avenue
- Szpital Synaj
Transport publiczny
Nie ma jednej linii autobusowej, która kursuje na całej długości Northern Parkway. Jednak na różnych odcinkach trasy kursują autobusy obsługiwane przez administrację Maryland Transit Administration .
Od Reisterstown Road do York Road usługa jest obsługiwana przez Route 44 . Trasa 36 biegnie od York Road do Alameda, a Route 55 od McLean Boulevard do Belair Road, a Trasa 58 obsługuje najdłuższą ze wszystkich, obsługując wszystkie punkty na wschód od Falls Road. Wszystkie inne obszary Northern Parkway znajdują się w niewielkiej odległości od linii autobusowej.
Ponadto istnieje wiele linii, które przecinają lub działają na małych odcinkach Northern Parkway. Należą do nich trasy 1 , 3 , 8 , 11 , 15 , 19 , 27 , 52 , 53 , 54 , 61 i 91 .
Stacja metra Rogers Avenue znajduje się w pobliżu Northern Parkway i Mt. Przystanek tramwaju Washington Light Rail oddalony jest od hotelu o około 1,6 km.
Trasa 66 działała kiedyś wzdłuż Northern Parkway od Springlake Way do Belair Road, ale została wyeliminowana w 1993 roku. Trasa M-8 biegła wzdłuż Northern Parkway od Wabash Avenue do Liberty Road, aż do zmiany trasy w 2005 roku.
Bibliografia
Współrzędne : 39 ° 21'43.1 "N 76 ° 37'34" W / 39,361972 ° W ° N 76,62611